Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2017., 21:16   #5521
Moj stojecki od pocetka ali ne sekiraj se ak piski sjedecki, promjenit ce se to a mali je jos
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 07:44   #5522
@Malo sunce
Moj mali je stariji mjesec dana od tvog i uredno sjeda na tutu/nastavak za wc kad ide piškiti. Vani ga, gdje god da ga ulovi mi držimo u sjedećem položaju jer znatiželja još čini svoje i mora vidjeti gdje ta pišalina ide, kako stati u nju, itd.
Par puta je spomenuo oda bi stoječki (vrtić), probali smo ali nije baš išlo. Računam da ima vremena i ne zamaram se time. Dovoljno da kažem kako tako pišaju veliki dečki i hop, počet će piškit stoječki Iako ne pali kod kakanja u tutu/wc

Gdje ga uhvati tamo piški, naravno, kako si spomenula, u nekoj travici, sa strane, ne nasred ceste ili parka. I samo čekam hoće li netko prigovorit- pitam se da li bi prigovorili vlasnicima pasa koji zapišavaju gdje stignu?
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 11:24   #5523
Quote:
tikii kaže: Pogledaj post
@Malo sunce
Moj mali je stariji mjesec dana od tvog i uredno sjeda na tutu/nastavak za wc kad ide piškiti. Vani ga, gdje god da ga ulovi mi držimo u sjedećem položaju jer znatiželja još čini svoje i mora vidjeti gdje ta pišalina ide, kako stati u nju, itd.
Par puta je spomenuo oda bi stoječki (vrtić), probali smo ali nije baš išlo. Računam da ima vremena i ne zamaram se time. Dovoljno da kažem kako tako pišaju veliki dečki i hop, počet će piškit stoječki Iako ne pali kod kakanja u tutu/wc

Gdje ga uhvati tamo piški, naravno, kako si spomenula, u nekoj travici, sa strane, ne nasred ceste ili parka. I samo čekam hoće li netko prigovorit- pitam se da li bi prigovorili vlasnicima pasa koji zapišavaju gdje stignu?
Hvala svima! A ovo i ja samo cekam da mi netko prigovori sto pisa po zelenilu..

Nego mislim da sam se prebrzo poveselila da smo bezbolno napustili pelene. Jutros kad sam ga vozila u vrtic nakon sto nije bio 10 dana, govori mi da on nece tetama reci da mu se piaki i kaka nego ce u gacice. Da ce on samo mami govoriti A tete mi nisu neke i bojim se da ce ici linijom manjeg otpora. Al nek se snalaze. Dala sam im samo jednu pelenu za spavanje
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 11:47   #5524
Nikada nisam niti osobno doživjela niti vidjela da je netko nekome prigovorio za pisanje u grmlju, kod stabla. Mislim da vas to ne treba brinuti.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 07:45   #5525
Quote:
Malo Sunce kaže: Pogledaj post
Hvala svima! A ovo i ja samo cekam da mi netko prigovori sto pisa po zelenilu..

