Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2008., 14:23   #41
Cure dal zna netko dal postoje privatne jaslice u Rijeci... guglala sam al nemogu ništa naći...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 18:49   #42
Quote:
Pia B. kaže: Pogledaj post
Vjerujem da će ova tema interesirati mnoge mame, a i tate koji su u sličnoj situaciji kao i moj mm i ja. Kako spadam u onu skupinu mama koje "moraju" dati svoje dijete u jaslice nakon porodiljnog dopusta i koje nemaju kome ostaviti svoje dijete - zanimaju me vaša iskustva uz jaslice u Splitu.
Koliko ih ima? Gdje? Da li postoji lista čekanja? Privatne ili državne jaslice? Vaše preporuke - na što pripaziti, kako postupiti? Kome i kada se obratiti...

Unaprijed puuuuno hvala !
Iz iskustva mojih prijatelja koji su imali djecu u jaslicama zadovoljni su i to jako s Calimerom, zatim Dobri, More, Bosiljak...
Prava dva su privatna, druga dva su državna.Garant ima još dobrih po Splitu,a li eto za ove imam neke povratne informacije. Gužve su svugdi.Prija mi je čim je rodila stavila dite na listu čekanja u privatni, ali tu joj je već išlo prvo dite pa su je uzeli u obzir.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 19:17   #43
Moj dečko ima 3 mjeseca, sljedeće godine u lipnju mora krenuti u jaslice. kada se moramo prijaviti?
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 18:44   #44
Nažalost, moje iskustvo s jaslicama-vrtićem je
Bili blagdanski dani, što prevedeno znači "tete se rasporede na najmanji mogući broj", moje dijete slomilo ruku u vrtiću ( s dislokacijama )- da se samo podignuo rukav majice, vidjelo bi se.Predan u dežurstvo, oko 16h, došli po dijete, dežurna teta nas izvjestila kako ne prestaje plakati zadnja 2 sata!!! ( predan u dežurstvo već iscrpljen od boli i plača )- inače, poznat kao dijete koje rijetko plače...)
Na pitanje što mu je, odmah nam je odgovorio "boli me ruka", mi dignuli rukav i naravno, "kost vani".
A trebalo je samo pitati...jer djeca govore, a plaču jer imaju razlog - mogu samo zamisliti koje bolove je trpio i kako je plakao, a da 2 tete i 1 medicinska sestra nisu uopće registrirale...
Da ne spominjem kako se uz pomoć ravnateljice ( na sreću, smijenjena je kasnije )cijela stvar pokušala zataškati.
Želim reći; može se dogoditi da se dijete u vrtiću ozlijedi, slomi...ali da mu se nekoliko sati , unatoč plakanju i moći govora ne pomogne, nedopustivo je!
Moja namjeara nije zaplašiti vas, već podijeliti iskustvo i upozoriti na sve opcije!
Evelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 19:36   #45
zhtjevi se mogu predat tokom cijele godine i MORAJU ih primit...a upisuju i djecu koja poslje 31.08 pune godinu..kod nas ih upisano nekoliko koji će krenut tek za koji mejsec kad navrše godinu...
nama sus vašta govorili, da nema mjesta, da ne spadamo po kvartu a na kraju upali u sve vrtiće u koje smo predali...

najbolje predat nakon bebinih 6 mj jer se svaki mjesec sastaje komisija i ako se nađe slobodno mjesto upisuju djecu sa liste čekanja..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 19:39   #46
evelin to je

mi smo zasad zadovoljni sa tetama...vidjet ćemo što će biti kasnije...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 13:14   #47
A kak ste zadovoljni prehranom u jaslicama/vrtiću? Mene taj meni svaki put zgrozi. Hrenovke, pizza... Pa šta nisu rekli da su uveli zdravu prehranu u vrtiće? Hrenovke su sve samo ne zdrave... Prošli mjesec ribu su imali samo jednom i to pohanog morskog psa?! Ma katastrofa...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 12:50   #48
ima li tko iskustva sa vrticem u vrapcu, tocnije sa vrticem iza doma zdravlja, sa vrticem u gornjem vrapcu i sa centralnim vrticem u vrapcu?

