Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2006., 07:56   #21
Pa koje je u stvari vaše mišljenje.... kada se rasprodaju hoce li otici u nebo ili...?
meni se ovo cini kao pocetak duuuugeeeee predizborne kampanje u kojoj ovi na vlasti zele da gradjani malo zarade i zavole ih... sto vi mislite??
LovaLova is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 09:05   #22
Pa zar nije definirana cijena po dionici 900 , zasto mislis da će to biti 1900 kn po dionici ?
Ptanje ta spy-a
plavi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 11:15   #23
nominala je 900.. a koliko cemo placati ???
LovaLova is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 11:25   #24
još jedan scheme za izvuč narodu sa novcem pare iz džepa e da bi se dalo narodu bez novca koji novca nemaju jer su im ovi s novcem oteli

da ta dionica ima potencijal profitabilnog rasta ili obećaje dobru dividendu, ne bi je išli prodavati
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 11:29   #25
Upravo tako. Ti je dakle neces kupiti. Tvoja stvar. I pravo.

A sad pusti one budale (ja osobno ukljucen) koje ce je kupiti da ovdje lupetaju gluposti.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 11:31   #26
Quote:
ja i bash ja kaže:
da ta dionica ima potencijal profitabilnog rasta ili obećaje dobru dividendu, ne bi je išli prodavati
tako je!!!!

Treba sve ljude uvjerit kako je ovo gore istina, i onda kupit njihov "limit" od 38.000 kn. Bash, das meni da se upisem na tvoje ime, pa da poberem tu lovu od dionice koja nema potencijal rasta i dobre dividende?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 11:54   #27
Quote:
kemik kaže:
tako je!!!!

Treba sve ljude uvjerit kako je ovo gore istina, i onda kupit njihov "limit" od 38.000 kn. Bash, das meni da se upisem na tvoje ime, pa da poberem tu lovu od dionice koja nema potencijal rasta i dobre dividende?
može, meni isplati 35% dobiti koju ćeš ostvariti kod naknadne prodaje paketa koji je upisan na moje ime
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 11:55   #28
Quote:
ja i bash ja kaže:
može, meni isplati 35% dobiti koju ćeš ostvariti kod naknadne prodaje paketa koji je upisan na moje ime
ne moze. ti kazes da nece biti dobiti, a sad trazis udjel u toj istoj dobiti, koje nece biti. kako je to moguce?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 12:12   #29
Quote:
kemik kaže:
ne moze. ti kazes da nece biti dobiti, a sad trazis udjel u toj istoj dobiti, koje nece biti. kako je to moguce?
pa ak neće - ništa ne riskiraš a dobila si moj limit (pretpostavljam da polazimo od postavke da imaš najmanje 76K za uložiti), a ako stvarno vjeruješ da dobit postoji - zašto bi ti poklonila porez na dobit koji upisuješ pod mojim MBG-om ?
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 12:18   #30
Quote:
ja i bash ja kaže:
pa ak neće - ništa ne riskiraš a dobila si moj limit (pretpostavljam da polazimo od postavke da imaš najmanje 76K za uložiti), a ako stvarno vjeruješ da dobit postoji - zašto bi ti poklonila porez na dobit koji upisuješ pod mojim MBG-om ?

imam 76kkn za uloziti, ali je problem sljedeci: zasto bih ja tebi vjerovala da ti u pricu ides bona fide, ako si unaprijed negativno nastrojena prema toj ponudi?

jerbo, naime, na tim ce dionicama pisati da je vlasnik "ja i bash ja", pa nakon godinu dana cijena bude oko 2,5 puta veca i onda ti pitas "kemik, koja kemik? nikad ja cula ni vidla za takvu osobu"

kuzis?

a da stvarno ne vjerujes ni u kakvu dobit, nego da mislis da je to nacin da se izvuce para (moram priznat da nisam skuzila sto tvoj prvi post kaze, od koga ce se izvuc para, od siromaha ili lopova), onda ne bi ni trazila tih 35%, right?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 13:20   #31
Quote:
plavi23 kaže:
Pa zar nije definirana cijena po dionici 900 , zasto mislis da će to biti 1900 kn po dionici ?
Ptanje ta spy-a
Izgleda da će stvarno biti po 900 kn.

