Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2017., 17:24   #5621
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
opa, u Splitu već neko vrijeme uspješno radi forex firma 'Positive Equity', nisam uopće znao...

Poljička cesta kao Wall Street: Firma 'Positive Equity' u tri godine narasla na 18 zaposlenih

Burzovni mešetari, trejderi, nisu samo priča iz New Yorka, Londona, Frankfurta, Tokija i ostalih sjedišta svjetskih burzi. Imamo ih i u Splitu, gdje posluje tvrtka Positive Equity...

- Naš posao nema klijente te se može obavljati bilo gdje...
Nije to nikakva forex firma, a da budem iskren ni ostalo što rade mi nije baš jasno? Firma nema nikakvu regulativu, otvorena je kao obični d.o.o., a što se tiče toga 'uspješno radi', radi nemali gubitak od poslovanja svake godine od oko 1,5 miliona kuna. Zapravo, prihoda skoro i nema uopće. Kako sami kažu nemaju ni klijente, tako da... Nemam pojma šta je to???
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 09:49   #5622
Samo da dodam na ovo gore sto sam napisao jer sam maloprije malo pogledao njihov web. Dakle, oni su tzv. "proprietary kompanija", što znači da trguju sa svojim novcem i samim tim ne rade za klijente. To znači da nisu forex ili stock broker, već da žive isključivo od zarade od trejdanja. E sad, zašto im je ta firma Positive Equity u takvim gubicima svake godine i kako pokrivaju troskove, to nebi znao? Sigurno imaju povezane kompanije vanka, pa vjerovatno iz njih pokrivaju troškove, nemam pojma.

Zaposlenici traderi u takvim kompanijama u pravilu imaju plaću i postotak od zarade, ako ispune plan naravno. Imao sam takvih ponuda tijekom karijere, ali nije me privukla nijedna jer sam uvijek trgovao sa puno vecim iznosima nego sto su mi nudili. Obicno se trguje godinu ili dvije sa malim ciframa, pa ako se dokažes sa većim i tako. No, imaš striktno određen rizik koji je jako mali i strogo kontroliran, tako da definitvno nije lose raditi u takvim kompanijama ako zeliš jednog dana postati profesionalac.

Btw. Lijepo je vidjeti da tako nesto ima i kod nas. Svaka čast.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!

Zadnje uređivanje CroBroker : 14.04.2017. at 10:00.
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 11:36   #5623
Idemo na seminar?

https://admiralmarkets.com.hr/educat...mpaign=seminar

BESPLATNI SEMINAR

Kao i svake godine, Admiral Markets organizira besplatni seminar namijenjen postojećim klijentima, ali i svima zainteresiranima za investiranje na financijskim tržištima.

Predavači na seminaru su vodeće ličnosti u regiji za ulaganje na Forexu, CFD-ove na dionice, indekse, zlato, naftu i mnoge druge instrumente, koji će govoriti o tome kako mali i srednji investitori uz pomoć financijske poluge i short selling-a (zarade pri padu cijene) mogu uspjeti ostvariti rezultate trgujući na visoko volatilnim tržištima, koja rade 24 sata dnevno. Također, bit će govora i o važnosti Money Managementa koji, ako se upotrebljava pravilno, može značajno povećati profitabilnost investiranja te će biti prikazane strategije trgovanja, koje se mogu primjenjivati na dnevnoj bazi.

Na kraju predavanja Admiral Markets će podijeliti promotivne račune ukupne vrijednosti 12.000 kuna, pomoću kojih se može isprobati trgovanje na svjetskim financijskim tržištima i ostvariti profit bez rizika.

Specijalni gost predavač:

Nenad Kerkez, poznat i kao Tarantula, proglašen je jednim od top 10 najutjecajnijih svjetskih tradera i analitičara od strane najvažnijeg FX medija. Autor je nekolicine uspješnih strategija trgovanja valutama. U posljednjih nekoliko godina ostvario je zavidne rezultate koji su popraćeni s čvrstim dokazima, što dodatno potvrđuje njegovu stručnost i profesionalnost.
Glavni je analitičar i edukator Admiral Markets Grupe od 2013. godine, a u 2016. godini je bio glavni odgovorni za izradu edukativnih materijala za koje je Admiral Markets dobio glavnu nagradu od strane FXAwards-a u Velikoj Britaniji.
Nenad je jedan od rijetkih FX tradera koji vrlo rado i otvoreno dijeli svoje znanje te govori činjenice i istinu o trgovanju bez uljepšavanja.
komunista is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 23:17   #5624
Quote:
komunista kaže: Pogledaj post
Idemo na seminar?

https://admiralmarkets.com.hr/educat...mpaign=seminar

BESPLATNI SEMINAR

Kao i svake godine, Admiral Markets organizira besplatni seminar namijenjen postojećim klijentima, ali i svima zainteresiranima za investiranje na financijskim tržištima.

