Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2015., 12:32   #2041
Ljudi, u ovome je problem:

http://imgur.com/lDFLdxC

Je li sad razumijete?!

Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
dobro, sve smo napisali - ima ekipe koja koristi razum i logiku, a ima ekipe (ukljucujuci ministra) koji smatraju da su zakoni pizdarija i da ih se ne treba postovati. jos jednom podrska policajcu koji je radio svoj posao, babi puno srece pri buducim prelazenjima ceste jer sumnjam da ce joj itko vise priskakati u pomoc.

Tako je teško priznati da si pogriješio, ha?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:33   #2042
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
dobro, sve smo napisali - ima ekipe koja koristi razum i logiku, a ima ekipe (ukljucujuci ministra) koji smatraju da su zakoni pizdarija i da ih se ne treba postovati. jos jednom podrska policajcu koji je radio svoj posao, babi puno srece pri buducim prelazenjima ceste jer sumnjam da ce joj itko vise priskakati u pomoc.
Naprotiv, ministar je odstupio od uobičajene kretenizacije u stilu "nisi ti tu da misliš svojom glavom" i potaknuo je policajce na nenasilje, na to da koriste oči i mozak prije nego osramote policiju kao ovaj primitivni nasilnik jučer...

Nije mi simpatičan, ali to je svakako za pohvalu.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:34   #2043
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
U tom je ključni problem. Ovaj sustav je postavljen tako, da se ne isplati biti pošten, jer ako si pošten, onda si jeben. Sve ostalo su iluzije te bajke za romantičare, o mijenjanju pojedinca.
E pa eto, ja mislim da ljudi s ovakvim stavom poput tvojeg zaslužuju korumpiranog policajca, korumpiranog suca, korumpiranog zastupnika u predstavničkom tijelu i naposlijetku korumpiranu državu. Na koncu, ljudi poput tebe takve ljude i biraju. Zato što je između tebe koji misliš da je bit pošten isto što i bit jeben i Sanadera jedina razlika u tome što ti nisi imao prilku postupa protuzakonito u tolikoj mjeri, a on eto jest.

Oprosti ako griješim, ali ako sad sebi u ovoj poziciji opravdavaš kršenje zakona jer "svi to rade", zašto ga ne bi opravdavao sebi i da si u nekoj političkoj vrhuški u kojoj isto "svi to rade"? U svakom društvu, i onom najrazvijenijem i najdemokratičnijem, postoje oni kojih se ne dira ili ih se dira manje nego što se dira Nepoznati Netko. Samo što postoje društva u kojima ljudi imaju veći stupanj osobne odgovornosti pa to mnogo manje koriste da bi opravdali svoja vlastita sranja.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:37   #2044
Objava policijskog postupanja na youtubeu

Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
E pa eto, ja mislim da ljudi s ovakvim stavom poput tvojeg zaslužuju korumpiranog policajca, korumpiranog suca, korumpiranog zastupnika u predstavničkom tijelu i naposlijetku korumpiranu državu. Na koncu, ljudi poput tebe takve ljude i biraju. Zato što je između tebe koji misliš da je bit pošten isto što i bit jeben i Sanadera jedina razlika u tome što ti nisi imao prilku postupa protuzakonito u tolikoj mjeri, a on eto jest.



Oprosti ako griješim, ali ako sad sebi u ovoj poziciji opravdavaš kršenje zakona jer "svi to rade", zašto ga ne bi opravdavao sebi i da si u nekoj političkoj vrhuški u kojoj isto "svi to rade"? U svakom društvu, i onom najrazvijenijem i najdemokratičnijem, postoje oni kojih se ne dira ili ih se dira manje nego što se dira Nepoznati Netko. Samo što postoje društva u kojima ljudi imaju veći stupanj osobne odgovornosti pa to mnogo manje koriste da bi opravdali svoja vlastita sranja.

