Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2016., 19:03   #1281
Quote:
bembolina 09 kaže: Pogledaj post
Vidjet ćeš da hoće kažem ti tako je i mojoj...

E da i to što pojede i nekoliko ćlica juhe je super jer meni je uvijek najbitnije bilo da mi juhice malo pojede i to će ti i svaki pedijatar reći da pileća/kokošja juha sa malo rezanaca i povrća puno znači...

I još jedna ideja a to je mene spašavalo kad moja nije htjela jesti - oni topli sendviči iz pećnice. Stavim one toast integralne šnitice, listić sira, naribam gore poli salamu i zalijem sa malo onog dječjeg zvijezda kečapa i zapečem na 10-ak min u pećnici zagrijanoj na 180. I da danas nam to svima napravim kada stvarno mi se ne da kuhati ili jednostavno taj dan negdje odemo pa si damo svi oduška i to ti je super jer moja mala to sve sama slaže na sendviče i uživa u tome i samo ih gleda dok se peku i ne može dočekati da budu gotovi.

I isto sam joj tako pekla u pećnici one ploškice krumpira pa bi ih gore namazala maslacem i malo začinila (sol, crvena slatka paprika i pola male čajne žličice vegete) i pred kraj stavim na svaki komadić domaćeg špekeca. I to bi tamanila sa kupus salatom
Juhe i variva je do sad najvise i jeo, nadam se da ce nastaviti.
Topli sendvici su super ideja, a za krumpir sa spekom mi cure sline, odmah sam ogladnila, a na poslu sam!
anabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:05   #1282
Moj cesto pojede omlet od jaja, to mu je mekano. Ili palacinku malo zasoljenu.
anabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 08:36   #1283
Ma kažem ti moja do iza 2.5 god nije htjela ni palačinku, ni gulaš sa makaronima, ni jaje pečeno ili kuhano te tople sendviče ni pogledati nije htjela a ni te krumpire sa špekom ma ništa.

Isto sam ju podigla na varivima i juhicama i to imam sreće jer sam uvijek mogla nabaviti kvalitetno domaće meso i dosta voća i povrća domaćeg i eto onda od jedan put prestala jesti. Eto sad jede uglavnom tih 5-6 hela što sam ti i opisala a varivu neće ni blizu a jela je sve grah, ječam, mahune, kelj, kupus, poriluk a sad nema šanse. Ali ja ipak jedan dan u tjednu skuham jedno i mora se pojesti barem nekoliko žlica jer želim da joj ostane usađeno da se to jednostavno u kući jede.

Spašava me to jer nedjeljom i ponedjeljkom pojede domaću kokošju ili pileću juhicu i to ti ja natrpam istop povrća unutra u komadu i kasnije sve izrezuckam na kockice i prolazi i to
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2016., 09:25   #1284
Tesko je s djecom,glavno da pojede nesto.
A ja sad pocela svaki dan kuhati juhe, bar da to pojede ako nece drugo.
Vec su mi se popele na vrh glave
anabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 20:38   #1285
Moja curka je i na dojenju dobivala granično

Do hranu odbijala do 10 mj.

Nije ni poslije jela neke količine

Sa godinu je imala ccs 9 kg a rođena sa 3700.
Sad sa 4 godine ima 15.4 kg i visoka 105 cm

kod nas je problem što jako sporo dobiva kile a vrlo brzo ih gubi.

Ali primijetila sam da joj bude bolji apetit kad ujutro pojede smjesu cimet i med
__________________
Bogatstvo se ne može kupiti ali se može roditi. 💓💓💓
Ex Wannabe mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 17:52   #1286
2.5 g. Od djeteta koje je jelo SVE (meso, cuspajze, juhe,...), vec 2 mj bi jeo samo Lino! U kuci smo sve slatko i lino posakrivali, ali ne mogu maknuti bas sve. Tak da u zadnje vrijeme jede kruh i mlijeko i jogurt, i od nedavno one smrznute pilece medaljone. Ne znam od cega zivi. I tete u vrticu kazu da jede jako malo, uglavnom kruh, kolac, nekad malo mesa. Izduzio se pa i izgleda mrsavije, a i smrsavio je nekih pol kile (inace nije sitan, 14 kg).
Do kad ce to trajati? Kaj uopce mogu uciniti?
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 18:06   #1287
kaj isključivo medaljone? nemreš mu podvaliti neki zdravi pohanac uvaljan u integralno brašno, mljevene sjemenke i orašaste?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 08:57   #1288
Proći će... kod nas je to trajalo jedno 3 mjeseca u komadu. jela je isto samo kruha, jogurte, salatu i po 3 zalogaja mesa i ajd pileću juhu ponekad i banane i jabuke. Izrasla u tom periodu i smršavila 1 kg da sam joj sve hlače morala sužavati jer joj sve padalo.

