Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2016., 12:09   #5101
Danas vecina poznatijih brandova ima adaptere za jajca svih ostalih poznatijih brendova.
Pa smo Cybex jaje montirali na ABC Design kolica.
Doduse, nama su i ta 1 u 1 kolica bila baceni novac jer se nikako nije htjela vozit u njima.
Elasticna marama i kasnije Boba 4G su me spasile.
A od kad je prohodala hoda i ne zeli se nit nosit nit vozit ni u cemu.
j.d.jackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 14:16   #5102
Imam pitanje u vezi podloge za presvlacenje.. planiram ju stavit u kupaonu na perilicu, nekako mi se cini zgodnije u istoj prostoriji nakon kupanja bebu obuci itd... nekako mi se cine dosta velike te podloge, a moja perilica je 60x60, pa me zanima kakve vi imate, jel postoje i manje podloge? Jel se one nekako ucvrste za perilicu/komodu sto god? hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
...such a perfect day, I´m glad i spent it with you...
Marinche. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:31   #5103
Quote:
Marinche. kaže: Pogledaj post
Imam pitanje u vezi podloge za presvlacenje.. planiram ju stavit u kupaonu na perilicu, nekako mi se cini zgodnije u istoj prostoriji nakon kupanja bebu obuci itd... nekako mi se cine dosta velike te podloge, a moja perilica je 60x60, pa me zanima kakve vi imate, jel postoje i manje podloge? Jel se one nekako ucvrste za perilicu/komodu sto god? hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
Huh :/ Mi imamo previjalicu (od IKEAe onu najjeftiniju i pokazala se kao najbolja stvar koju smo kupili).

jer realno, nije baš da ćeš bebu presvlačit samo kad je okupaš, bit će to bljucanja i presvlačenja deset puta dnevno. Ja sam si je nekako stavila da bude do komodice s bebinom robicom da ne moram hodat do nje ako zaboravim carape/stramplice/nesto. A one plasticne kutije u koje staviš kremu/pelene/prljave pelene su mi bile super.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 20:48   #5104
Ja cu samo rec da je prematalica jedini dio opreme koji jos uvijek koristimo. Mali ima -6.5 godina

Zakon je. Gore je fino i mekano, preko spuzve je frotirasta navlaka i to mi je super kad izadje iz kade - sjedne se gore i onda fino bez saginjanja mu odrezem noktice, posusim kosu, kad treba rane previt i posprejat i sanirat isto super dodje... uglavnom, cini se da ce jos dugo bit s nama
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 20:53   #5105
Sto ljudi sto cudi
Nama prematalica bila zadnja stvar koju smo koristili,skroz nepotrebna,jedino sta sam ju koristila su bile ladice za sitne stvari.novu novcatu sam dala ca kad je mali imao niti 3god
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 20:54   #5106
ja to nisam nikad imala
na krevetu presvlačila dijete
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 21:39   #5107
Mene je nakon poroda kicma ukljestila i dosla sam u normalu tek negdje proslo ljeto Bilo kakvo nepotrebno saginjanje nije dolazilo u obzir. Na krevetu ga uopce ne bi mogla presvuc

Zbog toga se navikli na nju i mi i mali i bas nam je draga. Pazili smo da se uklapa s kupaonskim namjestajem, bas iz razloga da nam
ostane kao komoda
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 22:35   #5108
Mi smo imali onu sto se moze zakacit na stranice krevetica, i to mi je bilo super jer me u pocetku kicma ubijala, kad se samo sjetim,uzas. Koristili smo je sigurno nekih 6-7 mj.
Kad je ona postala cvrsca, a time i presvlacenje brze, presvlacila sam je na krevetu
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 23:18   #5109
Mene je na krevetu ubijala kicma, samo smo se na presvlacilici presvlacili, pelene nosio do 3 godine, onda sam ju prodala

