Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2008., 12:53   #1
Staphylococcus aureus / zlatni stafilokok

stafilokok aureus u nosu i grlu-opasan ili bezopasan?
(uz dobru kliničku sliku-samo začepljen nos-prozirni sekret i suhi kašalj; krv uredna, pluča,grlo-uredno, bez temperature)

6 doktora- 6 različitih mišljenja!!!!!!!!!!
4-bezopasno nije za antibiotik 2-obavezno antibiotik.

ko je ovdje lud

ima li itko iskustva sa sličnim situacijama?
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 13:42   #2
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
stafilokok aureus u nosu i grlu-opasan ili bezopasan?
(uz dobru kliničku sliku-samo začepljen nos-prozirni sekret i suhi kašalj; krv uredna, pluča,grlo-uredno, bez temperature)

6 doktora- 6 različitih mišljenja!!!!!!!!!!
4-bezopasno nije za antibiotik 2-obavezno antibiotik.

ko je ovdje lud

ima li itko iskustva sa sličnim situacijama?
pa ustvari zlatni stafilokok ili MRSA je bakterija koja se normalnomoze nalazit na koži i u nosu zdravih osoba i to su kliconose ali i ne mora..... ako ne izaziva temperaturu i ostale simptome kazu da se ne treba lijecit ali ako se javi simptomi onda se obavezno daj kura antibiotika ali jedino je problem taj sto je to jako rezistentna bakterija i jako se tesko iskorjenjuje

imas nesto vise o tome ovdje http://www.zzjzosijek.hr/mrsa01.html
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 08:27   #3
hm.. mrsa mije mikako bezopasna.. zapravo, radi se o dvije različite stvari. stafilokok aureus(mi smo ga zvali i zlatna koka) sam po sebi ne mora bioti opasan i svi ga mimožemo imati na koži ili u skuznici ali ga je preporučkljivo iukloniti ukoliko se prikaže prisutan u brisevima. iz nosa se može ukloniti i antibiotskim mastima , ne mora se baš piti antibiotik.
No MRSA je naziv za mutaciju stafilokoka aureusa- multirezistentan stafilokok aureus koji kad se u tom obliku pojavi u organizmu( u mojoj praksi u brisu postoperativne rane) nije nimalo bezopasan.Dapače, radi se i izolacija pacijenta te se isti pokrivaju jakim , intravenoznim antibioticima prema antibiogramu najčešće se daje vankomicin( edicin) ili neki drugi odgovarajuči antibiotik.
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 09:24   #4
mene zanima stafilikok u brisu grla i nosa ne mrsa.

mom djetetu kojemu je začepljen nos već duže vrijeme nađen je stafilokok u nosu i grlu. 2 pedijatra kao i liječnik za uho,grlo nos su samo odmahnili rukom i rekli-NIŠTA TO-NEVAŽNO (ovaj zadnji kaže nos je začepljen od vjerojatno povećanog trečeg krajnika).
onda sam od trečeg pedijatra iskamčila linkoncinske kapi za nos i to sam joj stavljala 5 dana.
zatim sam sebi radila isto bris i nađen mi je stafilokok samo u nosu (nemam nikakvih simptoma-osim nekakve prehladice)
a moja doktorica bez razmišljanja odmah mi da te kapi za nos-POD OBVEZATNO (kao on poslije ako se ne liječi može učiniti veliku štetu)
i sad mi ništa nije jasno.

po liječnicima-dijete ne liječiti, sebe liječiti- mislim možemo se tako vrtit u krug beskonačno !!!

i šta sad kad završimo sa antibiotskim kapima, da li ponavljati bris ili ne ? pedijatri kažu nije potrebno ???!!! a moja doktorica-kaže potrebno !?
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 10:05   #5
MRSA je zlatni stafilokaok i kao takav je isti samo je to drugi naziv i MRSA ga nazivaju najcesce a to je jedno te isto
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:45   #6
ni meni nisu jasni..

