Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2014., 14:52   #121
Quote:
zgzeljko kaže: Pogledaj post
žena i ja smo u braku 13 godina
a imamo dijete od 17 godina
dakle dijete nije iz braka ali je maloljetno
dali takvo dijete trebamo navoditi
u zahtjevu za sporazumni raskid braka
Koliko godina zivis sa suprogum? Ako supruga hoce, moze traziti "neku vrstu alimentacije" I za to dijete od 17 godina jer si ti ispunjavao ulogu oca.
Molim te nemoj mene slusati, nego kod advokata I reci mu sve kako jeste.
Sretno.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 02:00   #122
eto i mene..

zna li netko koji je rok kad se treba predati slucaj za podjelu imovine i kada je to najbolje? planiramo rastavu. ja cu jos neko vrijeme nakon toga biti u nasem stanu (koji glasi na njegovu mamu i koji smo mi cijeli sredili i ulagali u njega zadnjih 20 godina) a on ce odseliti. namjeravam si kupiti na kredit neki manji stancic da sto prije odselim ali znam da za to treba vremena. zanima me, ako to bude za 2 godine, je li kasno predati zahtjev za podjelu imovine ili ne? zakonski, znam da se apsolutno sve dijeli na pola (moji minusi i njegov poprilican izvod na racunu, pomorac je koji je vec odavno odvojio racune, meni mjesecno uplacuje na racun manji iznos za djecu a na svojem racunu "stedi").
planiram pokusati unaprijed s njim sve dogovoriti, ali on je osoba s kojom bi moglo biti problema oko svega pa eto, cisto da znam osigurati svoju djecu.
bila bi zahvalna na bilo kakvoj informaciji!
dorena261 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 14:41   #123
Menščini da se imovinsko-pravne stvari ionako rješavaju zasebno od samog postupka razvoda. Ako se ne može postići dogovor, sporazumno, ide se tužbom....pitaj na PDF Pravo
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:43   #124
sporazumna rastava braka

Brak sklopljen u Zenici, 1988 god. Zena i djeca zive u Splitskoj zupaniji, ja vec par godina u Njemackoj. Vec 10 godina ona samo gleda finansijsku stranu. Imovina je na njenoj materi. Nema smisla da vise finansiram gradnju kuce koja nije na meni.
Imamo troje djece. Prvi sin ima 27 g. Kcerka 23 g. I udata je. Najmlađi sin ima 18 g. I ne odricem se njegovog uzdrzavanja, posto ima znanja i volje da ide dalje sa skolovanjem.
Ali ne zelim da finansiram izgradnju kuce koja nije moja. Kad je punac umro prije par godina, kuce presla u vlasnistvo punice. A ona tvrdi da je ona od bh penzije napravila kucu. A to sto sam se zaduzio sa 3 kredita za kucu, nije relevantno. Mozda sam to propio. Po zeninoj prici ja sam alkoholicar.
A kad sam joj predlozio sporazumnu rastavu, ispocetka je prihvatila. Kasnije place. Ako sam alkoholicar trebala bi biti sretna da me se rijesi.
Sve je zasad ostalo na tome da kad dođem na godisnji odemo skupa na sud i predamo papire za rastavu.
Vidio sam ovdje obrazce za rastavu. To cu predati na sud, samo ne znam da li moram napraviti neki termin dok sam jos u Njemackoj da ne bih gubio vrijeme dok sam na godisnjem.
dr.hook is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:16   #125
sporazumna rastava

Sredinom kolovoza predao zahtjev. Nazalost nisam ostavio adresu u Njemackoj. Navodno na adresu moje bivse nije dosla nikakva obavjest o tijeku istog. Kako da dođem izravno do broja pod kojim se vodi postupak? Da li svaki zahtjev o sporazumnoj rastavi ide na mirenje?
Imam dvoje starije djece i sina od 18 godina.
Ako smo oboje potpisali sporazumnu rastavu braka, ne znam zasto to toliko traje?
dr.hook is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 12:11   #126
Nazovi sud gdje ste predali papire za sporazumni.

Sent from my D2403 using Tapatalk
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 21:00   #127
Koliko prosječno traje postupak sporazumnog razvoda braka (bez djece i zajedničke imovine) od trenutka uruđbiranja zahtjeva do prvog i ujedno posljednjeg ročišta ukoliko se oboje odreknemo prava na žalbu i rješenje donošenjem postane pravomočno?
Imago Dei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 02:30   #128
Quote:
Imago Dei kaže: Pogledaj post
Koliko prosječno traje postupak sporazumnog razvoda braka (bez djece i zajedničke imovine) od trenutka uruđbiranja zahtjeva do prvog i ujedno posljednjeg ročišta ukoliko se oboje odreknemo prava na žalbu i rješenje donošenjem postane pravomočno?
Rastala sam se 2016., ali sumnjam da se išta mjenjalo.

Predali smo papire negdje oko 10.-15.5., rješenje je došlo 1.6. i onda je bio rok od 15 dana na žalbu, a nakon tog roka rješenje postaje pravomoćno.
Sve skupa eto oko mjesec dana s tim da nije bilo ročišta jer je slučaj bio isti kao i kod vas.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 14:09   #129
Da li se i izvanbračna zajednica mora službeno prekinuti? S obzirom da imamo zajedničko dijete to rješavamo na centru za socijalnu skrb, I poslije toga na sud da potvrdimo skrbništvo nad djetetom, dali to onda automatski vrijedi da time mogu dokazati da sam sama s djetetom?
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.