Predavači na seminaru su vodeće ličnosti u regiji za ulaganje na Forexu, CFD-ove na dionice, indekse, zlato, naftu i mnoge druge instrumente, koji će govoriti o tome kako mali i srednji investitori uz pomoć financijske poluge i short selling-a (zarade pri padu cijene) mogu uspjeti ostvariti rezultate trgujući na visoko volatilnim tržištima, koja rade 24 sata dnevno. Također, bit će govora i o važnosti Money Managementa koji, ako se upotrebljava pravilno, može značajno povećati profitabilnost investiranja te će biti prikazane strategije trgovanja, koje se mogu primjenjivati na dnevnoj bazi.

Na kraju predavanja Admiral Markets će podijeliti promotivne račune ukupne vrijednosti 12.000 kuna, pomoću kojih se može isprobati trgovanje na svjetskim financijskim tržištima i ostvariti profit bez rizika.

Specijalni gost predavač:

Nenad Kerkez, poznat i kao Tarantula, proglašen je jednim od top 10 najutjecajnijih svjetskih tradera i analitičara od strane najvažnijeg FX medija. Autor je nekolicine uspješnih strategija trgovanja valutama. U posljednjih nekoliko godina ostvario je zavidne rezultate koji su popraćeni s čvrstim dokazima, što dodatno potvrđuje njegovu stručnost i profesionalnost.
Glavni je analitičar i edukator Admiral Markets Grupe od 2013. godine, a u 2016. godini je bio glavni odgovorni za izradu edukativnih materijala za koje je Admiral Markets dobio glavnu nagradu od strane FXAwards-a u Velikoj Britaniji.
Nenad je jedan od rijetkih FX tradera koji vrlo rado i otvoreno dijeli svoje znanje te govori činjenice i istinu o trgovanju bez uljepšavanja.
da imam strpljenja slušati ga na tom stravično krkanskom američkom engleskom kad riječi shvatim tek iz konteksta, kad još svaku naglašava kao da otkriva Ameriku, rekao bih da ima revolucionarno znanje kakvo zaista nisam čuo na hrpi YT tutora.
mada ne znam koliko je masa indikatora s kojima barata tek razlog za vlastiti trademark, možda od toga ima više koristi nego od trejdanja.
ugl. ako će pričati hrvatski, možda se nešto i bude novoga razumjelo. i ako se nešto bude dijelilo nakon ta 3 sata, možda i bude ljudi.

prezelen sam da shvatim računicu besplatnog predavanja s nagradama u hotelu. a ni inače sa dijeljenjem savjeta, svi vhrunski trejderi su i humanitarci, očito.
ugl. ironičan sam, ali mislim da bi svaki pravi hrvat trebao otići, pošto je bsplatno
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 23:48   #5625
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
A kaj se događa, cijena ide gore-dolje, to je sve kaj se događa
e kolega ovo ću si uokvirit
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 18:25   #5626
Quote:
komunista kaže: Pogledaj post
Specijalni gost predavač:

Nenad Kerkez, poznat i kao Tarantula, proglašen je jednim od top 10 najutjecajnijih svjetskih tradera i analitičara od strane najvažnijeg FX medija. Autor je nekolicine uspješnih strategija trgovanja valutama. U posljednjih nekoliko godina ostvario je zavidne rezultate koji su popraćeni s čvrstim dokazima, što dodatno potvrđuje njegovu stručnost i profesionalnost.
Glavni je analitičar i edukator Admiral Markets Grupe od 2013. godine, a u 2016. godini je bio glavni odgovorni za izradu edukativnih materijala za koje je Admiral Markets dobio glavnu nagradu od strane FXAwards-a u Velikoj Britaniji.
Nenad je jedan od rijetkih FX tradera koji vrlo rado i otvoreno dijeli svoje znanje te govori činjenice i istinu o trgovanju bez uljepšavanja.
Gdje se to može vidjeti, koliko zarađuje? Još nisam upoznao niti jednog profi trejdera koji je dao jasan prikaz koliko zarađuje, mislim na one koji se sami eksponiraju i nameću drugima
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 19:55   #5627
kad vidim ovakve naslove TAJNE BOGATIH INVESTITORA odmah mi se riga, ali to valjda raja traži.