mi smo zbog stafilokok pneumonie završili u bolnici....nađen u nosu...nikakvih simptoma osim temp u četvrtak popodne u petak ujutro vrijednosti leukocita, crp-a, sedimentacija u oblacima....
sad nađen heamofilius influenzae (valjda sam dobro napisala)....pedica rekla da to ima većina ljudi i da uopće ne znaju da imaju...u međuvremenu od otorinca dobili Operil kapi (zbog upale uha još iz bolnice) pa sad ponovili bris i nadamo se da su te kapi i fiziološka maknule beštiju...

pedica kaže da ne bi davala antibiotik jer je bio u bolnici 6 dana na njemu i doma još 7...a mene strah ponovnog scenarija jer je bakterija dospjela i u krv..(iako je cjepljen protiv ove infuenze)
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 13:59   #7
S.aureus je normalan stanovnik kože i (nekih) sluznica. MRSA je poseban podtip stafilokoka rezistentan ne većinu antibiotika i prestvalja problem u onih koji imaju kompromitiran imunološki sustav, a to je na sreću kod sve naše dječice rijetkost. Prema tome, o njemu ne bih sada niti pričala, nii strašila.
Lana, ako dijete ima isključivo šmrcav nosić, ako je krvna slika uredna, ako je dijete inače dobrog općeg stanja, normalno živahno, jede, itd. smatram da je S. aureus nusnalaz koji ne predstavlja apsolutno nikakvu opasnost. Ne bih preporučila nikakve antibiotike, čemu? Niti tebi, niti djetetu. Inače, bris nosa nema smisla raditi ikome tko nije imunokompromitiran (recimo ima oslabljeli imunološki sustav uslijed primanja nekih lijekova, nekih bolesti itd.). U njemu se nađe svašta, a ne znači u ljudi s OK imunim sustavom ništa.
Prema tome, bila bih sklonija miljenju otorinca da je curenje nosića uzrokovano povećanim 3. krajnikom i preporučila bih ORL obradu.

Mandy, kod vas je situacija očito drugačija, dijete je bilo bolesno, a i sama kažeš da je krvna slika bila loša. Što se tiče sada nađenog H. influenzae, ako je maleni dobro, bez simptoma, i ako je krv OK, slažem se s tvojom pedicom.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:01   #8
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
S.aureus je normalan stanovnik kože i (nekih) sluznica. MRSA je poseban podtip stafilokoka rezistentan ne većinu antibiotika i prestvalja problem u onih koji imaju kompromitiran imunološki sustav, a to je na sreću kod sve naše dječice rijetkost. Prema tome, o njemu ne bih sada niti pričala, nii strašila.

Mandy, kod vas je situacija očito drugačija, dijete je bilo bolesno, a i sama kažeš da je krvna slika bila loša. Što se tiče sada nađenog H. influenzae, ako je maleni dobro, bez simptoma, i ako je krv OK, slažem se s tvojom pedicom.
potpisujem...
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 14:25   #9
sad nismo provjeravali krv....on je normalnog stanja...al tak o je i bilo kad smo ostali u bolnici...nalazi koma a on ko da se njemu ništa ne događa...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 01:32   #10
Moj je muž stafilokok areus zaradio na operaciji kuka prije 20 godina u Traumatološkoj u Zgb. Nikada mu rana na kuku nije zarasla upravo zbog stafilokoka. Sada bi trebao operirati bruh i kirurg kaže da se ne usuđuje operirati jer se boji da bakterija ne uđe i u tu ranu a šanse su 90 %. Bakterija nije tako bezazlena.
__________________
Zlatkica
zlatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 00:09   #11
Zlatni stafilokok - kolonizacija?

Dragi forumaši, molim za savjet.

