Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2017., 11:31   #2001
Quote:
Dinamovac_ kaže: Pogledaj post
uopće nije bit da li se Grmoja kuži ili ne u poslovanje HT-a, bit je da je progovorio javno o isisavanju love o kojem se i ovdje cijelo vrijeme diskutira ...e sad, iz kojih pobuda i interesa je on to izjavio je drugi par cipela...osobno, u to ne bih ulazio jer ne znam...ali ovo što znamo , a to je da se radi očito o radnjama koje bi mogli malo pročešljati dorhovci...

al ok, osobno mislim da nam to i treba...umjesto da se mi mali ljudi udružimo, ali onako masovno..i da onda kao takvi zajedno pokušamo, kažem , barem pokušamo nešto napraviti...mi ćemo rađe se svađati i prepucavati o ustašama i partizanima, komunjarama i adezeovcima
Dobro,znači Grmoja će privatnoj firmi i većinskom vlasniku zabraniti da radi sa dobiti što hoće,jebote kaj je ovo !
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn

Zadnje uređivanje Poštarko : 21.01.2017. at 11:52.
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 11:41   #2002
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Mobilni 4 g je dobar,tu nema primjedbi,međutim fiksni internet je problem,tu smo pri dnu.

Službeno je, Hrvatska ima najsporiji internet u Europskoj uniji i treći najsporiji u čitavoj Europi
http://www.telegram.hr/biznis-tech/s...itavoj-europi/

Hrvatska ima 10. najbrži mobilni internet u Europi, ali nepokretni i dalje ‘kaska’
http://www.netokracija.com/brzina-in...vatskoj-122740

Osobno ne mogu dobiti više od 28 mb/s,živim blizu centra grada,bakar mi je samo san.
Vidiš,to je prosjek ili sarma.Problem je što drugi operateri ne žele ulagati nigdje nego samo u gusto naseljenim naseljima sa laganim pristupom do zgrada,čim većim tim bolje.U obiteljska naselja nemožeš ih natjerati ni tenkom.Kod mene u Malešnici imam fiber pred stanom od HT-a i koaksialac od Bneta.Zašto to još uvijek Bnet razvlaći to samo oni znaju (prastara teghnologija) Zato u već spomenutoj Povljani nema nikoga osim HT-a i Iskona.Pitam ja tebe,zašto?Dali im netko brani ? Normalno da ne !
Što se tiće brzine,zovi HT ili Iskon i traži povečanje brzine neka ti na izvodu digitalno izmjere brzinu pa ako ti je parica loša oni će naći bolju i prebaciti je na nju a ako je dobra od izvoda do svoje utičnice stavi UTP kabel.Naravno da bi to napravio moraš biti korisnik usluga HT-a jer sumnjam da drugi operateri imaju tu opremu. Ti instrumenti koštaju i to puno !
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn

Zadnje uređivanje Poštarko : 21.01.2017. at 12:25.
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 13:00   #2003
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Dobro,znači Grmoja će privatnoj firmi i većinskom vlasniku zabraniti da radi sa dobiti što hoće,jebote kaj je ovo !
http://hr.n1info.com/a174688/Vijesti...korupciju.html

ajde još jedanput pročitaj kaj je izjavio

posebno ovaj dio

Quote:
Također dodaje kako je poznato da je ovih dana jedna velika telekomunikacijska kompanija kupila inozemne obveznice svoje tvrtke-majke te je najavila da će kupiti još istih.

"Prije par dana je najavila da za nemali iznos kupuje vodeću telekom kompaniju u susjednoj zemlji koja je, baš slučajno, zahvaćena korupcijskim aktivnostima i sve skupa je iz Hrvatske 'otišlo' oko tri milijarde kuna. Upravo toliki iznos je, po zadnjem izvješću, bio na računu velike kompanije", rekao je Grmoja.

