Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2017., 23:21   #8961
Za upis u vrtic treba potvrda o zaposlenju, da li to mogu naci negdje na e-gradani? Je li to ona potvrda o stazu?
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 08:56   #8962
Mislim da tu potvrdu daje poslodavac (da ste kod njega stalno zaposleni). A posebno još treba potvrda s mirovinskog o stažu koja bi se trebala moći isprintati s e-građani.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 09:36   #8963
Aha, znaci ona potvrda poslodavca o zaposlenju, i jos i ova potvrda o stazu s mirovinskog. Ok, hvala
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 12:31   #8964
Moja bebica ima samo tri mjeseca ali koliko kuzim, i mi cemo morati predati papire za vrtic u svibnju iako nece u vrtic u rujnu.

Mene zanima koliko placamo to "cuvanje" mjesta, kao i kad grad zagreb objavljuje natjecaj za upise za 2017./2018.?
__________________
Ljubav je samo riječ dok ne dođe netko tko joj pruži značenje.
khm khm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 12:47   #8965
Quote:
khm khm kaže: Pogledaj post
Moja bebica ima samo tri mjeseca ali koliko kuzim, i mi cemo morati predati papire za vrtic u svibnju iako nece u vrtic u rujnu.

Mene zanima koliko placamo to "cuvanje" mjesta, kao i kad grad zagreb objavljuje natjecaj za upise za 2017./2018.?
Nikako necete placati cuvanje mjesta jer beba nece upasti u jaslice. Biti ce direktno, automatski ispod crte. Uvjet za upis u jaslice je da dijete do 31.8. ima 1 god.
Dakle vasa beba je rodjena u sijecnju, i ako tada bude jos ostalo slobodnih mjesta (to cete vidjeti na web str grada zagreba jer svaki mjesec objavljuju slobodna mjesta po vrticima ili cete direktno zvati u vrtic) dijete ce se upisati i krenuti od tada.
Natjecaj se objavljuje krajem 4, pocetkom 5mj. Do kraja 5mj se trebaju predati papiri a rezultati su u 6 ili 7mj..
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 16:27   #8966
"Obavijest o upisu djece rane i predškolske dobi u programe predškolskog odgoja i obrazovanja za pedagošku godinu 2017./2018. na području Grada Zagreba"

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=63298
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 23:27   #8967
ja prijavljujem dijete prvi put pa molim pomoć iskusnih mama. gdje se nabavlja potvrda o prijavi na mirovinsko osiguranje? u mihanovićevoj?
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 23:58   #8968
Preporucam da si otvorite e gradani, tamo ima sve, i nigdje ne treba ici... stvarno korisno. Ali inace papirnato u Mihanovicevoj se moze dobiti.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 08:22   #8969
Ja sam tražila od poslodavca presliku prijave na mirovinsko, zajedno sa potvrdom o zaposlenju.
Blakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 23:20   #8970
evo po savjetu bele-12 otvorila sam e građanin i odem online po potvrdu kad tamo zadnja evidencija da sam radila 2007. godine

fali cijeli staž od 2,5 godine u jednoj firmi i 6 godina u trenutnoj firmi (iako trenutni poslodavac radi sve po ps-u). tako da moram na neki drugi način do potvrde (od poslodavca), ali sada barem znam što moram "istjerati" u mirovinskom.

cure hvala za savjete
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 23:32   #8971
Quote:
Freda kaže: Pogledaj post
evo po savjetu bele-12 otvorila sam e građanin i odem online po potvrdu kad tamo zadnja evidencija da sam radila 2007. godine

fali cijeli staž od 2,5 godine u jednoj firmi i 6 godina u trenutnoj firmi (iako trenutni poslodavac radi sve po ps-u). tako da moram na neki drugi način do potvrde (od poslodavca), ali sada barem znam što moram "istjerati" u mirovinskom.

cure hvala za savjete
Nemoj se zezati s ovime, ako ti na mirovinskom na e građani ne pise da imas evidentiran staz, onda se nece vidjeti kada odes osobno u Mihanovicevu. Najbolje traziti od poslodavca potvrdu o prijavi na mirovinsko, ako ti to neda, ne moze dati, onda znaci da ne radi po zakonu. Evo ja sam prijavljena na mirovinsko sa 02.05. i odmah, kroz par sati sam dobila obavijest od mirovinskog da mi se promjenio status.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 23:46   #8972
ma dati ce poslodavac, vec sam sve dogovorila, naravno da sam prijavljena a zasto se to tamo ne vidi tek cu otkriti.
za ovu proslu firmu sam se osobno odjavljivala (nosila papire) a ni to se ne vidi. bas svasta.
Freda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 09:23   #8973
A da li bebe rodjene ove god imaju pravo upisa u jaslice iako tek iducu god pune godinu?