Nego mislim da sam se prebrzo poveselila da smo bezbolno napustili pelene. Jutros kad sam ga vozila u vrtic nakon sto nije bio 10 dana, govori mi da on nece tetama reci da mu se piaki i kaka nego ce u gacice. Da ce on samo mami govoriti A tete mi nisu neke i bojim se da ce ici linijom manjeg otpora. Al nek se snalaze. Dala sam im samo jednu pelenu za spavanje
Nama trenutno funkcionira sistem- piški u wc i uvijek pita, i doma i u vrtiću. Što se kakanja tiče, u dogovoru s tetom, plan je da ne trpi i neka kaka u gaćice. Svakom prilikom napomenemo da se to tako ne radi ali neka ne trpi. Jučer mu je bila druga teta i pala je na njegovo traženje pelene (a nema naših u vrtiću) i ona mu je stavila (linija manjeg otpora kako si rekla). Krivo mi je ali opet, znam da neće tako do škole
Računam da ćemo preko ljeta (na g.o.) to uspjeti rješiti
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 16:03   #5526
gledajte zene, stavljanje pelene djetetu da se ne pokaka u gace nije samo stvar linije manjeg otpora.
tete u vrticu uz vase dijete imaju jos 20 na koje moraju pazit. tih 20 je ostavljeno samo bez nadzora dok se pokakano dijete svlaci, brise, pere nad umivaonikom najcesce jer vecina vrtica nema tus kabine i ponovo oblaci. to nije posao od minute nego bar desetak. a i same vrlo dobro znate sta su sve klinici u sekundi bez nadzora sposobni napravit.
tako da sljedeci put malo razmislite prije nego se bubne nesto u stilu - dala sam im jednu pelenu pa nek se snalaze. jer teta na brizi nema samo vase dijete.
da me sad ne krenete hvatat za sitnice, apsolutno je normalno i podrazumijeva se da ce teta pitat dijete da li treba ic na wc, odvest ga na isti pa cak i skinut i posjest na skoljku/tutu i dat sve od sebe da djetetu olaksa sav taj proces odvikavanja.
al ovo - pa nek se snalaze. mislim stvarno
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 08:27   #5527
gledaj forzaMilan,
svaka mama ima pravo izbora hoće li odvikavanje ići na ovaj ili na onaj način. Kod nas je nastao upitnik jer nismo razumijeli njegov strah. Sve razumije ali se boji kakanja u tutu/wc. Prvo nam je dijete, u društvu smo isto prvi, i jedini savjeti su nam od baka koje bi ga držale u peleni do 18. i mazile samo da bude bebica, i oni od teta koje su s njim u vrtiću veći dio dana. Mi smo pokušali maknuti pelene još ljetos i kada sam to spomenula u vrtiću, rekli su "nemojte, još je rano". I nismo forsirali niti sam mislila da će mi oni izaći u susret kada odvikavanje krene. I ne krivim ih, baš iz razloga kojeg si napisala- ima tamo 20ak djece koje treba paziti. Sami su se ponudili i zajedno smo krenuli u akciju. Također, teta nam je savjetovala da mu ne stavljamo pelenu nego pustimo da kaka u gaćice, glavno da ne trpi. I s time smo se složili. Rekla je kako njima nije nikakav problem srediti ga. Mi smo imali pp i nema razlike između pokakane pelene i gaćica- jednako sam sve upakirano dobila i doma čistila. Glavno da guzu operu, ja ću robicu lako.
Prošli tjedan kada su se njegove tete razbolile i ostalo je 40ak djece na druge 2 tete iz starije grupe, jasno mi je da su mu stavljale pelenu. Kažem samo da mi je bilo krivo, ne da sam im čitala bukvicu, prijetila ili pak mlatila dijete jer je tražilo pelenu.
U petak je pak nama ujutro kakao u gaćice (kao i svako jutro tog tjedna), a popodne mu je došla jedna njegova teta i rekla mi kako su se oni dogovorili i da je kakao u wc. U subotu je mene opet tražio pelenu, ja sam rekla da je nema (standardna procedura), i pokušala ga namamiti na tutu uz obećanja sokića, čokolade, crtića.. i upalilo je. O tada, svaki dan uredno kaka na tutu/wc i sav sretan priča o tome. Bez da su ikakve motivacije i nagrade potrebne.
Definitivno su za cijeli proces najviše zaslužne njegove tete i to smo im i rekli. Puno su nam pomogle i nismo ni sanjali da će to tako brzo ići.
Sve je meni jasno da to krene lako kada si mališani poslože sve u glavi, ali tu sam došla po mišljenje i iskustva drugih mama. Da li ću ih prihvatiti ili ne, moja stvar. Ali volim znati čim više informacija prije nego donesem odluku.