Nisam mislio da će ići po 900 jer su izjave bile prilično diplomatske "u ponudi je istaknuta nominala 900 kn" i sl., što zapravo ne znači ništa, a drugi razlog je što je to jako povoljna ponuda (ispod knjigovodstvene vrijednosti) a to ostavlja veliki prostor za rast. Stvarno to nisam očekivao od države, ali izgleda da je Sanader čvrsto odlučio dobiti izbore, pa nas hoće malo počastiti.
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 13:31   #32
Quote:
ja i bash ja kaže:
da ta dionica ima potencijal profitabilnog rasta ili obećaje dobru dividendu, ne bi je išli prodavati
Knjigovodstvena vrijednost je preko 1000 kn, a oni je izgleda daju po 900, a takva firma se bez problema može tržiti na 2,5 ili 3 x knjigovodstvena.
Tu ti je taj tvoj "potencijal profitabilnog rasta"...a dividende su ionako za kikiriki. i još ti poklone 4 dionice na max iznos ako držiš godinu dana tako da ti je 10% zagarantirano i da se ne makne sa mjesta.
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 14:23   #33
Naš predsjednik pokojni je reko da je narod stoka sitnog zuuba i svako ko nevidi potencijal ovih dviju dionica je nepismen! Isto tako su rasprave bile oko Plive pa ovo pa ono, na kraju postoji nekoliko ekonomski relavantnih činjenica kao što su BV,ROA,ROE,P/S,P/E.... da nenabrajam a sve ovo ostalo su kavanske rasprave za idiote koji niti nemaju novaca niti će ih zaraditi jer nemaju mogućnost u realnim ekonomskim okvirima u smislu njihovog intelektualnog kapaciteta napraviti najjednostavniju TA .
Pametni će zaključiti o čemu govorim.
Pozdrav Spy.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 14:52   #34
A zna li se ista reciznije oko datuma pocetka prodaje ili je ješ sve nejasno i neprecizno ???
LovaLova is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 16:57   #35
Quote:
BUFFET kaže:
Naš predsjednik pokojni je reko da je narod stoka sitnog zuuba i svako ko nevidi potencijal ovih dviju dionica je nepismen!
Ne kužiš, puno je lakše kupiti auto na kredit za 2/3 plaće, parkirat ispred birtije i žalit se kako je sve loše, nego lovu uložit u nešto ovakvo...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 17:06   #36
Evo da me ubiješ ne kužim i mislim da nikad neću . Znam moj dida je govorio siromah kraj zdravih ruku i mozga si je sam kriv što je gladan.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 19:46   #37
Quote:
BUFFET kaže:
Naš predsjednik pokojni je reko da je narod stoka sitnog zuuba i svako ko nevidi potencijal ovih dviju dionica je nepismen! Isto tako su rasprave bile oko Plive pa ovo pa ono, na kraju postoji nekoliko ekonomski relavantnih činjenica kao što su BV,ROA,ROE,P/S,P/E.... da nenabrajam a sve ovo ostalo su kavanske rasprave za idiote koji niti nemaju novaca niti će ih zaraditi jer nemaju mogućnost u realnim ekonomskim okvirima u smislu njihovog intelektualnog kapaciteta napraviti najjednostavniju TA .
Pametni će zaključiti o čemu govorim.
Pozdrav Spy.
Pratim je kao lovac lovinu
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 22:06   #38
Spy može li jos dva pitanja?
1. Pojedinacno uz JMBG kupujemo do 38000 KN ali ako netko zeli kupiti iznad 38000 a da ne prebacuje na mamu tatu itd svjestan da neci imati pogodnosti
( besplatne dionice nakon godinu dana ) , dali će to biti omogućeno ili je 38000kn apsolutni limit za pojedinca.
2. Da li će biti direktne prodaje MOL-u istovremeno prilikom izlistavanja na burzi ?
plavi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 22:33   #39
kako će proći bivši radnici, odnosno penzioneri?
doriva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 22:42   #40
Quote:
plavi23 kaže:
1. Pojedinacno uz JMBG kupujemo do 38000 KN ali ako netko zeli kupiti iznad 38000 a da ne prebacuje na mamu tatu itd svjestan da neci imati pogodnosti
( besplatne dionice nakon godinu dana ) , dali će to biti omogućeno ili je 38000kn apsolutni limit za pojedinca.
Informacije su još nedorečene, građani će imati pravo na te pakete, a ostatak će se prodavati fondovima ali i građanima samo bez ikakvih posebnih prava. Vidjeti ćemo..


Quote:
2. Da li će biti direktne prodaje MOL-u istovremeno prilikom izlistavanja na burzi ?
Ne
spy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.