Ogromni su novci dioničara, a čak i hrvatskih građana i branitelja, otišli iz države pa će se, kaže, ulagati negdje drugdje, a ne u Hrvatsku
.

većinski vlasnik da, al baš da je to privatna firma u onom punom značenju, e tu se baš ne bi složio...i da im treba pustiti da delaju kaj hoće...ne znam...možda sam utopista...ali stari moj, oni su tu na gostujućem terenu...

drugim riječima, grmoja je dio izvršne vlasti RH , ta izvršna vlast bi trebala štititi interese te iste RH i njegovih građana, u ovom slučaju HT je na teritoriju RH i dio vlasništva je u rukama hrvatskih građana...ok, ovi jesu većinski vlasnici i to im istina daje za pravo da rade u ovom slučaju kaj hoće tj. rade ono kaj je u njihovom interesu i to nitko ne spori,

ali grmoja ovdje ukazuje da ima elemenata nepravilnosti i da se to istraži...a ti stvar okrećeš na humor i tko je grmoja i kaj on ima kome zabranjivati...mislim, mogao bih i ja završiti svoj post na način kak si ga ti završio...
__________________
Što znači biti dinamovac? To je sve. Pripadnost, intima, ne formalna. Način razmišljanja. I ljubav, premda to zvuči malo patetično, ali je tako. Otkad sam počeo misliti, bio sam uvijek dinamovac i svi su moji oduvijek dinamovci". Velimir Zajec, 1982.

Zadnje uređivanje Dinamovac_ : 21.01.2017. at 13:25.
Dinamovac_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 16:44   #2004
Quote:
Dinamovac_ kaže: Pogledaj post
http://hr.n1info.com/a174688/Vijesti...korupciju.html

ajde još jedanput pročitaj kaj je izjavio

posebno ovaj dio




većinski vlasnik da, al baš da je to privatna firma u onom punom značenju, e tu se baš ne bi složio...i da im treba pustiti da delaju kaj hoće...ne znam...možda sam utopista...ali stari moj, oni su tu na gostujućem terenu...

drugim riječima, grmoja je dio izvršne vlasti RH , ta izvršna vlast bi trebala štititi interese te iste RH i njegovih građana, u ovom slučaju HT je na teritoriju RH i dio vlasništva je u rukama hrvatskih građana...ok, ovi jesu većinski vlasnici i to im istina daje za pravo da rade u ovom slučaju kaj hoće tj. rade ono kaj je u njihovom interesu i to nitko ne spori,

ali grmoja ovdje ukazuje da ima elemenata nepravilnosti i da se to istraži...a ti stvar okrećeš na humor i tko je grmoja i kaj on ima kome zabranjivati...mislim, mogao bih i ja završiti svoj post na način kak si ga ti završio...
Kumpa,žao mi je ali nema više samupravljanja.Prodali smo većinski paket dobili lovu ,spičkali je i gotovo.Nema više.grmoje može srati ko vidra ali to je samo populiza ibacanje spinova
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 19:02   #2005
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Kumpa,žao mi je ali nema više samupravljanja.Prodali smo većinski paket dobili lovu ,spičkali je i gotovo.Nema više.grmoje može srati ko vidra ali to je samo populiza ibacanje spinova
sve je to meni jasno, populizacija ili ne...interes ili ne...opet velim, ne ulazim u to...al nekak mi je drago da bar netko se sjetil , ak niš drugo spomenut fino odigranu transferizaciju love,

btw. vidim da se kužiš u neke stvari...jel ima di kakav plan pokrivenosti optikom za cijelu Hrvatsku, sadašnje stanje i planiranje za u budućnosti ...konkretno me interesira lički dio oko Otočca...hvala
__________________
Što znači biti dinamovac? To je sve. Pripadnost, intima, ne formalna. Način razmišljanja. I ljubav, premda to zvuči malo patetično, ali je tako. Otkad sam počeo misliti, bio sam uvijek dinamovac i svi su moji oduvijek dinamovci". Velimir Zajec, 1982.
Dinamovac_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 19:28   #2006
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Dobro,znači Grmoja će privatnoj firmi i većinskom vlasniku zabraniti da radi sa dobiti što hoće,jebote kaj je ovo !
većinski si vlasnik, 51% i imaš pravo zapaliti firmu?

mislim da ne
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 21:48   #2007
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
većinski si vlasnik, 51% i imaš pravo zapaliti firmu?