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 10:03   #8974
Mame (i tate,naravno). Čekam nalaze uzorka stolice i s njim idemo kod pedijatra na sistematski i upisujemo se u vrtić! Naša pedijatrica je na g.o., i mijenja ju doktorica u 50km udaljenoj ordinaciji. MOgu li ju odvesti na sistematski kod svoje doktorice opće prakse, ili je nužno da potvrdu da pedijatar?
Alergen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 17:04   #8975
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
A da li bebe rodjene ove god imaju pravo upisa u jaslice iako tek iducu god pune godinu?

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
Predaj papire ali neces dobiti mjesto, niti cete ono cekati,jer dijete mora napuniti godinu dana da bi islo u vrtic. Ali kada nspuni godinu dana tada provjeris ima li mjesta u tom ili nekom drugom vrticu pa moze ici razgovarati s ravnateljicom, ali papiri moraju biti sada predani u protivnom nemate nikakve sanse do 1.9.2018., a ovako si otvaras mogucnost.
Ali ovisi i kada puni godinu dana. Do veljace se vecinom popune sva mjesta.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 17:05   #8976
Quote:
Alergen kaže: Pogledaj post
Mame (i tate,naravno). Čekam nalaze uzorka stolice i s njim idemo kod pedijatra na sistematski i upisujemo se u vrtić! Naša pedijatrica je na g.o., i mijenja ju doktorica u 50km udaljenoj ordinaciji. MOgu li ju odvesti na sistematski kod svoje doktorice opće prakse, ili je nužno da potvrdu da pedijatar?
Pedijatar mora biti
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 22:27   #8977
Predala sam papire u jednom vrtiću u ZG. Nisam sigurna da ćemo dobiti mjesto pa razmišljam o još jednom daljem vrtiću u kojem sam tijekom godine vidjela da ima mjesta. Da predam papire i tamo?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 22:54   #8978
Smile

Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Predala sam papire u jednom vrtiću u ZG. Nisam sigurna da ćemo dobiti mjesto pa razmišljam o još jednom daljem vrtiću u kojem sam tijekom godine vidjela da ima mjesta. Da predam papire i tamo?
Papiri se mogu predati samo na 1 mjestu u vrijeme natjecaja. Mozes probati, ali ti ih vrlo vjerojatno nece primiti-ovisi o njihovoj dobroj volji, jer u pravilu mozes predati papire samo u 1 vrtic po mjestu prebivalista djeteta. Ali praksa je drugo.
Ali ako ne dobijete mjesto mozes naknadno ici i u ovaj vrtic, vazno da si na 1mjestu predala papire, odnosno da si u sustavu.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:18   #8979
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Predaj papire ali neces dobiti mjesto, niti cete ono cekati,jer dijete mora napuniti godinu dana da bi islo u vrtic. Ali kada nspuni godinu dana tada provjeris ima li mjesta u tom ili nekom drugom vrticu pa moze ici razgovarati s ravnateljicom, ali papiri moraju biti sada predani u protivnom nemate nikakve sanse do 1.9.2018., a ovako si otvaras mogucnost.
Ali ovisi i kada puni godinu dana. Do veljace se vecinom popune sva mjesta.
Godinu puni 1.4.2018..
A nema drugih vrtica,jedan je sa 2podruznice..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 23:33   #8980
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Papiri se mogu predati samo na 1 mjestu u vrijeme natjecaja. Mozes probati, ali ti ih vrlo vjerojatno nece primiti-ovisi o njihovoj dobroj volji, jer u pravilu mozes predati papire samo u 1 vrtic po mjestu prebivalista djeteta. Ali praksa je drugo.
Ali ako ne dobijete mjesto mozes naknadno ici i u ovaj vrtic, vazno da si na 1mjestu predala papire, odnosno da si u sustavu.
Pa zar ne napises vise vrtica kad predajes? Mi smo prosle predali u gradski (i napisali jos 2 gradska koja bi htjeli) i jos u jedan privatni.


Sent from my LG-D855 using Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:07.