Dakle, posjetili smo liječnika nakon što je frizerka mom sinu od 4,5 god. prilikom šišanja otkrila mjesto na vlasištu veličine kovanice 50 lipa na kojem slabije raste kosa. Nalazi se iznad uha, ovalnog je oblika i koža na tom mjestu nije crvena ni ljuskava. Kod liječnika smo obavili krvne pretrage, bris nosa i grla čime je ustanovljeno slijedeće:

Povišene krvne vrijednosti limfocita i granulocita
Bris grla uredan
Nalaz brisa nosa:
Staphylococcus aureus u više od 1/2 uzorka
Izloat je dio fiziološke flore, kolonizacija?


Može li mi netko pojasniti ovaj nalaz? Kolonizacija znači da se širi po organizmu?

Suprug ga je pokupio na kraju radnog vremena i nije stigao razgovarati s doktoricom. U nalazu su preporučeni antibiotoci od kojih je rezistentan jedino amoksicilin. Sumnjam da doktorica sutra radi jer bi trebala raditi poslijepodne.

Koliko je hitno da dijete pije antibiotik? Da li je s tim povezano opadanje kosice na tom jednom mjestu iznad uha? Dobili smo uputnicu za dermatologa.
Dijete nije bolesno, ne pokazuje nikakve znakove infekcije i samo je jednom u životu imao povišenu temperaturu. Kad se prehladi, par dana ima šmrkav nosić i to je to. Doduše, prilikom prehlade mu par puta curi krv iz nosa, ali doktorica je rekla da to nije zabrinjavajuće.

Kako se dobije taj zlatni stafilokok i da li bi svi u obitelji morati raditi briseve? Imam i sinčića od 2,5 godine koji također nije sklon bolestima.

Unaprijed hvala na savjetima.
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 19:35   #12
Nitko nije imao sličan slučaj ?
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 10:35   #13
evo da te utješim-ništa strašno. (samo pazi- nije isto stafilokok aureus i bolnički stafilokok tj. MRSA, ovog zadnjeg se poprilično teško rješiti)


moja mala je prije par godina imala poviše gornje usnice nekakvu crvenu ranicu. to je trajalo mjesecima i u tom periodu obišli smo popriličan broj dermatologa, koji su davali svakakve bezvezne izjave, tipa to je dermatitis, pa zbog nekih tikova, pa stavite papar na dudu da se ne oblizuje, pa puste kreme i bacanje novca, dok nismo napokon našli jednu odličnu dermatologicu koja nam je dala da napravimo bris grla, nosa, bris te rane na ustima i pokazalo se da je stafilokok aureus i u nosu i na ustima. napravila nam je nekakvu kremu i to sa čim smo se mučili mjesecima (ta ranica poviše usta) otišla u 2-3 dana i više se nikad nije vratila. znači za tu ranicu u kosi moraš od dermatologa dobit kremu sa čim ćeš to mazati, a šta se tiče ovog stafilokoka u nosu tu su ti mišljenja različita, netko će ti odmah dati antibiotik a netko će reči da ne treba ako dijete nema nekakvih posebnih simptoma, jer on je inače dio nosne flore ja sam od dva pedijatra dobila dva različita mišljenja šta se tiče antibiotika i stafilokoka u nosu bez simptoma.

tu je najbolje naravno da se konzultiraš sa svojim pedijatrom. a ako se odlučiš na antibiotike onda naravno napravite svi u obitelji briseve nosa i grla.

Zadnje uređivanje lana74 : 01.01.2014. at 10:49.
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 20:41   #14
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
evo da te utješim-ništa strašno. (samo pazi- nije isto stafilokok aureus i bolnički stafilokok tj. MRSA, ovog zadnjeg se poprilično teško rješiti)


