Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2017., 21:32   #501
osjećaj zajedništva: svi ćemo zajednički futati nakon tjelesnog u nekvalitetnim polo majicama
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 21:39   #502
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
zakaj bi netko morao osjećati pripadnost bilo kakvoj ustanovi?
djecu treba učiti nekim vrijednostima koje se očito sve više zaboravljaju u ovom društvu i to počevši od obitelji, te se u školi nadovezati, ali ne na način da ih se uniformira i ukalupljuje.
i zakaj misliš da bi se uniformama uštedjelo na odjeći? i da se uvedu dijete sigurno neće u njoj prvesti cijeli dan nego će se presvući kada dođe doma ili negdje ide tak da kaj se tiče kupovine odjeće niš se ne mijenja (barem ne kod mene).
Zato jer tamo puno boravi i lakše se uči ako se osjećaš ugodno. Za razvoj međusobnog povjerenja i suradnje, zajedničkog prihvaćanja svih članova i učiteljice. Jednako kao i u sportskom klubu ili na bilo kojem poslu gdje ljudi rade kao jedan tim.
Ako ne moraju osjećati pripadnost onda ne moraju niti na izlete ići niti maturalce. Što ne bi bilo lijepo da se svi skupa druže u istoj odori na izletu, ili muzeju, da se škole susretnu i prepoznaju po odori? A i nastavnicima bi sigurno bilo lakše djecu prepoznati da nose svi isto a nađe se puno škola na jednom mjestu.

Djeca u nižim razredima provode 9-10 sati zajedno (nastava plus boravak). Neki još ostaju na stranom jeziku u školi. Za to malo što su kod kuće radnim danom i vikendom ne treba im puno odjeće, tj može se više dana ista majica nositi.
Mi smo se oduvijek presvlačimo kada dođemo kući, normalno je imati kućnu odjeću. Uz naravno odjeću za trening ili za neke izlaske. S odorom bi sve bilo isto, samo ne bi kupovali različite kombinacije za svaki dan u školu nego bi imali 2 ili 3 ista kompletića odore koji su sigurno jeftiniji jer su jednostavniji, čak i ako nisu iz proračuna. Ljudi koji rade na radnim mjestima gdje je odora propisana imaju velike uštede na odjeći. I manje kupuju i dulje im traje jer se manje pere i manje troši.
ballena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 21:44   #503
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
osjećaj zajedništva: svi ćemo zajednički futati nakon tjelesnog u nekvalitetnim polo majicama
Na tjelesnom djeca i sada imaju drugu opremu, kratke hlačice i majice.
ballena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 21:52   #504
i onda se takvi oznojeni presvuku u odjeću u kojoj su došli u školu, što je možda za pola šnjofa bolje nego da su se u istoj odjeći znojili na tjelesnom.
trast ju mi, šnjofam ih kad mi dođu nakon tjelesnog prečesto.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 21:55   #505
Quote:
ballena kaže: Pogledaj post
Zato jer tamo puno boravi i lakše se uči ako se osjećaš ugodno. Za razvoj međusobnog povjerenja i suradnje, zajedničkog prihvaćanja svih članova i učiteljice.
to se sve može savršeno postići i bez odora.

Quote:
Jednako kao i u sportskom klubu ili na bilo kojem poslu gdje ljudi rade kao jedan tim.
klubovi imaju dresove da se igrači lakše razlikuju od protivničkih.
kod mm-a rade kao jedan tim, pa ne nose uniforme.

Quote:
Ako ne moraju osjećati pripadnost onda ne moraju niti na izlete ići niti maturalce.
i kakve to veze ima s uniformama? očito se to može i bez njih.


Quote:
Što ne bi bilo lijepo da se svi skupa druže u istoj odori na izletu, ili muzeju, da se škole susretnu i prepoznaju po odori?
i usput se pofajtaju.

Quote:
Za to malo što su kod kuće radnim danom i vikendom ne treba im puno odjeće, tj može se više dana ista majica nositi.
svi imamo različite higijenske navike. u mojoj obitelji nisu takve da se majica nosi više dana, pogotovo kada se radi o fizički vrlo aktivnom djetetu, a da ne spominjem kada uđe u pubertet.

Quote:
Mi smo se oduvijek presvlačimo kada dođemo kući, normalno je imati kućnu odjeću. Uz naravno odjeću za trening ili za neke izlaske. S odorom bi sve bilo
moj klinac nema posebnu odjeću za vrtić, doma, parkić ili odlazak u goste. nosi trenirke i tako će sigurno još neko vrijeme kada krene u školu, pa ne vidim nikakvu financijsku razliku u tome što će ta 4 sata dnevno nositi nekakvu uniformu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 22:42   #506
Znate sto, ja imam pametnijeg I korisnijeg posla, od pranja uniforme.

I tocka.

Zaboli me dalje. I puna mi je kapa kalupa.