Sad se poslije kupanja oblacimo na vesmasini, stavim mu debeli rucnik i njega u slafruku i voila
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 12:22   #5110
- Prematalica ili bilo kakav ladičar odgovarajuće veličine ( mi smo dobili Ikeinu prematalicu koja se poslije koristi kao dječiji stolić - super stvar)
- Ona platnena ili plastična ležaljka za tuš (kupila sam ju prekasno, već mu dupe nije moglo stati)
- Nosi (sveti Nosi) za usisivač - kupili smo 5-6 kom onih usnih koji puknu nakon par dana, na kraju nam je apotekarka rekla da uzmemo Nosi i koristimo ga bez usisivača dok je beba mini.
- Mede samozagrijevajući termofori - jedina stvar koja pomaže kod grčeva, a poslije i kod upale uha i zubića.
- Dormeo tepih od memori pjene.
- Kolica prastari Quinny Freestyler - 5 kolica smo promijenili (moj lični ćef i fiksacija sa samo da isprobam, pa kupi i prodaj) ova koristimo skoro stalno od njegovog 7. mjeseca. Ne volim one guralice, kišobran kolica su mi preniska, plus u Quinny stane ogromna količina stvari. Dobra i ljeti i zimi.
- auto sjedalice.
- krevetić
- kantarionovo ulje i sudokrem i domaći melem ili bekutan.
- mai tai ili ergo ili marama (ali posuditi) nam je super doboro došla jedno 6 mj, nakon toga je bio pretežak.
- sjedalice za biciklo, koristimo ju cijelo ljeto. Prednju smo posudili, a zadnju koristimo od prošlog ljeta. Od marta do novembra smo na biciklu kada god vrijeme dozvoli.

To smo konstantno koristili, tepih nam je svetinja (jedini tepih u kući). Sve ostalo tipa nosiljke, hodalice, kenguri, izdajalice, kišobran kolica, guralice, grijači flašica ( a bio je na adaptiranom), kadica samo ona najmanja za prvih 10 dana (rodila carskim rezom, kupala ga u lavabou),

Kolica su mi generalno must have, neovisno o izboru, rodila sam carskim rezom i u šetnje smo išli nakon 15 dana, stalno smo ih koristili, neovisno o vremenu. Cijelu prvu zimu je spavao u kolicima popodnevni san napolju. Sada hoda, ali se i dalje voli voziti. 15 kg je napunio sa godinu dana, nema te marame ili nosiljke kojom bih ga nosila, a kišobran kolica su generalno do 15 kg ili manje. :-)
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 09:32   #5111
Na drugoj temi je Bacardi pitala što sve treba za prematanje, pa ovdje odgovaram.

Meni je jedna polica u ormaru na pocetku bila dovoljna za robicu, ali se njihov prostor vremenom širi, a moj (naš) smanjuje. :-)

Za prematanje i njega bebe: dok sam doma prematala (a na početku je to skoro svaki put) sam za pranje pelenskog dijela koristila vodu - krpica namoćena u mlakoj vodi, stolice su većinom rijetke pa bih ih prala direktno pod pipu (to treba malo izvjezbati). Dakle, izbjegavala sam vlazne maramice, ali ih sada recimo dosta koristim, ali najvise za musava usta, kada smo vani za ruke i sl.
Kremu nisam svaki put nanosila, ali to ovisi o osjetljivosti bebine kože, ako je osjetljivija, važno je staviti tanak sloj kreme da štiti kada se pokaka, jer su bebine stolice dosta kisele.
Prije mazanja pelenskog dijela obavezno osušiti kožu/prebrisati ručnikom, kako se ne bi stvarale gljivice.

Za kupanje par kapi bademovog ulja u vodu (najbolje kupiti pravo bademovo u biljnoj ljekarni) - nakon toga nije potrebno nikakvo mazanje (i opcenito nije potrebno previse mazati djecu) Glavu/kosu prati 1x tjedno samo s vodom prvih mjesec dana, a zatim blagim dječjim šamponom - meni jedan šampon traje i po godinu dana.
Pranje očiju i jezika s fiziološkom otopinom (najbolje namočenom sterilnom kompresom). Po potrebi kapati i u nosić.

U kratko: pelene
krpice/gaze
mali ručnici
mlaka voda
krema tipa Pavlovićeva mast ili JGL
vlažne maramice
pelene
nježan šampon
bademovo ulje
fiziološka otopina
sterilne komprese
kadica
za vani još: jednokratne podloge za prematanje

Ostalo prema potrebi.

