Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2015., 23:50   #21
Garys, garys, garis, ccc, sto si ti sve, sa oprostenjem,.nabaljezgario, da se ni sam ne snalazis u svom vlastitom tekstu.

Ja nigdje u tekstu nisam rekla da doslovno ubrzano starim, kao ona dva brata blizanca gdje je jedan otisao u svemir, a jedan ostao na mother Earth, pa jedan izgledao nakon odredjenog vremena puno starije od drugog, sto bi znacilo da je koncept vremena drugaciji na odredjenim razlicitim mjestima u prostoru svemira. A no, no, ja govorim o unutrasnjem osjecaju, sa realno nemam puno vremena za ostvariti neke konkretne stvari koje sam se zacrtala i koje sam pomalo zaribala, pa se to vrijeme njihova ostvarenja malo produzilo. S obzirom na te okolnosti, i na okolnosti da su moje frendice koje imaju godina kao ja, poudane vecinom i imaju djecu, i da ja slusam da moraju uspavati bebu, pa otici s bebom u setnju, a to su osobe koje su nekada davno isle samnomu skolu, koje su se na neki nacin skrasile, a ja sam nekako jos uvijek ostala, ajmo reci nepomaknuta u smislu skrasavanja u odredjenim segmentima svog zivota.

Eto sada svoju kvazi teoriju ubaci u casu vode, napravi guc po guc, zadrzavajuci je u ustima, skup sa vodom i pljuni to sve lijepo u wc skoljku.

.
missrealistic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 23:54   #22
Quote:
missrealistic kaže: Pogledaj post
Garys, garys, garis, ccc, sto si ti sve, sa oprostenjem,.nabaljezgario, da se ni sam ne snalazis u svom vlastitom tekstu.

Ja nigdje u tekstu nisam rekla da doslovno ubrzano starim, kao ona dva brata blizanca gdje je jedan otisao u svemir, a jedan ostao na mother Earth, pa jedan izgledao nakon odredjenog vremena puno starije od drugog, sto bi znacilo da je koncept vremena drugaciji na odredjenim razlicitim mjestima u prostoru svemira. A no, no, ja govorim o unutrasnjem osjecaju, sa realno nemam puno vremena za ostvariti neke konkretne stvari koje sam se zacrtala i koje sam pomalo zaribala, pa se to vrijeme njihova ostvarenja malo produzilo. S obzirom na te okolnosti, i na okolnosti da su moje frendice koje imaju godina kao ja, poudane vecinom i imaju djecu, i da ja slusam da moraju uspavati bebu, pa otici s bebom u setnju, a to su osobe koje su nekada davno isle samnomu skolu, koje su se na neki nacin skrasile, a ja sam nekako jos uvijek ostala, ajmo reci nepomaknuta u smislu skrasavanja u odredjenim segmentima svog zivota.

Eto sada svoju kvazi teoriju ubaci u casu vode, napravi guc po guc, zadrzavajuci je u ustima, skup sa vodom i pljuni to sve lijepo u wc skoljku.

.
E to je ono što sam ti rekao prije, samo hrabro i zdravo!

Sad stvarno više nemam što nadodati.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 23:55   #23
Quote:
missrealistic kaže: Pogledaj post
puno sam puta cula onu da si mlad koliko se osjecas mlad. Ja sam presla srednje dvadesete, sve do nedavno osjecala sam se potpuno zrelo, ali jos uvijek prilicno mladjahno. Nemam pojma sto mi se preokrenulo u glavi, ali vec nekoliko dana osjecam se uzasno staro. Kao da sam potpuno odrasla. Jos uvijek se znam ponasati uzasno djetinjasto, ali onda mi prodje misao sto ti to radis, jesi li infantilna, tako se ponasa djecurlija, sredi se. Ne zelim izgubiti tu svoju djetinjastu stranu. Recimo jucer je pljustala kisa, i ja sam krenula van bez kisobrana, jer sam misljenja da me kisa nece ubiti, nego me samo smociti, i da je bas lijepo da me priroda malo zalije, a i zabavno je kad mi kapljice kise frcaju u lice. Kad sam stigla u trgovinu pokisnuta, uhvatila sam kako me prodavacica gleda tupo kao da sam neka nedozrela idiotkinja. u jednom trenu sam se, ne zbog njenog mutavog pogleda, nego zbog sebe pocela osjecati kao debil. Do nedavno sam voljela nositi gumene cizme s medvjedicima, a sada mi to totalno izgleda too much, kao da nije u skladu sa mojim godinama, i kao da to nije primjereno. Jesam li ja stvarno pocela gubiti svoju djetinju stranu i u zadnjih par dana ostarila za 15 godina, ili ce mi se to vratiti? Osjecam se zbilja staro. I sjebano.

