Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2016., 22:02   #21
Quote:
AguaFria kaže: Pogledaj post
Evo ti odgovori na tvoja pitanja.

Osiguranje za ulaganje na FX tržište ne postoji. To je laž. Pitaj one koje je SNB sredio s jednom jedinom odlukom.
Nema tog brokera koji zna što radi da će ti dati kopirati njegove trgovine. Mirroring nije baš uspješna stvar.
Pravi "algosi" i "roboti" koštaju jako puno. Jako, jako puno. I trebaš imati puno uvjeta za to.
Fingirati stvari je moguće. Tko ti garantira da ne postoji 10-ak demo računa i da je stavljen samo onaj uspješan, a svi ostali nisu spomenuti?

Zašto ne budeš iskren i kažeš da želiš ovdje naći ljude od kojih bi dobio refferal proviziju i da samo to želiš?
Ti si najobičniji "agent" koji želi proviziju.

Objavi javno ima te firme i njihovu web stranicu, da se ljudi mogu sami odlučiti i malo istražiti.
Ok, vidim da cu morati jos jednom detaljno da razjasnim to oko osiguranja uloga, jer mi je mnogo njih i na jednom drugom forumu reklo da na berzi tako nesto ne postoji, da berza nije banka.
Za fingiranje ne znam, pitam.

Ne zelim da nadjem ljude, a i glupo je traziti ih ako javno kazem da i ja imam sumnje i nedoumice i da nisam ni blizu odluke da ulozim svoje pare koje ne kradem vec poprilicno tesko zaradjujem.

I na kraju, nisam hteo da kazem ime firme jer ne znam da li je to po pravilima foruma, ali posto me prozivas, reci cu, a mod neka izbrise taj deo ako time krsim pravila.

Firma se zove FX21, i iz Madjarske je, ovo bi trebalo da im je sajt

http://kezeltszamla.hu/fx21-kezelt-szamla/

Sajt je samo na madjarskom jeziku, sto je poprilicno cudno, ili mozda i nije, ne znam. Prevodio sam sajt uz pomoc google prevodioca i proveravao informacije
Na sajtu nema sedista firme, kontaktirao sam ih mejlom i dobio informaciju da firma nema tako nesto kao sto su sluzbene prostorije.

Dalje, kad sam se logovao i otvarao racun, bez obaveza, jos nisam ulozio ni cent, niti cu dok ne razjasnim svu tu zbrku oko toga, moj madjarski prijatelj me uputio na ovaj sajt:

https://dcfxbroker.com/

Eto, to je otprilike to cime baratam, i voleo bih da mi nek opomogne da povezem stvari, to je sve, bez namere da se pravdam, nisam nikakav agent niti bilo sta drugo.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:03   #22
http://www.bloomberg.com/news/articl...-funds-of-2015

Ovdje uzeti u obzir veličinu fonda i s čime trguju. Čisto orijentacije radi. I treba imati sreće i izabrati fond.
Ovo su najbolji, a puno ih je negativno završilo godinu. A to su profesionalci.




Zaista, ova tema zaslužuje lock.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:07   #23
Quote:
AguaFria kaže: Pogledaj post
http://www.bloomberg.com/news/articl...-funds-of-2015

Ovdje uzeti u obzir veličinu fonda i s čime trguju. Čisto orijentacije radi. I treba imati sreće i izabrati fond.
Ovo su najbolji, a puno ih je negativno završilo godinu. A to su profesionalci.




Zaista, ova tema zaslužuje lock.
Kako mi je objasnjeno, uloge do 20000$ automatski osigurava madjarska drzava. U Srbiji imas slicno, ali kod bakarskih depozita koji su automatski osigurani kod agencije za osiguranje depozita, u iznosu do 50000€.
A pri potpisivanju ugovora, biras opcije sa razlicitim stepenom zastite kapitala, sto veci stepen zastite, manja potencijalna dobit.

E sad, ono sto ja nisam siguran je kakve veze imaju bankarski i berzanski ulozi, ali odlicno, eto jednog dobrog pitanja za mog prijatelja.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:09   #24
Pogledao sam brokera. Mađare mi se ne da tražiti translate danas.

Broker nema depositary bank, ne daje nikakav detalj o sebi, ima unajmljen ured u Abu Dabhi gdje je van bilo koje jurisdikcije nekog Hrvata ili Mađara. To ti znači da kada ode sve u propast, nećeš niti centa vidjeti.
Niti jedna slika nekoga tko tamo radi, niti jedna adresa. Ultra sumljivo.



Ovo ti je notorna prevara.


https://whois.domaintools.com/dcfxbroker.com

Mađar koji je otvorio fantomsku firmu u UAE. Sačuvaj svoj novac, nemoj ga izgubiti bezveze.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:11   #25
Pretpostavljam da si iz Srbije. To je samo kod banaka taj zakon. I to ako država ima novca. Nema veze banka s burzom ili foreksom. To je visoko riskanto ulaganje, niti jedna država nikada neće nekome vratiti to što je izgubio na riskantnom ulaganju.

Misliš li da će Mađari strancima išta isplatiti? Drugo, ovo nije banka nego privatno ulaganje, samo će ti se nasmijati da bilo što pokažeš od zahtjeva ili nekog ugovora.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:17   #26
Quote:
AguaFria kaže: Pogledaj post
Pogledao sam brokera. Mađare mi se ne da tražiti translate danas.

