Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2011., 19:53   #141
potrgane novčanice

pozdrav
neznam da li je ovo tema za ovo mjesto ali trebam pomoć i informaciju
naime, potrgao sam slučajno nekoliko novčanica, eure
da li je moguće spasiti iste (negdje zamijeniti)
novčanice su potrgane skoro popola
zahvaljujem
__________________
Edi
edim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 19:55   #142
Quote:
edim kaže: Pogledaj post
pozdrav
neznam da li je ovo tema za ovo mjesto ali trebam pomoć i informaciju
naime, potrgao sam slučajno nekoliko novčanica, eure
da li je moguće spasiti iste (negdje zamijeniti)
novčanice su potrgane skoro popola
zahvaljujem
Mislim da na FINI to možeš, za kune znam da možeš, ali mislim da možeš i eure.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 17:46   #143
Meni se slucajno vrh novcanice otkinuo, radi se o 50kn.. Idem na Finu i zamijenim?
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 08:46   #144
Oštećeni novac se može promijeniti u poslovnicama Fine, bez naknade. Ako su novčanice pokidane u više dijelova bitno je samo da su svi djelovi na broju da se može očitati serijski broj sa novčanice, samo ju se treba spojiti i zalijepiti sa selotepom. Može se čak zamijeniti novčanica ako ne fali više od 50-55% novčanice, npr. pola novčanice samo imate.
keopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 12:49   #145
Quote:
keopsica kaže: Pogledaj post
Može se čak zamijeniti novčanica ako ne fali više od 50-55% novčanice, npr. pola novčanice samo imate.
Da?! Znači, mogu prerezati novčanicu od 1000kn točno po sredini, i s jednom polovicom otići u jednu poslovnicu FINA-e, a s drugom u drugu i u svakoj ću dobiti 1000kn (ukupno 2000kn)?

Nekako sumnjam da se to može.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 14:52   #146
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Da?! Znači, mogu prerezati novčanicu od 1000kn točno po sredini, i s jednom polovicom otići u jednu poslovnicu FINA-e, a s drugom u drugu i u svakoj ću dobiti 1000kn (ukupno 2000kn)?

Nekako sumnjam da se to može.
Jesi li pročitao što je napisano? Mora se moći očitati serijski broj. Ako prerežeš novčanicu na dva dijela, možeš zamijeniti samo onaj dio na kojem je vidljiv serijski broj.
BMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 15:08   #147
A jesi li ti kad vidio novčanicu?

Serijski broj imaš u gornjem lijevom kutu, i u donjem desnom. Prema tome, ako ju prerežeš na sredini, po dužini (ili širini, svejedno) novčanice, na svakoj će polovici biti serijski broj.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 20:50   #148
zato mora biti cijelo više od 50 % novčanice
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 08:04   #149
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
A jesi li ti kad vidio novčanicu?

Serijski broj imaš u gornjem lijevom kutu, i u donjem desnom. Prema tome, ako ju prerežeš na sredini, po dužini (ili širini, svejedno) novčanice, na svakoj će polovici biti serijski broj.
Biseru. Pa misli se da oba broja moraju biti vidljiva.
BMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 11:01   #150

Jesi ti čuo za zajebanciju?

Pročitaj još jednom moj prvi post (obrati pažnju na izbor smajlića, kao i na posljednju rečenicu u postu). Ti stvarno misliš da ja vjerujem da je to moguće?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 08:05   #151
Nadam se da ne misliš.
BMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 18:50   #152
Ako neko zna jel se moze negdje u Hrvatskoj promjeniti svicarski franak koji je istekao rok odnosno nevazeci su , jedino sto sam cuo je da se mogu promjeniti u svicarsko valjda u njihovoj narodnoj banci nikakve druge detalje neznam , ako neko zna nesto vise molio bi da odgovori ovdje . Hvala
Kikonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 23:21   #153
Quote:
Kikonja kaže: Pogledaj post
Ako neko zna jel se moze negdje u Hrvatskoj promjeniti svicarski franak koji je istekao rok odnosno nevazeci su , jedino sto sam cuo je da se mogu promjeniti u svicarsko valjda u njihovoj narodnoj banci nikakve druge detalje neznam , ako neko zna nesto vise molio bi da odgovori ovdje . Hvala
koje godište su?
mislim da možeš u ZABI.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2011., 10:44   #154
e na zalost ove nemaju godinu, jedino po seriskom broju se raspoznaju . provjerio sam na zabi moguce da mjenjaju, odnosno salju na inkaso ali caka je tu tome sto se nemoze znati na kolko ce bit procjenjena vrijednost tamo u svicarskoj gdje ih salju na inkaso ali ako nemoze drugacije onda je i to neko rjesenje .
Kikonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2011., 16:39   #155
zamjena talijanskih lira i njemačkih maraka

znam da je još uvijek moguća, ali gdje?
brain_fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 22:30   #156
u bilo kojoj banci. najbolje tamo di imaš račun ili ako nemaš, otvoriš račun. lova se šalje na inkaso, nakon toga ti sjedne na račun nešto umanjen iznos.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 15:55   #157
dakle, se uzima ili ne provizija za zamjenu novčanica kojima nedostaje dio?

imam neke novčanice eura probušene onime za bušiti rupe u papirima (ne znam kak se to zove)
svaka novčanica ima samo jednu rupicu na samom vrhu, ne fale dakle serijski brojevi niti ikakav natpis i slika.
hoće li mi uzeti kakvu proviziju?
Petar P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 16:01   #158
Quote:
Petar P. kaže: Pogledaj post
dakle, se uzima ili ne provizija za zamjenu novčanica kojima nedostaje dio?

imam neke novčanice eura probušene onime za bušiti rupe u papirima (ne znam kak se to zove)
svaka novčanica ima samo jednu rupicu na samom vrhu, ne fale dakle serijski brojevi niti ikakav natpis i slika.
hoće li mi uzeti kakvu proviziju?
Ako si negdje blizu Slovenije, odi tamo u bilo koju banku, zamijenit će ti bez problema i bez provizije.
funkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 16:04   #159
Quote:
funkee kaže: Pogledaj post
Ako si negdje blizu Slovenije, odi tamo u bilo koju banku, zamijenit će ti bez problema i bez provizije.
mogao bih i to... siguran si da njihove banke prihvaćaju takve novčanice?

šta je s hrvatskom? samo fina?
Petar P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 16:10   #160
Za Hrvatsku ne znam, ali meni su bez ikakvih pitanja zamijenili jednom u Sloveniji, novcanica je bila rastrgana na pola (nisam dovoljno pazljivo gledao u kuvertu koju sam smatrao praznom, srecom sam je samo popola potrgao, a ne u vise komadica ). Zalijepio sam je sa selotejpom i dobio novu.
funkee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.