.
hah nikad se nisam ni osjecao mlad,imao sam 21 i osjecao se staro
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 23:58   #24
Quote:
missrealistic kaže: Pogledaj post
Garys, garys, garis, ccc, sto si ti sve, sa oprostenjem,.nabaljezgario, da se ni sam ne snalazis u svom vlastitom tekstu.

Ja nigdje u tekstu nisam rekla da doslovno ubrzano starim, kao ona dva brata blizanca gdje je jedan otisao u svemir, a jedan ostao na mother Earth, pa jedan izgledao nakon odredjenog vremena puno starije od drugog, sto bi znacilo da je koncept vremena drugaciji na odredjenim razlicitim mjestima u prostoru svemira. A no, no, ja govorim o unutrasnjem osjecaju, sa realno nemam puno vremena za ostvariti neke konkretne stvari koje sam se zacrtala i koje sam pomalo zaribala, pa se to vrijeme njihova ostvarenja malo produzilo. S obzirom na te okolnosti, i na okolnosti da su moje frendice koje imaju godina kao ja, poudane vecinom i imaju djecu, i da ja slusam da moraju uspavati bebu, pa otici s bebom u setnju, a to su osobe koje su nekada davno isle samnomu skolu, koje su se na neki nacin skrasile, a ja sam nekako jos uvijek ostala, ajmo reci nepomaknuta u smislu skrasavanja u odredjenim segmentima svog zivota.

Eto sada svoju kvazi teoriju ubaci u casu vode, napravi guc po guc, zadrzavajuci je u ustima, skup sa vodom i pljuni to sve lijepo u wc skoljku.

.
Ja shvacam da ti govoris o starenju u nekom kako ti to zoves, "osjecajnom smislu", nisam uopce pomislio da govorimo o stvarnoj bolesti ubrzanog starenja.

Ok sada imamo novi problem.

Dakle ti imas klasicni kretenski problem, reci cu ti koja je to klasifikacija "kretenskih problema" kasnije. To je barem lako rijesiti. Tvoja frendica Martina je udata a ti nisi, to je kategorija koja govori sto tocno? Da je ona bolja, brza, pametnija, sretnija, uspjesnija, kakva??? Gdje ona prednjaci u usporedbi s tobom, i zasto se usporedujemo uopce sa Martinom? Ne razumijem, zasto je Martina "u pravu" i ispravna a ti ne? Objasni.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 23:58   #25
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
hah nikad se nisam ni osjecao mlad,imao sam 21 i osjecao se staro
I kaj bi mi sad trebali? Nemrem danas više plakat ali za razmjenu mišljenja
sam uvijek.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 23:58   #26
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
hah nikad se nisam ni osjecao mlad,imao sam 21 i osjecao se staro
A joj, jadan, to mora da je fuj, bljak.

.
missrealistic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 00:08   #27
Quote:
Garys kaže: Pogledaj post
Ja shvacam da ti govoris o starenju u nekom kako ti to zoves, "osjecajnom smislu", nisam uopce pomislio da govorimo o stvarnoj bolesti ubrzanog starenja.

Ok sada imamo novi problem.

Dakle ti imas klasicni kretenski problem, reci cu ti koja je to klasifikacija "kretenskih problema" kasnije. To je barem lako rijesiti. Tvoja frendica Martina je udata a ti nisi, to je kategorija koja govori sto tocno? Da je ona bolja, brza, pametnija, sretnija, uspjesnija, kakva??? Gdje ona prednjaci u usporedbi s tobom, i zasto se usporedujemo uopce sa Martinom? Ne razumijem, zasto je Martina "u pravu" i ispravna a ti ne? Objasni.
Oprosti, ali pocinjem misliti da si hm, malo mutav. zasto se uopce pravis da ista razumijes sto govorim, kad su ti ocito vijuge na stend baju.
Uopcevnije do toga da se ja osjecam staro zbog toga sto frendica ima djecuili sto se skrasila, pa se usporedjujem i smatram da je ona uspjela a ja nisam, jebote. To nije stvar faking usporedbe. ako zelis znati, ja sam inace malo i previse umisljena, nimalo skromna, i uvijek sam se smatrala pomalo, ajmo reci uspjesnijom od svojih frendica, u svim segmentima, od ljubavi, do svega ostalog. Stvar je u tome da se osjecam nezrelo dok netko hrani djecu mojih godina i bori se za egzistenciju, da im kupi pelene i sto ja znam sto vec ne, a ja placem na filmove, pisem dnevnik, kisnem jer zelim i usput sam malo zaribala ono zacrtano . Ok, jel sad jasno. zapravo nije ti jasno, jer ako dosad nije bilo nije ni sad. ne trudi se ispasti pametan, jos dublje tones.