Griješiš. Ja ne želim to. Ovo o čemu ja pričam je građanski neposluh, kako bi se društvo popravilo, a ne dodatno srozalo. Jer, riba smrdi od glave.
Kad se nad glavonjama počne provoditi JEDNAKI zakon kao prema meni, policija će imati moje apsolutno poštovanje. Isto vrijedi i za DORH.

Žao mi je ako to ne vidiš.

http://imgur.com/lDFLdxC
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:39   #2045
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ljudi, u ovome je problem:

http://imgur.com/lDFLdxC
...a krupnim muljatorima/lopinama poput onih iz linka u mojem potpisu "pravna država" skupa sa svim svojim institucijama sustavno drži ljestve...

I zato, štujmo ju kao kakvog boga, slijepo i bezmozgovno...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:40   #2046
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ljudi, u ovome je problem:

http://imgur.com/lDFLdxC

Je li sad razumijete?!
Ja razumijem i slažem se da je to problem. Jel ti možeš vjerovat da ja jako jako želim da se ovog i slične šupke u budućnosti kažnjava, a da to ne isključuje i da želim da se sve ljude na adekvatan način kazni kad prekrše zakon? Kužiš, ja želim da on i ova baba budu izjednačeni u smislu da ih se oboje kazni ako su nešto krivo napravili, a ne u smislu da ih se oboje pusti pa da sa zakonom možemo guzicu brisat.
MonotypeCorsiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:41   #2047
bolje da je baba "poljubila" beton , nego da je kojim slucajem neki auto "poljubio" banderu pri pokusaju da izbjegne babu koja prelazi na crveno...

opravdam postupak policajca a bravo i za bakicu..ipak je sa svojih 66 jako "zivahna"...bravo za policajca i bravo za bakicu...
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:42   #2048
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Naprotiv, ministar je odstupio od uobičajene kretenizacije u stilu "nisi ti tu da misliš svojom glavom" i potaknuo je policajce na nenasilje, na to da koriste oči i mozak prije nego osramote policiju kao ovaj primitivni nasilnik jučer...

Nije mi simpatičan, ali to je svakako za pohvalu.
Vidim da još uvijek melješ o korištenju glave, pa te lijepo molim da odgovoriš na pitanje:


Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Misliti vlastitom glavom?

Dakle, policajac vidi prekršaj, vidi da je bezazlen i "minoran", te svojom vlastitom glavom odluči da ignorira i nastavi svojim poslom.

Jel ja smijem parkirati auto nasred Trga Bana Jelačića? Bezazleno je, moj auto nikom ne smeta , trg je dovoljno prostran da bilo tko bez problema zaobiđe moj auto.

Što ako policajac X svojom vlastitom glavom dođe do zaključka A, a policajac Y svojom vlastitom glavom dođe do zaključka B. Po čijoj glavi se postupa?
Evo ti i ja smo kolege policajci na ulici i zateknemo dotičnu babu u prekršaju. Jel bacamo novčić? Zovemo još nekog pa odlučujemo glasanjem?
Čemu uopće zakoni kad ih i policajci i građani mogu tumačit i ignorirat po želji?
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:46   #2049
Quote:
MonotypeCorsiva kaže: Pogledaj post
Ja razumijem i slažem se da je to problem. Jel ti možeš vjerovat da ja jako jako želim da se ovog i slične šupke u budućnosti kažnjava, a da to ne isključuje i da želim da se sve ljude na adekvatan način kazni kad prekrše zakon? Kužiš, ja želim da on i ova baba budu izjednačeni u smislu da ih se oboje kazni ako su nešto krivo napravili, a ne u smislu da ih se oboje pusti pa da sa zakonom možemo guzicu brisat.

Da, razumijem. Ali to se ne radi. Kad se TO počne raditi, onda će sustav imati moje poštovanje, sve dok je SELEKTIVAN, neće.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:54   #2050
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Čemu uopće zakoni kad ih i policajci i građani mogu tumačit i ignorirat po želji?
Čemu uopće mozgovi, kad zastupaš tezu da ljudi moraju zakone štovati bezmozgovno, ma kakvi bili...

