Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2008., 16:54   #21
Laptop je marke Asus i danas je ravno 45i dan da je na popravku. Sad cu ih opet nazvat da im zobam mozak, a i oni meni, al stvarno više sam popizdio!!!!
TRAP-JAW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 13:53   #22
Ma takav ti je život u našoj lijepoj! Nemoj ništa očekivat, svi ljudi su svinje i gledaju samo svoje guzice!
Ego_Brain is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 12:11   #23
Quote:
TRAP-JAW kaže: Pogledaj post
Ovako, imam laptop koji sam kupio u KONIKOMU
Cuo sam dosta pohvala na rad inspektorata. Predlozio bih dalke svima koji vide da netko nesto mulja odrade svoju gradjansku duznost i cinkaju svaku sitnicu inspektoratu. Mislim da je to i jedini nacin da se od muljatora naprave trgovci kakvi zelimo da budu. U tvojem konkretnom slucaju podnesi prijavu i slobodno faksiraj tu prijavu i samom ducanu. Deranje mozda pomogne ali mislim da istu stvar mozes postic i bez deranja .
Sretno.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 10:51   #24
Quote:
TRAP-JAW kaže: Pogledaj post
-cut-
I naravno ja otišo ga reklamirat jer je pod garancijom pa neka ga poprave... Međutim laptop je već 45 dana kod njih, i kako stvari stoje neću ga dobit još izvjesno vrijeme, a neće mi dati niti novi(a trebali bi jer po zakonu nakon 45 dana ako ne uspiju popravit moju robu moraju mi dati novu)!
Nigdje u zakonima ne pise rok od 45 dana! Takvo nesto moze pisati samo u jamstvenom listu. Zakonski je definiran samo 'razuman/primjereni' rok za popravak.

Isto tako, ukoliko nije moguc popravak trgovac ti nije duzan predati novi proizvod vec ispravan proizvod.

Moj savjet: napisi pisani prigovor/dopis u kojem ces izmedju ostalog navesti rok do kojeg trazis da ti poprave neispravan proizvod i da u protivnom trazis drugi ispravan proizvod ili povrat novca ili nesto trece. To im dostavi na nacin da imas dokaz da su primili (preporuceno postom, osobno) i ocekuj odgovor u roku od 15 dana od primitka.

U protivnom i u slucaju da ne uspijes ostvariti ono sto si trazio u trazenom roku, obrati se Drzavnom inspektoratu.

Nadam se da sam pomogao.

BTW, kojoj si se to tocno Sluzbi za zastitu potrosaca obratio?
--@fska-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:15   #25
razumni rok za zamjenu ventilatora je - pola sata (hajdemo reci 3 dana)
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 12:08   #26
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
razumni rok za zamjenu ventilatora je - pola sata (hajdemo reci 3 dana)
To tvrdis ti! Za 'TRAP-JAW'-a je bitnije sto ce protumaciti nadlezni sud kao 'razumni rok'.

Zato je najbolje stvar uzeti u svoje ruke i sam odrediti taj 'rok' da se kasnije na sudu/inspekciji imas na sto pozivati, a samim time i znatno ubrzati dobivanje onoga sto ti je u interesu.
--@fska-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 13:30   #27
u jamstvenom listu sigurno negdje piše da ako ne poprave u roku od tol'ko i tol'ko dana da će ti zamijeniti uređaj, dakle to ti je dovoljno, naravno moraš imati potvrdu da su zaprimili uređaj i datum...ako to sve imaš i ako je prošlo više od onoliko dana koliko piše onda kreni u akciju i lijepo ih zajebi...nije da će se njima nešto strašno dogodit al bar ćeš se ti malo ispuhati
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 21:00   #28
Kupila pokvareni lap

U petak kupila lap, u Vemilu, u subotu ga isla raspakirati i ...... krepan...


odem danas do Vemila..i oni mene poslali u Senso....kao..Senso ce mi dat potvrdu da Vemil mi isporuci novi ispravni lap.....

