Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2017., 09:40   #3941
Ja sam svom morala sakriti gležnjače jer mrzi nove cipele i urlao da neće froddice tenisice. Sad misli da su gležnjače bačene, pa nosi froddo tenisice. Sad smo kupili i još jedne obične tenisice, e sad froddo nisu omražene, nego njih bira radije nego ove najnovije
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 09:50   #3942
Joj da, ja sam mu isto maknula cizme iz vidokruga jer nece tenisice. Prosli vikend vani 16/17 C, on na nogama ima cizme. Bili smo doma u dvoristu i skocili samo do ducana pa sam pustila. jebes bitke oko cipela za vikend ujutro.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 09:51   #3943
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
ha, zbrisali ste svi s teme o dvogodišnjacima, ali nije vam ništa manje uzbudljivo!
Da, da - od ocekivanog preobrazaja nista. Show ide dalje





Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 10:25   #3944
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
ha, zbrisali ste svi s teme o dvogodišnjacima, ali nije vam ništa manje uzbudljivo!
niti neće tak skoro biti.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 11:11   #3945
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Jutros se probudio vec u 6.15. Reko suoer, taman sve stignemo polako, bez nervoze i svadje.. fwrd na 7.05 izlazimo van napizdeni svi troje, mali urla, muz suti, meni para na uha ide. Pomirili smo se netom ispred vrtica pa smo se ipak rastali s pusom i osmjehom.
Jebote problem nastane iz niceg.
Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
I call that a bilo koji dan u tjednu kada idemo u vrtic.
Big_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 12:57   #3946
Tak je kod nas bilo 2 godine svaki dan + deracina u vrticu jer nece ostat

Zadnjih godinu dana se tek unormalio sa jutarnjom drekom al moram ga dosta ranije dic i sve polako inace opet drama
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 15:07   #3947
jel mozem ja o mojem 5-godisnjem zlatu malom maminom?

prala danas ves na dugih 60°... sva sreca svijetli...

i odem u kupaonu nes uzet, pogledam onak nehotice u ves masinu dok vrti.. kad ono hrpa nekakvog papira se fino nakeljila na staklu i okrece se sa vesom, a bogme se dosta nakupilo i u onom gumenom kanalu..

pomislih, ajd sigurno zalutao paketic Tempo maramica, one se ne raspadaju u vodi, a i nije mi se dalo otvarati jer je bas bila u sred programa..

kad na kraju... vadim ves, a ono katastrofaaaa... cijela svinjarija u masini i kupaoni dok sam to sve istresla.

dijete ubacilo na brzinu svoju knjigu da se opere.. jer ju je zaprljao... a sad je u vezi svega u svojoj "iiiigitt" fazi... zlatooo maloo moje...
__________________
psihodelicna ;o)
biljcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 18:55   #3948
Urla jer sam htjela da proba bombon (vitaminske medeke sam mu kupila).
Majko mila ludo dijete
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:19   #3949
Joj moj je u zadnje vrijeme bas tezak... sve je super i odjednom eksplozija.
Ne slusa, lupa namjerno kontre, teta u vrticu veli da se dost svada s klincima, jucer se pocupao s jednim malim i popodne u parku... mali je njega prvi lupio i moj mu je vratio, ali do tog je doslo jer je mali htio vrtit nekaj kaj je moj mali vrti, a nije ga pustio.
Lupa mene i tatu, baca igracke
Danas ujutro ostavljam ga u vrticu, razmjenim par recenica s tetom, i krajickom oka vidim da malo derle dode do jednog decka kaj se vozio na guralici, gurne ga, zasjedne i ode. A decko ostane u suzama ... pravila sam se da nisam vidla, mahnula teti i otisla.

Doma nam u sekundi nastane ratna fronta. I onda za neko vrijeme, raj..

Mjerili su ih u vrticu, po visini i tezini je drugi - ak krenemo od najmanjeg.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 10:40   #3950
Moj je jučer bio u igranici i neki malo stariji dečko je došao do njega i nešto ga primio, kao zagrliio, nešto tak, a moj odmah "ne dirati, ne dirati". I svaki puta kad mu se taj klinac približio, rekao je ne dirati Voli svoj osobni prostor

A kad su klinci počeli urlati, on je zavikao "ne vikati". Ko u vrtiću

Zato je on doma vikao
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 14:57   #3951
Ni moj ne voli da ga se dira i dolazi preblizu. Ppzdi i na baku kad ga krene stiskati i balaviti. Ali mice se i od random klinaca.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 10:57   #3952
I tak je mali poceo ljudima otvoreno u facu govoriti ono sto je ocito. Debeli si. Mama vidi, ovaj stricek je debeli. Gle kako ima ogroman trbuh. Debeli! Gle debeli..
Rekla sam mu da nije pristojno upirati prstom u ljude i govoriti da su debeli jer oni imaju doma ogledalo i vide se. I znaju da su debeli i ne mora im on to jos govoriti.
Al nesto nije to bas palo na plodno tlo.
Debeli!
Velika guzica!



Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 11:00   #3953
Lako moguće da je to pokupio i u vrtiću

Moj je u tuli-fazi. Ne znam kako uspije tako brzo suze prizvati.
L, nemoj lupati vratima. MWAAAAAAAH
"Mama, pomoć". Krenem prema njemu. "Ne mama pomoć" MWAAAAAAAAAAAAAAAAAAH
Pije mlijeko iz bočice, makne bočicu i kapa po njemu. L, pazi na mlijeko, kapa. MWAAAAAAAAAAAAH
L, udario si me prejako, boli me. MWAAAAAAAAAAAAAH



Koja mimoza
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 17:08   #3954
moram se negdje zjadat...curetak 3,8g je u tuli fazi...

jutros je 2 min nakon što se probudila tulila slijedećih 5 jer neće da joj se okice razbude a razbudile su se, ona hoće da joj budu pospane i zatvorene...

prije par dana je tulila jer se braco probudio, a ona je htjela da on još spava da je samo ona budna...

idemo večerat, sjednemo svi osim nje za stol, ona se sjedne na pod 1,5m od stola tuli da dođem po nju

jučer navečer je toliko glumila da joj nisu čak ni suze išle pa je počela tulit jer hoće da joj idu suze a ne idu...

i tako... ovo je onak brzinski kaj sam se sjetila, dnevno je bar 5 tuli-situacija...... čekamo da prođe faza... nema druge...
maratonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 23:10   #3955
Moj ima 5 god i 2 dana ovaj tjedan se deracio za svaki drek kao dovogdisnjak, i to nepogresivo istim iritantnim tonom kao kad je i bio dvogodisnjak
Malo mi je falilo da ga naklofam po riti
Srecom trajalo samo 2 dana
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 11:24   #3956
Nemamo još tri godine,ali više mi je za ovu temu nego dvogodišnjake... sve mu je fuj i sve smrdi i svi su guzice i ako mu nije nešto po volji onda viče pusti me, pusti me...... Pa bi medu nosio u vrtić, pa bi zeku, pa bi nekakvo plišano srce koje ima zatvorene oči pa svi moramo šutiti jer srce spava.... Pa ništa ne zna lijepo reći nego za svaku sitnicu tipa "treba mu papir da obriše nos" krene cvilit i ne zna reći "daj mi papir"..... i još nikada nije rekao da je gladan nego opet krene cvilit..... uh.....
valed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 14:05   #3957
Uff kad se sjetim faze cviljenja. Iskazivanje žeđi nije bilo Mata/Tata vode ili zedna sam. Nego tugaljivo cviljenje Voooodeeee k'o da tjedan dana kap tekućine nije okusila. Pa tak za sve što je htjela: cvil cvil cvil kme kme. Uspijeli smo to nekako prevladati da pita na lijep način...
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 18:13   #3958
Ja kazem ga nis ne razumijem kad cvili i nek lijepo kaze kaj hoce jer ja nemam pojma.


Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 19:03   #3959
E tako i ja isto. Neki puta namjerno nešto pokazuje i nešto neartikulirano priča "a a a " ili što već. Pa kažem da zna pričati i nek kaže što želi.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 08:28   #3960
Da vas utješim, jučer smo išli u Klaićevu i čekamo i ja mu dam bilježnicu i flomiće da se zabavi
U bilježnici je bilo par crteža na istrgnutom papiru kad smo bili na jednoj kavi sa frendovima pa sam svima istrgnula papir da njih 3 klinaca crta

I sad:
On: mama daj mi istrgni papir
Ja: Dobro, ali bolje da ti ga ne istrgnem jer onda možeš izgubiti papir (ja isto ne znam šutit)
On: nema veze
Ja istrgnem papir
On: a neeeeeee bi da ga istrgneš, vrati ga unutra
Ja: ne mogu ga vratiti, jednom kad se istrgne onda je istrgnut
On: neeeeećuuuuuuu tako crtaaaaaaaaaatttttt... hoću crtat u bilježnicu....
Ja: pa crtaj u bilježnicu imaš još 50 papira
On: aaaaaal jaaaaaaaaa hoćuuuuuuuuuu baš ovaaaaaaaaaaaaj papir.... vrati ga unutra
Ja uzmem papir i presavinem ga i stavim u bilježnicu
On (pada u nesvjest već): neeeeeeeeeeeeeeeee taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakooooooooooooooooo oo.... neću tako... umetni ga kako je bio
Ja: ne mogu ga vratiti i pošto vidim da nećeš ustvari crtati nego me zezaš, sad više nema crtanja

Ja uzimam sve skupa i pospremam u torbu a ovaj se derači još 10 minuta

5 godina za 3 tjedna
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:36.