Zašto bih ja trebao štovati pljačkaške zakone? Ili zločinačke, da sam kojom nesrećom živio u Hitlerovoj Njemačkoj?

Zato jer je zakon - zakon i mora se slijepo poštovati ma kakav bio, uglas povikaše lobotomizirani idioti.
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:54   #2051
Vidim da se rasprava vrti u krug, već se i Hitler uključio, al još nitko nije odgovorio na moje osnovno pitanje:

jel normalno takve stvari objavljivat u javnosti?

Kolko vidim snimka više nije javno dostupna na youtubeu, al ju je u 24h vidjelo pola miljona ljudi, več valjda svi u državi znaju za ženu i policajca, pola jebe mater njoj, pola njemu, postavljaju se dijagnoze, broje krvna zrnca... žena je protiv svoje volje postala zvijezda dana i centar medijskog cirkusa, a sve zbog totalno bezveznog incidenta kakvih valjda ima na hrpe.

Neki su možda memorirali i ime, prezime, datum rođenja i broj osobne iskaznice slučajnog prolaznika koja se prikazuje u videu, kaj ak njega sutra neko razbije na cesti jer je druker, ili uzme pretplatu na novine sa njegovim podacima?
Gomez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:55   #2052
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Čemu uopće mozgovi, kad zastupaš tezu da ljudi moraju zakone štovati bezmozgovno, ma kakvi bili...

Zašto bih ja trebao štovati pljačkaške zakone? Ili zločinačke, da sam kojom nesrećom živio u Hitlerovoj Njemačkoj?
Najveća ironija je da ti sa svojim besmislenim spominjanjem Hitlera ovdje pokazuješ najslabije korištenje mozga.

I naravno da nisi odgovorio na pitanje, što da su dvojica policajca bili zajedno, i svaki od njih korištenjem mozgda došli do drugačijeg zaključka? Na koji način određuješ po čijem mozgu se postupa?
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 12:56   #2053
Quote:
Gomez kaže: Pogledaj post
jel normalno takve stvari objavljivat u javnosti?
Index i sl. portali su senzacionalistički pisali o tome. Da je iz policije došlo samo priopćenje onda bi ljudi rekli da policija nešto skriva, pogotovo ako znamo da imaju kamere...
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 13:05   #2054
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Najveća ironija je da ti sa svojim besmislenim spominjanjem Hitlera ovdje pokazuješ najslabije korištenje mozga.

I naravno da nisi odgovorio na pitanje, što da su dvojica policajca bili zajedno, i svaki od njih korištenjem mozgda došli do drugačijeg zaključka? Na koji način određuješ po čijem mozgu se postupa?
Nije besmisleno jer je jedan od najvećih faktora za počinjenje zločina bilo slijepo poslušništvo.

"Samo smo sprovodili zakon i red". (Ako je tako, onda je nemoguće da smo krivi.)

Rekoh, ovaj film svakako preporučam jer govori upravo o problemu bespogovornog štovanja zakona i o mogućim stravičnim posljedicama u situaciji kad imaš ljude koji kao roboti, kao da su idioti bez mozga, izvršavaju zakone ma kakvi bili...
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 13:10   #2055
Quote:
Gomez kaže: Pogledaj post
Vidim da se rasprava vrti u krug, već se i Hitler uključio, al još nitko nije odgovorio na moje osnovno pitanje:

jel normalno takve stvari objavljivat u javnosti?

Kolko vidim snimka više nije javno dostupna na youtubeu, al ju je u 24h vidjelo pola miljona ljudi, več valjda svi u državi znaju za ženu i policajca, pola jebe mater njoj, pola njemu, postavljaju se dijagnoze, broje krvna zrnca... žena je protiv svoje volje postala zvijezda dana i centar medijskog cirkusa, a sve zbog totalno bezveznog incidenta kakvih valjda ima na hrpe.