Ako pupak nije zarastao/otpao batrljak pupkovine: alkohol ili 3-postotni hidrogen na pupak + sterilna kompresa (može i tyrosur prašak prije stavljanja sterilne komprese) - savjetovati se s patronažnom
Beba se ne kupa dok ne zaraste pupak, već se cijelo tijelo ispire na podlozi za previjanje blazinicama namočenim u vodi – obavezno prebrisati prepone.

U slučaju osipa na pelenskom dijelu koristiti Bepanthen mast ili po savjetu patronažne

Ako će dijete imati tjemenicu - što se često javlja u prvim mjesecima: masirati glavu bademovim uljem (ako je tjemenica jača parafinsko ulje je najučinkovitije) – najbolje više sati prije kupanja, staviti kapicu na glavu i pustiti da ulje djeluje (može i preko noći), pa za vrijeme pranja glavice trljati frotirastom rukavicom, četkom ili iščešljavati češljem. Ovakav postupak je potrebno svakodnevno ponavljati dok ljuskice ne nestanu.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 09:51   #5112
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Na drugoj temi je Bacardi pitala što sve treba za prematanje, pa ovdje odgovaram.

Meni je jedna polica u ormaru na pocetku bila dovoljna za robicu, ali se njihov prostor vremenom širi, a moj (naš) smanjuje. :-)

Za prematanje i njega bebe: dok sam doma prematala (a na početku je to skoro svaki put) sam za pranje pelenskog dijela koristila vodu - krpica namoćena u mlakoj vodi, stolice su većinom rijetke pa bih ih prala direktno pod pipu (to treba malo izvjezbati). Dakle, izbjegavala sam vlazne maramice, ali ih sada recimo dosta koristim, ali najvise za musava usta, kada smo vani za ruke i sl.
Kremu nisam svaki put nanosila, ali to ovisi o osjetljivosti bebine kože, ako je osjetljivija, važno je staviti tanak sloj kreme da štiti kada se pokaka, jer su bebine stolice dosta kisele.
Prije mazanja pelenskog dijela obavezno osušiti kožu/prebrisati ručnikom, kako se ne bi stvarale gljivice.

Za kupanje par kapi bademovog ulja u vodu (najbolje kupiti pravo bademovo u biljnoj ljekarni) - nakon toga nije potrebno nikakvo mazanje (i opcenito nije potrebno previse mazati djecu) Glavu/kosu prati 1x tjedno samo s vodom prvih mjesec dana, a zatim blagim dječjim šamponom - meni jedan šampon traje i po godinu dana.
Pranje očiju i jezika s fiziološkom otopinom (najbolje namočenom sterilnom kompresom). Po potrebi kapati i u nosić.

U kratko: pelene
krpice/gaze
mali ručnici
mlaka voda
krema tipa Pavlovićeva mast ili JGL
vlažne maramice
pelene
nježan šampon
bademovo ulje
fiziološka otopina
sterilne komprese
kadica
za vani još: jednokratne podloge za prematanje

Ostalo prema potrebi.

Ako pupak nije zarastao/otpao batrljak pupkovine: alkohol ili 3-postotni hidrogen na pupak + sterilna kompresa (može i tyrosur prašak prije stavljanja sterilne komprese) - savjetovati se s patronažnom
Beba se ne kupa dok ne zaraste pupak, već se cijelo tijelo ispire na podlozi za previjanje blazinicama namočenim u vodi – obavezno prebrisati prepone.

