Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2007., 01:12   #81
Quote:
nelica26 kaže: Pogledaj post

Ja se apsolutno slazem da je majcino mlijeko najbolje za dijete,
i ja, ali samo iz ekonomskih razloga

ozbiljno, mislim da je u danasnje doba to kurcenje kako je majcino mlijeko the best bla bla bla, totalno precijenjeno...

danasnja adaptirana mlijeka su vjerujem nutritionally superiornija od mlijeka nekih majki koje se ne hrane zdravo, a da ne govorim od onih sto puse i piju...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 01:30   #82
Quote:
Jelena-82 kaže: Pogledaj post
Tu se radi o pokušaju rušenja kulta bočice koji je postao sveprisutan svugdje gdje se mlade mame okrenu.

.
hvala bogu na bocici i onome tko je izmisli...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 01:44   #83
Quote:
Jelena-82 kaže: Pogledaj post
Možda će se razlikovati možda ne. Ali meni je u životu najvažnija stvar zdravlje i polazim od toga da je zdrava prehrana temelj zdravlja koje svi želimo za svoje djecu. Zato radije djetetu nudim prirodno nego umjetno. Eto to je bit svega.
Onaj sporedniji razlog za mene je povezanost i bliskost djeteta koje doji. Možda bi to nekom bio prvi razlog, ali eto meni je prvi zdrava i prirodna prehrana kao temelj zdravlja.
Osobno smatram da umjetna prehrana novorođenčadi utječe na pretilost u kasnijoj dobi (i to je dokazano istraživanjima), a osim toga dojenje jača imunološki sustav beba. Moje djete još u svom dvo i pol godišnjem životu nije popilo nikakav lijek. Da je hranjeno bočicom ne znam dal bi bilo tako.
ako cemo govoriti o zdravlju...

ovak, moj necak sad ima 8 god. i od prvog dana je na adaptiranom. bio je bolestan (prehladjen) svega par puta u zivotu, a IQ mu je 178. sad ce preskakati razred jer mu je gradivo prelagano i dosadjuje se....uz to jos trenira nogomet, hrvanje i tenis. i u istma je najbolji u svojoj grupi. fakat ga treba zaliti, a i njegovu mamu takodjer...

ja sam uvela adaptirano nakon 2 tjedna, i paralelno sam dojila do 3 i pol mjeseca. moj mali sad ima skoro 11 mj. i osim novoredjenacke zutice, jos niti jednom nije bio bolestan. nije imao temepraturu, proljev, niti je bio prehladjen. ja i muz smo ove godine dva puta pokupili gripu. nedavno nisam mogla 2 dana iz kreveta. a malom nista. spava s nama. bio je u dodiru s bolesnom djecom. i svi su cude kak do sada nije nista poupio. ustvari nedavno je pokupio je neki virus od svekrve koja je stalno nesto bolesna, a slini po njemu no nikakve simptome nije manifestirao osim zacepljenog nosa (sto smo uspjesno rijesili usisavacem) no zato je izgleda taj virus prenio meni i muzu... i bilo je gadno

jedina beba (14. mj) koju od ljudi s djecom s kojima se druzimo znam da je na adaptiranom, je samo jednom do sada imala malu prehladu. a sva ostala ekipa s djecom koju znamo, svi doje....i svima su djeca ono ne pretjerujem ali svako malo bolesna...

ja s ovim ne zelim reci da djeca na adaptiranom imaju snazniji imunitet...vec da je bullshit da su dojena djeca zdravija...

