Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 15:23   #9221
Quote:
AKG kaže: Pogledaj post
Ovdje se o kablovima (uz put) može reć što se god želi. Jer su sastavni dio opreme. Na način da ih se spomene.

Ali!! Bilo kakvo raspravljanje o kablovima ima svoju temu. Znači bilo kakvom fajtu u vezi kablova ovdje nije mjesto. Žišku?!
Znaci mozemo reci sto god zelimo dok god to nije rasprava nego usputno spominjanje? Majstore.

Da ti probam to objasniti ovako - ako netko usputno spomene da su mu kablovi napravili brutalnu razliku jer su tamni i neutralni, onda mi isto tako usput mozemo pitati kako je to moguce. Žišku?!

Da ne spominjemo kako si upravo ti ponovo poceo rapspravljati o kabelima. Na temi za koju tvrdis da nije predvidjena za to.
Ged Earthsea is offline  
Old 21.02.2018., 15:27   #9222
Ne izokreći što sam rekao.
Tvoje jeftine fore manipulacije izrečenim su odavno prepoznate. Previše si nereda napravio i vrijeme je da prestaneš. Imaš svoj kutak gdje se raspravljaj, ovdje ne.
AKG is offline  
Old 21.02.2018., 15:33   #9223
Quote:
Ged Earthsea kaže: Pogledaj post
Cime, time sto bi tvrdio da cujem nesto sto ne cujem?
Osim toga, nije ti nikad palo na pamet da ste mozda vi trolovi? Znas kako je rekao Mark - Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect.

Vec dugo gledam samostojece zvucnike jer mi trebaju novi (mozda bi bolje bilo reci da ih zelim ), pa ne vidim svrhe u tome da se igram vlaka u snijegu i slusam bukšelfe.
Koje samostojeće zvučnike? Koji su ti stari i zašto više nisu dobri? Kaniš li napraviti ABX test?
konjokradica is offline  
Old 21.02.2018., 15:34   #9224
Ja sam se odlucio za "konfekcijski" Onkyo SKF-4800 kao prednji a onda idu i SKS-4800 koji se sastoje od centralnog i dva rear zvucnika tako da kompletiram i kucno kino. Na subwoofer vjerojatno necu ni ici. Nemam potrebe za "boljim" zvucnicima jer tesko da cu ista moci i isprobavati doma pa kupit nesto skuplje a da mi mozda ni ne zvuci bolje nego samo drugacije nema smisla. Razmisljam o tome da provjerim kakve su politike ducana o povratu pa da ako ne budem zadovoljan doma da ih i vratim makar nisam siguran da li je to kod nas praksa. I uopce se ne zamaram time sto meni ne trebaju deseci tisuca kuna da bi uzivao u glazbi.
__________________
Na ignore: nitko jer ne guram glavu u pijesak
Blowing up balloons since 2020!
woobie is offline  
Old 21.02.2018., 15:37   #9225
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Ja imam novij Sony TV, brat ima noviji Panasonic itd
Jednostavno nema vise izlaza zvuka u obliku chinca.
Vrlo jednostavno je izlaz za slusalice pretvoriti u cinc izlaz.

Dakle mozes koristiti izlaz za slusalice
Mozes kupiti jeftini DAC (digitalno analogni pretvornik) pa u njega ubosti digitalni izlaz, pa u pojacalo analogni
Mozes zamijeniti Reciver (stereo ili AV) mislim za sitne novce pa rijesis i digitalni ulaz i dolby digital itd
a vidio cak za nekih 1300kn prodaje se Denon sa network, bluetooth, itd itd

Jednostavno vise ne ugraduju u TV ono sta je zastarilo. Nema ni coaxialnoga izlaza za zvuk (samo optika) a ispada da je HDMI najjednostavniji i za sliku i za zvuk (kod AVa)

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-receiv...oglas-23733690

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-receiv...oglas-24691524
Nevjerojatna štednja kod proizvodnje, pa SCART je uvijek prije imao i audio i video ulaze i izlaze. Probati ću sa izlazom za slušalice spojiti da čujem zvuk, a kupiti novo pojačalo jer kako čitam ovdje jefini soundbarovi nisu neka sreća.
B-118 is offline  
Old 21.02.2018., 15:37   #9226
Za spameriju i osobno prepiranje od sad na dalje dijelim kartone za offtopic, pa tko voli nek izvoli
Tiki is offline  
Old 21.02.2018., 15:43   #9227
Zensor 7 (5), PSB X1T, MA Bronze 6... pokusao bi se zadrzati oko 4k kn.
Technicsovi, stari 30tak godina.
ABX za zvucnike? To mislis kao sto je angel htio da radimo ABX za Fiću i Ferrari?

