Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2002., 08:36   #1
Unhappy Junior ima 14 godina i ne pere se

Na svashta sam bila spremna - na neposlushnost, svojeglavost, promjene raspolozhenja, losh uspjeh u shkoli, blablabla...

Ali na ovo...

Dijete koje je uvijek uzhivalo u kupaoni, pracakalo se k'o ribica, shpricalo i zaljevalo svime shto imam, koristilo gelove i pjene, zube pralo do istroshenja... unatrag dva-tri mjeseca, pa nekako od ljeta... nishta

"Predavanja" o potrebi odrzhavanja higijene odrzhali smo davno davno, jednostavno mi je blesavo tom stvoru za glavu vecem od mene ponavljati te stvari...

Poneki iskreni poznanici priznaju mi da su bili isti dok se nije pojavila prva cura koja ih je zainteresirala, a onda su pocheli pola dana provoditi u kupaoni.

Shto to znachi, da chekam? Ali tko ce to izdrzhati! Krajem tjedna i pas bjezhi od njega
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 08:45   #2
Ja se ne bi previse zabrinjavala oko toga. Moj najmladji brat je isto prolazio kroz fazu nepranja u tim godinama (14, 15 tako nekako) i isao je cak toliko daleko da bi se, kad bi ga tata poslo u kupaonicu, zakljucao unutra, pustio vodu da curi (tako da mama i tata misle da se on pere) i zujao po kupaonici onoliko vremena koliko je procijenio da bi otprilike trajalo jedno tusiranje.

Svi vapaji, molbe, predavanja o higijeni nisu pomogli. On se, po maminoj slobodnoj procjeni, zaista prao samo jednom do dvaput tjedno i to nakon sto bi mu stariji brat udijelio kompliment "Smrdis!"
Iz dana u dan bi se eventualno malo prolio vodicom ispod pazuha i slicnim smrdljivim mjestima.
To je tako trajalo neko vrijeme, a onda je malo odrastao, sredio buhe u glavi i sad se pere svaki dan, cak i po nekoliko puta na dan.
Dakle, proci ce ga.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 18:27   #3
Lightbulb ..

.. a koliko se tako ushtedi, izgleda nitko ne gleda ..
Semiflexible is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 21:37   #4
ma Semi, ne zajebavaj. Sve mu stvari drzhim na balkonu.

Pa nek konachno nadje curu...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 21:56   #5
Interesantno. Izgleda da puno muške balavurdije u jednom momentu odluči prkositi higijeni i nekakvim ustaljenim pravilima.

Moj bratanac je sa svojih 14/15 imao neke blesave ideje kako se zapravo nije zdravo preveć prati jer tako uništava kakti ravnotežu u flori i fauni svoje epiderme. Uzgajao on tako buhe po tjedan dana, dok tatek nije dreknuo i poslo ga u kupoaonu na deratizaciju. Jednom iz nekog glupog inata nije mjesec dana opro kosu. Yuk! A najgore je što se u toj dobi onak odurno znoje.
Dezodoransi su naravno bili sredstva buržoaske represije nad njegovom prirodnom personom. Ufff, bilo je gadno!

Ali, srećom, derle je odraslo i danas se pere. Jedino kaj sad pretjeruje sa afteršejvima. Sad ide ko putujuća parfumerija, i to niš više ne ugrožava njegov identitet.
__________________
I don't care to belong to a club that accepts people like me as members.
FannyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2002., 22:03   #6
Ja sam u tim godinama imala foru nepranja zubi. Oprala bi ih, onak, brat bratu, jednom u tri dana i to na brzeke. Boz sacuvaj i ko ce ga znat kako mi je onda iz ustiju smrdilo. Kako nisu svi ispali i pokvarili se, i dan danas me cudi.
Al zato danas flosiram, perem, cetkam, ribam jezik, ispirem s onim zubnim vodicama...uglavnom, iz krajnosti u krajnost.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 07:41   #7
Podsjetile ste me na mojeg bratića. Isto je imao nekih 15-ak godina. Mogao je sat vremena boraviti u kupaoni, naravno puštajući vodu kao da se tušira, a on obučen šetkarao gore dolje
A imao je razrađenu vještinu umivanja: jedan prst bi namočio i "oprao" se oko očiju. Umivanje gotovo!!!
Ali prošlo ga je. Sad se dnevno satima bacaka ...
Nany is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 07:49   #8
Mozda je tvoj bratic moj brat?
Reci, jesil' imala i sestricnu koja nije htjela zube prat u tim godinama?
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 08:12   #9
Evo, sinoc sam mu rekla da ide oprat noge jer ce nam doc gosti - nemojte se smijat, nije smijeshno

Vrati se za pola sata, ja odlazim u kupaonu - nijedan ruchnik iskorishten!

Vracam se, trazhim noge na pregled - fakat bijele i mirisne, a on se smije k'o lud - samo je natalkao noge!

Ja cu poludjet
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 08:32   #10
Quote:
Originally posted by Kiki
Mozda je tvoj bratic moj brat?
Reci, jesil' imala i sestricnu koja nije htjela zube prat u tim godinama?
Ne, ne... sestra mu je bila pravi čistunac... još i dan danas u stvari...
Nany is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 09:31   #11
Magic, sin ti je otkacen
Samo se pitam na koga
Ja citam i mudro sutim, imam jos 10-ak godina fore do puberteta a onda selim iz kuce, definitivno
penelopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 23:10   #12
Joj blago toj dijeci sa modernim mamicama.Kod nas je kupanje bilo jedanput tijedno, subotom ili nedijeljom.Dok su se noge prale svaku vecer.
Glupa navika koju je moja mama pokupila od svojih roditelja.
Sva sreca da danas imam svoj stan inace bi bilo prigovaranja....
 