i uvijek cu svakome preporuciti da doji, osim majkama koje puse i koje se ne hrane zdravo...
u svakom slucaju je jeftinije...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 02:30   #84
ne kužim kako netko može reći da kad vidi dijete sa bočicom misli da su mu starci negdje fulali, ok mi je dati argument, ali pisati ovakve bedastoće mi nije jasno. od kud ja znam zašto netko ne doji, netko ne voli dojiti, mislim da je djetetu bolje da ima mamu koja nije živčana i hrani ga na bocu, nego da ga mama doji a luda je od toga, i jednostavno to ne voli. ja sam dojila prva 3 mjeseca, toliko su me bolile bradavice da bi svaki put plakala kad sam dojila, to su bili nepodnošljivi bolovi, nakon što sam se izborila s tim, mala nije dobivala na težini, pa mi je pedica rekla da ju dohranjujem sa adaptiranim, do 3 mjeseca nije htjela pogledati bocu, prvi put kad je pojela na bocu nije više htjela cicu. šta sam to ja fulala? a takav pakao sam prošla s tim njenim nedobivanjem na težini, da sam danas sretna što jede bilo što, samo da je živa i zdrava. mislim da je dojenje osobna stvar, ko želi nek doji, ali osuđivati nekog zato što ne doji je idiotizam. u biti ljudi imaju potrebu za omalovažavanjem tuđeg izbora samo da bi im bilo lakše, jer je onda misle da je njihov izbor dobar (majke koje doje, a osuđuju one koje ne doje - molim da se dojilje ne uvrijede, jer ovdje isključivo mislim na one koje osuđuju ne dojilje). pa ne sastoji se cijelo majčinstvo u dojenju, valjda tu ima još nečeg drugog. meni je sve ok dok netko ne tuče i ne zlostavlja dijete, sve drugo kako ko voli. i nebi trebalo nekog roditelja osuđivati što po vašem mišljenju radi krivo, jer da pitate tog nekog vjerujte i on puno toga nebi radio kao vi. moje dijete moje stvar. tuđe dijete tuđa stvar.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 03:48   #85
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
danasnja adaptirana mlijeka su vjerujem nutritionally superiornija od mlijeka nekih majki koje se ne hrane zdravo, a da ne govorim od onih sto puse i piju...
dok za krave od cijeg mlijeka se radi adaptirano znamo da su hranjene savrseno zdravo i apsolutno nikada nisu izlozene nikakvim otrovima
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 06:55   #86
PBE ali ovakvih gluposti se vec dugo nisam nacitala,
Evo i mojih 5 centi na temu. Za one koje me ne znaju, imam dvije cure(3, 1 god) i obje jos uvijek dojim.
Prvo jedna anegdota, moja mala dobila bebu za drugi rodjendan i beba ko i svaka druga dosla sa flasicom. Uglavnom da skratim pricu moje djete nije znalo sta bi s flasicom,kao nesto ju je hranila ali joj to nije bilo OK ,nego je lijepo digla majicu i gurnula bebu pod majicu. Tako je flasica a i sve dude koje smo dobili na poklon ili su dosle sa bebama zavrsile u smecu jer to mojim curama ne treba pa ne treba ni bebama. Ne kazem da mi je lako, jeftinije je u svakom slucaju a i zdravije ali da je lako ,e bas i nije pa zato i mislim da da ih puno odustane.
Mislim da je tragedija flasice i duda automatsko poistovjecivanje tih stvari sa bebama.Zasto? Pa do nedavno nismo ni znali za to. Ja bi bila OK sa umjetnim mlijekom kad bi se izdavao na recept i kao takvo tretiralo a ovako kad je normalnije hranit bebimilom nego cicom, mislim da je posao koje rade Rode jaaako vazan u nasem drustvu i dajem im svaku potporu.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 07:03   #87
I jos nesto, ne slazem se sa ovim "moje dijete moja stva, tudje dijete tudja stvar"
Je OK je to ali sva ta djeca su dio naseg drustva i ne mozemo zatvarat oci, dojenje smao jedan mali (ali vazan) dio, ocemo isto tako zatvorit oci na ne koristenje sjedalica, na psihicko maltretiranje(zanemarivanje), ...pa kada to "tudje"dijete i moje krenu zajedno u skolu, zaljube se, onda ce to postat i moj problem. ZAsto ne educirat zene, pomoci im, borit se protiv gluposti,... Rodama skinite kapu ,jer da ih nema ne bi puno njih ni znalo za puno toga, a doktori, bolnice i sistem bi se i dalje ponasali ko da smo u srednjem vijeku. Svaki milimetar napred je veliki napredak.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 07:52   #88
i diglo dijete od 2-3 god majicu i daje sisu. brrr. ja recimo nisam cula da zena koja ne doji osudjuje i zamjera onoj koja doji. uvijek je obratno. vec sam rekla da ne mislim da majcino mlijeko ima ikakvih prednosti il nedostataka naspram adaptiranog. sve je to danas pomodarstvo, neupucenost a ne upucenost, cak si mislim da neke konacno dodju na svoje s dojenjem i daju si neku posebnu vaznost pred muzem i okolinom. ako dojis i tebi to pase i uzivas u tome, super, bravo, svaka cast, sto da vise kazem na to, al pustite i nas ostale da radimo onako kako mi mislimo da je bolje iz bilo kojeg razloga.
__________________
sve je istina
body is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 09:27   #89
Rita