Kao što je netko napisao ako će biti kakva zakuska možda i odem, ide li još tko?
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 23:30   #5628
dovoljno je da primijeniš onu staru narodnu poslovicu "da je uspješan ne bi radio za proviziju kao broker nego za sebe" ili prilagođenu "ne bi radio i za sebe i za firmu" na sve koji troše svoje vrijeme i novac profesionalno baš za tebe, besplatno
scijentologija
herbalife
kod nas osobito OVB "financijski savjetnici"

skužajte me, malo sam se zanio.

još malo pa nestalo , eno piše da je još 30kusur mjesta slobodno.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 13:23   #5629
Cici Mici čisto sumljam da on dolazi na seminar besplatno! Samo pogledaj koliko vani koštaju gostovanja takvih tradera pa ako to uzmemo u obzir čisto sumljam da je čovijek dobio od Admirala manje od 5.000 eura za ovo gostovanje. Pa da te pitam dal bi ti i da jesi strava trader propustio tako neku zaradu sa strane. Ja čisto sumljam da bi to odbio

Prošle godine sam bio na seminaru gdje je Tarantula predavao i mogu reći da me je ugodno iznenadio. A što se tiče njegovih rezultata i koliko para ima na raspolaganju to se moglo vidjeti na statementu koji je pokazao na seminaru. Iskreno očekivao sam da će na računu imati pun kufer para al onda je čovijek lijepo objasnio da su to njegove pare i da ne trguje za druge. A ako imaš milijon koji si zaradio trejdajući, dal ćeš realno očekivati prinose od 100% na godišnjoj bazi ili će ti apetit ipak biti dosta manji radi smanjenja rizika?
IlicS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 13:33   #5630
Quote:
IlicS kaže: Pogledaj post
Prošle godine sam bio na seminaru gdje je Tarantula predavao i mogu reći da me je ugodno iznenadio. A što se tiče njegovih rezultata i koliko para ima na raspolaganju to se moglo vidjeti na statementu koji je pokazao na seminaru. Iskreno očekivao sam da će na računu imati pun kufer para al onda je čovijek lijepo objasnio da su to njegove pare i da ne trguje za druge. A ako imaš milijon koji si zaradio trejdajući, dal ćeš realno očekivati prinose od 100% na godišnjoj bazi ili će ti apetit ipak biti dosta manji radi smanjenja rizika?
Pa koliko je imao na računu kad je pokazao statement, milijun eura? Na koliki lot prosječno trguje?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 14:17   #5631
Quote:
IlicS kaže: Pogledaj post
Cici Mici čisto sumljam da on dolazi na seminar besplatno! Samo pogledaj koliko vani koštaju gostovanja takvih tradera pa ako to uzmemo u obzir čisto sumljam da je čovijek dobio od Admirala manje od 5.000 eura za ovo gostovanje. Pa da te pitam dal bi ti i da jesi strava trader propustio tako neku zaradu sa strane. Ja čisto sumljam da bi to odbio

Prošle godine sam bio na seminaru gdje je Tarantula predavao i mogu reći da me je ugodno iznenadio. A što se tiče njegovih rezultata i koliko para ima na raspolaganju to se moglo vidjeti na statementu koji je pokazao na seminaru. Iskreno očekivao sam da će na računu imati pun kufer para al onda je čovijek lijepo objasnio da su to njegove pare i da ne trguje za druge. A ako imaš milijon koji si zaradio trejdajući, dal ćeš realno očekivati prinose od 100% na godišnjoj bazi ili će ti apetit ipak biti dosta manji radi smanjenja rizika?
a gle, nema besplatnog rucka, citaj (mi) izmedju redova.
inace, lik ima webinare svako malo na AM yt kanalu.
sto se tice zaposlenja, ako si 'analiticar' neke firme onda nisi gostujuci predavac.
a taman posla da ocjenjujem jel neko fejka ili ne, ako ima dobru teoriju bolje to nego neuspjesna praksa. gledam sto je dobro za moj dzep.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 14:28   #5632
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
da imam strpljenja slušati ga na tom stravično krkanskom američkom engleskom kad riječi shvatim tek iz konteksta, kad još svaku naglašava kao da otkriva Ameriku, rekao bih da ima revolucionarno znanje kakvo zaista nisam čuo na hrpi YT tutora.
mada ne znam koliko je masa indikatora s kojima barata tek razlog za vlastiti trademark, možda od toga ima više koristi nego od trejdanja.
ugl. ako će pričati hrvatski, možda se nešto i bude novoga razumjelo. i ako se nešto bude dijelilo nakon ta 3 sata, možda i bude ljudi.