Prošlo ju onda samo od jednom kao što je i došlo ali me izmučila tih 3 mjeseca.

Mislim da ništa ne možeš previše već biti što manje nervozna da ne skuži da te to toliko smeta i pogađa. Ja sam tako onda znala fino ispeći ili ispohati domaće meso i narezati onako lijepo na tanje a duže komadiće i pokraj toga naslagati komadiće svježih krastavaca i paradajza i tako bi stajalo na stolu u boravku po sat vremena i eto uzela bi nekada 2 zalogaja nekada 3 ili 4 i to je sve ali sam si mislila bolje i to nego ništa. Još sam u tom periodu kupovala i kruhove sa sjemenkama, graham peciva i tak slično čisto da barem malo tih sjemenki unese kad nije jela ni mesa ni povrća.

Proći će strpi se. Kao što ti je i gargamišamel rekla, probaj napravit pohanac od mljevenog mesa unutra sa malo luka, brokule i zobenih pa i to podvališ a možeš ih oblikovati u loptice male i onda ih ispohaš i staviš na tanjur sa nekom saaltom i lijepo složiš u neki lik. Tak je kod mene funkcioniralo eto za barem 3 zalogaja
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 11:31   #1289
pa da. klinci obožavaju mljeveno meso u svim kombinacijama, a povrće možeš smiksati u kremu ili umak.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:22   #1290
Probala sam raditi oblike od mesa, palente, ukrasavati...ne prolazi.
Mladi gospodin je odlucan u svojim namjerama, nema sanse da mu se ista podvali!
Nadam se da to nece jos dugo trajati.
E da, voli palacinke, pa radim zdravije varijante sa bananom, jabukom, kokosom, zobenima...
Probat cu ovo kaj predlazete-kuglice od mesa.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:03   #1291
Kako naučiti klinca od 14mj da jede raznoliku hranu??

Pozdrav
Imamo sinčića od 14mj. koji nam stvara veliki problem oko hranjenja. Donedavno je htio samo jesti čokolino i nista drugo nije prihvacao. Suprug i ja vec danima mu pokusavamo davati raznoliku hranu. Doslovno sjedimo po pola sata i sa zlicon kraj usta kako bi pojeo nesto. Dajemo mu vocne kasice, kuhano povrce, meso, jaja, zitarice. Sve pazimo da zbilja bude ukusno i ne prezacinjeno. On sjedne i zatvori usta i nema sanse da mu cak mozes i ugurat malo da proba. Pokusavamo mu i pjesmice upalit koje mu odvuku paznju pa mu nekad uspijemo uvaliti nekoliko zlica a nekad to uopce ne pomaze. Vise nam je za poluditi. Zato bih molila da mi prenesete vasa iskustva kako ste uspjeli svojim malisanima uvesti raznovrsnu hranu na nacin da je zavole i prihvate. Dodala bih jos da se u noci dva puta probudi i tada mu damo samo mlijeko na bocicu, kojeg inace uvijek dobro prihvaca.
littlepen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:17   #1292
14 mjeseci kažeš..... a jeste mu prije 9 mjeseci počeli uvoditi dohranu?
Jabukice, bananice, mrkvica, tikvica....pa kasnije meso, riba....?

Mislim, kaj dijete jede od 5 og mjeseca na dalje? Samo je na dohrani, mlijeku i čokolinu?

Sori kaj ću ti to reć, al malo kasno ste se sjetili.
Budete imali problema....mlijeko je slatko, čokolino je sladak...jbg, probaj ti 10 mjeseci jesti samo slatko pa se onda prebaci na druge okuse, ne bu ti se baš dalo jelda.

