Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2007., 15:40   #61
Quote:
mladi tata kaže: Pogledaj post
Ma beba još nije rođena.Supruga je trudna 6mj. i nakon 4-5 negativnih nalaza urina, sada se pojavila bakterija .
Ja sam bila sigurna da je beba rođena! Ma što brinete o težini djeteta u stomaku??? Meni su isto govorili i rodila se sa 3,5kg, uopće nije bila mala.
Dakle i ja potpisujem uvijek i uvijek brusnicu. Nek ju supruga pije kao čaj, sirup od brusnice, jede suhe plodove, imaju i tablete, ali se ne preporučuju, jer sadrže vitamin C u sebi, pa da beba ne bi postala ovisna. I ja sam pred kraj trudnoće imala E.colli, tako da znam o čemu pričate.
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 16:46   #62
Dižem ovaj topic, jer smo u problemu.

Moja je mala sa 9 mjesci završila u Klaićevoj s akutnom upalom izazvanom ovom beštijom. Bila na infuziji, pustili je nakon par dana kući, ali smo još dolazili ujutro i uvečer jedno 10 dana na antibiotsku terapiju.

Obavljena urino-obrada, znači uzv, rtg itd. refluksa nema.

beštija se ponovila nakon mjesec dana, pa opet nakon mjesec dana (znači 3 mjeseca za redom) ali tad sam već po smradu pelena odmah skužila o čemu je riječ i nije stigla dobit temperaturu, antibiotici su to nekako riješili.

Sad smo imali 3-4 mjeseca mira, ali prije 4 dana smo uočili i ja i muž da joj pelene nakon mokrenja opet smrde "onako". I niš - kako je bila subota, a ona je inače bila dobro, samo smo je forsali tekućinom i davali joj puno Cranactin kapi (kapi od brusnice za one koje ne znaju).

Danas nosim urin na kontrolu (tzv. brzi urin test) sva uspaničena i doktorica mi maloprije veli da je nalaz super, niti jedne bakterije. Istodobno sam odnjela i urin u privatni lab da odmah naprave urinokulturu, sutra će biti nalazi (ako je sve OK, ako ima bakterija treba tri dana da se izoliraju).

Meni fakat nije jasno, jučer doduše nije smrdilo, ali tri dana doista je isto kao kad je imala e. coli. Zaklela bi se. Sad sam skroz zbunjola.

Jel moguće da su je brusnice uspjele nekako suzbit?
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.

Zadnje uređivanje te@ : 11.03.2008. at 16:47. Reason: typo
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 16:55   #63
Imala sam tu gaduru s nekih 11 god,nije mi mama davala antibiotike nego mi je svaki dan kuhala čaj od zobi,pila sam dnevno oko litru. Sljedeći nalaz odličan,nikad se više gadura nije pojavila. Sa sestrom ista stvar,liječenje čajem,otišlo i nikad je nije dobila nazad
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 16:56   #64
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Dižem ovaj topic, jer smo u problemu.

Moja je mala sa 9 mjesci završila u Klaićevoj s akutnom upalom izazvanom ovom beštijom. Bila na infuziji, pustili je nakon par dana kući, ali smo još dolazili ujutro i uvečer jedno 10 dana na antibiotsku terapiju.

Obavljena urino-obrada, znači uzv, rtg itd. refluksa nema.

beštija se ponovila nakon mjesec dana, pa opet nakon mjesec dana (znači 3 mjeseca za redom) ali tad sam već po smradu pelena odmah skužila o čemu je riječ i nije stigla dobit temperaturu, antibiotici su to nekako riješili.

Sad smo imali 3-4 mjeseca mira, ali prije 4 dana smo uočili i ja i muž da joj pelene nakon mokrenja opet smrde "onako". I niš - kako je bila subota, a ona je inače bila dobro, samo smo je forsali tekućinom i davali joj puno Cranactin kapi (kapi od brusnice za one koje ne znaju).

Danas nosim urin na kontrolu (tzv. brzi urin test) sva uspaničena i doktorica mi maloprije veli da je nalaz super, niti jedne bakterije. Istodobno sam odnjela i urin u privatni lab da odmah naprave urinokulturu, sutra će biti nalazi (ako je sve OK, ako ima bakterija treba tri dana da se izoliraju).

Meni fakat nije jasno, jučer doduše nije smrdilo, ali tri dana doista je isto kao kad je imala e. coli. Zaklela bi se. Sad sam skroz zbunjola.

Jel moguće da su je brusnice uspjele nekako suzbit?
Može biti da se ponovo vratila
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 17:21   #65
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Može biti da se ponovo vratila
Gle, stvar je da sam i ja mislila da se vratila, ali današnji je nalaz urina odličan.

Pa me zanima je li moguće da ju je brusnica u 4 dana uspjela nekako potisnuti?
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 18:40   #66
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Gle, stvar je da sam i ja mislila da se vratila, ali današnji je nalaz urina odličan.

Pa me zanima je li moguće da ju je brusnica u 4 dana uspjela nekako potisnuti?
cim ubacis brusnicu, nalaz zavarava! isto se nama desilo! s toga moras svaki mjesec ponavljati nalaze!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 21:01   #67
Ma samo da pohvalim CranActin kapi. Moja princeza je imala E.C. sa četiri i po godine i filala sam je s ovim kapima, popila je dvije i po bočice i evo par smo puta kontrolirali urin i hvala Bogu nije joj se vratila. Sada ima šest god. Ali isto mi se čini da je nemoguće u četiri dana da se povuče, previše je tvrdokorna.
Gandalfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 02:30   #68
vec sam pisala o ovome..


kako istjerat infekcije .. i za djecu i trudnice
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 09:56   #69
Znala sam da nešto nije u redu! Znala sam!