PBE i body, nemam riječi. jeste li zaposlene u upravi bebimila pa zato tvrdite da je majčino mlijeko nema prednosti pred adaptiranim, ili čak i da je bolje za bebu ? ili ste nasjele na reklame? nije mi jasno kako možete tako nešto uopće napisati.



Quote:
body kaže: Pogledaj post
..... ja recimo nisam cula da zena koja ne doji osudjuje i zamjera onoj koja doji. .
ja jesam čula.
od jedne forumašice koja kaže da je dojenje neupućenost (vjerojatno smo mi seljanke jer dojimo), pomodarstvo, način da si žena da neku posebnu važnost pred mužem i okolinom.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 09:37   #90
Quote:
Rita kaže: Pogledaj post
Mislim da je tragedija flasice i duda automatsko poistovjecivanje tih stvari sa bebama.Zasto? Pa do nedavno nismo ni znali za to. Ja bi bila OK sa umjetnim mlijekom kad bi se izdavao na recept i kao takvo tretiralo a ovako kad je normalnije hranit bebimilom nego cicom, mislim da je posao koje rade Rode jaaako vazan u nasem drustvu i dajem im svaku potporu.
eto. slazem se.

body, meni je to sa ritinom curicom divno
oponasa mamu, i tako je prirodna i nesputana.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 09:53   #91
mlijeko majke koja puši je zagađeno i bolje je da djetetu daje adaptirano nego takvo mlijeko - bullshit. upravo s tim stavom već godinama nastupaju proizvođači adaptiranog (zato jer potencijalnim potrošačima i njihovoj djeci žele sve najbolje...yeah right...)

srećom, toplu vodu su već otkrili:
http://www.kellymom.com/health/lifestyle/smoking.html
http://www.llli.org/llleaderweb/LV/LVAugSep04p75.html

što se tiče davanja primjeraka u kojima je nedojeno dijete zdravije od dojenog, eto moje dijete je dojeno i u ovih 10 mjeseci je imalo: upalu uha, virozu i prehladu. a tko mi može reći da ne bi bilo tako da je na adaptiranom? ili bi možda bilo čak i gore da ga nisam dojila? tko mi može reći da ga dojenjem nisam zaštitila koliko sam moga jer je moglo bit i gore od ovog?