Postujte djecu I njihove osobe, sram me vise komentirati ovu debilanu, da ljudi mogu toliko kratkovidni biti...
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 23:00   #507
Quote:
ballena kaže: Pogledaj post
Ako ne moraju osjećati pripadnost onda ne moraju niti na izlete ići niti maturalce. Što ne bi bilo lijepo da se svi skupa druže u istoj odori na izletu, ili muzeju, da se škole susretnu i prepoznaju po odori? A i nastavnicima bi sigurno bilo lakše djecu prepoznati da nose svi isto a nađe se puno škola na jednom mjestu.
isuse, jeza me prosla, majke mi mile.

i ucenike si ne raspoznajem / prepoznajem po majicama i hlacama.
a i ne idemo na nekakve sletove da ih moram traziti u guzvi. samo na norijadu; na bundeku dobro dodju uniforme
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 23:05   #508
Postaje katastrofa s djecom u śkolama...

Roditelji sve viśe napadaju za svaśta direktore i ucitelje, tako da su ovi sve labilniji prema djeci, koja si dozvoljavaju sve viśe.

Jedna od ideja "pravilnog odijevanja", je jednakopravnost medju ućenicima.
Zaboravljeno je pri tome, da će i tako na tjelesnom odgoju jedni imati patike za 100 a neki i za 1000kn.

Da jedni nemaju uopće mobitele, kako bi drugi imali, a treći se ku.ćili onim nedostupnim "sirotinji".

Tehnologija, a u stvari njeno neuko (prvenstvena krivnja roditelja, ali i śkola) i preveliko koriśtenje od strane djece (PC, mobiteli, PC, PS i druge igre), su pravom tvornicom otupjele djece, kao możda nikada u povijesti.

Mogao bih knjigu o teme napisati iz svakodnevnih "proućavanja" djece u bezbroj śkola u nizu od dvadesetak godina.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 23:24   #509
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
isuse, jeza me prosla, majke mi mile.

i ucenike si ne raspoznajem / prepoznajem po majicama i hlacama.
a i ne idemo na nekakve sletove da ih moram traziti u guzvi. samo na norijadu; na bundeku dobro dodju uniforme
pa na bundeku i jesu uniformirani
dobro si se sjetila , ak vec bandic hoce sivati uniforme, nek klincima siva za norijadu i bok. nece bas biti produkcija (zarada) ko da je svih 8 razreda, al jbg, bolje ista nego nista.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 23:29   #510
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
pa na bundeku i jesu uniformirani
zato i kazem.
tamo mi dobro dodje da odmah iz daljine vidim jel to neki moj u jezeru, ispred hitne, na drvetu...
ali da mi tako jednobrazno obuceni tumaraju po muzejima i izletima...

rekoh vec, kombinacija japanskih hororaca i sjevernokorejskih sletova:klap:
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 23:56   #511
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
zato i kazem.
tamo mi dobro dodje da odmah iz daljine vidim jel to neki moj u jezeru, ispred hitne, na drvetu...
ali da mi tako jednobrazno obuceni tumaraju po muzejima i izletima...

rekoh vec, kombinacija japanskih hororaca i sjevernokorejskih sletova:klap:
Pretjerujes
Sigurno si bila pionirka u Pionirskom gradu
vjerujem da to nekim amerima izgleda ko hororac, a nama je bas bilo lijepo.
uvijek se dobro jelo u tom Pionircu



nego, ja predvidjam da cemo dobiti uniforme.
onda ce ih klinci nositi mjesec dana i bit ce im fora.
Pa ce pocet dolaziti bez, pa ce pocet markirat (sa izgovorom, mama mi nije oprala unuformu ), pa ce btii jos veci nered na satu, pa ce se netko sjetiti da to bas i niej bila dobra ideja.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 00:03   #512
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
Pretjerujes
Sigurno si bila pionirka u Pionirskom gradu
vjerujem da to nekim amerima izgleda ko hororac, a nama je bas bilo lijepo.
uvijek se dobro jelo u tom Pionircu



nego, ja predvidjam da cemo dobiti uniforme.
onda ce ih klinci nositi mjesec dana i bit ce im fora.
Pa ce pocet dolaziti bez, pa ce pocet markirat (sa izgovorom, mama mi nije oprala unuformu ), pa ce btii jos veci nered na satu, pa ce se netko sjetiti da to bas i niej bila dobra ideja.
bila sam pionirka i sve mi je vezano uz pionire bilo fora OSIM uniformi.
jebeno su me zivcirale marama i neizostavne (bijele?) hulahopke koje sam jedino tad u zivotu i nosila.
ali uniformu smo obukli samo na primanju u pionire, nikad vise.
dobro, i na ponekim maskarama u ranim dvadesetima.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 00:12   #513
marama je kasnije dobro poslužila za brisanje prašine.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 03:26   #514
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
i zakaj misliš da bi se uniformama uštedjelo na odjeći? i da se uvedu dijete sigurno neće u njoj prvesti cijeli dan nego će se presvući kada dođe doma ili negdje ide tak da kaj se tiče kupovine odjeće niš se ne mijenja (barem ne kod mene).
točno to i meni nije jasno, zar se misli po cijele dane biti u uniformama? onda ostala odjeća ionako ne treba, dovoljno uniformi "da se napuni mašina" i obična odjeća postaje suvišna. iznimka su recimo rođendani i mise nedjeljom. valjda će se objasniti nekako dodir s realnošću, sretnu li se djeca i skuže da je uniforma utopija.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 07:45   #515
Ja sam jos uvijek u nevjerici da uz sve probleme tracimo vrijeme svih nas na ovakvu elementarnu glupost, odluke hoce li ili nece djeca ici u skolu u istoj majci.