Isti uzorak urina, odnesen u privatni lab - pokazuje E. Coli u maloj količini.

Pa kog boga rade u tim laboratorijima u Domovima zdravlja!?
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 12:19   #70
hvala bogu nismo imali nikakve injekcije ali kad vas čitam dobijem strah od toga...od čega dolazi ta infekcija, kako se može izbječi...dali to ima neke veze kako brišemo guzu bebici
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 12:53   #71
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
hvala bogu nismo imali nikakve injekcije ali kad vas čitam dobijem strah od toga...od čega dolazi ta infekcija, kako se može izbječi...dali to ima neke veze kako brišemo guzu bebici

Koliko sam ja shvatila urinarne infekcije češće su kod cura upravo zbog toga jer one imaju kraću uretru, a kod E. Coli - riječ je o bakteriji koja se najčešće prenosi iz stolice u urinarni trakt, znači jako je bitno kod curica brisati ih u smjeru guze a ne suprotno i odmah im mjenjati pelenu čim se pokakaju.

Moja je prvu infekciju E. Coli imala sa nepunih 8 mjeseci života, ali vidjela sam u bolnici beba od samo par tjedana sa tim đavlom.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 13:32   #72
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja shvatila urinarne infekcije češće su kod cura upravo zbog toga jer one imaju kraću uretru, a kod E. Coli - riječ je o bakteriji koja se najčešće prenosi iz stolice u urinarni trakt, znači jako je bitno kod curica brisati ih u smjeru guze a ne suprotno i odmah im mjenjati pelenu čim se pokakaju.

Moja je prvu infekciju E. Coli imala sa nepunih 8 mjeseci života, ali vidjela sam u bolnici beba od samo par tjedana sa tim đavlom.
to je ušas...pridržavam se toga svega ali opet me strah kad čujem ove priče a razmišljam i o tome kako će biti kad mi pođe u jaslice
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 15:03   #73
Nalaz e-coli, nije potrebno liječenje?

Pozdrav svima!Imamo curicu od 19 mj.,prije par dana smo dali urin na kontrolu jer mi se znala tu i tamo požaliti da ju buba piša-nakon par dana neuspjelog hvatanja urina u onu vrečicu nekako sam uspjela uhvatiti par kapljica i to smo dali na analizu-s tim da je stajalo oko 5 sati kod nas u hladnjaku jer nisu imali termin odmah-i danas dobimo nalaze eserihija coli 10 na 3-doktorica kaže da to netreba lječiti-a meni je to čudno i totalno sam u panici jer neželim da mi se to djetetu namnoži a to je vrag!Šta da radimo -dali netko ima iskustva s tim,šta bih joj dala da pije ili uopče šta nam je činiti-nebih baš čekala da bude
još veči broj !
malenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 15:19   #74
Quote:
malenaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!Imamo curicu od 19 mj.,prije par dana smo dali urin na kontrolu jer mi se znala tu i tamo požaliti da ju buba piša-nakon par dana neuspjelog hvatanja urina u onu vrečicu nekako sam uspjela uhvatiti par kapljica i to smo dali na analizu-s tim da je stajalo oko 5 sati kod nas u hladnjaku jer nisu imali termin odmah-i danas dobimo nalaze eserihija coli 10 na 3-doktorica kaže da to netreba lječiti-a meni je to čudno i totalno sam u panici jer neželim da mi se to djetetu namnoži a to je vrag!Šta da radimo -dali netko ima iskustva s tim,šta bih joj dala da pije ili uopče šta nam je činiti-nebih baš čekala da bude
još veči broj !

čaj od brusnice je
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 15:25   #75
brusnica u bilo kojem obliku nije na odmet, ali cekaj da se pojavi tashi ona je maher za takve nalaze
ak te jako frka, posalji joj pm pa ce skuzit cim dode na forum

i drzte se
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 17:24   #76
idem joj sad kupiti taj cranactiv-valjda se tak zove pa ću joj to davati kad dok. kaže da niš drugo-valjda to može proći od toga
malenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 17:31   #77
netko je od forumašica( ne sjećam se tko) jako nahvalio ovo: www.dmannose.co.uk
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 18:13   #78
Quote:
malenaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!Imamo curicu od 19 mj.,prije par dana smo dali urin na kontrolu jer mi se znala tu i tamo požaliti da ju buba piša-nakon par dana neuspjelog hvatanja urina u onu vrečicu nekako sam uspjela uhvatiti par kapljica i to smo dali na analizu-s tim da je stajalo oko 5 sati kod nas u hladnjaku jer nisu imali termin odmah-i danas dobimo nalaze eserihija coli 10 na 3-doktorica kaže da to netreba lječiti-a meni je to čudno i totalno sam u panici jer neželim da mi se to djetetu namnoži a to je vrag!Šta da radimo -dali netko ima iskustva s tim,šta bih joj dala da pije ili uopče šta nam je činiti-nebih baš čekala da bude
još veči broj !
10 na 3. se ne lijeci, lijeci se samo iznimno 10 na 4., a uvijek se obavezno lijeci 10 na 5.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 20:12   #79
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
10 na 3. se ne lijeci, lijeci se samo iznimno 10 na 4., a uvijek se obavezno lijeci 10 na 5.


A mene zanima dali ako se ne liječi to 10 na 3 može postati 10 na5?Toga me strah,ili se to povuče samo od sebe,sada sam baš kupila taj cranactiv ili tako nekako,pa budem s tim probala
malenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 23:18   #80
Kod nas je već drugi puta nalaz E.coli 10*3 i dokica nam govori isto da se ne treba liječiti,a mene isto frka da ne naraste na 10*5,jer moja neće da pije ništa osim mlijeka(čaj,sok,voda-ni čuti).

A šta je taj cranaktiv
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.