Neki su možda memorirali i ime, prezime, datum rođenja i broj osobne iskaznice slučajnog prolaznika koja se prikazuje u videu, kaj ak njega sutra neko razbije na cesti jer je druker, ili uzme pretplatu na novine sa njegovim podacima?
Naravno da nije normalno i nije u redu. Mogli su pustiti snimku tako da zamagle lice, zamagle podatke, sve bi se isto vidjelo kao i sada samo eto ne bi bio otkriven ničiji identitet.

Važno je kad se čopi neki pedofil ili ubojica tom se pišu inicijali po novinama, pušta ih se da si pokriju lice majicama, kapom, torbama i čime sve ne kako im se ne bi otkrio identitet.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 13:13   #2056
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Nije bilo prekomjerne primjene sile. Sve se dobro vidi na snimci, baba se nije htjela zaustaviti, kasnije se opirala. Mogao ju je ili savladati ili ju pustiti da pobjegne, a valjda nam je svima jasno da to nije bilo moguće... Upotreba tjelesne snage je (koliko ja znam) najblaže sredstvo prisile koje poznaje zakon o policijskim poslovima i ovlastima a policajac je primjenio silu nakon što naredbe nisu urodile plodom.
Molim? Postupak je pouzdano bio neprimjeren situaciji, zbog čega se naposljetku policajac u društvu načelnika PU, i otišao ispričati babi. Kod najblažeg sredstva prislile postoje gradacije obzirom na situaciju i osobu na koju se odnosi i u skladu s tim, policija je prema djeci, invalidima, trudnicama i općenito starijima, slabijima i nemoćnijima dužna postupati s osobitom pažnjom, što u ovom slučaju nije bio slučaj. Zato je na kraju i pala isprika.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 13:13   #2057
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Nije besmisleno jer je jedan od najvećih faktora za počinjenje zločina bilo slijepo poslušništvo.

"Samo smo sprovodili zakon i red". (Ako je tako, onda je nemoguće da smo krivi.)

Rekoh, ovaj film svakako preporučam jer govori upravo o problemu bespogovornog štovanja zakona i o mogućim stravičnim posljedicama u situaciji kad imaš ljude koji kao roboti, kao da su idioti bez mozga, izvršavaju zakone ma kakvi bili...
Ne želiš odgovoriti na pitanje, dakle, i sam si svjestan da tvoje tvrdnje o korištenju glava baš i nemaju previše smisla.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 13:15   #2058
Maknuli su snimku.

Kakvi beskičmenjaci.
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 13:17   #2059
Quote:
Gomez kaže: Pogledaj post
Vidim da se rasprava vrti u krug, već se i Hitler uključio, al još nitko nije odgovorio na moje osnovno pitanje:
Ne čitaš s razumijevanjem. Ne Hitler, uopće se ne radi o njemu, nego o slijepim/glupim poslušnicima, o ljudima koji su živjeli po principu "Samo smo poštovali zakoni i red, a to znači da ne možemo biti krivi."
- Sizif - is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 13:20   #2060
Quote:
Coeli kaže: Pogledaj post
Molim? Postupak je pouzdano bio neprimjeren situaciji, zbog čega se naposljetku policajac u društvu načelnika PU, i otišao ispričati babi. Kod najblažeg sredstva prislile postoje gradacije obzirom na situaciju i osobu na koju se odnosi i u skladu s tim, policija je prema djeci, invalidima, trudnicama i općenito starijima, slabijima i nemoćnijima dužna postupati s osobitom pažnjom, što u ovom slučaju nije bio slučaj. Zato je na kraju i pala isprika.
Vrlo je upitno da li se on ispričao zato jer stvarno smatra da je u krivu, ili jednostavno zbog pompe koja je nastala oko cijele situacije.

Prilično sam uvjeren da, da se ova situacija desila prije 10-tak godina (dakle, kad nisu svi imali fotoaparate u džepu), baba bi jednako tako završila na podu, al je nitko ne bi fotografirao, fotografija ne bi završila na portalima, snimka ne bi završila na Youtube-u, i baba bi platila kaznu bez ikakve isprike.

Na žalost, imamo smartphone i youtube pa su zagovaratelji kršenja zakona i kaubojskog ponašanja u prometu došli na svoje.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.