Iskreno, gledam/trazim vec skoro 2 godine i s jedne strane prevladava zelja, a s druge i nije da me bas zulja 4k kuna. Tako da trazim nesto sto bi bilo izrazito povoljno, a opet donijelo velik pomak u zvuku i, sto je jedna od bitnih stavki, uklopilo mi se u feng shui dnevnog boravka jer inace letim van iz kuce.
Ged Earthsea is offline  
Old 21.02.2018., 15:52   #9228
Quote:
B-118 kaže: Pogledaj post
Nevjerojatna štednja kod proizvodnje, pa SCART je uvijek prije imao i audio i video ulaze i izlaze. Probati ću sa izlazom za slušalice spojiti da čujem zvuk, a kupiti novo pojačalo jer kako čitam ovdje jefini soundbarovi nisu neka sreća.
Svakako spoji tako, za prvotnu namjenu za koju bi spajao AV rec mislim da nije potrebno toliko mudrijanje niti kupovanje novog soundbara
MytByte is offline  
Old 21.02.2018., 15:59   #9229
I ja imam spojeno preko slusalica na predpojacalo TV...da se nade...iliit beckup
Ako budes imao kakvih zelja...javi...
Soundbar po mojem misljenju je bez veze.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Old 21.02.2018., 16:12   #9230
Mislim da netko ima razloga za zabrinutost. Do sada je bio Olif the Gray.
Wratiti će se kao Olif the White!
žoss is offline  
Old 21.02.2018., 17:17   #9231
Quote:
Ged Earthsea kaže: Pogledaj post
Zensor 7 (5), PSB X1T, MA Bronze 6... pokusao bi se zadrzati oko 4k kn.
Technicsovi, stari 30tak godina.
ABX za zvucnike? To mislis kao sto je angel htio da radimo ABX za Fiću i Ferrari?

Iskreno, gledam/trazim vec skoro 2 godine i s jedne strane prevladava zelja, a s druge i nije da me bas zulja 4k kuna. Tako da trazim nesto sto bi bilo izrazito povoljno, a opet donijelo velik pomak u zvuku i, sto je jedna od bitnih stavki, uklopilo mi se u feng shui dnevnog boravka jer inace letim van iz kuce.
Što kažeš na ove (nude ih 1000 kuna jeftinij od konkurentskih dućana)? http://bojezvuka.hr/hr/proizvod/q-acoustics-3050-171 Mislim da udovoljavaju i žena-faktoru.
https://www.whathifi.com/q-acoustics/3050/review
Imaju visoku osjetljivost, lagani su za tjeranje (ne traže snažno pojačalo) i kako nemaju zvučno ime kao KEF, B&W itd. barem trećina cijene ne odlazi na brend.
konjokradica is offline  
Old 21.02.2018., 17:19   #9232
Svima preporučujem ove stranice jer su i meni pomogle da si s malo novaca i preinaka poboljšam zvuk.
http://www.audiopuls.hr/savjeti.html
konjokradica is offline  
Old 22.02.2018., 00:30   #9233
Reciever ili stereo pojacalo

Pozdrav

nakon 15godina slusanja iskljucivo na studijskim monitorima odlucio sam da je vrijeme za malo "zabavniji " karakter zvuka, posto se ionako vise ne bavim snimanjem/mixanjem.

mislio sam krenuti prvo s recieverom / stereo pojacalom pa onda za koji mjesec kad naleti neka dobra ponuda na njuskalu uzet nesto tipa Dali Zensor 3/ B&W 685 / KEF Q100/150...

e sad jeli jako velika razlika u zvuku izmedju recievera i stereo pojacala (nekakav rang 1200kn rabljeno) ? jako mi se svidja reciever tipa denon/yamaha sa podrskom za bluetooth/airplay ali ako je drasticna razlika u zvuku pregrmit cu taj komfor..

znaci koristio bi za mjuzu i filmove, ali naglasak na mjuzu. u slucaju recievera bi dodao s vremenom i srednji zvucnik (straznje necu), ali ok mi je i samo stereo.

takodjer svida mi se opcija na recieverima ono s analiziranjem akustike prostorije pomocu malog mikrofona.


