Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2016., 18:05   #1
Američka kazna za Deutche Bank. Razlozi?

Ovih se dana na svjetskim TV kanalima puno govori o SAD DoJ (Department of Justice) kazni Deutche Banki od 14 milijardi dolara, koja bi mogla ugroziti cijeli globalni financijski sektor.

Nisam pročitao nijedan precizan članak o razlozima te kazne, ali iz nepreciznih svjetskih mainstream TV informacija, sam shvatio da se radi o prodaji US Subprimesa koji su uzrokovali krizu iz 2008.

Pa mi sad nešto nije jasno...

Ameri, ne samo da nisu kaznili svoje financijske institucije koje su lifrale Subprimese, nego su mnoge od njih financijski spasile/rekapitalizirale.

Kako to da je sada kažnjena jedna Njemačka banka zbog toga što je prodavala one iste financijske produkte koje su im prodavale te iste US banke koje je US država, ne samo ne kaznila, nego spasila?!

Čini se proturječnim...


Vjerojatno nešto ne znam, pa molim upućene da objasne.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 20:07   #2
Naravno da su ih kanzili...
http://www.cnbc.com/2015/10/30/misbe...-in-fines.html
Shrike12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 23:31   #3
još je zanimljivije što su Njemci kategorički odbili to platiti.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 00:16   #4
Nisam "upućen" ali mislim da je svima jasno da SAD na razne načine pokušava destabilizirati Njemačku Volkswagen, Deutsche Bank, imigrantska kriza samo su mali dio koji vidimo, Nijemci polako klize iz američkog zagrljaja a to je za SAD opasnije od bilo čega drugog.
respublica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 00:29   #5
Quote:
respublica kaže: Pogledaj post
Nisam "upućen" ali mislim da je svima jasno da SAD na razne načine pokušava destabilizirati Njemačku Volkswagen, Deutsche Bank, imigrantska kriza samo su mali dio koji vidimo, Nijemci polako klize iz američkog zagrljaja a to je za SAD opasnije od bilo čega drugog.
I meni se sve više čini da je tako. Prijetili su im da su prevarom dobili SP 2006 također, ai prisluškivali su Merkelicu. Financijska kriza je došla iz i samo iz SAD-a, ne znam sad kako može više veze Duetche bank s time, osim posredno. no, ima jedna korelacija-Apple mora platiti približno jednak iznos Irskoj. Čini mi se da se stvara blok između SAD-a i EU
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 01:10   #6
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
I meni se sve više čini da je tako. Prijetili su im da su prevarom dobili SP 2006 također, ai prisluškivali su Merkelicu. Financijska kriza je došla iz i samo iz SAD-a, ne znam sad kako može više veze Duetche bank s time, osim posredno. no, ima jedna korelacija-Apple mora platiti približno jednak iznos Irskoj. Čini mi se da se stvara blok između SAD-a i EU
Na neki način da, samo meni još uvijek nije jasno što je EU, što želi, koji su joj ciljevi te na koji način ona misli ispuniti te ciljeve. Mislim da EU neće preživjeti duže od 5 godina ako i toliko, pravo je pitanje što će biti poslije EU u kakvom će stanju biti europske države, kakvu će ulogu u Europi imati Njemačka, kakvu Francuska, kakav će biti odnos između te dvije države, koliki će utjecaj SAD imati u takvoj Europi itd.
respublica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 01:19   #7
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
I meni se sve više čini da je tako. Prijetili su im da su prevarom dobili SP 2006 također, ai prisluškivali su Merkelicu. Financijska kriza je došla iz i samo iz SAD-a, ne znam sad kako može više veze Duetche bank s time, osim posredno. no, ima jedna korelacija-Apple mora platiti približno jednak iznos Irskoj. Čini mi se da se stvara blok između SAD-a i EU
Paul Craig Roberts, tvorac reganomike, tvrdi da je EU bio cijin projekt s ciljem otupljivanja moći pojedinačnih država kroz nebuloznu birokratsku upravu.