mislim da ne
Nemaš pravo zapaliti ali imaš pravo uzeti svoj dio i spržiti ga kako god ti hoćeš pa makar na kladionici i to bez da pitaš Grmoju dali smiješ.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:09   #2008
Predsjednik uprave HT-a Davor Tomašković: Kupnja Crnogorskog Telekoma tek je početak osvajanje regije
http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...vajanje-regije
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 23:41   #2009
ima dobar PR...posao PR-a je da govno umota u najfiniji celofan i da onda to zgleda vaauuuuu...

al ok...sve bumo vidli vrlo skoro kad objave kolko bu dividenda...a nekak si mislim što bu više galame u medijima oko ovoga to bu i dividenda ak ništa drugo veća nego lani što baš i nije tak teško

recimo cenera po dionici
__________________
Što znači biti dinamovac? To je sve. Pripadnost, intima, ne formalna. Način razmišljanja. I ljubav, premda to zvuči malo patetično, ali je tako. Otkad sam počeo misliti, bio sam uvijek dinamovac i svi su moji oduvijek dinamovci". Velimir Zajec, 1982.
Dinamovac_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 01:14   #2010
Quote:
Dinamovac_ kaže: Pogledaj post
ima dobar PR...posao PR-a je da govno umota u najfiniji celofan i da onda to zgleda vaauuuuu...

al ok...sve bumo vidli vrlo skoro kad objave kolko bu dividenda...a nekak si mislim što bu više galame u medijima oko ovoga to bu i dividenda ak ništa drugo veća nego lani što baš i nije tak teško

recimo cenera po dionici
Kumpa o čemu ti to,PR pa PR.Mlatiš praznu slamu a uopće nisi pročitao članak.U njemu su ti svi odgovori i o lovi i o ulaganju i o budučnosti kompanije.
Potrudi se malo pa pročitaj i probaj shvatiti u čemu je štos.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 12:19   #2011
Quote:
Dinamovac_ kaže: Pogledaj post
uopće nije bit da li se Grmoja kuži ili ne u poslovanje HT-a, bit je da je progovorio javno o isisavanju love o kojem se i ovdje cijelo vrijeme diskutira ...e sad, iz kojih pobuda i interesa je on to izjavio je drugi par cipela...osobno, u to ne bih ulazio jer ne znam...ali ovo što znamo , a to je da se radi očito o radnjama koje bi mogli malo pročešljati dorhovci...

al ok, osobno mislim da nam to i treba...umjesto da se mi mali ljudi udružimo, ali onako masovno..i da onda kao takvi zajedno pokušamo, kažem , barem pokušamo nešto napraviti...mi ćemo rađe se svađati i prepucavati o ustašama i partizanima, komunjarama i adezeovcima
Iako sam kritičan prema PR-pristupu preuzimanja crnogoraca i smatram da je dio dobiti trebao biti uložen u veću dividendu, činjenica jest da je dio love otišla u dugotrajnu imovinu a drugi dio će se ionako vratiti HT-u. Tako da o "isavanju novaca" može bulazniti samo netko potkapacitiran kao Grmoja.
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 10:23   #2012
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Vidiš,to je prosjek ili sarma.Problem je što drugi operateri ne žele ulagati nigdje nego samo u gusto naseljenim naseljima sa laganim pristupom do zgrada,čim većim tim bolje.U obiteljska naselja nemožeš ih natjerati ni tenkom.Kod mene u Malešnici imam fiber pred stanom od HT-a i koaksialac od Bneta.Zašto to još uvijek Bnet razvlaći to samo oni znaju (prastara teghnologija) Zato u već spomenutoj Povljani nema nikoga osim HT-a i Iskona.Pitam ja tebe,zašto?Dali im netko brani ? Normalno da ne !
Što se tiće brzine,zovi HT ili Iskon i traži povečanje brzine neka ti na izvodu digitalno izmjere brzinu pa ako ti je parica loša oni će naći bolju i prebaciti je na nju a ako je dobra od izvoda do svoje utičnice stavi UTP kabel.Naravno da bi to napravio moraš biti korisnik usluga HT-a jer sumnjam da drugi operateri imaju tu opremu. Ti instrumenti koštaju i to puno !
Bnet koristi optiku, a tek od ulaza u zgradu prelazi na koaksijalni kabel šta je dovoljno. Bnet već barem desetljeće nudi veću brzinu interneta od T-coma i to po manjoj cijeni.