Niš, strpljenja na pretek će vam trebat, čelični živci i nema popuštanja.
Neće jest, neće jest, nema više a daaaaj mu onda malo čokolina tek tolko da pojede nekaj. Nema. Nema niš onda, nek bude gladan.

Jbg, tough love slijedi.
Sad si zamisli da imaš 14 mjesečnog nerazumnog narkomana, ovisnika o slatkom. I morate ga skinut na suho.

Sretno!
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:34   #1293
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
14 mjeseci kažeš..... a jeste mu prije 9 mjeseci počeli uvoditi dohranu?
Jabukice, bananice, mrkvica, tikvica....pa kasnije meso, riba....?

Mislim, kaj dijete jede od 5 og mjeseca na dalje? Samo je na dohrani, mlijeku i čokolinu?

Sori kaj ću ti to reć, al malo kasno ste se sjetili.
Budete imali problema....mlijeko je slatko, čokolino je sladak...jbg, probaj ti 10 mjeseci jesti samo slatko pa se onda prebaci na druge okuse, ne bu ti se baš dalo jelda.
.

Naravno da smo pokusali.. Nismo ga sigurno od 5mj drzali na samom cokolinu i mlijeku..
Međutim nije nista prihvacao.. Bilo nam ga je zao pa bi mu nakon nekoliko vremena dali bocicu. Zalili smo se pedijatrici na to. Ona nam je odgovorila da bitno i da 3 zlice druge hrane pojede da je to super..

Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
Niš, strpljenja na pretek će vam trebat, čelični živci i nema popuštanja.
Neće jest, neće jest, nema više a daaaaj mu onda malo čokolina tek tolko da pojede nekaj. Nema. Nema niš onda, nek bude gladan.

Jbg, tough love slijedi.
Sad si zamisli da imaš 14 mjesečnog nerazumnog narkomana, ovisnika o slatkom. I morate ga skinut na suho.

Sretno!
Sve mi to znamo ali vjerujemo da nismo sa slicnim problemima pa bi vise voljeli da nam se javi netko sa svojim iskustvima kako je s ovim izasao na kraj
littlepen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:36   #1294
Kako biste ga hranili da odselite u neku državu u kojoj nema čokolina?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:44   #1295
A kaj pije? Vodu ili mlijeko kad god je žedan?

Probajte s juhama. Jušno, prvo maksimalno neutralnog okusa, malo mrkvice i tikvice, pa kasnije mesne juhe ali bez mesa.
Dakle sve na žlicu, ali ne da ima neki pretjerani okus.

Treba mu prvo isprat te slatke okuse iz usta, pa tek onda ponovno uvoditi osnovne okuse u jelovnik.

I izbaci mu mlijeko iz prehrane. Zamijeni ga s vodom.

Pretpostavljam ne dojiš?
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:09   #1296
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
A kaj pije? Vodu ili mlijeko kad god je žedan?

Probajte s juhama. Jušno, prvo maksimalno neutralnog okusa, malo mrkvice i tikvice, pa kasnije mesne juhe ali bez mesa.
Dakle sve na žlicu, ali ne da ima neki pretjerani okus.

Treba mu prvo isprat te slatke okuse iz usta, pa tek onda ponovno uvoditi osnovne okuse u jelovnik.

I izbaci mu mlijeko iz prehrane. Zamijeni ga s vodom.

Pretpostavljam ne dojiš?
Ovako vodu ok prihvacs sta se tice mlijeka samo ga dobiva navecer prije spavanja.. Pokusat cemo sad ponovo sve ispocetka pa koliko bude. Djeluje jako frustrirajuce da od kad je poceo sa drugom hranom osim mlijeka. Stvarno se trudimo da jede kvalitetno. Ne nedojim ga..
littlepen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 01:13   #1297
Quote:
littlepen kaže: Pogledaj post
Ovako vodu ok prihvacs sta se tice mlijeka samo ga dobiva navecer prije spavanja.. Pokusat cemo sad ponovo sve ispocetka pa koliko bude. Djeluje jako frustrirajuce da od kad je poceo sa drugom hranom osim mlijeka. Stvarno se trudimo da jede kvalitetno. Ne nedojim ga..
Ok, kažeš mlijeko dobiva samo navečer.

A kaj jede dijete cijeli dan? Ne kužim.
Kažeš nismo ga sigurno držali na mlijeku i čokolinu od 5og mjeseca, a onda opet pišeš da ništa drugo ne jede.