prezelen sam da shvatim računicu besplatnog predavanja s nagradama u hotelu. a ni inače sa dijeljenjem savjeta, svi vhrunski trejderi su i humanitarci, očito.
ugl. ironičan sam, ali mislim da bi svaki pravi hrvat trebao otići, pošto je bsplatno
Pa šta se tamo može naučiti, fx je najjednostavniji posao na svijetu. Sve iznad toga je je muljanje i prodaja magle. U svojoj 'karijeri' susreo sam se sa 98% koji padaju pod takvu kategoriju.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 15:56   #5633
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Pa šta se tamo može naučiti, fx je najjednostavniji posao na svijetu. Sve iznad toga je je muljanje i prodaja magle...
Ova rečenica defitivno spada u tu kategoriju 'prodaje magle'.

Što se tiče Nenada, jako je dobar predavač i početnici sigurno mogu dosta naučiti od njega. Koki također nije loš. No, moram reći da je i meni malo zasmetao naziv seminara, TAJNE BOGATIH INVESTITORA. Naime, nema tu nitko bogat toliko da bi to opravdalo naziv i nekako me podsjeća na jednu 'renomiranu' fx tvrtku sa naših prostora i njihovo navlačenje.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 16:34   #5634
evo opet izašao novi članak o splitskoj trading firmi 'Positive Equity'

Ovo su momci sa splitskog Wall Streeta: Mi smo traderi, u jednom danu zaradimo nečiju godišnju plaću, ali je isto tako znamo i izgubiti. Kao, na primjer, danas...

Devedeset točka jedan. Jedan točka tri. Devedeset dva. Jedan točka pet – monotonim glasom mladi je Toni Budimir izgovarao brojke koje, barem nama laicima, ne znače ama baš ništa. Mogao je tako recitirati znamenke broja "pi", ili govoriti dobitnu kombinaciju Binga. Autoru ovih redaka i fotoreporteru bilo je posve svejedno.

Stajao je tako Toni iznad svojih kolega, a oni su bjesomučno klikali mišem. Osim njegova glasa, prostor su povremeno ispunjavali i zvučni efekti, poput pucnjeva lasera ili revolvera. A svaki od Tonijevih kolega okružen je najmanje s dva monitora. Neki su ih imali čak i osam poslaganih, tako da su im zauzimali gotovo cijelo vidno polje. More računalnih ekrana na kojima su pusti grafikoni, tablice, brojevi, prikazi trenda...

Kada smo kod mora, u iznimno moderno uređenom i velikom poslovnom prostoru na zidu se nalazi slika. "Titanic" tone u more. Ispod stoji "loose lips sink ships". Ili, u prijevodu, "razvezane ili pričljive usne potapaju brodove". Šutnja je zlato po narodski. Nije to jedini znak da se tajnost cijeni u prvoj splitskoj "traderskoj" tvrtki "Positive Equity". Trebalo je posebnu pažnju obratiti i na fotografiranje radne atmosfere, a sve kako bi se što manje sadržaja s monitora vidjelo na fotografijama. Zašto je tako, pojasnio nam je vlasnik tvrtke Jason Berry. Kao što ćete vidjeti do kraja teksta, svi stereotipi o burzovnim mešetarima, brokerima i "traderima" past će u vodu. Osim jednog, no polako, doći ćemo do toga.

Jason ne nosi skupocjeno odijelo, Rolex, talijanske cipele od najfinije kože niti se potpisuje S.T. Dupont perom... Casual izdanje, a da bi mogao biti šef, odaje ga tek nešto zreliji izgled u odnosu na zaposlenike.