Odbijanje Deutche banka da plati 'kaznu' i potraživanje Irske prema Appleu su pokušaj izlaska iz US/EU bloka, a ne obratno.
Svi ostali manje vidljivi simptomi pokazuju da je 'ljubav' pukla.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 07:52   #8
Mnogo je tu neistina nabacano.

1.Nije istina da američke vlasti nisu kaznile vlastite financijske institucije. Štoviše, neke su već i platile veći iznos nego se potražuje od Deutsche bank.

2. Nje istina da Deutsche bank kategorički odbija platiti - oni osporavaju toliki iznos.
Za ilustraciju, radi se otprilike o ukupnoj vrijednosti Deutsche bank izraženoj kroz vrijednost dionica na burzi.

3. EU je politički projekt - ideološki eksperiment eurounitarista i globalista.
Kakve izravne veze CIA ima s time ?
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 14:38   #9
Samo Bank of America je dobila oko 50 milijardi $ kazne, JP Morgan Chase 22 milijarde $ itd.. kako su posle išle nagodbe, nemam pojma..
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 15:00   #10
Amerika spretno koristi svoju poziciju moći kako bi dodatno izdašno punila državni proračun na račun okupirane Europe.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 15:35   #11
Quote:
Shrike12 kaže: Pogledaj post
Ali, nisu li te kazne došle nakon što su tim bankama davali po 80 milijardi USD mjesečno?

Prvo im daš 80 milijardi svaki mjesec, a onda ih "kazniš"...
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 15:48   #12
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Ali, nisu li te kazne došle nakon što su tim bankama davali po 80 milijardi USD mjesečno?

Prvo im daš 80 milijardi svaki mjesec, a onda ih "kazniš"...
Hebiga, u tome i jest fora. Znaju da su prebitni i da država nemože dozvoliti njihov bankrot jer bi to značilo kolaps cijelog sustava, zato to i rade. Nedozvoljavaju zakonske regulacije i učinit će to opet.
Pogledaj koliko je predsjednika i izvršnih predsjednika banaka i osiguravajućih društva zgrnulo bogatstvo prodajući smeće i znajući da je to smeće i dobivali su ogromne bonuse za prodaju tog smeća, od onog najnižeg službenika do izvršnog predsjednika, to je neki oblik piramidalnog nagrađivanja, i znali su da se taj balon nemože održati i da jednom mora puknuti. Većina ih je prodavala dionice svojih banka jer su znali da će skviknuti i to u vrijeme kad su najbolje radile. Živio američki način života!

Najgoru ulogu od svih su imale rejting agencije jer su znale kakva je struktura aktive banaka, da nema šanse da se naplate i da u biti drže smeće, a svejedno su im davale ocijene AAA i održavale to stanje dok god je bilo fizički moguće. Trojstvo zla: Banke, osiguravajuća društva i rejting agencije.
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 15:50   #13
Internacionalni socijalizam , zna jedino za kazne jer Boga ne poznaje . U cemu je problem ?
indra2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 05:50   #14
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Mnogo je tu neistina nabacano.

1.Nije istina da američke vlasti nisu kaznile vlastite financijske institucije. Štoviše, neke su već i platile veći iznos nego se potražuje od Deutsche bank.

2. Nje istina da Deutsche bank kategorički odbija platiti - oni osporavaju toliki iznos.
Za ilustraciju, radi se otprilike o ukupnoj vrijednosti Deutsche bank izraženoj kroz vrijednost dionica na burzi.

3. EU je politički projekt - ideološki eksperiment eurounitarista i globalista.
Kakve izravne veze CIA ima s time ?
glede EU i CIA zanimljiv članak u The Telegraph
http://www.telegraph.co.uk/business/...iteers-discov/
u knjizi The Man Who Kept the Secrets: Richard Helms And The CIAsu vrlo detaljno opisane američke 'igrice' po Evropi, skoro da ne povjeruješ.

