Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2010., 11:44   #4581
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Neki bježe u birtiju, a neki u radionicu. neki skrivaju flašu s alkoholom i bacaju račun iz trgovine, a drugi skrivaju ribički pribor i alat. ja baš i ne skrivam ali me zamara to žensko kvocanje kućnim majstorima. Morali bi osnovati udrugu oženjenih majstora. Kako bi rekao Rojs prije nego se oženiš: tko je jamio, jamio je.
maler & CO. is offline  
Old 27.03.2010., 19:43   #4582
@ sinke , za spajanje radne ploče pod kut sa rupama za španere ,ako je radna ploča postformirana u radius s prednje strane

Naravno naši imaju za prodati šablonu ,ali ne i duga glodala
Old fart is offline  
Old 29.03.2010., 11:50   #4583
Pregradna klizna stijena

Pozdrav svima.

Namjeravam napraviti kliznu pregradu između kuhinje i dnevne sobe.
To bi dakle bila kao vrata kliznog ormara, visine 2,5m i ukupne širine oko 2,4m.

Širina od 2,4m bi se sastojala od 4 krila po 60 cm i svako krilo se mora povući skroz do zida (dakle sva se krila preklapaju i kad su vrata otvorena, stijena je širine cca 60 cm + nešto sitno za ručkicu).
Na podu je glazura i htio bi da se donja vodilica barem približno poravna sa gotovim podom (s jedne strane vodilice parket, a s druge ploćice). Plafon je spušteni strop -knauf na metalnoj konstrukciji. Krila bi bila od stakla sa alu-okvirima.
Koje vodilice bi mi preporučili za napraviti takvu stijenu? Gdje kupiti (zg i bliža okolica).
Da li je netko radio takvo nešto, zna neki dobar link.. svaki savjet je dobrodošao.
compacompa is offline  
Old 29.03.2010., 11:57   #4584
Pitanje baš i nije za namještaj, ali je za stoalre. Planiram srušiti zid između kuhinje i smoćnice i smanjiti smočnicu za 88-90cm (da, velika je) i napraviti novi zid u koji ulaze klizna vrata (što ću, kuhinji nedostaje mjesta jer "ona moja" hoće pećnicu u visini radne ploče tj. očiju).

Zid će biti neka varijanta konstrukcije s drvenim štaflama (širina mu je svega 160cm) obložena knauufom i s malo neke izolacije, a vrata planiram napraviti sam. Noseći kostur ću napraviti od 4 štafle i eventualno jednom srednjom ukrutom, pospajati ih na utor i pero (80 x 50 mm ću stanjiti na 80 x 32 mm) i za stranice staviti obični lesonit. sve ionako planiram obojiti akrilnim lakom kao i ostatak drvenine po kući.

Eh sad, zanima me je li je tko radio sa Solido 40 ili Hawa Junior vodilicama? I je li je tko radio vrata koja ulaze u zid, umjesto onih koja kližu uz sam zid?
Treba smisliti nešto da se vrata kasnije eventualno mogu dmontirati tj. izvaditi iz zida, a tu mi na pamet pada samo neka revizijska rupa (ako zatreba lako je probušim u knaufu da bi došao do zadnjeg kotačića) i jedna strana (do strane špajze) gdje bi stavio malo "jaču" vertikalnu i horizontalnu lajsnu, p aako ih skinem dobijem dovoljno prostora da izvučem 50-80mm ostatka vrata u koso iz zida.

Ima li tko iskustva ili kakvu ideju?
Veky is offline  
Old 29.03.2010., 17:26   #4585
Prije nekog vremena tražio sam ideje kako organizirati odlaganje materijala u radioni, pa sam napravio dvije police, jednu za restlove koje odlučim čuvati iz nekog razloga i drugu za materijal koji dovezem za izradu nekog namještaja.
Obje police su na kotačima radi mogućnosti premještanja.

Polica1

Polica2

Trenutno je sve u neredu i reorganizaciji pa nisu baš reprezentativne slike ali što je tu je.

Neko iskustvo je pokazalo da na policu2 stane 10-tak ploča materijala bez problema, što je za mene više nego dovoljno.

Još sam od restlova usput napravio dva ladičara i dva poličara, sve je na kotačima.

Ladičar 1

Ladičar 2

Poličar 1 i 2

Napravio sam i radni stol sa plohom deljine 10-cm konstrukcije kao pćelinje saće, ali još nije gotova baza stola pa ću to slikati kad bude sve kompletirano.
__________________
Pozdrav,
Tomislav

Zadnje uređivanje cd_covers : 29.03.2010. at 19:54.
cd_covers is offline  
Old 29.03.2010., 18:59   #4586
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Prije nekog vremena tražio sam ideje kako organizirati odlaganje materijala u radioni, pa sam napravio dvije police, jednu za restlove koje odlučim čuvati iz nekog razloga i drugu za materijal koji dovezem za izradu nekog namještaja.
Obje police su na kotačima radi mogućnosti premještanja.

Polica1

Polica2

Trenutno je sve u neredu i reorganizaciji pa nisu baš reprezentativne slike ali što je tu je.

Neko iskustvo je pokazalo da na policu2 stane 10-tak ploča materijala bez problema, što je za mene više nego dovoljno.