koji je najbolji, ipak su 3 na malom prostoru pa ak mogu birat da dobro izaberem
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2008., 23:41   #49
Cure zna li mi netko nešto reći o agenciji Uspinjača?
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 21:40   #50
Da li ima netko iskustvo sa vrticem na Vrbiku djecji vrtic...u sedmom mjesecu pocinjem raditi, a taj vrtic mi je blizu posla...pa sam mislila da ide u taj vrtic
__________________
Laura 01.07.2008., 10.06.2011 anđeo Mihael
Ivy4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 21:53   #51
Quote:
Ivy4 kaže: Pogledaj post
Da li ima netko iskustvo sa vrticem na Vrbiku djecji vrtic...u sedmom mjesecu pocinjem raditi, a taj vrtic mi je blizu posla...pa sam mislila da ide u taj vrtic
mi ćemo kroz koji mjesec tamo krenuti. od dvije mame sam čula pohvale,ali opet mislim da puno ovisi do teta.
računaj da vas neće primiti prije 9 mj, ako vas prime.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 22:07   #52
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
mi ćemo kroz koji mjesec tamo krenuti. od dvije mame sam čula pohvale,ali opet mislim da puno ovisi do teta.
računaj da vas neće primiti prije 9 mj, ako vas prime.
hvala ti na ovim informacijama i obavezno javi kako ti se cini...
Ona mi navrsava 6 mjeseci u 1 mjesecu pa cu onda dati zahtjev...nadam se da ce ju primiti
__________________
Laura 01.07.2008., 10.06.2011 anđeo Mihael
Ivy4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 08:16   #53
Mi smo u Vrbiku

Samo riječi hvale imam za njih.
Ako te nešto posebno zanima,pitaj
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 10:02   #54
Quote:
fire kaže: Pogledaj post
Mi smo u Vrbiku

Samo riječi hvale imam za njih.
Ako te nešto posebno zanima,pitaj
u kojem ste objektu? jaslice?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 10:10   #55
Poljane,jaslice
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 11:57   #56
Quote:
fire kaže: Pogledaj post
Mi smo u Vrbiku

Samo riječi hvale imam za njih.
Ako te nešto posebno zanima,pitaj
Kako se tete ponasaju prema kikicima, da li mogu vec u prvom mjesecu dati molbu za svoje dijete, koliko ga placate...

Sada sam te malo zasipala sa pitanjima
__________________
Laura 01.07.2008., 10.06.2011 anđeo Mihael
Ivy4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 21:20   #57
Thumbs up

Ja sam iz Dubrovnika i moja kćerka je prije mjesec dana krenula u vrtić (stara je tri godine i devet mjeseci), u početku je prilagodba bila super, ni jedne suze, sretna je odlazila i ostajala, onda se razboljela i bila doma tjedan dana, nakon toga ju je uhvatio separacijski strah i sad svako jutro malo plače kad dođemo. Tete u vrtiću su prekrasne, njezine iz grupe ali i ostale, sve je poznaju i odmah je dodju uješiti tako da mogu reći da imam samo riječi hvale. Sa hranom sam također zadovoljna, mogu reći da u ovih mjesec dana super napredovala, postala puno društvenija i otvorenija. Vrtić je dosta star, davno je već trebao biti adaptiran ali to mi sve nije važno kada znam da mi je dijete u sigurnim rukama i mogu reći da je mirno ostavim i znam da će sve biti u redu.
Nama je u Dubrovniku možda ipak lakše nego u Zagrebu,zato što se ljudi dosta poznaju i prije vrtića, vrtić je blizu naše kuće a i ja radim u neposrednoj blizini. Sada mi je čak žao što je nisam dala i prošle godine, onda mi se učinila premala a i bojala sam se bolesti.
ilirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 23:03   #58
Quote:
Curica kaže: Pogledaj post
A kak ste zadovoljni prehranom u jaslicama/vrtiću? Mene taj meni svaki put zgrozi. Hrenovke, pizza... Pa šta nisu rekli da su uveli zdravu prehranu u vrtiće? Hrenovke su sve samo ne zdrave... Prošli mjesec ribu su imali samo jednom i to pohanog morskog psa?! Ma katastrofa...
pa gdje vi idete?
kod nas nema hrenovki, pizza, paštete....imaju sirne namaze, griz, marmelade, maslac, čokolino (jedino nezdravo) za doručak, za ručak variva, piletina, junetina, užina Lcasei jogurti, voće, nema pudinga, kolača....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 11:41   #59
Ja sam super zadovoljna sa našim jaslicama

Adaptacija je trajala manje od mjesec dana i sada je Anđela najbolja u grupi
Više uopće ne plače a kad vidi tetu na vratima hita joj u zagrljaj

Jede odlično i to sve redom zdravu hranu: doručak - jogurt sa pahuljicama, mlijeko, kakao ili čaj, kruh sa maslom, marmeladom, medom ili sirom
ručak - od ječmene kaše, preko polpeta s mahunama do variva, juha, povrća i mesa
užina - puding (kuhani ne kupovni), mlijeko s keksima.
Jedino joj baš nije drago kiselo mlijeko
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 12:02   #60
oštirlo - super, baš mi je drago...tako je isto i kod nas - adaptacija trajala 3 tjedna od toga 2 puta bolesna ali sada uopće više ne plače kad je ostavljam...
jedini problem je što često pokupi neku bolest
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:37.