kakve veze ima neko dijete koje je na adaptiranom s mojim dojenim? ta usporedba ne znači APSOLUTNO NIŠTA jer se braće i sestre razlikuju po imunitetu a kamoli ne djeca koja nemaju nikakve veze jedna s drugom! i zato takvi primjeri u korist adaptiranom padaju u vodu.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:05   #92
moja mala u početku nije htjela ni pogledat cicu. zbog nekih poteškoća nakon poroda nije odmah mogla na cicu tako da je prihvatila bočicu. kad sam došla doma, bacila sam i bočicu i izdajalicu u smeće i nakon puno plača, ipak je procicala.
prva dva ili tri mjeseca je KONSTANTNO visila na cici. jedva da sam na wc uspijevala otići. cice su me ubijale, stalno sam hodala po kući u toplessu jer me dodir tkanine tjerao na vrištanje. no, ja sam si mogla priuštiti da mi jedina preokupacija u tom trenutku bude samo ona i dojenje pa je na kraju uspjelo. evo, uskoro će biti dvije godine da dojim.
ostala sam trudna jako mlada, nisam imala pojma o dojenju i značenju istog (mislim, zašto bi to jednu prosječnu 19godišnjakinju kojoj trudnoća i dijete nisu bili ni na kraj pameti trebalo zanimati ). sve informacije sam našla na rodi. da sam slušala savjete okoline ne bih dojila niti mjesec dana. svaka tri sata joj daj cicu, pusti da plače, nemaš mlijeka, vodeno je... bikovska kaka!
srećm pa mi je dostupan internet i po prirodi sam štreber kaj se takvih stvari tiče pa sam krenula sama tražiti informacije i ono što sam našla na rodi mi se učinilo najlogičnijim i najprihvatljivijim.
tak da rode nemam namjeru linčovat jer su mi puno pomogle. i jedina su udruga koja actually nešto radi da podigne svijest o dojenju. doduše, kao što sam već rekla, neke njihove metode mi se čine pretjerane, no ni sa kim se ne mogu 100% slagati pa tako ni sa njima.
od patronažne nisam vidjela niti p jer sam zaključila da mi ne treba. čega sam se sve naslušala vezano uz njih, nisam htjela riskirati da me samo dodatno zbuni
mnogo je majki koje u startu otpišu dojenje. možda bih ga i ja otpisala da se nisam informirala, uvidjela njegovu stvarnu važnost i samim time bolje upoznala potrebe svoje kćeri.
ali, ne osuđujem nikog.... samo smatram da bi se trebalo poraditi na informiranju majki po bolnicama, ili još bolje već u trudnoći...
a ne kad dođeš ginićki i ona ti se iščuđava zašto nisi prekinula dojenje a dijete ti ima tek 11 mjeseci... dakle, potrebna je i dodatna edukacija medicinskog osoblja.
__________________
i'm so cool i shit icecubes.
MissLestrange is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:06   #93
da jos nesto osobno velim.
rode su mi puno puta pomogle i puno puta stale na zulj.
prihvatim od njih savjet koji mi treba i to je to.
ne bih im se pridruzila, ponekad ne odobravam njihove nacine, ali vazno mi je sto postoje i da se bore.

za one koji ne znaju - moje dijete je rodjeno carskim, bilo na intenzivnoj, vidjela sam ga tek cetvrti dan.
i priznajem da me stegne oko srca kad god cujem pricu o prirodnom porodu, bebi donesenoj nakon par sati koja je dobro uhvatila sisu, koja nije imala ragade ni soor ni blistere ni..., beba napreduje na tezini, i majci koja je odustala od dojenja....
daleko od toga da je osudjujem, i sigurna sam da je dobra majka.
ne vezem dojenje za majcinstvo.
bude mi zao propustene prilike za upoznavanje same sebe i prihvacanja svog tijela.
jer je dojenje kao i seks - mjesto gdje smo gole i necivilizirane.
i svoje.
bilo da dojimo, bilo da ne dojimo.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:07   #94
Quote:
SaveAss kaže: Pogledaj post
mlijeko majke koja puši je zagađeno i bolje je da djetetu daje adaptirano nego takvo mlijeko - bullshit. upravo s tim stavom već godinama nastupaju proizvođači adaptiranog (zato jer potencijalnim potrošačima i njihovoj djeci žele sve najbolje...yeah right...)

