Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2010., 17:28   #21
Može jedno pitanje o wordu,ja sam instalirao word 2007,točnije cjeli office ali kada uđem u word samo polovcia programa ispod gdje treba pisati je papir,ostali desnio dio je sivi,kako da to namjestim da mi prostor za pisanje bude preko cjelog programa,može li na to utjecati rezolucija monitora?
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 18:49   #22
Jel ti zoom na 100%, dolje desno je roll bar.
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 19:44   #23
Ne znam kao da nešto fali nisam siguran,evo slika:
http://img691.imageshack.us/img691/7810/39340683.jpg
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 12:05   #24
Quote:
cruces kaže: Pogledaj post
Ne znam kao da nešto fali nisam siguran,evo slika:
http://img691.imageshack.us/img691/7810/39340683.jpg
Ništa ne fali, vjerojatno je loše podešena rezolucija monitora; napiši veličinu monitora te rezoluciju odabranu u postavkama monitora.
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 15:16   #25
Rezolucija monitora je namještnea na 1680*1050,monitor mi ima 23,6",također mi je windscreen 16:9
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 16:00   #26
Quote:
cruces kaže: Pogledaj post
Rezolucija monitora je namještnea na 1680*1050,monitor mi ima 23,6",također mi je windscreen 16:9
Premalen ti je zum worda za toliki monitor. (Usput, zašto razlučivost nije 1920x1200?)
Probaj ovo: u otvorenom dokumentu pritisni i drži Ctrl i zarolaj kotačić miša "prema gore" (pa "prema dolje", po potrebi). Tako ćeš najlakše i najbrže podesiti veličinu prikaza zumiranjem.
__________________
Look out, here he comes again ... They say he's dead, he's my three best friends ... He's so honest that the dishonest dread ... Meeting the kid with the replaceable head
Fodderstompf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 21:07   #27
Quote:
Fodderstompf kaže: Pogledaj post
Premalen ti je zum worda za toliki monitor. (Usput, zašto razlučivost nije 1920x1200?)
Probaj ovo: u otvorenom dokumentu pritisni i drži Ctrl i zarolaj kotačić miša "prema gore" (pa "prema dolje", po potrebi). Tako ćeš najlakše i najbrže podesiti veličinu prikaza zumiranjem.
Ne znam,svaka veča rezolucija od ovoga mi se nekako ne dopada jer mi je sve premaleno,a puno puta sam pročitao da je za monitore otprilike ove veličine idealna rezolucija 1900*1200,e da stavio sam u wordu da je zoom 140% i sad mi odgovara,probao sam kako si rekao,hvala!
Cruces is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 21:55   #28
Quote:
cruces kaže: Pogledaj post
Ne znam,svaka veča rezolucija od ovoga mi se nekako ne dopada jer mi je sve premaleno,a puno puta sam pročitao da je za monitore otprilike ove veličine idealna rezolucija 1900*1200,e da stavio sam u wordu da je zoom 140% i sad mi odgovara,probao sam kako si rekao,hvala!
Ništa, ništa...
Ipak provjeri u uputama monitora koja je preporučena razlučivost.
Brzo ćeš se naviknuti na to da je "sve premaleno", ali i na prednosti koje ćeš dobiti poslušaš li savjet proizvođača.
__________________
Look out, here he comes again ... They say he's dead, he's my three best friends ... He's so honest that the dishonest dread ... Meeting the kid with the replaceable head
Fodderstompf is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 13:51   #29
evo jos jednog pitanja u vezi worda... pišem jedan seminar iz matematike i trebam crtati graf, sad dok uzmem one strelice u 'insert shapes' to mi ne izgleda ko pravi graf kakvi su u knjigama iz matke...
inače,formule pišem pomoću equationa, a kako da potegnem te dve crte da budu okomite i zgledaju ko pravi graf,e to ne znam... i jos moram nacrtati neku funkciju tak da ne znam kako da to napravim...
anyone??
stay_on is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 14:38   #30
Quote:
stay_on kaže: Pogledaj post
evo jos jednog pitanja u vezi worda... pišem jedan seminar iz matematike i trebam crtati graf, sad dok uzmem one strelice u 'insert shapes' to mi ne izgleda ko pravi graf kakvi su u knjigama iz matke...
inače,formule pišem pomoću equationa, a kako da potegnem te dve crte da budu okomite i zgledaju ko pravi graf,e to ne znam... i jos moram nacrtati neku funkciju tak da ne znam kako da to napravim...
anyone??
Insert > Object > na kartici Create New odaberi Microsoft Graph Chart > OK > unesi podatke + formatiraj/čačkaj/uljepšaj
__________________
Look out, here he comes again ... They say he's dead, he's my three best friends ... He's so honest that the dishonest dread ... Meeting the kid with the replaceable head
Fodderstompf is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 15:08   #31
da,znam kaj mislis... to mi izbaci taj chart s raznoraznim oblicima, pite i to

ja trebam najobičnije dve crte,strelice, x i y os,bez nekih vrijednosti... ček naći ću sliku...


mislim da ću samo te crte povući.....
stay_on is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 18:11   #32
Quote:
cruces kaže: Pogledaj post
Može jedno pitanje o wordu,ja sam instalirao word 2007,točnije cjeli office ali kada uđem u word samo polovcia programa ispod gdje treba pisati je papir,ostali desnio dio je sivi,kako da to namjestim da mi prostor za pisanje bude preko cjelog programa,može li na to utjecati rezolucija monitora?
View--> One Page
Lem13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 22:05   #33
Quote:
stay_on kaže: Pogledaj post
da,znam kaj mislis... to mi izbaci taj chart s raznoraznim oblicima, pite i to

ja trebam najobičnije dve crte,strelice, x i y os,bez nekih vrijednosti... ček naći ću sliku...