Ne zelim, apsolutno ne zelim da bilo koje dijete mora nositi 8 fucking godina pet dana u tjednu majcu u boji koju npr ne voli.

Zar uopce treba vise argumenata od toga?

Ili netko misli da cu skolu za djecu birati po boji majice umjesto po tome da li do skole treba preci 4-tracnu cestu s tramvajem na kojoj svako toliko je neka saobracajka?

Sve ostalo je glupi spin i floskukle ekipe koja ocito ne zna koji k bi radila 8h na poslu pa nas ostale koji imamo posla i placamo ih iz ogromnih poreza i prireza na placu maltretira svojim morskim idejama, umjesto da osiguraju za djecu elementarne stvari 21. stoljeca - no za to se novci skupljaju donacijama na kickstarteru
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 08:04   #516
Quote:
proab kaže: Pogledaj post

Ili netko misli da cu skolu za djecu birati po boji majice umjesto po tome da li do skole treba preci 4-tracnu cestu s tramvajem na kojoj svako toliko je neka saobracajka?
naravno.
odn vise neces ici po mjestu stanovanja, nego gdje te sesir zapadne

__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 12:42   #517
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
naravno.
odn vise neces ici po mjestu stanovanja, nego gdje te sesir zapadne

Go Ravenclaws!
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 13:35   #518
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
točno to i meni nije jasno, zar se misli po cijele dane biti u uniformama? onda ostala odjeća ionako ne treba, dovoljno uniformi "da se napuni mašina" i obična odjeća postaje suvišna. iznimka su recimo rođendani i mise nedjeljom. valjda će se objasniti nekako dodir s realnošću, sretnu li se djeca i skuže da je uniforma utopija.
I na misu u uniformi molim lijep, da ih se lakše prebroji
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 14:20   #519
Koji vrag oni misle rijesit sa tim polo majicama? Djeca koja su u filmu kako je ko ubucen ce ako treba doznat jesu li gacice iz benettona ili sa pazara.

Moja mala susjeda, cija mama btw po cijele dane komentira ko je sta obuka, je u drugom osnovne za jednu curicu iz razreda komentirala da je jadna, jer se na njenoj mami vidi da nikad nije bila na tretmanu obrva, a ima i dobar izrast na glavi.

Dijete od 8 godina. Pa netko misli da ce takve majica sprijecit u komentiranjima. Ona inace sad ide u 4. i redovno ide na pedikuru. I bome nije jedina u razredu.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 16:24   #520
Ja želim dizajniranu majicu s potpisom Nevena Ciganovića i izvezenim likom Milana Bandića poviše amblema škole

Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Koji vrag oni misle rijesit sa tim polo majicama? Djeca koja su u filmu kako je ko ubucen ce ako treba doznat jesu li gacice iz benettona ili sa pazara.

Moja mala susjeda, cija mama btw po cijele dane komentira ko je sta obuka, je u drugom osnovne za jednu curicu iz razreda komentirala da je jadna, jer se na njenoj mami vidi da nikad nije bila na tretmanu obrva, a ima i dobar izrast na glavi.

Dijete od 8 godina. Pa netko misli da ce takve majica sprijecit u komentiranjima. Ona inace sad ide u 4. i redovno ide na pedikuru. I bome nije jedina u razredu.
I sad zamisli kako će to djete jadno biti ugroženo kada dobije ne-brendiranu majicu, strašno, ja bi prosvjedovala protiv nebrendiranih majica

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
bila sam pionirka....
Ja sam volila plave suknjice, obožavala sam ih , sad kad se sjetim tih dana awwww, ja sam volila te suknjice kao što sad curice u suknjicama od tila vole Anu i Elzu

Sad sam čista opozicija tim danima.

Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ja sam jos uvijek u nevjerici da uz sve probleme tracimo vrijeme svih nas na ovakvu elementarnu glupost
Dobro gdje ste se vi pogubili, pa izbori dolaze, do petog mjeseca imaju svi biti u poklon majicama poredani u vrsti zbor "lepi, zrihtani" i s roditeljima pravac zaokružit Bandića.

Zadnje uređivanje gargamišamel : 09.02.2017. at 17:58.
8472 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:20.