Vemil, po mom sudu, su mi trebali dati novi ispravni laptop.....a ne poslati me na servis....., oni su ga trebali vratiti, reklamirati onome od koga su ga nabavili, kupili...i tako..

da sam imala pištolu pucala bi danas .. samo nisam se mogla odlučiti po kome
__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 22:13   #29
Da si ustrajala trebali su se VeMilovci sami time pozabaviti i ti bi bila potpuno zakonski u pravu. Zamisli da to meni kažu, a živim u Osijeku.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 23:30   #30
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Da si ustrajala trebali su se VeMilovci sami time pozabaviti i ti bi bila potpuno zakonski u pravu. Zamisli da to meni kažu, a živim u Osijeku.


Da sam ustrajala? pa pripovedala sam mu tam deset minut..al..kaze "gospon" da su oni samo distributeri.. da mi nemogu dati novi...da mi Senso mora dat potrvrdu da bi ja dobila novoga....al...da sam ja bila malo pametnija...da sam bila...zaprijetila im...s jednom ljepom reklamom u novinama, il ..da sam htjela mozda vidjeti kakvog sefa..al....sad je kasno..moj lapić, novi, novcati..je na popravku..

Ista stvar u dlaku mi se dogodila sa ovom kutijom po kojoj sad lupam...ista stvar...novi takodjer zavrsio u Sensu.....ista marka, naravno Fujitsu.....treci nebu Fujitsu sigurno!!!!!!!!!!
__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2008., 23:33   #31
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Da si ustrajala trebali su se VeMilovci sami time pozabaviti i ti bi bila potpuno zakonski u pravu. Zamisli da to meni kažu, a živim u Osijeku.


Eh....baaaaas za ovakve slucajeve imam u mobu broj zastite potrosaca, i da sam se sjetila!!!!!

....sad se sjetila..

muka mi je malooooo
__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..

Zadnje uređivanje djurdjica : 21.01.2008. at 23:39. Reason: ..........
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 03:36   #32
Arrow Ovo što se meni dogodilo je strašno!

Poznato je da Vemil ima sheme koje prodaje svima. Meni je nedavno crkao miš koji sam kupila kod njih za velike novce. Ljepo sam ga odnesla kod njih na servis i oni ga ljepo preuzeli. Prošlo mjesec dana nitko se ne javlja pa ja zovem njih. Prvo me frajer uvjerava da oni nisu uopće zaduženi za preuzimanje robe već da sam ja trebala miš nositi u servis a na formularu za primitak robe lijepo piše da su oni to dužni napraviti. Kad sam mu to pročitala samo je prešao preko toga. No dobro, kaže on meni da ja zovem servis i pitam kaj je s mišem. Ok, bolje ja nego oni jer vidim da su urgentni do bola. Zovem ja servis a frajer me pita za broj naloga pod kojim su oni primili moj miš na servis od Vemila. I tako ja opet zovem Vemil i opet on meni istu priču... Reko stari daj ne tupi mi, samo mi reci taj broj naloga pa da čujem kaj je. Ok, dao frajer broj i sad ja opet zovem servis. Tad mi čovjek u servisu veli da je miš kod njih i da ga još nisu stigli pogledat jer su bili godišnji pa ovo ono... Koji mrtvi godišnji a sredina 10 mj... Kao zvati će me sljedeći tjedan pa će mi reći kaj je bilo s beštijom od miša. I tako prošao tjedan, dva, tri... Zaboravih ja skoro na miša i onda konačno na 90-ti dan što sam predala miš u Vemil da ga odnesu na servis, skoro mi se desio slom živaca. Zovem servis i kažu mi da je miš još uvijek kod njih ali da se desio sporazum. Naime, kao ne bi mi smio baš reći ali "...ovi u Vemilu su zeznuli stvar jer nisu nam dostavili kopiju računa kojim potvrđuju da su taj moj nesretni miš kupili kod nas...". EEEE Reko, onaj ko će mi se sad javit u Vemilu nahebo je. I tako ja objašnjavam ljutim glasom liku iz Vemila da "...ja nisam njihov admin, da ne želim i neću obavljati njihov posao, da ovo da ono...", a on meni onako nonšalantno da su se trebali onda javit iz servisa za taj hebeni račun!!!! Mislim lud hebe zbunjenog. Na kraju mu rekoh smrtno ozbiljno: "...ja želim miša za 48 sati da me čeka na pultu u Vemilu a ispod njega knjiga žalbe i zlatno pero!" I kaj da kažem više, zvao me čovjek iz Vemila drugi dan da me miš čeka. Nažalost je dečko išao po njega pa si nisam olakšala dušu barem malo u knjizi žalbe
Sramotno je što nam taj zakon o potrošačima ne jamči skoro nikakva prava a opet kupovati se mora...
snokia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 20:41   #33
Novi lap

Ja dobila novi laptopo od senso servisaaaaaa...
__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 20:57   #34
Što se Vemila tiče, imala sam i ja pravu priču s njima, ali ajmo reći kako sam to preboljela i od tada nikad više nisam nešto kupila kod njih. Gamad.