I da, naših pelena nema u vrtiću ali su njemu uredno stavljale tuđe pelene. Šta bi ti roditelji, čije su pelene uzimale, trebali reći? Za koga oni kupuju pelene? To nije mala cifra.. Mislim da su nas trebale pitati što želimo i na kraju reći kako malac ne želi na wc, kako one nemaju vremena i neka donesemo pelene. To bi isto bilo fer s njihove strane.
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 21:38   #5528
ja ne znam kako drugdje ali svu djecu naših prijatelja od pelene su odviknule su tete u jaslicama
čak je jedna mama i rekla da njoj nije tako bitno, ali su tete rekle da im samo donese gaćice i puno rezervne robe
jer kao dijete vidi tamo svi idu na tutu ili wc pa hoće i on ići

kako tete to uspijevaju uz toliku djecu ne bi znala reći, ali velim, svi oko nas se tako odvikli. oko cca 2. rođendana
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 07:11   #5529
Cura ima 2,5 godine, u ponedjeljak smo počeli s odvikavanjem - baku koja ju čuva je 3 puta tražila na wc pa ju je skinula u gaćice. Jučer ju ni jednom nije tražila nego je pišala u gaće.

Nije kakala a inače kaka svaki dan, nadam se da ne zadržava.

Noćnu joj stavljam...

Moje pitanje je -kak u parku? Ne zna piškii u travu. 3x sam je držala da se popiški ali nije i nakon toga se spišala u gaće
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 07:40   #5530
@Sanja

Na vašem mjestu ja bi joj ponudila pišanje prije izlaska u park, i svako malo pitati u parku da li joj se piški. Ako odbija piškiti u travu i popiški se u gaćice, rekla bi joj da onda moramo kući, presvući se. Naravno, bez ikakvog napadanja. Tek ste počeli i klinci su na početku zbunjeni. A uvijek možete nositi i tutu sa sobom, kasnije ju lako "zaboravite" uzeti. Naš malac isto prvo nije htio piškiti u travu, nije piškio u gaćice, ali onda smo pričali na način da je u piškiti u travu fora i da ne smije trpiti.
Tek ste krenuli, ali brzo će to doći na svoje. Meni se činilo da će godinama kakati u gaće pa smo to rješili tik-tak.
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 14:52   #5531
Ja sam nosila kahlicu

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 16:03   #5532
kupili smo onu neku sklopivu tutu s vrećicama..

ova 3 dana ili ne kaka ili kaka u gaće po noći i za dnevno joj stavljam pelenu... i još je dosta puna. kad ste vi to skidali?
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 16:29   #5533
Quote:
Sanja :o) kaže: Pogledaj post
kupili smo onu neku sklopivu tutu s vrećicama..

ova 3 dana ili ne kaka ili kaka u gaće po noći i za dnevno joj stavljam pelenu... i još je dosta puna. kad ste vi to skidali?
Odmah sve. Zato je vazno da su svi uvjeti zadovoljeni. Moj nije vise pisao po noci pa s nocnim pisanjem nismo imali problema.
Mladji ima 2,2 god i ne planiram ga jos sk
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 19:02   #5534
Zblesirao mi se mob pa nisam ni znala da je prosao prijasnji post. Uglavnom mladjeg koji ima 2,2 god jos ne planiram odvikavati jer dosta pisa po noci, a ne zelim da sve to dugo traje. Sve on kuzi u teoriji. Kopira starijeg pa stane kod skoljke i kao pisa,"pisa" u grmlju, ali nije jos spreman za brzinsko odvikavanje.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 20:02   #5535
Quote:
Sanja :o) kaže: Pogledaj post
kupili smo onu neku sklopivu tutu s vrećicama..

ova 3 dana ili ne kaka ili kaka u gaće po noći i za dnevno joj stavljam pelenu... i još je dosta puna. kad ste vi to skidali?
Mi smo dnevnu pelenu skinuli proslo ljeto. Ostale su pelene/gacice (to zovemo gacice za spavanje) za dnevno i nocno. Za dnevno spavanje nema pelene od prosle jeseni tj od kad je krenuo u vrtic. Nekad se zapisa, nekad ne. Ali za nocno ima jos uvijek i to planiramo skinuti sad na ljeto. Mozda se do sad 3x desilo da je nocna pelena suha pa sam ostavila. Sad je sve manje upisana pa mi se cini da se lagano stvaraju uvjeti da ju maknemo.



Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 21:39   #5536
2 godine i 6 mjeseci.
prva dva dan je zapišavala posvuda, treći joj je još bilo bježalo pomalo, nakon toga sve ok. mi je moramo podsjećati, naravno.
odmah je pišala i u školjku i u tutu i zlijevala stabla i travu posvuda . jako sam joj zahvalna za to.

nakon tjedan dana maknuli smo pelenu za dnevno spavanje, prvi se dan upiškila, poslije više ne.

opet nakon tjedan dana noćnu, iako je bila redovito puna. piški kad ide spavati, dignem ju kad ja idem i mirni do jutra. jednom se noću upiškila čini mi se.

jako sam zadovoljna. :klap:

taj ponos da je velika jer ima gaće je odličan motivator.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 08:15   #5537
Quote:
Sanja :o) kaže: Pogledaj post
kupili smo onu neku sklopivu tutu s vrećicama..

ova 3 dana ili ne kaka ili kaka u gaće po noći i za dnevno joj stavljam pelenu... i još je dosta puna. kad ste vi to skidali?
Mi smo dnevnu za spavanje skinuli tako što sam ju zaboravila staviti jer je zaspao u autu. To je bila subota, u nedjelju je ciljano nismo stavili. Spavao 3-4h i bio skroz suh. Rekli su nam i u vrtiću da mu je ne stavljaju već nekoliko dana. Tako smo rješili dnevnu.
Noću smo kroz par dana tako što je sam rekao da neće pelenu, ali samo zato jer je bio ljut nešto na nas. Ja sam rekla, ok, ne moraš. 2 noći bez problema, onda par noći popišan, ali vrlo brzo smo i to rješili.
Imao je 2g i 4 mj kad smo krenuli. Prošlo je 2 mj i imamo samo par popišanih noći.
Nama su u vrtiću tete rekle neka rađe kaka u gaćice nego da vraćamo pelenu. Meni teorija drži vodu- ako smo odlučili da nema pelena, samo ga dodatno zbunjujemo. Nismo se ljutili kad je kakao u gaćice ali smo svaki put napomenuli da se to ne radi, kako se sad mora prati, da neće moći povuć vodu i sl. Najveći motiv je definitivno "sad si veliki dečko", ali i "pelene ćemo pustiti za bracu ili seku"
Trebalo je cca 10ak dana da sve legne na svoje. Na početku mi se činilo da ću tek po ljeti rješiti kakanje, ali sve je prošlo brzo i bez većih problema.
Ništa forsirati, oni će to sami savladati!
Sretno!
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:23   #5538
Krenuli smo i mi s odvikavanjem. Ima pune 3 god! Prošlo ljeto smo probali, nije išlo, ni sad mi se ne čini spreman ali vrijeme je. Zbilja je!


E sad, moj neće ni piški ni kaka ni na WC ni na tutu. Skinem ga golog i trpi, po 3h, čim ga obučem popiški se.
Razgovaramo, al jednostavno kao da ne kuži. Kad je gol i kad mu kažem popiški se na stablo kao braco on imitira i radnju i zvuk al nema urina.
plavi medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:25   #5539
I da, puno su nam pomogle slikovnice (npr. Zeko Vjeko ne treba pelene) i sve ostalo na tu temu.. tamo gdje piše da zeko piški, mi bi ubacili da se i pokakao. A na pitanje gdje je drekić - ispod pišaline
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 07:51   #5540
za sad kaka samo u gace... i onda s tim drekom jurca po stanu i neda se predvuci

a dobro, i to cemo nauciti. pocela je piskiti po wc ima u ikei, soping centru
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.