Odgovori s citatom
Old 04.12.2002., 23:39   #13
Smile

E stvarno.... izgleda da su stvarno svi isti..

Moj brat je u tom uzrastu bio isti.. ne bi ga naterao da se okupa pa ne znam sta da je... Morali smo da ga opominjemo cak i za pranje ruku, onda zbrise u kupatilo i brze se vrati nego sto je otisao.. i svaki put isto pitanje: je l' i sapunom?...
Kad je nasao devojcicu sve se to promenilo, a na svu srecu nije dugo trajalo...
lucinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 10:55   #14
A joj ...

Znaci i to treba proci skoro svaka majka s muskim djetetom?
Da se zabrinem ako ga ne ulovi ta faza u toj dobi?
Citam i molim Boga da me neki problemi mimoidju.
Ja cu pitati nesto bedasto, Magic a jesi probala mozda mladicu reci da ga razumijes , da su svi imali tu fazu, bla-bla, sve smireno, a onda mu uzgred hladnim tonom, ono kao sto je tu je , kazes da je tvoja prijateljica svome sinu pomagala kod pranja. Onda mu u tancine predocis kako je kupila ribacu cetku i izribala ga, jedini je problem bio reci, sto ga je malo grebalo, i sto kad mame peru one peru SVAKI DAN .
Jedino bi bio bed da je mali lukav turbo, pa nakon ovoga veli , ajde peri me... Kaj onda? Mozda da mu velis da ce biti u kupacim gacama? Kao mama je poludjela i ide na sve ili nista?
Velim bedast prijedlog, ali mozda bi pomoglo?? Sama poznajes sina pa procijeni da li bi proslo ovo
nadmudrivanje, dovest ga do toga da sam odluci kako mu je bolja varijanta 2 puta tjedno, nego svaki dan uz cetku.
Ako je prijedlog glup, no hard filings.
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 13:08   #15
Ankada - probala.

Kupila sam ribacu chetku i Domestos.

Rezultat: dva dana je umir'o od smijeha i svima isprichao.

Ma nekako mislim da cu chekat da ga prodje...najbolje za oboje
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2002., 16:36   #16
Pa ko se ne bi smijao magic!
I ja bi, uz to bi bila ponosna na svoju otkacenu mamu!
 
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 12:40   #17
Magic,
moja frendica isto ima sina starog 17 godina. Dečec se nije htel prati ni za živu glavu... dok se ne usmrdi. Stalno se je zbog toga sekirala i svađala s njim, ukinula mu je sve privilegije i na kraju odustala. Rekla mu je da kaj se nje tiće, on se opće ne treba prati i nek se usmrdi ako hoče.
I on se siromaček nije kupal jedno dva tjedna i dobil je osip po cijelom tijelu, a po guzici su mu iskočile nekakve kraste. Ona ga je lijepo otpeljala dermatologu i sve fino ispričala tam... Dobil je kreme, antibiotike , losione, i kaj sve ne.... Od onda se pere svako jutro i navečer..... To je bilo prije dvije godine
Malo nevjerojatan postupak moje frendice, ali očito efikasan....
mimoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2002., 21:13   #18
I moj je bio u tim letima takav.
Naravno, nije trpio prodike bilo kakve vrste. Prilagodila sam se njemu i pokušala biti lukava.

Volio je skupljati društvo i puštati glazbu, ali i ići u kupovinu. Obično bi završili u jednom boljem lokalu na klopi, gdje su se prema klincu odnosili kao prema odraslom.

Tad je obično bila prilika za "usputne" primjedbe. Rečenica dvije o ubrzanom radu hormona u tim godinama, curama i prijateljima koji ti neće reći da smrdiš, ali će te izbjegavati.

I "zaboravila" sam na t o. Nije prestalo preko noći, ali je ipak vodio računa kad se radilo o njegovom društvu.

To je bio "recept" za njega. Kod nećaka je bila drugačija priča.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2002., 14:41   #19
nista

Zao mi je sto nije upalilo, ali mozda je to moda, kada mu nije neugodnjak ispricati da ga je majka skoro sveg izribala?
Glavu gore, najbolje je onda ne sekirati se (koliko se moze), oni koji te poznaju znaju da nisi osoba kojoj je svejedno, a oni koji ne poznaju, a osudjuju, koga briga za njih, moj moto , bar se raspitaj o onome o cemu se zelis negativno izraziti. Ostale zene kazu da ih je proslo to ludovanje, proci ce i njega.
Sve je dobro sto se dobro svrsi , kao kod ovoga mladca s osipom .
Na primjeru se uvjerio sto necistoca nosi. Zgodno je kako su vecinom u pitanju decki, kod mene je sestra
bjezala od vode, s 2 prsta se umivala, tusiranje, ako se bas mora...Danas druga prica, cak je previse cistunka.
Skrajnosti...
ankada is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2002., 23:39   #20
Ah, muškima uvijek treba neka posebna situacija da bi im nekaj došlo iz kurca u glavu.
Treba dečku hitno curu nabavit, pa bu se valjda počel prat. Joj, magic, vjerujem da imaš pakla doma. Pred par tjedana smo skužili tipa u školi koji je tolko smrdio da je taj smrad vonjao cijelim hodnikom po par minuta. Odvratno. Kak smo ga prozvali Stinky et cetera, valjda mu je došlo do uha da smrdi , pa se opral.
Al cura je najbolja solucija. Moj bivši se počel prat kad je profural sa mnom (do tad je smrdilko kuga, a zakaj sam ja prohodala s njim, ne pitajte..ok, zato kaj sam htjela brijača)..i bojala sam se da ću crknut od smrada, al tip se prao..lol. Nakon kaj smo prekinuli, opet smrdi ko tri tvora..jbg-a
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:00.