Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2004., 11:48   #1
Zubno meso - povlačenje, parodontitis, krvarenje, bolovi...

pozdrav

zanima me jedno: zašto su mi u zadnje vrijeme počele krvariti desni pri svakom prajnu zuba?
Inače imam desni osjetljive na jako slatko i na nage promjene temperature. Da stvar bude još gora, starci imaju paradentozu (oboje).
Do sad sam zbog desni koristio Aronal, i bio mi je super, osjetljivost se smanjila. Ali nakon što sam potrošio Aronal, ostala je tuba još neke druge paste, pa sad trošim to (dok se ne potroši).

Krvarim li ja to zbog paste (odnosno ne korištenja Aronala) ili što?
Da se zabrinem?

zahvaljujem
shoki
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 15:10   #2
Nije stvar u tome koji kaladont rabis, nego da li masiras zubno meso kod pranja.
Naime, i meni je zubno meso krvarilo i to poprilicno. Uglavnom, kupila sam Braunovu cetkicu, 300 kuna, s kojom zube i zubno meso mozes stvarno dobro oprati, a osim toga i izmasirati zubno meso sto je u tvom slucaju nuzno.
Isto tako sam zubno meso (nakon masaze cetkicom) mazala Propolis kapima (je da su malo gadnog okusa i da nakon masaze jaaako pece, al su ucinkovite).

Rezime: danas mi zubno meso ne krvari i je. Probaj.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 21:21   #3
Unhappy Ispašće mi zubi

Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Nije stvar u tome koji kaladont rabis, nego da li masiras zubno meso kod pranja.
Naime, i meni je zubno meso krvarilo i to poprilicno. Uglavnom, kupila sam Braunovu cetkicu, 300 kuna, s kojom zube i zubno meso mozes stvarno dobro oprati, a osim toga i izmasirati zubno meso sto je u tvom slucaju nuzno.
Isto tako sam zubno meso (nakon masaze cetkicom) mazala Propolis kapima (je da su malo gadnog okusa i da nakon masaze jaaako pece, al su ucinkovite).

Rezime: danas mi zubno meso ne krvari i je. Probaj.
ove propolisove kapi sto ja imam su razblazene s etanolom, i jake su..hoce li mi taj alkohol samo vise nadražiti desni?
Dina16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 14:20   #4
Quote:
Dina16 kaže: Pogledaj post
ove propolisove kapi sto ja imam su razblazene s etanolom, i jake su..hoce li mi taj alkohol samo vise nadražiti desni?
Ako imaš problema s desnima moraš na profesionalnu obradu; nikakve kapi ti neće pomoći mogu samo nadražiti sluznicu pošto imaju jak alkohol
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 16:11   #5
zubno meso masiram kružnim pokretima četkice pri pranju zubiju. Baš kako me učila teta zubarka . I baš mi prilikom tog masiranja prokrvari. Jednostavno ispljunem rozo-crvenu pjenu.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 16:32   #6
Quote:
Shoki kaže:
zubno meso masiram kružnim pokretima četkice pri pranju zubiju. Baš kako me učila teta zubarka . I baš mi prilikom tog masiranja prokrvari. Jednostavno ispljunem rozo-crvenu pjenu.
Masiraj zesce, vise i dulje.
Cim vise masiras, zubno mesto je nekak jace i samim tim ne krvari.
Velim, preporucam ti da si kupis elektricnu cetkicu, jer masira bolje od bilo kakvog manualnog masiranja "obicnom" cetkicom.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2004., 10:03   #7
Re: krvare mi desni

Quote:
Shoki kaže:
pozdrav

zanima me jedno: zašto su mi u zadnje vrijeme počele krvariti desni pri svakom prajnu zuba?
Inače imam desni osjetljive na jako slatko i na nage promjene temperature. Da stvar bude još gora, starci imaju paradentozu (oboje).
Do sad sam zbog desni koristio Aronal, i bio mi je super, osjetljivost se smanjila. Ali nakon što sam potrošio Aronal, ostala je tuba još neke druge paste, pa sad trošim to (dok se ne potroši).