Ja npr. plaćam internet (50Mbps/10), televiziju i telefon (besplatno prema fiksnima, vipu i tomatu) 130kn mjesečno kroz cijelo trajanje ugovora.
Koliko ti istu uslugu plaćaš T-comu?
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 01:06   #2013
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Bnet koristi optiku, a tek od ulaza u zgradu prelazi na koaksijalni kabel šta je dovoljno. Bnet već barem desetljeće nudi veću brzinu interneta od T-coma i to po manjoj cijeni.

Ja npr. plaćam internet (50Mbps/10), televiziju i telefon (besplatno prema fiksnima, vipu i tomatu) 130kn mjesečno kroz cijelo trajanje ugovora.
Koliko ti istu uslugu plaćaš T-comu?
Čovjeće,dali ti išta znaš o tehnici ? S optike na koaksialni kabel do stana.Jebote toga se nebi sjeti ni Grunf !!!!
Nemožemo si uspoređivati brzine jer ja imam raketu prema tebi, fiber 100/100 tf i MAXTV. i za razliku od tebe ja sam i dioničar HT-a pa kroz dividendu još i zarađujem na HT-u.
Ježi ga ti si sa Bnetom još u kamenom dobu !
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn

Zadnje uređivanje Poštarko : 25.01.2017. at 01:17.
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 08:37   #2014
A koliko plaćaš taj 100/100?
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 13:25   #2015
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Čovjeće,dali ti išta znaš o tehnici ? S optike na koaksialni kabel do stana.Jebote toga se nebi sjeti ni Grunf !!!!
Nemožemo si uspoređivati brzine jer ja imam raketu prema tebi, fiber 100/100 tf i MAXTV. i za razliku od tebe ja sam i dioničar HT-a pa kroz dividendu još i zarađujem na HT-u.
Ježi ga ti si sa Bnetom još u kamenom dobu !
Vidim koliko ti znaš

To da imaš raketu u usporedbi sa mojom brzinom baš i ne stoji. Koliko plaćaš tu raketu?
Pored onakve osnovne ponude T-coma, Bnet je u kamenom dobu...

I odakle ti da ja nisam dioničar HT-a?
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 13:53   #2016
Quote:
Maverick25 kaže: Pogledaj post
A koliko plaćaš taj 100/100?
180 kn.s tim da imam tf 1500 min.free prema svim mrežama.MAXTV je ekstra !Instalacija optike u stanu do routera je besplatna i izvodi je HT-ov tehničar koji na kraju i testira brzine
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 13:56   #2017
Reci mi jeli ti brzina baš 100/100 i nakon koliko će se smanjit za pola?
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:06   #2018
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Vidim koliko ti znaš

To da imaš raketu u usporedbi sa mojom brzinom baš i ne stoji. Koliko plaćaš tu raketu?
Pored onakve osnovne ponude T-coma, Bnet je u kamenom dobu...

I odakle ti da ja nisam dioničar HT-a?
Pa kakav si ti to dioničar kad sam sebi izbijaš lovu iz đepa?To je isto kao da imaš vlastiti dućan koji ti donosi dobit a ideš kupovati za svoje potrebe u npr Billu !:klap:
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:07   #2019
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Reci mi jeli ti brzina baš 100/100 i nakon koliko će se smanjit za pola?
Nikada manja od 100/100.Svako malo provjeravam ali to je to !
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 14:11   #2020
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Pa kakav si ti to dioničar kad sam sebi izbijaš lovu iz đepa?To je isto kao da imaš vlastiti dućan koji ti donosi dobit a ideš kupovati za svoje potrebe u npr Billu !:klap:
Pa vjerovao ili ne susjedi šta drže dućan u zgradi idu u šoping u trgovačke centre! Jbg ako hoćeš radit pošteno onda ne možeš krast iz vlastitog dućana.

Šta se tiče HT-a upravo tu vidin njihovu prednost. Dok god imaju ovaca koje mogu šišat (hrvatska verzija Applea) ili ljudi koji su primorani koristit njihove usluge, zarađivat će veliki novac. Ali neće moć vječno ovako.
Odlaskom Mudrinića se već nešto prominilo, a uvođenjem optike sebi otvaraju još veći prostor za spuštanje cijena.
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.