mislim da ću samo te crte povući.....
Kako sam vidio, to je to u pdf-u napravljeno. Da li ti nije najlakše napraviti print screen, sliku prebaciti u paint i tamo uzmeš dio koji ti je potreban, tj. graf koji ti treba, sačuvaš sliku i ubaciš ju u word (na tipkovnici imaš tipku print screen, odeš u paint i stisneš CTRL+V)?
Giga89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 11:40   #34
Quote:
Giga89 kaže: Pogledaj post
Kako sam vidio, to je to u pdf-u napravljeno. Da li ti nije najlakše napraviti print screen, sliku prebaciti u paint i tamo uzmeš dio koji ti je potreban, tj. graf koji ti treba, sačuvaš sliku i ubaciš ju u word (na tipkovnici imaš tipku print screen, odeš u paint i stisneš CTRL+V)?
da..tak sam i počela sad radit.
mislila sam da se može to lijepo u wordu napraviti, ali nikako mi nije dobro ispalo, da bi izgledalo ovak ko u ovom pdf-u..
hvala
stay_on is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 19:37   #35
help

kak mogu numerirati samo neke stranice??npr. neću da prve tri budu numerirane,a sve ostale da...
ferky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 20:11   #36
Quote:
ferky kaže: Pogledaj post
kak mogu numerirati samo neke stranice??npr. neću da prve tri budu numerirane,a sve ostale da...
Nakon treće stranice trebaš page break, ali ovakav: Insert > Break > Next page.
Time ćeš napraviti dvije razdvojene sekcije.
Potom možeš u footerima obiju sekcija napraviti to što želiš, npr. izbrisati brojeve u prvoj i ubaciti željene u drugu, s tim da u onome druge sekcije (koja, dakle, počinje od 4. str.) moraš pritisnuti simbol Same as Previous (5. zdesna na skočnoj izbornoj traci koja se prikazuje dok je pokazivač u footeru) da bi mogao numerirati sekciju na drugačiji način, a potom ubaciti broj stranice i odrediti ga putem simbola Format Page Number (3. simbol zdesna na spomenutoj skoč. izb. traci). Izaberi Start at > [željeni broj, vjerojatno 1 ] > OK.
Znam da zvuči suhoparno, ali - probaj korak po korak - nije teško.
__________________
Look out, here he comes again ... They say he's dead, he's my three best friends ... He's so honest that the dishonest dread ... Meeting the kid with the replaceable head
Fodderstompf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 12:07   #37
ok!skužila! hvala!!
ferky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:20   #38
Quote:
Fodderstompf kaže: Pogledaj post
Nakon treće stranice trebaš page break, ali ovakav: Insert > Break > Next page.
Time ćeš napraviti dvije razdvojene sekcije.
Potom možeš u footerima obiju sekcija napraviti to što želiš, npr. izbrisati brojeve u prvoj i ubaciti željene u drugu, s tim da u onome druge sekcije (koja, dakle, počinje od 4. str.) moraš pritisnuti simbol Same as Previous (5. zdesna na skočnoj izbornoj traci koja se prikazuje dok je pokazivač u footeru) da bi mogao numerirati sekciju na drugačiji način, a potom ubaciti broj stranice i odrediti ga putem simbola Format Page Number (3. simbol zdesna na spomenutoj skoč. izb. traci). Izaberi Start at > [željeni broj, vjerojatno 1 ] > OK.
Znam da zvuči suhoparno, ali - probaj korak po korak - nije teško.
Meni nikako ne usijeva..isto moram maknuti prve 3. Kad izbrišem brojeve, izbrišu se sa svih stranica..kad upišem broj, pojavi se isti broj na svim stranicama. A onaj gumb Same as previous mi je sivi, tako da ga ne mogu kliknuti
__________________
Nikad ne treba dizati ruke od dobre stvari. Samo...kako znati da je dobra?
darling_nikky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 13:52   #39
Quote:
darling_nikky kaže: Pogledaj post
Meni nikako ne usijeva..isto moram maknuti prve 3. Kad izbrišem brojeve, izbrišu se sa svih stranica..kad upišem broj, pojavi se isti broj na svim stranicama. A onaj gumb Same as previous mi je sivi, tako da ga ne mogu kliknuti
Obrati pažnju na ovo:
...page break, ali ovakav: Insert > Break > Next page
Dakle, ne dolazi u obzir Page break vulgaris, jer njime ne praviš autonomne sekcije!

Za (brisanje/)umetanje stranica: View > Header and Footer > (postavi pokazivač na željeno mjesto) > Insert Page Number, pa onda formatiraj brojeve po volji.

Eh, da - isprika svima - simbol Format Page Number je 3. (ili 4.) slijeva...
__________________
Look out, here he comes again ... They say he's dead, he's my three best friends ... He's so honest that the dishonest dread ... Meeting the kid with the replaceable head
Fodderstompf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 14:42   #40
Ok..skužila..tnx. I sad mi se događa da mi se maknu brojevi s druge i treće stranice, a s prve mi povuče ono što napišem na četvrtoj. Ako obrišem s prve, izbriše se i s četvrte.Wtf... A kliknem next page iza 3.str.

Ispravak: Uspijem odvojiti..da mi se numerira od 1 od treće strane, ali mi se automatski numeriraju i prve tri.. Znači 0,1,2 pa opet 1,2,3... I ako izbrišem ovo s prve tri, automatski mi briše sve. Makar na prve tri piše section1, a na ostalima section2..
__________________
Nikad ne treba dizati ruke od dobre stvari. Samo...kako znati da je dobra?

Zadnje uređivanje darling_nikky : 05.05.2010. at 14:52.
darling_nikky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.