Još sam od restlova usput napravio dva ladičara i dva poličara, sve je na kotačima.

Ladičar 1

Ladičar 2

Poličar 1 i 2

Napravio sam i radni stol sa plohom deljine 10-cm konstrukcije kao pćelinje saće, ali još nije gotova baza stola pa ću to slikati kad bude sve kompletirano.
sve od festoola ...
__________________
covjek bez potpisa
sinke_28 is offline  
Old 29.03.2010., 19:12   #4587
Quote:
sinke_28 kaže: Pogledaj post
sve od festoola ...
A jel kužiš kak je boju poličara/ladičara uskladio sa systainerima?
Linkovi su ti malo nepovezani (barem kod mene), ali sve se vidi.
Eh, da je meni takva radiona!
Eh, da je meni tolko systainera
Eh, da je meni žena ko njegova

__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 29.03.2010., 21:43   #4588
Quote:
MadVlad kaže: Pogledaj post
A jel kužiš kak je boju poličara/ladičara uskladio sa systainerima?
Linkovi su ti malo nepovezani (barem kod mene), ali sve se vidi.
Eh, da je meni takva radiona!
Eh, da je meni tolko systainera
Eh, da je meni žena ko njegova

fulao je malo nijansu al oprostit cemo mu
__________________
covjek bez potpisa
sinke_28 is offline  
Old 29.03.2010., 23:23   #4589
meni je radiona mrak samo mi ne paše ona kutija od FGV-a nekako mi neide uz sve to .

pozzzz.
__________________
TO:
cova is offline  
Old 29.03.2010., 23:48   #4590
Quote:
cova kaže: Pogledaj post
meni je radiona mrak samo mi ne paše ona kutija od FGV-a nekako mi neide uz sve to .

pozzzz.

hettich i blum cuva vjerovatno pod kljucem
__________________
covjek bez potpisa
sinke_28 is offline  
Old 30.03.2010., 08:21   #4591
UFFFFFF...
Old fart is offline  
Old 30.03.2010., 10:15   #4592
Quote:
cova kaže: Pogledaj post
meni je radiona mrak samo mi ne paše ona kutija od FGV-a nekako mi neide uz sve to .

pozzzz.
U toj kutiji sam dobio pante u Elgradu (Blum clip top)....nije da se opravdavam, ali od FGV-a ne kupujem gotovo ništa...košaru 30cm soft close i to je više manje to (i ta košara im nije baš čudo tehnike, ali je praktična).
Neko vrijeme sam uzimao njihove pante i ladice i nisam oduševljen, premala mi je razlika u cijeni u odnosu na Blum s kojim nikad problema nisam imao.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 30.03.2010., 10:50   #4593
Quote:
sinke_28 kaže: Pogledaj post
sve od festoola ...
Da je bar to sve ja bi bio sretan...fali usisavač CTL 26, ubodna nova Carvex, još jedna excentar brusilica ETS 150/3, MFK 700 glodalica, Kapex ako bude posla za to itd...
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 30.03.2010., 11:13   #4594
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Da je bar to sve ja bi bio sretan...fali usisavač CTL 26, ubodna nova Carvex, još jedna excentar brusilica ETS 150/3, MFK 700 glodalica, Kapex ako bude posla za to itd...
nemoj pretjerivat
__________________
covjek bez potpisa
sinke_28 is offline  
Old 30.03.2010., 12:40   #4595
furnirana iverica

molim za pomoć. gdje mogu nabaviti furniranu ivericu orah, min. 38 mm debljine. Zvao sam u Elgrad i iverpan i gledao po netu, ali nemaju deblje od 19 mm. treba mi ploča 1800x1000 mm.
hvala
novica1977 is offline  
Old 30.03.2010., 12:49   #4596
Teško ćeš to naći. Uzmi dvije devetnaestice i sljepi ih.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Old 30.03.2010., 15:13   #4597
Može li se ogledalo (bez ikakvog okvira) lijepiti na sjajni iveral? Bi li to išlo s montažnim ljepilom?
anita is offline  
Old 30.03.2010., 15:28   #4598
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Može li se ogledalo (bez ikakvog okvira) lijepiti na sjajni iveral? Bi li to išlo s montažnim ljepilom?
Da, sa neutralnim slikikonom.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Old 30.03.2010., 15:48   #4599
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Da, sa neutralnim slikikonom.
To ti je finski silikon, ako nisi skužila

Ili baš ljepilom za stakla koja dolaze isto u kartušama kao i montažna ljepila i silikoni (slikokikoni)
__________________
...
Što sam stariji to sve više znam, a sve manje mogu.
MadVlad is offline  
Old 01.04.2010., 09:18   #4600
Pitanje - negdje na ovom topiku, čini mi se, netko je opisivao kako je nadstolnu glodalicu pretvorio u stolnu, montažom na ploču i umetanjem u stol s donje strane. Može link ako se itko sjeća jer ja to ne mogu naći. I naravno, vezano za tu tematiku, imam ovo:

http://www.bosch-do-it.com.hr/boptoc...4148/index.htm

pa me zanima da li je to uopće moguće izvesti s ovakvom glodalicom.
moses is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.