U slučaju osipa na pelenskom dijelu koristiti Bepanthen mast ili po savjetu patronažne

Ako će dijete imati tjemenicu - što se često javlja u prvim mjesecima: masirati glavu bademovim uljem (ako je tjemenica jača parafinsko ulje je najučinkovitije) – najbolje više sati prije kupanja, staviti kapicu na glavu i pustiti da ulje djeluje (može i preko noći), pa za vrijeme pranja glavice trljati frotirastom rukavicom, četkom ili iščešljavati češljem. Ovakav postupak je potrebno svakodnevno ponavljati dok ljuskice ne nestanu.

hvalaaa!
ovo ću si isprintati
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 10:14   #5113
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
hvalaaa!
ovo ću si isprintati
Vezano uz kupanje dodatak: optimalna temperatura sobe u kojoj se kupa i oblači dijete treba biti 22-23C (neki pretjeraju pa pregriju sobu, ali to je krivo), dok temperatura vode za kupanje treba iznositi 37C. Ukoliko imaš običnu kadicu (postoje i kadice prilagođene malim bebama, ali su kratko u upotrebi - ja sam s drugim djetetom kupila jednu malu kadicu koja se napuše u Konzumu i bila mi je korisna tih prvih par mjeseci - koštala je cca. 60kn ili i manje na akciji) na dno možeš staviti veliki ručnik kako se ne bi klizalo i da bebi bude mekše. Moji su vrlo brzo (s nekih 7 mj) krenuli u veliku kadu u koju stavljam protuklizajuću podlogu.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 10:49   #5114
To je drugi par rukava, jer nemam kadu nego tuš kabinu.
Nemam pojma kako cu se ugurati unutra s bebom i kako će ta higijena izgledati u prvim mjesecima
Mada sam vidjela neke one mini sjedalice za skroz male male bebice, pa bi mi to možda dobro došlo :klap:


Naime, kupaona je mala i zapravo je cijeli stan radjen po mjeri šta je bilo idealno tada, prije 7 godina, kada nas je bilo samo dvoje.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 12:44   #5115
Bacardi, mi imamo tus kabinu, i ja sam malu od cca 1 mj.do godine dana (tj.dok mi god nije postala preteska za preko ruke) prala pod pipom.
Bila sam lijena za ceremonije s kadom, pa sam skratila proces.

Sad je kupamo u kadici jer se voli kupati i brckati, pa neka gusta
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 13:01   #5116
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
To je drugi par rukava, jer nemam kadu nego tuš kabinu.
Nemam pojma kako cu se ugurati unutra s bebom i kako će ta higijena izgledati u prvim mjesecima
Mada sam vidjela neke one mini sjedalice za skroz male male bebice, pa bi mi to možda dobro došlo :klap:


Naime, kupaona je mala i zapravo je cijeli stan radjen po mjeri šta je bilo idealno tada, prije 7 godina, kada nas je bilo samo dvoje.
imam tuš kabinu 90x70
prvih par tjedana dok se meni bilo teško sagibat od carskog, je muž nosio kadicu u blagovaonu na stol
onda nam je to dosadilo, pa sam stavila kadicu u tuš kabinu i tako ga prala
kad je počeo sjediti, posjela bi ga u tuš kadu i jednom rukom držala a drugom prala
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 16:51   #5117
Ma da. Sve se to da nekako iskombinirati, samo treba isprobati više varijanti i naći onu koja najviše odgovara.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 06:59   #5118
Ja imam kadu ali nikad nismo koristili ulje za kupanje, samo obicnu vodu, i pazila sam da nije 37 kako preporucaju nego manje, jer se mojoj od tako vruce vode perutala koza.

A sto se tusiranja tice, kad smo bili negdje gdje nema kade nego tus ja bi se tusirala skupa s bebom (da mi je u narucju) i kad bi bili gotovi samo dala mm bebu da je zamota u rucnik. I to mi je bilo cak puno prakticnije od kade. Bebi se moze smociti glava usi i sve bez problema (znam da se toga mnogi boje, ali mi smo nase kupali od glave do pete od kad im je otpao pupak i nista im nije bilo).