Što se tiče američkih vlasti, koliko su ono novaca upucali u wall street nakon balona 2007. da spase upravo te iste igrače koji su krizu izazvali??
Ako mene pitaš, ovo s DB je čisto reketarenje. Netko se lukavo sjetio u JP Morgan/G. Sachsu - hajdmo sad kad su naši bankrotirali malo za*bavat Švabeke.
Vrijeme je da Njemci ponovo priupitaju - dečki a što je s našim zlatom!?
A također, što je s jurisdikcijom??
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 06:53   #15
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
glede EU i CIA zanimljiv članak u The Telegraph
http://www.telegraph.co.uk/business/...iteers-discov/
u knjizi The Man Who Kept the Secrets: Richard Helms And The CIAsu vrlo detaljno opisane američke 'igrice' po Evropi, skoro da ne povjeruješ.
CIA je izvršni aparat koji radi ono što mu se naredi. Također i dežurni pedro kad stvari pođu po zlu. Tko si naredbodavci i kreatori politike? Globalistička elita, Bilderberg & co, etc,etc ....


Quote:
Što se tiče američkih vlasti, koliko su ono novaca upucali u wall street nakon balona 2007. da spase upravo te iste igrače koji su krizu izazvali??

Ako mene pitaš, ovo s DB je čisto reketarenje. Netko se lukavo sjetio u JP Morgan/G. Sachsu - hajdmo sad kad su naši bankrotirali malo za*bavat Švabeke.
Sprega korumpiranih političara , lobista i bankaroida je i skrivila kolaps, u trci za zaradom i moći. A kad su poreznni obveznici platili golden parachutes i bailoute, sad se treba naći dežurni krivac.
Opet prokleti Švabe , sve sami prikriveni nacis, blabla,...


Quote:
Vrijeme je da Njemci ponovo priupitaju - dečki a što je s našim zlatom!?
Otišlo za Kinu?


Quote:
A također, što je s jurisdikcijom??
Što je rekao bravar?
"Ne treba se držat zakona ko pijan plota..."

Tko ima silu, na kraju ima i jursdikciju. Ako mu uskratiš, sam si uzme.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 08:01   #16
Ko je pokrao zlato iz najčuvanijeg svjetskog trezora!? Ko je svjetski lopov br.1?

Quote:
http://beforeitsnews.com/banksters/2...9-2431960.html

Chinese Discovered Fake Gold Bars of Tungsten in 2009
Sunday, September 30, 2012 16:22

old Finger – A New Take On Operation Grand Slam With A Tungsten Twist”

I’ve already reported on irregular physical gold settlements which occurred in London, England back in the first week of October, 2009. Specifically, these settlements involved the intermediation of at least one Central Bank [The Bank of England] to resolve allocated settlements on behalf of J.P. Morgan and Deutsche Bank – who DID NOT have the gold bullion that they had sold short and were contracted to deliver. At the same time I reported on two other unusual occurrences:

1] - irregularities in the publication of the gold ETF – GLD’s bar list from Sept. 25 – Oct.14 where the length of the bar list went from 1,381 pages to under 200 pages and then back up to 800 or so pages.

2] - reports of 400 oz. “good delivery” bricks of gold found gutted and filled with tungsten within the confines of LBMA approved vaults in Hong Kong.

Why Tungsten?

If anyone were contemplating creating “fake” gold bars, tungsten [at roughly $10 per pound] would be the metal of choice since it has the exact same density as gold making a fake bar salted with tungsten indistinguishable from a solid gold bar by simply weighing it.

Unfortunately, there are now more sordid details to report.

When the news of tungsten “salted” gold bars in Hong Kong first surfaced, many people who I am acquainted with automatically assumed that these bars were manufactured in China – because China is generally viewed as “the knock-off capital of the world”.

Here’s what I now understand really happened:

The amount of “salted tungsten” gold bars in question was allegedly between 5,600 and 5,700 – 400 oz – good delivery bars [roughly 60 metric tonnes].

This was apparently all highly orchestrated by an extremely well financed criminal operation.

Within mere hours of this scam being identified – Chinese officials had many of the perpetrators in custody.