pa eto pucajte neke prijedloge za 1200kn rabljeno. mogu se i protegnut sitno gore ako je velika razlika.
__________________
Ponekad nemogu doci do vrhunca, tada odglumim snosaj.
brada06 is offline  
Old 22.02.2018., 11:33   #9234
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Što kažeš na ove (nude ih 1000 kuna jeftinij od konkurentskih dućana)? http://bojezvuka.hr/hr/proizvod/q-acoustics-3050-171 Mislim da udovoljavaju i žena-faktoru.
https://www.whathifi.com/q-acoustics/3050/review
Imaju visoku osjetljivost, lagani su za tjeranje (ne traže snažno pojačalo) i kako nemaju zvučno ime kao KEF, B&W itd. barem trećina cijene ne odlazi na brend.
Yep, gledam ih jos od kad su 2050 bili best buy na whathifi. Imam tri problema s njima:
- englezi hvale engleze tako da im ne vjerujem ama bas nista, a nisam ih jos slusao
- ne znam zasto ali meni nisu lijepi. Mozda sam lud.
- zvucnici ce mi stajati blizu zida tako da bi volio rupicu koja gleda prema naprijed - mislim da je to i glavni razlog zasto gledam dali i psb. S tim da je psb i dosta manji od ostalih sto bi mu trebala biti velika prednost u mom prostoru, iako srce vuce za volumenom.

Thx na savjetima.
Ged Earthsea is offline  
Old 22.02.2018., 12:08   #9235
Quote:
brada06 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

nakon 15godina slusanja iskljucivo na studijskim monitorima odlucio sam da je vrijeme za malo "zabavniji " karakter zvuka, posto se ionako vise ne bavim snimanjem/mixanjem.

mislio sam krenuti prvo s recieverom / stereo pojacalom pa onda za koji mjesec kad naleti neka dobra ponuda na njuskalu uzet nesto tipa Dali Zensor 3/ B&W 685 / KEF Q100/150...
e sad jeli jako velika razlika u zvuku izmedju recievera i stereo pojacala (nekakav rang 1200kn rabljeno) ? jako mi se svidja reciever tipa denon/yamaha sa podrskom za bluetooth/airplay ali ako je drasticna razlika u zvuku pregrmit cu taj komfor..

znaci koristio bi za mjuzu i filmove, ali naglasak na mjuzu. u slucaju recievera bi dodao s vremenom i srednji zvucnik (straznje necu), ali ok mi je i samo stereo.
takodjer svida mi se opcija na recieverima ono s analiziranjem akustike prostorije pomocu malog mikrofona.

pa eto pucajte neke prijedloge za 1200kn rabljeno. mogu se i protegnut sitno gore ako je velika razlika.

Ako će ti naglasak biti na mjuzu, onda će AV receiver biti kompromis po pitanju zvuka, na ime pet ili više kanala i mogućnosti procesiranja, a koje nećeš koristiti.

Prema tome, ja bih ti preporučio klasično stereo pojačalo. Za odgovor na to koje, važno je još da javiš u kolikoj sobi će se sve to odigravati, i imaš li već neke zvučnike na koje ćeš spojiti pojačalo?
Vidim da planiraš u budućnosti spojiti bukšelfe, a to bi značilo da ne bi trebao imati velike zahtjeve za nazivnom snagom pojačala.

U tom slučaju možeš birati i slabija i jača pojačala iz oglasa, pa ti je izbor širi.

Kolko sam sad vidio, za cca 1200 do 1500 kuna možeš kupiti praktički nova pojačala niže klase tipa spominjani Onkyo 9010, Pioneer A10/20, Harman Kardon hk970, Marantz 6003.
To je sigurno mudar izbor, jer ako rade kad ih kupiš, vjerojatno ćeš ih duži niz godina koristiti bez problema, a zvuk im je sigurno barem solidan.

Druga opcija je da za manje od 1000 kuna kupiš neko starije pojačalo pa ga daš na refresh - u pravilu se odnosi na izmjenu kondenzatora, čišćenje ili izmjenu pota - i dobiješ pojačalo u punoj snazi za koje se već dugi niz godina zna da odlično sviraju - primjeti razliku između solidno i odlično.
Primjeri za to, koje sam vidio trenutno, su NAD 3020 i Rotel 931/930, koji spadaju u kategoriju tzv."legendarnih" komponenti , s time da su ovi uistinu legendarni.
Nedostatak je to što nećeš imati daljinski, i što moraš imati sreće da naiđeš na primjerak koji nema estetskih oštećenja.

No samim zvukom, nakon obnove, takva pojačala isporučuju vrijednost i naći ćeš gomile svjedočanstava o tome. Npr. ovaj NAD se prodao u preko milijun primjeraka.
__________________
I'll wear a tie.....
jean luc is offline  
Old 22.02.2018., 14:11   #9236
Quote:
jean luc kaže: Pogledaj post
Ako će ti naglasak biti na mjuzu, onda će AV receiver biti kompromis po pitanju zvuka, na ime pet ili više kanala i mogućnosti procesiranja, a koje nećeš koristiti.