– Tajnovitost je i više nego opravdana. Iako se bavimo trgovanjem, toliko toga moramo napraviti prije toga. Riječ je o istraživanju raznih tržišta i njihovim specifičnostima. Mahom se radi o nepoznatim nišama na kojima trguje vrlo malen broj ljudi. Samim time nam je konkurencija manja. Mnogo vremena trošimo na takva sondiranja i potragu za manje poznatim lukrativnim tržištima gdje je ili manje trgovaca ili oni koji trguju jednostavno ne mare gube li novac ili ne. Ne planiramo taj kolač dijeliti ni s kim – kazao nam je Jason.

Tvrtka ima svoje središte u Dublinu, gdje za njih radi pedesetak tradera. Tradera, ne brokera.

– Razlika je u tome što traderi sami donose odluke o tome što i kako kupiti, dok brokeri izvršavaju naloge svojih klijenata i tradera. U Dublinu i Splitu su traderi – govori Jason – dok se osmjehuje na paralelu koju smo povukli s hrvatskom adresom tvrtke, gdje bi Poljička cesta mogla postati Poljička Street, ili splitski Wall Street.

– To će biti kada kupimo zgradu, ha-ha-ha. Samo nemojte to još reći vlasniku – našalio se Jason, koji je tvrtku otvorio 2008. godine u Dublinu.

Splitska podružnica "Positive Equityja" zaživjela je 2013. godine i broji sedamnaest zaposlenika koji dolaze iz svih djelatnosti.

Neki su završili pomorski fakultet, drugi hotelski menadžment. Treći su diplomu zaslužili na ekonomiji, dok ima i onih koji su završili tehničke fakultete. Spomenuti Toni je vježbenik, i uz njega je tu i Ivana, jedina žena u tvrtki, koja je bila odsutna za vrijeme našeg posjeta.

– Imala je uspješan posao u banci, ali ga je napustila. Željela je postati traderica. Čak mi je jedan momak došao na drugoj godini fakulteta – da želi biti trader. "A, ne, ne", rekao sam mu, "vrati se za dvije godine." I vratio se – pojasnio je Jason.

Kako i ne bi. Atmosfera u "Positive Equityju" miljama je daleko do onog hektičnog svijeta uzvikivanja cijena dionica (Jason i njegovi, pak, trguju futuresima ili, po hrvatski, ročnicima gdje se manje investira, a može više zaraditi.) Na prvu biste pomislili da ste ušli u kakvu start-up tvrtku. Ekipa marljivo radi za računalima, svatko se može ustati kada želi; pas jednog od zaposlenika, Roryja iz Irske, bijela Lhasa Apso, bezbrižno se šeta uokolo. A glavno mjesto zauzima veliki "bean bag" ispred kojeg je televizor na koji je priključen playstation. Dvije košarkaške lopte ispod stola čekaju na prestanak južine (Jason je mrzi tek malo više od bure). Na stolu je knjiga Malcolma Gladwella "Što je pas vidio", uz ostalu ekonomsku literaturu.

Edukacija je važna, i kod tradera nikada ne prestaje. To je i jedna od odlika pravog "burzovnjaka" koju Jason posebno traži već pri zapošljavanju.

– Ocjene su važne, ali to nije sve što tražimo. Kvalitete koje su važne za dobrog burzovnog mešetara i tradera su znatiželja, volja za učenjem, da bude dobar s brojevima, da se ne izgubi tako lako u moru podataka. Mora biti kompetitivan, te je poželjno da se bavio nekakvim sportom, makar i rekreativno. Iako to nije uvjet. Također mora biti dobar, a ovo je vrlo korisno znati, u pokeru. U Dublinu imam zaposlenika koji je zaradio oko dvjesto tisuća eura na pokeru. A bio je student... Također nije naodmet da budući trader ima nekakvog iskustva s videoigricama, to uistinu dobro dođe – kazao je Jason.

Ako postoji jedan stereotip iz filmova, a vezan je uz burzu i istinit je, to je onaj o plaći. I upravo on objašnjava zašto ljudi ostavljaju svoje poslove kako bi se okušali na prevrtljivom tržištu.

– U početku prihodi i nisu baš nešto. Ali se rad cijeni i vrednuje. Poslije se plaća podiže, skupa s njom i bonusi. Ljudi u jednom danu zarade koliko neki u jednoj godini. Ako bih primanja pravog tradera morao uspoređivati s nečijim, to bi bile zarade profesionalnih sportaša – kazao je Jason.