srećom, toplu vodu su već otkrili:
http://www.kellymom.com/health/lifestyle/smoking.html
http://www.llli.org/llleaderweb/LV/LVAugSep04p75.html
sto se tice pusenja i dojenja u pravu si. sjecam se da su jednoj mami u bolnici govorili ako bas ne moze ostaviti pusenje, nek bar zadnju cigaretu zapali najmanje pola sata prije dojenja, i jos nekakve savjete su jos dali, a NIKO nije rekao da zbog toga ne bi trebala dojiti. a ono sta sam ja spomenula u vezi dojenja i pusenja, je bilo bukvalno pusenje ZA VRIJEME dojenja. uzas.
Alica72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:12   #95
i meni je isto pušenje nepojmljivo i iskreno mi je gadljiva slika dojilje koja drži cigaru u ustima, nije mi čak drago ni što na ulici puše (pa u hodu izbjegavam nikotinske oblake kad hodam iza takvih) i definitivno stoji da je bolje ne pušiti, ali ako je dvojba pušiti i nedojiti ili pušiti i dojiti onda su svi argumenti na strani potonjeg.
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:14   #96
nit sam zaposlena u bebimilu, nit znam uopce kako taj bebimil izgleda, a i kad sam prelazila na adaptirano nisam nista ni sovca znala o njemu jer o tome je jako tesko saznati. jer kad bi se uopce usudio nekog to pitat, nedaju ti odgovor, vec pitanje a zasto ne dojis? sama sam si otisla i kupila ga, pa sjela i procitala sta na kutiji pise, uputstvo kako se priprema, koja kolicina i sl. nisam slusala rode nit druge babe vec sam se vodila svoji misljenjem i stavovima i tu mi niko ne moze nista rec. nit me zanima.
__________________
sve je istina
body is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:25   #97
Ja još imam svega osam , devet tjedana do kraja trudnoće i intezivno razmišljam da li ću imati mlijeka , da li ću uspjeti i znati dojiti, i moje mišljenje da tako razmišlja vjerovatno svaka majka....Svaka žena je danas dovoljno informirana da je majčuno mlijeko najzdravije , pa mislim da Rode pretjeruju u toj mjeri naglašavanja dojenja i optuživanja majki..
Kad su već tak aktivne , zašto nisu organizirale volonterke po bolnicama koje bi novim majka pokazale kako se doji , uzele si malo više vremena i truda jer je više nego očito da se u rodilištima majke ne mogu dovoljno educirati.
A drugo , kad su već tak jake na riječima i osuđivanjima trebale su zajašiti na
saborske zastupnike te ih natjerati da promijene zakon o koječemu što se tiče majki i trudnica....da ne nabrajam sve probleme....

napadati majku jer ne može dojiti je krajnji apsurd...mogu se kladit da iza te udruge sjede babci od 50 godina koje sam sigurna više od 50% nisu dojile....

Djetetu treba dati ljubav , brihu i podršku , a ne samo sisu da bi se osjećalo sigurno i zaštićeno , a znam jako puno žena koje su hranile bebe formulom , i ta djeca su dana izrasla u zdravu i pametnu djecu.....
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:34   #98
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
i ja, ali samo iz ekonomskih razloga

ozbiljno, mislim da je u danasnje doba to kurcenje kako je majcino mlijeko the best bla bla bla, totalno precijenjeno...

danasnja adaptirana mlijeka su vjerujem nutritionally superiornija od mlijeka nekih majki koje se ne hrane zdravo, a da ne govorim od onih sto puse i piju...
Joj daj ne pričaj bedastoče. Ne znam zašto tak puno ljudi misli da je ono što je industrijski proizvedeno bolje od prirodnog. Normalno je da je kravlje mlijeko bolje za telad, a ljudsko za djecu.
Tebi je vjerojatno i salama bolja od domaćeg komada mesa jer je industrijski prerađena pa je superiornija. Nekaj joj je dodano, ne ma veze što ne znaz što točno, ali mora bit bolje kad je industrijski

A majke koje puše i piju nisu dobre majke iz puno drugih razloga, a ne samo zbog kvalitete mlijeka.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:44   #99
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
ako cemo govoriti o zdravlju...