Uglavnom, htjela sam ispričati što se desilo bratu od moje frendice. Naime, kupio je onaj volan za vožnju, platio ga 2000kn, tako nešto, i nakon tjedan dana volan je, naravno, crknuo.

Odnio ga je na servis i kao, nisu ga mogli popraviti pa su mu u zamjenu dali izložbeni primjerak koji je totalno bio zdrsan, uništen i sl. Ono, kao da su mu dali star volan.

Uglavnom, njegov stari je tada popizdio, malo se raspitao o inspektoratu i nazvao ih te im sve lijepo izredao. Nakon par dana, čekao ga je nov novcat volan u Vemilu koji je otišao uzeti.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 01:55   #35
Samo spomenut novinare da vidis kako davaju odma novo bez ikakvih problema
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 20:04   #36
Quote:
--@fska-- kaže: Pogledaj post
Nigdje u zakonima ne pise rok od 45 dana! Takvo nesto moze pisati samo u jamstvenom listu. Zakonski je definiran samo 'razuman/primjereni' rok za popravak.

Isto tako, ukoliko nije moguc popravak trgovac ti nije duzan predati novi proizvod vec ispravan proizvod.

Moj savjet: napisi pisani prigovor/dopis u kojem ces izmedju ostalog navesti rok do kojeg trazis da ti poprave neispravan proizvod i da u protivnom trazis drugi ispravan proizvod ili povrat novca ili nesto trece. To im dostavi na nacin da imas dokaz da su primili (preporuceno postom, osobno) i ocekuj odgovor u roku od 15 dana od primitka.

U protivnom i u slucaju da ne uspijes ostvariti ono sto si trazio u trazenom roku, obrati se Drzavnom inspektoratu.

Nadam se da sam pomogao.

BTW, kojoj si se to tocno Sluzbi za zastitu potrosaca obratio?
forumaš je napisao da je zakonski rok 45 dana, ti navodiš da u zakonu to ne piše. Molim te, ne lupetaj gluposti. U zakonu piše da ga moraju popraviti u roku određenim jamstvenim listom. Ukoliko ga ne poprave u tom roku, kupac ima pravo ili raskinuti kupoprodajni ugovor ili tražiti razmjerno sniženje cijene. Prema tome, kada je određeno u jamstvenom listu da je obveza prodavatelja da u roku od 45 dana popravi uređaj, taj je rok zakonski rok.
Ubuduće ne piši gluposti.
Robby is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 20:14   #37
Quote:
Robby kaže: Pogledaj post
forumaš je napisao da je zakonski rok 45 dana, ti navodiš da u zakonu to ne piše. Molim te, ne lupetaj gluposti. U zakonu piše da ga moraju popraviti u roku određenim jamstvenim listom. Ukoliko ga ne poprave u tom roku, kupac ima pravo ili raskinuti kupoprodajni ugovor ili tražiti razmjerno sniženje cijene. Prema tome, kada je određeno u jamstvenom listu da je obveza prodavatelja da u roku od 45 dana popravi uređaj, taj je rok zakonski rok.
Ubuduće ne piši gluposti.
zakonski rok je rok propisan zakonom. jamstveni rok je u samom jamstvu, a zakonom je odredjeno da se postuje jamstveni rok, odnosno razumni rok. to ga ne cini zakonskim rokom.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 21:16   #38
da i u garancijama piše popravak u razumnom roku (prem da mislim da sud prihvaća 45 dana kao razumni rok )
pogledajte si jamstvene listove
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 21:17   #39
postoji li uopće u hrvatskoj zakon o zaštiti potrošača?
__________________
Life is about things eating other things - Hal
iharhajster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 21:32   #40
ne, to mi samo tako zovemo naravno da postoji.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.