Prije nego pohrlite prijaviti se u "Positive Equity" također morate imati na umu kako je riječ o stresnom poslu ("Slobodan dan, što je to?", šali se Jason) s radnim vremenom koje počinje ujutro oko 7.30 i traje sve do 22 sata, kada se zatvara američka burza.

No, dobra stvar je što ima nekoliko zaista dugih pauza gdje zaposlenici mogu izići bez problema.

U opisu dnevnog posla nije samo trgovanje, ni istraživanje. Također je važno pratiti – vijesti. I to ne samo one financijske, nego i one iz svijeta politike i onih branši na kojima trgujete. Tako se u "Positive Equityju" svako malo preko razglasa može čuti muški glas koji govori o svemu, počevši od cijene barela nafte, preko stanja eura i dolara pa sve do toga kako stoji NASDAQ ili DOW.

– Praćenje vijesti vrlo je važno za tradere. I brza reakcija. To se najbolje vidi po političkim događajima. Kada je, primjerice, Trump bio izabran, mnogo ljudi je odmah odlučilo prodati, ponukani svojim liberalnim uvjerenjima. No, republikanci obožavaju biznis. Već sljedećeg dana tržište se naglo diglo – kazao je Jason, dodajući kako ne trguju na hrvatskom tržištu jer im je – premalo.

Ciljaju na puno veće zarade i zvjerke.

Zbog toga "Positive Equity" stalno zapošljava. I to u određenim intervalima. Prime stotinjak molbi, od kojih se tek jedan do pet vježbenika zaposli. U prvoj fazi kandidati sa zanimljivim životopisima (pazite što iz tvrtke traže i prilagodite ga tome) dolaze na općeniti intervju, zatim se ide na nešto bržu formu istog, a ako je zadovoljio, onda eventualni budući zaposlenik odradi treći inicijacijski krug – neformalno druženje uz piće. Nekoliko njih je znalo pasti baš na tome.

– Ne biste vjerovali, ali ima onih kojima to nije pošlo za rukom, a do tada su briljirali – pojasnio je Jason.

Toni Budimir je zadnji od onih koji je prošao sva tri kruga. U "Positive Equityju" je četiri tjedna i još je debelo u fazi učenja.

Njegova je dužnost i govoriti brojke s početka teksta.

– To su indeksi s kojima se trguje. Na otvaranju burzi bude dosta volatilno, pa da bi ljudi lakše i brže saznali informaciju, da ne moraju stalno gledati na ekran, tako im i ja čitam – pojasnio je Budimir "šifru".

– Posao je zanimljiv, ima potencijala, zapravo je to zanimanje na vrhu financijskog svijeta – pojasnio je 27-godišnji diplomirani ekonomist razloge svoje prijave za tradera.

Splićani su, čini se, zagrizli za posao tradera, ali što Jason kaže o gradu podno Marjana. Zašto Split?

– Split je sjajno mjesto za rad. Kvaliteta života je odlična. Zbog toga mi je i drago što sam ovdje otvorio tvrtku. Doduše, imao sam na umu ured u hotelu "Marjan", ali still waiting, i dalje čekamo – kazao je Jason kojeg je ljubav dovela u grad podno Marjana.

U Dublinu je, naime, upoznao svoju ženu Mladenku iz Drašnice, te se odlučio vratiti s njom u Dalmaciju i u Splitu otvoriti tvrtku.

Zašto to može? Jedna riječ – internet.

– Danas je sve toliko automatizirano i povezano da fizička prisutnost zaista više nije potrebna. Prošla su vremena hektičnog "floora" – pojasnio je Jason, inače rođen u Kaliforniji.

Zato "Positive Equity" ne namjerava stati samo na Toniju i njegovoj kolegici Ivani. Oni su uz kolege iz Podgore, Dugopolja, Splita, Osijeka, Zadra, s Brača i Pelješca tek zadnji, a očekuje ih se puno više zaposlenih. Kako nam je Jason priznao, cilj mu je da podružnica u Splitu naraste na stotinjak zaposlenih. Onda bi se bez ikakve sumnje Poljička mogla nazvati splitskim Wall Streetom.
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 16:35   #5635
nastavak...