.
missrealistic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 00:21   #28
Quote:
missrealistic kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali pocinjem misliti da si hm, malo mutav. zasto se uopce pravis da ista razumijes sto govorim, kad su ti ocito vijuge na stend baju.
Uopcevnije do toga da se ja osjecam staro zbog toga sto frendica ima djecuili sto se skrasila, pa se usporedjujem i smatram da je ona uspjela a ja nisam, jebote. To nije stvar faking usporedbe. ako zelis znati, ja sam inace malo i previse umisljena, nimalo skromna, i uvijek sam se smatrala pomalo, ajmo reci uspjesnijom od svojih frendica, u svim segmentima, od ljubavi, do svega ostalog. Stvar je u tome da se osjecam nezrelo dok netko hrani djecu mojih godina i bori se za egzistenciju, da im kupi pelene i sto ja znam sto vec ne, a ja placem na filmove, pisem dnevnik, kisnem jer zelim i usput sam malo zaribala ono zacrtano . Ok, jel sad jasno. zapravo nije ti jasno, jer ako dosad nije bilo nije ni sad. ne trudi se ispasti pametan, jos dublje tones.

.
Nema problema, sretno i uzivaj.
Garys is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 10:33   #29
Ja te totalno razumijem

Imam 23. godine završio sam 5 godina faksa i uskoro bi mogao postat profesor u srednjoj školi. Djetinjast sam previše i to mi govore i kolege i prijatelji i rodbina ali neki s podržavanjem a neki s osuđivanjem. Mene ne briga previše to i dalje sam djetinjat makar ponekad se također osjecam da sam "prestar" bas zato jer takvo ponašanje je neprimjereno. Phh

Tip: ostani djetinjasta na taj način je život vedriji (zar ne?)
JosipDBZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 12:02   #30
Quote:
JosipDBZ kaže: Pogledaj post
Ja te totalno razumijem

Imam 23. godine završio sam 5 godina faksa i uskoro bi mogao postat profesor u srednjoj školi. Djetinjast sam previše i to mi govore i kolege i prijatelji i rodbina ali neki s podržavanjem a neki s osuđivanjem. Mene ne briga previše to i dalje sam djetinjat makar ponekad se također osjecam da sam "prestar" bas zato jer takvo ponašanje je neprimjereno. Phh

Tip: ostani djetinjasta na taj način je život vedriji (zar ne?)
Da, samo sto ti po godinama i jesi neki polu klinac, pa si mozes dopustiti djetnjarije. A ja si ih dopustam unatoc tome sto vise mozda ne bih trebala pa se ponekad osjecam kao debil, sto prije nikad nisam.

.
missrealistic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 12:13   #31
I bajdvej ne znam da li je zivot vedriji uz takvo ponasanje, nekad zbog takvog ponasanja zaribas bitne stvari. Ja sam zaribala karijeru. Nije da to ne mogu ispraviti, ali svejedno je los filing.

.
missrealistic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 12:48   #32
Quote:
missrealistic kaže: Pogledaj post
Osjecaj je takav da sam do prije nekoliko dana mislila kako imam vremena za sve sto hocu, i da sve stignem i da se mogu ponasati kako me volja i da je to u redu i uz to je isao neki osjecaj olaksanja, u tom segmentu. Sada, imam osjecaj kao da nista ne stignem, kao da mi otkucava, kao da imam previse godina, a premalo samostalnosti i da su ljudi mojih godina vec ljudi sa obitelji i djecom, brinu se za vlastitu egzistenciju dok ja letam u sarenim cizmicama po kisi bez kisobrana, i tu me uhvati stezanje u trbuhu, onako kao da je nedozrelo to sto radim, i da se ne trebam tako ponasati b obzirom da sam presla srednje dvadesete.