ovak, moj necak sad ima 8 god. i od prvog dana je na adaptiranom. bio je bolestan (prehladjen) svega par puta u zivotu, a IQ mu je 178. sad ce preskakati razred jer mu je gradivo prelagano i dosadjuje se....uz to jos trenira nogomet, hrvanje i tenis. i u istma je najbolji u svojoj grupi. fakat ga treba zaliti, a i njegovu mamu takodjer...

ja sam uvela adaptirano nakon 2 tjedna, i paralelno sam dojila do 3 i pol mjeseca. moj mali sad ima skoro 11 mj. i osim novoredjenacke zutice, jos niti jednom nije bio bolestan. nije imao temepraturu, proljev, niti je bio prehladjen. ja i muz smo ove godine dva puta pokupili gripu. nedavno nisam mogla 2 dana iz kreveta. a malom nista. spava s nama. bio je u dodiru s bolesnom djecom. i svi su cude kak do sada nije nista poupio. ustvari nedavno je pokupio je neki virus od svekrve koja je stalno nesto bolesna, a slini po njemu no nikakve simptome nije manifestirao osim zacepljenog nosa (sto smo uspjesno rijesili usisavacem) no zato je izgleda taj virus prenio meni i muzu... i bilo je gadno

jedina beba (14. mj) koju od ljudi s djecom s kojima se druzimo znam da je na adaptiranom, je samo jednom do sada imala malu prehladu. a sva ostala ekipa s djecom koju znamo, svi doje....i svima su djeca ono ne pretjerujem ali svako malo bolesna...

ja s ovim ne zelim reci da djeca na adaptiranom imaju snazniji imunitet...vec da je bullshit da su dojena djeca zdravija...

i uvijek cu svakome preporuciti da doji, osim majkama koje puse i koje se ne hrane zdravo...
u svakom slucaju je jeftinije...

Neću ja sad o inteligenciji jer ju ne povezujem s dojenjem. Moje dijete je dosta naprednije od puno druge djece, što nisam primjetila samo ja, nego i tete u igraonici, gdje je to posebno došlo do izražaja zbog grupe. Dal će tak biti i u školi nitko ne zna, ali nikad to ne pripisujem dojenju, nego svom vremenu posvećeno njoj i tome što se njom kvalitetno bavimo. Tako da dojenje na stranu po tom pitanju.

Što se zdravlja tiče, ne znači da djeca koja su hranjena adaptiranima ne mogu biti zdrava. Isto kao što se neki ljudi hrane nezdravo pa su zdravi. Prabaka mog muža ima 87 godina i svako jutro dok ustane pojede veliku žlicu šećera, jede samo masno meso jer joj drugo ne valja, od povrća jede samo krumpir pečen na masti, ali glavna hrana su joj kolači. Da ja tak jedem već bi imala 100 kila i vjerojatno životni vijek 50 godina. Znači ima organizama koji mogu podnijeti nezdravi način prehrane i dugo i dobro živjeti s istim.

Moji roditelji su oboje bolesni i ja znam što je bolest i moram priznati da je se bojim. Oni su se hranili i još se uvijek hrane izrazito nezdravo što sam ja promjenila dok sam postala sama svoja kuharica. I puno se bolje osjećam. Zato sam se ipak odlučila za dojenje i svu ostalu prirodnu hranu za svoje dijete, pa kao što joj neću davati adaptirano umjesto prirodnog mlijeka, tako joj neću davati niti smoki i čips umjesto voća i monte umjesto običnih jogurta.
Mislim da je glupo tvrditi da zdrava prehrana ne utječe na zdravlje, unatoč iznimkama kakvu i ja imam u bližoj obitelji.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 10:46   #100
Quote:
PaleBlueEyes kaže: Pogledaj post
hvala bogu na bocici i onome tko je izmisli...
Pa hvala bohu i na ljudskoj gluposti. Svrha joj je tu negdje ko i bočici.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:07.