moja mala je prije par godina imala poviše gornje usnice nekakvu crvenu ranicu. to je trajalo mjesecima i u tom periodu obišli smo popriličan broj dermatologa, koji su davali svakakve bezvezne izjave, tipa to je dermatitis, pa zbog nekih tikova, pa stavite papar na dudu da se ne oblizuje, pa puste kreme i bacanje novca, dok nismo napokon našli jednu odličnu dermatologicu koja nam je dala da napravimo bris grla, nosa, bris te rane na ustima i pokazalo se da je stafilokok aureus i u nosu i na ustima. napravila nam je nekakvu kremu i to sa čim smo se mučili mjesecima (ta ranica poviše usta) otišla u 2-3 dana i više se nikad nije vratila. znači za tu ranicu u kosi moraš od dermatologa dobit kremu sa čim ćeš to mazati, a šta se tiče ovog stafilokoka u nosu tu su ti mišljenja različita, netko će ti odmah dati antibiotik a netko će reči da ne treba ako dijete nema nekakvih posebnih simptoma, jer on je inače dio nosne flore ja sam od dva pedijatra dobila dva različita mišljenja šta se tiče antibiotika i stafilokoka u nosu bez simptoma.

tu je najbolje naravno da se konzultiraš sa svojim pedijatrom. a ako se odlučiš na antibiotike onda naravno napravite svi u obitelji briseve nosa i grla.
Hvala ti puno na odgovoru . Svakako ću se konzultirati s pedijatricom što se tiče antibiotika. On nema simptome, ali me ipak brine što je stafilokok a. u više od polovice uzorka što znači da se množi. Otići ćemo i dermatologu pa ćemo vidjeti da li će nam dati neku kremicu. Javim što je bilo.
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 21:38   #15
ja sam se prošle godine često borila sa stafilokokom. prvih par mjeseci godine sam jedno mjesečno pila antibiotike. imala sam ga na otvorenim ranama iza uha, na šakama i čelu. inače imam atopijski pa je "normalno" da imam i stafilokok. uz antibiotike sam mazala to područje kombinacijom belogent+betrion. sam od sebe je nestao, tj više nemam takvih rana pa ne idem niti na bris.

ne razumijem se baš u liječenje djece i davati ima antibiotike ili ne, ali u mom slučaju (25 godina) bez njih nije bilo rezultata.
djevojka-broj-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 21:33   #16
Quote:
missy_ kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši, molim za savjet.

Dakle, posjetili smo liječnika nakon što je frizerka mom sinu od 4,5 god. prilikom šišanja otkrila mjesto na vlasištu veličine kovanice 50 lipa na kojem slabije raste kosa. Nalazi se iznad uha, ovalnog je oblika i koža na tom mjestu nije crvena ni ljuskava. Kod liječnika smo obavili krvne pretrage, bris nosa i grla čime je ustanovljeno slijedeće:

Povišene krvne vrijednosti limfocita i granulocita
Bris grla uredan
Nalaz brisa nosa:
Staphylococcus aureus u više od 1/2 uzorka
Izloat je dio fiziološke flore, kolonizacija?


Može li mi netko pojasniti ovaj nalaz? Kolonizacija znači da se širi po organizmu?

Suprug ga je pokupio na kraju radnog vremena i nije stigao razgovarati s doktoricom. U nalazu su preporučeni antibiotoci od kojih je rezistentan jedino amoksicilin. Sumnjam da doktorica sutra radi jer bi trebala raditi poslijepodne.

Koliko je hitno da dijete pije antibiotik? Da li je s tim povezano opadanje kosice na tom jednom mjestu iznad uha? Dobili smo uputnicu za dermatologa.
Dijete nije bolesno, ne pokazuje nikakve znakove infekcije i samo je jednom u životu imao povišenu temperaturu. Kad se prehladi, par dana ima šmrkav nosić i to je to. Doduše, prilikom prehlade mu par puta curi krv iz nosa, ali doktorica je rekla da to nije zabrinjavajuće.

Kako se dobije taj zlatni stafilokok i da li bi svi u obitelji morati raditi briseve? Imam i sinčića od 2,5 godine koji također nije sklon bolestima.