.
.
I mene jebu te krajnosti pa bih volio čuti nekakav dobar komentar na tvoju situaciju.
Mislim da ti jedna krajnost služi kao bijeg od problema (ne želim odrasti, ne želim obveze, život je divan) a druga služi da bi samu sebe kažnjavala (nemam vremena za ništa, propalitet sam, neuspješna sam).. Na toj klackalici gdje konstantno bježiš od sebe i problema pa onda posustaješ pod teretom tih istih problema niti zdravo živjeti, nasadit će ti se depra, anksioznost i slični poremećaji ako ne nađeš balans i prihvatiš odgovornost za svoj život i svoje godine.
Sa svojih 35 mogu ti reći da se osjećam mlađe nego ikad, godine nisu važne koliko je važna snaga i mladost duha. Kako sam u tvojim godinama bio psihički u jako lošem stanju osjećao sam se kao da mi je 60, kao da ništa u životu nisam ostvario niti ću ostvariti i kao da ću sutra umrijeti... sada sam zadovoljan sobom, životom, uspjehom, izgledom i osjećam se bolje nego ikad...
Poradi na sebi, stabiliziraj se, nemoj da ti takvi ekstremi u razmišljanju preuzmu svakoodnevicu..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 15:22   #33
Zašto bi bio problem namjerno kisnit u gumenim čizmama na medvjediće dok si u drugoj polovici dvadesetih? Po meni je to više znak da ti je život prilično lagodan i bezbrižan.

To je u nas privilegija, a ne znak nedoličnog djetinjastog ponašanja odrasle osobe. Ako te to čini sretnom, zašto bi se odjednom morala mijenjat i otvarat kišobran u ozbiljnim čizmama izbjegavajući lokve jer npr. moraš stić pokupit dijete u vrtić prije nego što zatvore... Sigurno nebi bila tako bezbrižna da imaš dijete koje je možda gladno i da se moraš mislit kako mu omogučit sve potrebno za njegov prosperitet. Namjerno kišnjenje sigurno nebi dolazilo u obzir čisto zbog nedostatka vremena za takve podvige. Također ako se npr. razboliš zbog mokre kose nebi više bila samo ti ugrožena, nego i tvoje dijete... pa bi razmišljala ako se razboliš da trebaš organizirat ko će ga kupit iz vrtića umjesto tebe, šta ako to potraje i posao tj. pristojna egzistencija koja ga hrani postane ugrožena etc etc.

Mislim da bi ljudi ako ih na to život ne prisili trebali što više ganjat vlastitu sreću i ne obazirat se na tupe poglede potlačenih radnica u dućanu koja tu sigurno ne radi iz hira ili prevelike ljubavi prema svome poslu, već iz puke potrebe.

Tvoje poudate prijateljice sigurno više zavide tebi što (još) nemaš toliko briga kao one i stigneš se i zabavljat sama sa sobom. Nema te to zašto zabrinjavat, stigneš i dalje sve to što i one prolaze, samo zašto bi se na to natjerala isključivo zbog nekih godina i u društvu ustaljenih obrazaca ponašanja ljudi u tim godinama. Jedino što te eventualno može zabrinjavat je otkucavanje biološkog sata za što uspiješnije zasnivanje vlastitih potomaka, ali to dolazi tek negdje u tridesetima, tako da slobodno i dalje kisni u neozbiljnim čizmama i uživaj u životu.

Ja npr. imam 26 i danas sam prilikom kupovine novog mobitela umjesto uobičajenog dosadnog crnog ili bijelog izabrao žuti. Sve se nešto mislim why the fuck not kričavo žuti... Isto tako pošto sam bio u društvu prijatelja još iz vrtića, on si je tražio naljepnicu "beba u autu" za svoj veliki dosadni i spori obiteljski monovolumen za kojeg još ima plaćat kredit idućih pet godina, dok sam si ja fino uzeo naljepnicu na nyan cat koju mislim zalijepit na svoj brzi i niski coupe... Možda sam ja debil zarobljen u svom nekom svijetu petra pana, a možda je i on što ga nije izvadio na vrijeme pa sad ima te neke svoje ozbiljne probleme odrasle osobe... Svakom svoje.
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 16:10   #34
Ali stvar je u tome da mi zivot uopce nije nadprosjecno lagodan ni bezbrizan. A ja se i dalje tako ponasam, po tome i dolazim do zakljucka da sam mozda pretjerala u svojem detinjluku.s druge strane sam osjetljiva, i dosta ubrinuta, i u dosta segmenata realna, i ta moja druga strana pocinje gusiti ovu djetinju. Nemam ja bas para na bacanje. Imam sve sto mi treba, nekad si priustim i pokoji luksuz, al da plivam u lovi, ne plivam pa da se mogu tako ponasati. To je sukob dviie moje strane i ne znam kako ih pomiriti.