A inace preporucam i ovo s dubljim umivaonikom, jednom sam u kampu vidjela u kupaoni duboki inoks sudoper i pored natpis baby-bath, tako da je i to rasprostranjeno i prakticno

Usta s gazicom i fizioloskom nisam nikad prala, to mi se cinilo posve neprirodno, uostalom ni sebi ne bi strugala jezik gazom.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 09:55   #5119
Lagano pranje jezika s gazom se radi zbog soora. Nije nuzno ali ako se od mijeka stvaraju naslage onda se pojavi soor pa se treba lijeciti. Ja sam prvom djetetu prala jer je bio sklon prvih par mjeseci, drugom nisam. A pojava soora isto moze utjecati ma dojenje pa treba i to imati u vidu.
Sto se neprirodnosti tice, pa i stomatolozi preporucuju da se jezik pere.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 11:48   #5120
Evo skoro godinu dana poslije, mogu reći da sam zadovoljna sam tim što sam kupila i da je relativno sve bilo u upotrebi.


Kinderbet - imamo iz IKEAe i super nam je. Mala je sa mjesec dana počela spavati u njemu.
Previjalica - isto iz IKEAEe ona jeftina varijanta. Najbolja stvar koju smo kupili. Taman mi je visine bila da presvlačim malu jer me zbog carskog ožiljak jebeno bolio i sve opcije previjat ću je na krevetu su pale u vodu.
Kolica 3u1 Bebetto Holland - ne žalim ni kune. Teška su, ali su savršena za šetnje po prirodi, a na asflatu ih ni ne osjetiš. Vozila se u košari do nekog 5-6 mjeseca, i tad smo je prebacili u sportski dio u ležeći položaj, kasnije smo je podigli. Ne mislim kišobran nikad kupovat.
Bočice, dude i izdajalica - planirala sam dojit, ali sam paničar pa sam ipak bila pripremila doma i bočice i AD. Na kraju sam dojila tjedan dana i bočice koje sam prethodno kupila su me spasile. Imali smo Tomee Tippee anticolic. Izdajalicu od Tommeja nisam koristila uopće.
Viper - odlična stvar. S obzirom da se mala počela relativno rano okretat L-T i nisam se usuđivala ostavit je samu na krevetu dok skočim do WCa, kuhinje i slično, viper se pokazao kao super stvar. Kasnije smo ga koristili kao sjedalicu dok smo je hranili dok nismo kupili pravu.
Nosiljke - elastična marama, ring-sling i ergobaby. Naravno da ne treba sve, ali meni su odlične.
Kućna ljekarna - lupocet baby čepići, neofen čepići, sinomarin babies, fiziološka, šprica i igla, biogaija, dentinox, fenitstil, toplomjer, mustela za tjemenicu, Tyrosur prašak za pupak, Octenisept
Arianna - ili koji god nastavak za usisavač za isisavanje šmrklji. iskreno ne znam šta bi bez njega. vjerojatno bi svaka prehlada završila na plućima.
Inhalator - mala je sklona bronhitisu, i inhalator nas je x puta spasio od bolnice i vrijedi svake kune.
Hranilica - Peg Perego Siesta. Skupa, ali vrijedi. Uz nju se počela ustajt s poda
Kadica - imamo običnu neku IKEAinu, na pod u dnevni stavim ručnik, pa kadicu s vodom i onda je kupamo. Sad kako je velika i voli praviti poplavu, onda je kadica u našoj velikoj kadi jer bi mi se inače parket u boravku dignuo
Tetra pelene - NIKAD DOSTA. Mislim da ih imam jedno 40-tak komada. Dok je bila baš novorođenče, stalno je povraćala. Refluks. I tad sam imala ručnik na sofi u boravku, pa tetru preko, pa jednu pod glavu. i jednu za brisanje. pa dvije u košari za kolica, pa u torbi rezervu, pa u spavaćoj. Prala sam ih svaki drugi dan, ali su me spašavale. Obične bijele sam imala jer sve bebino sam iskuhvala na 90.
Bebina kozmetika - kupali smo je s Mustelinim uljem do 8 mjeseca, sad koristimo Niveu baby. Uz to obavezno Pavlovićeva mast za guzu ako dobije osip, Becutan za lice. Vlažne maramice su nam najviše odgovarale Violetine, Pampers Premium do prije mjesec dana kad su ga promijenili, sad smo na Puffiesu. Mustela za tjemenicu. Češljić. Baby štapići za uši.
Jednokratne podloge za prematanje - obavezno u torbi bude kad je treba negdje vani premotat.

Mislim da je to sve :/
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:39.