Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2015., 13:25   #3721
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
@WinGlory: Nadam se da nisi ugovorio HD programe vec ih gledas sad u promo razdoblju od mjesec dana, HD programi na CRT TV-u nemaju svrhe ili ces u skorije vrijeme zamijeniti CRT za LCD TV.
Tako je, samo promo razdoblje za HD kanale. Jednaka je kvaliteta slike na HD kanalima i ostalim digitalnim, što se tiče CRT televizora spojenih scart-om....prelazak na LCD ne planiram još ali doći će kad tad
WinGlory is offline  
Old 02.08.2015., 13:11   #3722
Znači uzmem b net i nagovjestim dam ču trebati preseliti liniju na Voltino jer se selim,kažu nema problema to vam je oko 100kn..Sve pet,spoje oni meni i sve ok,sad je prošlo 3 m,etra i tražim da mi liniju premjeste ,kaže ženska morate do vipa tražit preseljenje..Ok,odem do vipa napravimo zahtjev ,opet sve dobro..Da bi zvali prekjučer i kazali da nema B net na Voltinomda moram doći do njih u sjedište na vesajam da vidimo šta i kako??...Sad ja Vas pitam sta da napravim jer sutra idem tamo,jer moguće da nisu povukli na tako naseljeno mjesto(papagajke na Voltinom) i sta uzeti ??Hvala
karlito is offline  
Old 02.08.2015., 16:37   #3723
Mislim da je u papagajkama drugi kabelski operator (Terrakom), a u pravilu je samo jedan kabelski operator po haustoru.
Mephisto is online now  
Old 02.08.2015., 22:39   #3724
Zašto bi bio samo jedan operater po ulazu? Pa zato ih i postoji više. Kod mene uredno ima koaks od B-neta,ali i optika od HT-a do svakog stana,pa biraj.
stipest is offline  
Old 02.08.2015., 22:43   #3725
Jedna optika i jedan kabel. Onaj operator koji prvi uđe postaje "operator mreže" za taj haustor. Drugi operator više ne smije ulaziti sa svojim kablovima/optikom, već mora unajmiti od operatora mreže, po reguliranim cijenama od strane HAKOM-a.
Mephisto is online now  
Old 03.08.2015., 00:08   #3726
Hmmm ne znam od kada vrijede ta pravila.
Ovdje je u brojnim zgradama po Rijeci prvo postavio bnet svoje kanalice pa je za godinudvije došao HT s optikom i svojim kanalicama (i obrnuto).
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Old 03.08.2015., 02:12   #3727
I kod mene je bnet prvo dosao pa ht s optikom. Ne vjerujem da postoji to pravilo..
genius_one is offline  
Old 03.08.2015., 08:12   #3728
To što ne vjerujete, i lijeni ste ste provjeriti, ne znači da nije istina

Vrijedi samo za optiku (FTTH).
http://www.hakom.hr/UserDocsImages/2...u-za%20web.pdf
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is online now  
Old 03.08.2015., 11:17   #3729
Ne koriste svi kabelski operateri optiku.. bnet ne koristi
U ovoj brosuri ne pise da ne smiji postojati dva operatera u jednoj zgrafi nego da onaj tko prvi dodje mora omoguciti i drugima pristup svojoj optici kako bi se smanjili troskovi i da je to uobicajeno.
genius_one is offline  
Old 03.08.2015., 14:46   #3730
U knjizici HAKOM-a lijepo pise:

"Hoće li stanari u zgradi imati odmah pristup uslugama svih operatora?
Hoće. Neovisno o odabranom operatoru zgrade, svakom (su)vlasniku ili korisniku prostora se mora omogućiti izbor operatora usluge, a svakom operatoru usluge dostup do svakog stanara, odnosno krajnjeg korisnika. Pristup svjetlovodnim instalacijama unutar zgrade operator zgrade je svim zainteresiranim operatorima usluge dužan osigurati u sabirnoj točki koja se može nalaziti unutar (slučaj 1) ili izvan (slučaj 2) zgrade. Međutim, svaki operator usluge do sabirne točke gdje se osigurava pristup, mora dovesti svoju svjetlovodnu mrežu."

E sad koliko je B.net-u isplativo u to naselje do tog objekta po postojecem DTK vuci svoj distributivni kabel za jednog korisnika.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 03.08.2015., 14:56   #3731
Hehehe,

kod mene proveden bnet koaksijalac, THT prvi doturio optiku, ali kasnije je i Amis ušao sa svojom . . .
WPLumia is offline  
Old 08.08.2015., 20:25   #3732
Trebam info: Koje routere/modeme B.net trenutno dijeli korisnicima?
Zna itko? Hvala.
eseper is offline  
Old 09.08.2015., 13:06   #3733
Technicolor TC7200
http://www.technicolor.com/en/soluti.../tc7200-tc7300
stipest is offline  
Old 22.08.2015., 12:57   #3734
jel nekome na području novog zagreba jučer štekao internet? konkretno, wifi, download brzina jučer navečer oko ponoći mi je bila između 0.4 do 2.6Mbps, inače je oko 11.60. Promijenili su mi neki dan router, maknuli thomsona i stavili technicolor.
Matheus is offline  
Old 22.08.2015., 14:08   #3735
Na "Obavijesti administratora" u zadnjih par dana bili su najavljeni neki radovi na podrucju NZ, mozda je to bilo i razlog.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 26.08.2015., 21:45   #3736
Ipak ništa od Bneta nakon 8 godina. Opet internet šteka, zovem ih, kažu da će idući dan doći tehničar. Tehničar me zove idući dan i objašnjava mi kak je to wifi, da se to ne broji nego da oni garantiraju samo brzinu žičanog interneta. Na moje pitanje da zašto je internet brzina počela varirati tek sada, nakon 8 godina korištenja, kaže da mi to šteka popodne i navečer jer se susjedi vraćaju doma s posla i svi su na internetu pa mi je zato spora mreža.... Kao da susjedi do sada nisu imali internet niti su se vraćali s posla. Sve u svemu, tražim novog providera.
Matheus is offline  
Old 27.08.2015., 19:26   #3737
Jesi li ga proba spojit žično?Kolika je onda brzina?
stipest is offline  
Old 31.08.2015., 11:50   #3738
Zatražila sam promjenu paketa na super+ 3D zbog brzine. Rekli su da će mi mijenjat router ako će trebati. Imam Thomson TWG 850-4. Jel će ga trebati mijenjati ili podržava 50/10 Mbps?
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Old 31.08.2015., 12:45   #3739
Najvjerojatnije ces dobiti Technicolor TC7200.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 31.08.2015., 12:54   #3740
Jel valja to ili zeza? Ovaj Thompson je radio bez ikakvih problema do sada, izuzev jednog mjenjanja adaptera za napajanje radi ko urica. I wifi je pristojan. Do kata nize sasvim uredno, za dva kata nize imam repetitor između. Al ak ovaj novi bude zaj. ko ovi novi od HTa onda cu svisnut.

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk
__________________
Immobilized by my fear
And soon to be blinded by tears...
Nanook is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.