Krvarim li ja to zbog paste (odnosno ne korištenja Aronala) ili što?
Da se zabrinem?

zahvaljujem
shoki
Može biti i nedostatak vitamina C - tako je meni moj zubar objasnio.
Kad ni nakon pojačanog unosa C vitamina desni nisu prestali krvariti, osim zubnog konca i čestog pranja zubi, počela sam koristiti interdentalnu četkicu kojom možeš preciznije očistiti i one prostore između zubi kod papila.
Propolis je također dobar, najpraktičniji je u spreju.
Nakon 2 tjedna, desni su prestali krvariti.
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2004., 10:37   #8
Quote:
Shoki kaže:
zubno meso masiram kružnim pokretima četkice pri pranju zubiju. Baš kako me učila teta zubarka . I baš mi prilikom tog masiranja prokrvari. Jednostavno ispljunem rozo-crvenu pjenu.
uzmi ELEKTRICNU!!!
kao sto dora rece isti problem sam imala, i nestalo nakon par tjedana koristenja elektricne

sad samo sporadicno se javi
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2004., 12:11   #9
parodontax pasta za zube, malo je skuplja ali provjereno sljaka imam tih problema upravo
preporucila mi je specijalistica... i meka ili srednje tvrda cetkica i masaza
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 13:14   #10
Meni je super medium četkica oral.
Zanima me da li te električne četkice treba mijenjati jednako kao ove obične?
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 13:19   #11
braun kaze za svoje cetkice da im je rok trajanja 6 mjeseci pri normalnom koristenju.
PS: jesam li ja jedina koja ne zeli znati sto je NENORMALNO koristenje elektricne cetkice za zube?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 21:23   #12
Lacalut - majka i otac, baka i deda protiv krvarenja desni. u apotekama, cijena oko 25-30 kuna.
ispiranje čajem od kadulje i prolazi sigurno.
jednom prilikom nikako nisam mogla zaustaviti krvarenje desni. zubar rekao hormoni (jea rajt!) i stvarno kad sam počela piti pilule prošlo. eto ga! s obzirom da si muško, možda to tebi ne bi pomoglo
Alopex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2004., 22:49   #13
definitivno preporucam kak i ostali - el. cetkicu za zube
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 18:58   #14
Unhappy Upala zubnog mesa - gingivitis

Prvi put jučer bila kod zubara a da mi nisu našli nikakve kvarove.

Međutim, nije sve prošlo idealno. Naime, upaljena mi je zubna mesina

Dobila sam preporuku da se davim u C-vitaminu plus još nekakvu otopinu za ispiranje, i obaveznu upotrebu meke četkice...


I ima li koga sa sličnim problemom?

Ne želim izgubit zubeke u 30-oj
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 19:25   #15
Quote:
Tinchi kaže:
Prvi put jučer bila kod zubara a da mi nisu našli nikakve kvarove.

Međutim, nije sve prošlo idealno. Naime, upaljena mi je zubna mesina

Dobila sam preporuku da se davim u C-vitaminu plus još nekakvu otopinu za ispiranje, i obaveznu upotrebu meke četkice...


I ima li koga sa sličnim problemom?

Ne želim izgubit zubeke u 30-oj
Za pocetak nauci se prati zube.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 19:26   #16
I svakodnevno flosanje, ne?

Mekana cetkica, sitni kruzni pokreti, uopce ne pritiskati. (Kad je upaljeno zubno meso, pomalo svrbi, pa covjek insinktivno jace pritisne sto dodatno iritira). Mozda kupnja elektricne cetkice ne bi bila losa ideja. Dokazano pomazu kod bolesti zubnog mesa.

Zdrave desni smanjuju rizik od krvozilnih problema.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 19:37   #17
Perem ih triput dnevno, ali postoji šansa da to činim krivo
Naime obično jako držim četkicu i doslovce rifljam, možda si tako pojačavam dojam da bolje čistim
I očito da, nema kvarova al ode meso u k....
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 19:48   #18
Quote:
Tinchi kaže:
I očito da, nema kvarova al ode meso u k....
Steta sto u zubnom mesu nema masnih naslaga.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 20:08   #19
Quote:
Feuerfuchs kaže:
Steta sto u zubnom mesu nema masnih naslaga.
Sam se ti sprdaj

Jel bi rađe debelu il krezubu ženu?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2006., 20:17   #20
Quote:
Tinchi kaže:
Sam se ti sprdaj

Jel bi rađe debelu il krezubu ženu?
Jel postoji varijanta gdje jedno ne iskljucuje drugo?
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.