Prema tome, ja bih ti preporučio klasično stereo pojačalo. Za odgovor na to koje, važno je još da javiš u kolikoj sobi će se sve to odigravati, i imaš li već neke zvučnike na koje ćeš spojiti pojačalo?
Vidim da planiraš u budućnosti spojiti bukšelfe, a to bi značilo da ne bi trebao imati velike zahtjeve za nazivnom snagom pojačala.

U tom slučaju možeš birati i slabija i jača pojačala iz oglasa, pa ti je izbor širi.

Kolko sam sad vidio, za cca 1200 do 1500 kuna možeš kupiti praktički nova pojačala niže klase tipa spominjani Onkyo 9010, Pioneer A10/20, Harman Kardon hk970, Marantz 6003.
To je sigurno mudar izbor, jer ako rade kad ih kupiš, vjerojatno ćeš ih duži niz godina koristiti bez problema, a zvuk im je sigurno barem solidan.

Druga opcija je da za manje od 1000 kuna kupiš neko starije pojačalo pa ga daš na refresh - u pravilu se odnosi na izmjenu kondenzatora, čišćenje ili izmjenu pota - i dobiješ pojačalo u punoj snazi za koje se već dugi niz godina zna da odlično sviraju - primjeti razliku između solidno i odlično.
Primjeri za to, koje sam vidio trenutno, su NAD 3020 i Rotel 931/930, koji spadaju u kategoriju tzv."legendarnih" komponenti , s time da su ovi uistinu legendarni.
Nedostatak je to što nećeš imati daljinski, i što moraš imati sreće da naiđeš na primjerak koji nema estetskih oštećenja.

No samim zvukom, nakon obnove, takva pojačala isporučuju vrijednost i naći ćeš gomile svjedočanstava o tome. Npr. ovaj NAD se prodao u preko milijun primjeraka.
sve ovisi koliko se hoče isprsiti za resiver, super pojačalo,super predpojačalo, super tuner, super look = kile i kile love pa ako si spreman toliko pljunuti mi ti ovdje netrebamo nego ti treba profesionalac koji zna takve modele resivera, ovdje su večinom svi koji kupuju i rade kompromis na jednom od modula resivera, uvijek negdje nešto nije ok a svi bi voljeli da su cijene i više nego ok ali toga nema.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Old 22.02.2018., 14:29   #9237
Quote:
mrcina 22222 kaže: Pogledaj post
sve ovisi koliko se hoče isprsiti za resiver, super pojačalo,super predpojačalo, super tuner, super look = kile i kile love pa ako si spreman toliko pljunuti mi ti ovdje netrebamo nego ti treba profesionalac koji zna takve modele resivera, ovdje su večinom svi koji kupuju i rade kompromis na jednom od modula resivera, uvijek negdje nešto nije ok a svi bi voljeli da su cijene i više nego ok ali toga nema.
O cemu ti pricas?
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Old 22.02.2018., 15:00   #9238
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
O cemu ti pricas?
?????
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Old 22.02.2018., 18:32   #9239
Quote:
Ged Earthsea kaže: Pogledaj post
Yep, gledam ih jos od kad su 2050 bili best buy na whathifi. Imam tri problema s njima:
- englezi hvale engleze tako da im ne vjerujem ama bas nista, a nisam ih jos slusao
- ne znam zasto ali meni nisu lijepi. Mozda sam lud.
- zvucnici ce mi stajati blizu zida tako da bi volio rupicu koja gleda prema naprijed - mislim da je to i glavni razlog zasto gledam dali i psb. S tim da je psb i dosta manji od ostalih sto bi mu trebala biti velika prednost u mom prostoru, iako srce vuce za volumenom.

Thx na savjetima.
Ovi tvoji PSB X1T koštaju "malo"
više od 4000 kuna: http://www.zeljkoriha.com/2016/10/te...agine-x1t.html, 6600 kuna.
Tannoy Revolution XT6F imaju bas refleks otvor na dnu kutije, ali koštaju 11 000 kuna. Jebiga: https://www.whathifi.com/tannoy/revolution-xt6f/review

http://www.planetaudio.hr/zvucnicke-...olution-xt-6f/
konjokradica is offline  
Old 22.02.2018., 18:53   #9240
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ovi tvoji PSB X1T koštaju "malo"
više od 4000 kuna: http://www.zeljkoriha.com/2016/10/te...agine-x1t.html, 6600 kuna.
Imam ih priliku dobiti za 4300, doduse ne potpuno nove.

Quote:
Tannoy Revolution XT6F imaju bas refleks otvor na dnu kutije, ali koštaju 11 000 kuna. Jebiga: https://www.whathifi.com/tannoy/revolution-xt6f/review

http://www.planetaudio.hr/zvucnicke-...olution-xt-6f/
Gledao. I svidjaju mi se. I ne dam 11k kn.
Ged Earthsea is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.