Neki demokratski kapitalist mrknijo 60 tona zlata. U članku se spominje i Deutsche bank.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 21:50   #17
Mene ovo podsjeca na skolsko dvoriste kada dva brata nasilnika (jedan malen i pokvaren, drugi ogroman i glup) otimaju strberu dzeparac i uzinu. Uskoro ce zatraziti da skine patike.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 13:21   #18
Quote:
respublica kaže: Pogledaj post
Nisam "upućen" ali mislim da je svima jasno da SAD na razne načine pokušava destabilizirati Njemačku Volkswagen, Deutsche Bank, imigrantska kriza samo su mali dio koji vidimo, Nijemci polako klize iz američkog zagrljaja a to je za SAD opasnije od bilo čega drugog.
Što ne znači da su Nijemci u ovoj priči nevini. Dapače, nisu ništa bolji od Amera. Dovoljno je vidjeti kako se robovlasnički njihove banke i telekomi ponašaju kod nas.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 13:26   #19
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Znaju da su prebitni i da država nemože dozvoliti njihov bankrot jer bi to značilo kolaps cijelog sustava, zato to i rade.
A šta se u međuvremenu dogodilo sa slobodnim tržištem, kapitalizmom i sličnim floskulama?
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 13:32   #20
Quote:
respublica kaže: Pogledaj post
Na neki način da, samo meni još uvijek nije jasno što je EU, što želi, koji su joj ciljevi te na koji način ona misli ispuniti te ciljeve. Mislim da EU neće preživjeti duže od 5 godina ako i toliko, pravo je pitanje što će biti poslije EU u kakvom će stanju biti europske države, kakvu će ulogu u Europi imati Njemačka, kakvu Francuska, kakav će biti odnos između te dvije države, koliki će utjecaj SAD imati u takvoj Europi itd.
EU je vrlo lako za shvatiti. To je umjetna zajednica gdje par najvećih država pokušavaju iskoristiti ostale, kao što su to radili u vrijeme kolonijalizma. A i među tih povlaštenima jedni pokušavaju iskoristiti druge.

Neka netko pokuša probiti se na tržište Francuske ili Njemačke npr i konkurirati tamošnjima, naići će na sto fino postavljenih i nepremostivih prepreka. No kada ih napadnu giganti iz SAD kao Amazon i Google protiv kojih ne mogu vlastitom konkurencijom, tada ih kažnjavaju besmislenim kaznama.

Zbog takvog ustari nakaradnog modela EU nikada neće biti prava konkurencija SAD-u i Kini. EU će se pretvoriti u individualne strijelce koji su u startu osuđeni na neuspjeh jer u današnjoj globalizaciji i ekonomskom grupiranju solo igrači nemaju šanse.

Paradoksalno EU je mogla uspjeti da je napravila jedan prostor bez granica kao SAD, ali to se u EU nikada neće desiti zbog tradicionalne ksenofobije prema 'onim drugima'. Svi bi htjeli biti iznad onih drugih.

Zbog toga EU očekuju teški dani, investicije se smanjuju jer ljudi su nesigurni u prosperitet. EU ima najviše novaca na štednji jer ljudi zaziru od investiranja. I zato stručnjaci preporučaju beskorisna zanimanja koja su čim bliže 'kopanji sa novcem' tj od bankarskih savjetnika do raznih konzultanata sa zvučnim titulama. U EU očekuje nas 'rodijaštvo' i zapošljavanje po neekonomskim kriterijima neviđenih razmjera, što je već na snazi u mnogim zemljama. Po principu propadamo i spasavaj se svatko za sebe kako zna i umije.

Posljedni čavao u lijes EU ekonomije biti će kada SAD na ovaj ili onaj način prisilno iznude TTIP (očekujem u roku kraćem od 2 godine). Priče o propadanju SAD su besmislene. Kada bi svake godine u EU uložili svoj vojni budžet od 500 mlrd EUR, za 10 godina pokupovali bi sve što u EU vrijedi. To je pravi rakurs gledanja SAD i njene ekonomske snage. Sa tim novcem mogli bi zapošljavati 50 mil Europljana

Zadnje uređivanje rolandus : 06.10.2016. at 13:45.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.