Unaprijed hvala na savjetima.
Pozdrav!
Napisano na nalazu nazofarinksa znači da nije izolirana vrsta patogena koji se inače obrađuju u rutini,a nađeni S.aureus može biti komenzal,odnosno dio fiziološke flore koji nosiocu ne izaziva nikakve probleme.Čest je kod djece jer oni ručicama idu svuda pa po licu te se tako na sluznicama grla i nosa može naći nešto što se inače i ne nalazi tamo.Vjerojatno je to slučaj i kod vašeg malca.Osjetljivost ukazuje na to da je taj S.aureus dobro osjetljiv (znači da nije od rezistentnijih sojeva) i mislim da nema potrebe za terapijom jer će se za neko vrijeme vjerojatno taj stafač povući iz nosića.Mislim da nema razloga za zabrinutost,osim ako ne primijetite neke komplikacije.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 23:04   #17
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Napisano na nalazu nazofarinksa znači da nije izolirana vrsta patogena koji se inače obrađuju u rutini,a nađeni S.aureus može biti komenzal,odnosno dio fiziološke flore koji nosiocu ne izaziva nikakve probleme.Čest je kod djece jer oni ručicama idu svuda pa po licu te se tako na sluznicama grla i nosa može naći nešto što se inače i ne nalazi tamo.Vjerojatno je to slučaj i kod vašeg malca.Osjetljivost ukazuje na to da je taj S.aureus dobro osjetljiv (znači da nije od rezistentnijih sojeva) i mislim da nema potrebe za terapijom jer će se za neko vrijeme vjerojatno taj stafač povući iz nosića.Mislim da nema razloga za zabrinutost,osim ako ne primijetite neke komplikacije.
Puno hvala na informacijama . Što znači kolonizacija (pod upitnikom) i nije li ipak previše stafilokoka ako piše da je u više od polovice uzorka? Na internetu sam našla pojam "kliconoša". Da li su povišene vrijednosti limfocita i granulocita u krvi povezani sa safilokokom?

Ja sam isto mišljenja da nema potrebe za antibiotikom ako dijete nije vidljivo bolesno, ali opet se s druge strane bojim da se ne razbukti u nekakvu infekciju koji smo mogli pravovremeno spriječiti. Da li je stafilokok povezan s tim što u na vlasištu ima mjesto na kojem mu kosa slabije raste? Negdje sam pročitala da stafilokok može napadati folikul dlake, međutim stranica je bila namjenjena kućnim ljubimcima pa ne znam da li je isto kod ljudi .
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 19:15   #18
Quote:
missy_ kaže: Pogledaj post
Puno hvala na informacijama . Što znači kolonizacija (pod upitnikom) i nije li ipak previše stafilokoka ako piše da je u više od polovice uzorka? Na internetu sam našla pojam "kliconoša". Da li su povišene vrijednosti limfocita i granulocita u krvi povezani sa safilokokom?