Školovanje u 'Positive Equityju' ovisi o svakoj osobi pojedinačno. O tome koliko znanja već ima kada se prijavi za posao, koliko će se potruditi... No, očekuje se minimalno godina dana učenja. Za to vrijeme su vježbenici u radnom odnosu, zaposleni. Tek kada pokažu koliko znaju i za što su sposobni, tek tada mogu početi trgovati. Do tada su u grlu u raznim istraživanjima i simulacijama...

Definitivno jedna od najvažnijih odlika sjajnog tradera jest hladnokrvnost. Ne smije se uzbuditi kada zaradi nekoliko milijuna, ali ne smije ni izgubiti živce kada ih izgubi.
– Ne biste to rekli, ali ja sam upravo imao najgori dan ovog mjeseca. Izgubio sam brdo love. No, takav je posao – pokazao je Jason sa smiješkom koliko hladnokrvan može biti.

http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...-primjer-danas





koja je razlika između trgovanja futures naspram valutnog trgovanja?
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 17:57   #5636
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
koja je razlika između trgovanja futures naspram valutnog trgovanja?
Možeš trgovati sa istim instrumentima samo što je 'Futures market' volumenski puuuno manji market od fx-a, pa je nezahvalniji zbog likvidnosti. Zbog toga i cijene često nisu trenutne, kao što ni izvršavanje naloga ne ide direktno, nego po npr. zadnjoj cijeni. Na futuresima možeš zbog volumena čak izgubiti i više nego što imaš na računu, jer ti treba puno manje novaca za veće pozicije. Nešto kao veća poluga na fxu.

E sad, futuresi su jeftiniji za trejdanje što se tiče provizije jer se spread drugačije računa, pa možda zbog toga neki preferiraju day trade futurese ako imaju dosta pozicija dnevno.

Po mom mišljenju futuresi su možda bolji jedino ako trguješ burzovne indexe, ali i dalje mi je fx daleko jači općenito. Što se tiče provizije ili 'commission' na fx-u, to mi ionako nikad nije ni bilo bitno. Jer, ako je pozicija dobra i npr. odradi ti zacrtano recimo 1000 usd, kakve veze ima jesi li platio proviziju 100 ili 50 usd.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 22:16   #5637
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
No, očekuje se minimalno godina dana učenja. Za to vrijeme su vježbenici u radnom odnosu, zaposleni. Tek kada pokažu koliko znaju i za što su sposobni, tek tada mogu početi trgovati. Do tada su u grlu u raznim istraživanjima i simulacijama...
Izgleda simpatično, iako vjerojatno svi tamo zajedno nemaju traderskog iskustva kao ja Kako misle biti uspješni nakon samo godinu dana trejdanja protiv iskusnih tradera ostaje za vidjeti. Nada uvijek umire zadnja
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 22:23   #5638
Quote:
IlicS kaže: Pogledaj post
ako to uzmemo u obzir čisto sumljam da je čovijek dobio od Admirala manje od 5.000 eura za ovo gostovanje.
Pa ako je tako ja bi mogao tražiti 10.000, nije loše makar vani plaćaju više. Ja sam vani uzimao po 1000 usd samo za par online instrukcija
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 22:25   #5639
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post
Ova rečenica defitivno spada u tu kategoriju 'prodaje magle'.
Koliko ja znam ako raste kupuješ, ako pada prodaješ. Ako ne raste i ne pada gledaš sa strane. Nema dalje, ja stvarno ne znam za jednostavniji posao.

Jesam li nešto propustio
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 22:38   #5640
I momci da vas podsjetim na zadatak instruktora ili učitelja. Ne gledajte mu u račun jer je to irelevantno. Ako te instruktor vožnje nauči da treba stati na crveno, nije tvoj problem ako on sam ne staje na crveno. Jednako tako nije bitno da li doktor puši iako tebe uči da je to štetno. Nije bitno što on radi privatno nego da li je ispravno ono što tebe uči.

Osim toga ne postoje dva ista tradera, ono što upali instruktoru koji zarađuje neće upaliti učenicima jer ljudi su različiti i različito reagiraju na iste situacije. Jedina smislena taktika učenja je naučiti nekoga temeljne univerzalne osnove i kako ih primjenjivati generalno. Pri tome je najvažnije naučiti nekoga što ne pali (većina toga) a ne ono što pali. Jer ovo zadnje svi znamo i napisao sam svo umijeće par postova iznad.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:12.