Mislim, nije da te napadam, samo ne kužim. Daj malo ritual dnevni, jede neke voćne kašice ujutro? Zmiskane banane i jabuke, kruške, mango, kajaznam...

Za ručak šta? Juhu neku? Večera?

Čisto da znamo kakav vam je raspored, šta pokušavate, s kojom hranom pokušavati, i tako....
__________________
Alf used to say: "When you get the ball, you give it to Bobby".
Zlikovsk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 07:58   #1298
Quote:
littlepen kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Imamo sinčića od 14mj. koji nam stvara veliki problem oko hranjenja. Donedavno je htio samo jesti čokolino i nista drugo nije prihvacao. Suprug i ja vec danima mu pokusavamo davati raznoliku hranu. Doslovno sjedimo po pola sata i sa zlicon kraj usta kako bi pojeo nesto. Dajemo mu vocne kasice, kuhano povrce, meso, jaja, zitarice. Sve pazimo da zbilja bude ukusno i ne prezacinjeno. On sjedne i zatvori usta i nema sanse da mu cak mozes i ugurat malo da proba. Pokusavamo mu i pjesmice upalit koje mu odvuku paznju pa mu nekad uspijemo uvaliti nekoliko zlica a nekad to uopce ne pomaze. Vise nam je za poluditi. Zato bih molila da mi prenesete vasa iskustva kako ste uspjeli svojim malisanima uvesti raznovrsnu hranu na nacin da je zavole i prihvate. Dodala bih jos da se u noci dva puta probudi i tada mu damo samo mlijeko na bocicu, kojeg inace uvijek dobro prihvaca.
Zašto ga hranite? Stavi zdjelicu ili tanjurić ispred njega i ignoriraju ga, sam će uzeti, može kašicu i prstima jesti, a žlicom nek se igra.
Zeza vas, staviš ispred i ne gledaš, nego dalje radiš svoje, uzet će sam.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 08:29   #1299
Quote:
Zlikovsk kaže: Pogledaj post
Ok, kažeš mlijeko dobiva samo navečer.

A kaj jede dijete cijeli dan? Ne kužim.
Kažeš nismo ga sigurno držali na mlijeku i čokolinu od 5og mjeseca, a onda opet pišeš da ništa drugo ne jede.

Mislim, nije da te napadam, samo ne kužim. Daj malo ritual dnevni, jede neke voćne kašice ujutro? Zmiskane banane i jabuke, kruške, mango, kajaznam...

Za ručak šta? Juhu neku? Večera?

Čisto da znamo kakav vam je raspored, šta pokušavate, s kojom hranom pokušavati, i tako....
Znaci ovako:
Jutro Dobiva smiksano voce. Najcescece skuhanu jabuku sa bananom, krusku i bananu , mango i jabuku itd.. Znaci sve voce u sezoni. I on pojefe 3 zlice i gotovo.. vise uopce nece i mozemo sjediti po 3h nece ptvorit usta.
Rucak ide kuhano povrce sa kuhanim mesom. Ili juha od koke, Spinat, blitva. Znaci kako koki dan. Riba i riblja juha.. opet ista stvar. Onda se u jednom trenu toliko rasplace, pocme derat da je to grozno za slusat.. onda mu dam cokolino i to popije bez problema.
Vecera ide jaje kuhano, ili zitarice uglavnom nema sta ne izmisljamo.. opet isto nece i onda kad ide spavat popije mlijeko cisto.. zatim to budenje u noci koje je naravno izazvano tim sto je gladan jer zna da ce dobit mlijeko ili cokolino. Prije bilo cokolino a sad ne posustajemo dobije mlijeko. Cak smo mu jednom kad je bio manji probali svu tu hranu pomjesati s mlijekom, kao ajde prihvatit ce ma ni to..
littlepen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 08:30   #1300
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Zašto ga hranite? Stavi zdjelicu ili tanjurić ispred njega i ignoriraju ga, sam će uzeti, može kašicu i prstima jesti, a žlicom nek se igra.
Zeza vas, staviš ispred i ne gledaš, nego dalje radiš svoje, uzet će sam.
To jos nismo pokusali.. tj tu smiksanu hranu... 😂
littlepen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.