Ja sam isto mišljenja da nema potrebe za antibiotikom ako dijete nije vidljivo bolesno, ali opet se s druge strane bojim da se ne razbukti u nekakvu infekciju koji smo mogli pravovremeno spriječiti. Da li je stafilokok povezan s tim što u na vlasištu ima mjesto na kojem mu kosa slabije raste? Negdje sam pročitala da stafilokok može napadati folikul dlake, međutim stranica je bila namjenjena kućnim ljubimcima pa ne znam da li je isto kod ljudi .
Kolonizacija znači da se naselila bakterija na neko područje. Zlatni stafilokok u brisu nosa u zdravog djeteta je čest nalaz i nipošto se ne liječi. Ničim. A što se tiče područja slabjieg rasta kose, treba vidjeti što kaže dermatolog, ali meni to ne izgleda na slici ništa posebno. Koliko znam o dermatologiji (nije moje područje, ali susrećem se i s tom problematikom), u biti se na zna uzrok ograničenog ispadanja kose, ima različitih hipoteza, traga se za tzv žarištima u grlu/nosu i onda eventualno liječi, ali osobno mi se čini da baš i ne znaju točno o čemu se radi pa idu različitim metodama.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 19:26   #19
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Kolonizacija znači da se naselila bakterija na neko područje. Zlatni stafilokok u brisu nosa u zdravog djeteta je čest nalaz i nipošto se ne liječi. Ničim. A što se tiče područja slabjieg rasta kose, treba vidjeti što kaže dermatolog, ali meni to ne izgleda na slici ništa posebno. Koliko znam o dermatologiji (nije moje područje, ali susrećem se i s tom problematikom), u biti se na zna uzrok ograničenog ispadanja kose, ima različitih hipoteza, traga se za tzv žarištima u grlu/nosu i onda eventualno liječi, ali osobno mi se čini da baš i ne znaju točno o čemu se radi pa idu različitim metodama.
Puno hvala na savjetu . Jel moguće da je "žarište" upravo taj stafilokok u nosiću? Bris grla je za sada uredan, ali stafilokok lako može iz nosića u grlo . Postoji li nekakav postotak prema kojem se mjeri da je stafilokok dio normalne fiziološke flore ili se ipak previše razmnožio ako ga je u više od polovice uzorka?
__________________
D 18.05.2009. i L 30.03.2011. mamine ljubavi
missy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 21:58   #20
Quote:
missy_ kaže: Pogledaj post
Puno hvala na informacijama . Što znači kolonizacija (pod upitnikom) i nije li ipak previše stafilokoka ako piše da je u više od polovice uzorka? Na internetu sam našla pojam "kliconoša". Da li su povišene vrijednosti limfocita i granulocita u krvi povezani sa safilokokom?

Ja sam isto mišljenja da nema potrebe za antibiotikom ako dijete nije vidljivo bolesno, ali opet se s druge strane bojim da se ne razbukti u nekakvu infekciju koji smo mogli pravovremeno spriječiti. Da li je stafilokok povezan s tim što u na vlasištu ima mjesto na kojem mu kosa slabije raste? Negdje sam pročitala da stafilokok može napadati folikul dlake, međutim stranica je bila namjenjena kućnim ljubimcima pa ne znam da li je isto kod ljudi .
Kliconoštvo znači da osoba ima neku vrstu bakterije tamo gdje je obično nema,ali toj osobi ne stvara problem.Kolonizat je soj bakterije koji je pronađen tamo gdje ga inače nema,ali je uslijed nečega dospjelo tamo što se pretpostavljam desilo i kod vašeg malca (mehanički)..ono kaj sam rekla da djeca rukicama idu posvuda pa se u brisevima zdrijela i nosića nađu bakterije koje tamo ne obitavaju.
Staphylococcus sp. se može normalno nalaziti na nekim sluznicama,a na koži je normalan (S.epidermidis).
Ako su povišeni limfociti to može biti povezano sa infekcijom,ali to ne mora nužno biti i bakterijska...obično se djeci,u slučaju sumnje na bilo kakvu bakterijsku infekciju traži nalaz c-reaktivnog proteina (CRP) pa ako je ta vrijednost povišena onda se uzima u obzir bakterijska infekcija i eventualna terapija.
Razumljivo je da ste zabrinuti jer mama je mama,ali mislim da ako malac nema povišenu temperaturu i drugih vidljivih znakova infekcije nema razloga za zabrinutost.
Ovo na koži vlasištva ne mora biti povezano.Staph.sp. može stvarati kožne probleme kod imunokompromitiranih osoba kao neka komplikacija osnovne dijagnoze,ali to nije slučaj kod vašeg sina.Možda se radi o kakvoj gljivici,alergijskoj reakciji ili sl...Pokušajte namazati s malo kokosovog ulja i pratite par dana...ako se ne povuče ili ako primijetite da se još negdje pojavilo posavjetujte se sa dermatologom
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.