.
missrealistic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 16:21   #35
Quote:
missrealistic kaže: Pogledaj post
Ali stvar je u tome da mi zivot uopce nije nadprosjecno lagodan ni bezbrizan. A ja se i dalje tako ponasam, po tome i dolazim do zakljucka da sam mozda pretjerala u svojem detinjluku.s druge strane sam osjetljiva, i dosta ubrinuta, i u dosta segmenata realna, i ta moja druga strana pocinje gusiti ovu djetinju. Nemam ja bas para na bacanje. Imam sve sto mi treba, nekad si priustim i pokoji luksuz, al da plivam u lovi, ne plivam pa da se mogu bezbrizno.

.
Nemoj se ljutiti ali ja bi ti preporučio da proučiš malo teme na
psihologiji i psihokauču i vidiš sa čime se ljudi bore, kad si već došla
na ovaj podforum.

Ovo o čemu ti pišeš su dječje bolesti.

Ispočetka sam mislio da stvarno imaš neki realan psihološki
problem ali sada vidim da to nije ni blizu ozbiljnom problemu.

Ovo ću baš reći: Ja imam para i mogu si priuštiti dosta luksuza, ustvari
jako puno u odnosu na većinu Hrvata i to me ne čini sretnim ali
nije da se bunim.

I sama vidiš da ti na temi ne pišu baš pametni ljudi osim mene i Radicala
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 17:40   #36
Altec, dosadan si ful, al ono totalka. Nista nisi pametno rekao. Sto ti znas kome je sto problem, ne govori iz tudje perspektive pomislit cu da imas shizu.

.
missrealistic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 18:05   #37
Quote:
missrealistic kaže: Pogledaj post
A joj, jadan, to mora da je fuj, bljak.

.
nemam pojma ja znam samo svoje stanje uma,nemam sa cime usporedjivat al nikad nisam bio lud niti me zanima ista sta moju generaciju zanima(droga,alkohol) al oni nemaju nista u glavi tako plitke generacije
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 18:07   #38
Quote:
JosipDBZ kaže: Pogledaj post
Ja te totalno razumijem

Imam 23. godine završio sam 5 godina faksa i uskoro bi mogao postat profesor u srednjoj školi. Djetinjast sam previše i to mi govore i kolege i prijatelji i rodbina ali neki s podržavanjem a neki s osuđivanjem. Mene ne briga previše to i dalje sam djetinjat makar ponekad se također osjecam da sam "prestar" bas zato jer takvo ponašanje je neprimjereno. Phh

Tip: ostani djetinjasta na taj način je život vedriji (zar ne?)
mislim da nema smisla zivit utucen!budi u svom svjetu bitno da ti ide posal ko ih hebe to su luzeri
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 18:10   #39
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
nemam pojma ja znam samo svoje stanje uma,nemam sa cime usporedjivat al nikad nisam bio lud niti me zanima ista sta moju generaciju zanima(droga,alkohol) al oni nemaju nista u glavi tako plitke generacije
Right, vecina ih je plitkih do bola. A plitkocu ne trpim nikako. Ali plitkoca nema bas neke veze s time ponasas li se djetinjasto ili ne, ili osjecas li se staro ili ne, to ima veze sa pogledom na zivot, sa dubinom promisljanja, sa percepcijom. Cak ni obrazovanje nema puno veze s plitkocom. to je cisto neki mikrodjelic osobnosti. Kad kazem mikrodjelic, ne mislim da je nevazan, nego se ne moze potpuno bas svrstati u osobnost.

.
missrealistic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 18:14   #40
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
mislim da nema smisla zivit utucen!budi u svom svjetu bitno da ti ide posal ko ih hebe to su luzeri
Tako je


A TETI koja je napisala ovaj post bi poručio da ne grize okolo ljude s kojima se ne slaže... No hard feelings
JosipDBZ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.