Broker nema depositary bank, ne daje nikakav detalj o sebi, ima unajmljen ured u Abu Dabhi gdje je van bilo koje jurisdikcije nekog Hrvata ili Mađara. To ti znači da kada ode sve u propast, nećeš niti centa vidjeti.
Niti jedna slika nekoga tko tamo radi, niti jedna adresa. Ultra sumljivo.



Ovo ti je notorna prevara.


https://whois.domaintools.com/dcfxbroker.com

Mađar koji je otvorio fantomsku firmu u UAE. Sačuvaj svoj novac, nemoj ga izgubiti bezveze.
Da, video sam da je u Abu Dabiju. Dakle, ako razumem dobro, ja sam otvorio web account kod nekog brokera koji ima sediste u Abu Dabiju. I sada on okrece moj novac, ako mu budem uplatio naravno?
Sta znaci da nema depositary bank?
Ne mozes da mi objasnis kakve sad veze ima Abu Dabi sa madjarskom firmom?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:21   #27
Znači da neće napisati preko koje banke prima depozite. I to znači da ti ne možeš zvati i pitati banku gdje je taj novac završio, makar sumnjam da bi ti to rekli. Ali ako ikada bude neka istraga, nemaš nikakve dokaze.

Vidio sam da Mađarima savjetuje da ide u Slovačku i od tamo uplaćuju novac. To je jako sumljivo. Znači da vrlo vjerojatno ima probleme s mađarskim vlastima a u Slovačkoj ga ne poznaju.

Ovo je priča sto puta viđena.

Ajde razmisli.

Pričaju ti da je sav novac osiguran, a s druge strane ti su uplatio nekome koga nikada nisi vidio u Abu Dabhi? Pa tko ti tu osigurava novac? Lažu, sve je to čista laž i prevara.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:22   #28
Quote:
AguaFria kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da si iz Srbije. To je samo kod banaka taj zakon. I to ako država ima novca. Nema veze banka s burzom ili foreksom. To je visoko riskanto ulaganje, niti jedna država nikada neće nekome vratiti to što je izgubio na riskantnom ulaganju.

Misliš li da će Mađari strancima išta isplatiti? Drugo, ovo nije banka nego privatno ulaganje, samo će ti se nasmijati da bilo što pokažeš od zahtjeva ili nekog ugovora.
Banka nema veze sa ulogom, ali mozda sa firmom fx21 potpisujes neki ugovor koji podrazumeva da drzava stiti tvoj novac. I da je rizik njihov, a ne tvoj.

Madjari imaju sudove i pravni poredak, ako dodje do toga...
O prirodi ulaganja cu jos morati da vidim.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:24   #29
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Banka nema veze sa ulogom, ali mozda sa firmom fx21 potpisujes neki ugovor koji podrazumeva da drzava stiti tvoj novac. I da je rizik njihov, a ne tvoj.

Madjari imaju sudove i pravni poredak, ako dodje do toga...
O prirodi ulaganja cu jos morati da vidim.
Oprosti, ali ti si jako naivan.

Sav rizik je na tebi.

Pošalji mađarskom ministarstvu pravosuđa i financija e mail s ovim pitanjem i reci što će ti odgovoriti.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:27   #30
Quote:
AguaFria kaže: Pogledaj post
Znači da neće napisati preko koje banke prima depozite. I to znači da ti ne možeš zvati i pitati banku gdje je taj novac završio, makar sumnjam da bi ti to rekli. Ali ako ikada bude neka istraga, nemaš nikakve dokaze.

Vidio sam da Mađarima savjetuje da ide u Slovačku i od tamo uplaćuju novac. To je jako sumljivo. Znači da vrlo vjerojatno ima probleme s mađarskim vlastima a u Slovačkoj ga ne poznaju.

Ovo je priča sto puta viđena.

Ajde razmisli.

Pričaju ti da je sav novac osiguran, a s druge strane ti su uplatio nekome koga nikada nisi vidio u Abu Dabhi? Pa tko ti tu osigurava novac? Lažu, sve je to čista laž i prevara.
Jasno mi je sad to oko depositary bank. U pravu si, taj podatak bi trebalo znati, gde leze moj novac.

Da, Madjarima savetuju da idu u Slovacku, to sam i ja primetio i pitao, odgovor je bio da su u Madjarskoj zahvaljujuci Orbanovim merama takse na ove stvari ogromne, i da je zato bolje skoknuti do susedne Slovacke i tamo otvoriti racun.

Za mene licno, posto nisam madjarski, nego srpski drzavljanin, receno je da prvi put mogu da dodjem licno u Budimpestu da potpisem ugovor, i polozim inicijalni novac, a onda bi sve islo preko banke u Srbiji, u kojoj vec imam otvoren devizni racun.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:28   #31
Quote:
AguaFria kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali ti si jako naivan.

Sav rizik je na tebi.

Pošalji mađarskom ministarstvu pravosuđa i financija e mail s ovim pitanjem i reci što će ti odgovoriti.
Pa eto, i mi naivni umemo da otvorimo temu na forumu, pa da nas vi premazani informisete, internet je zakon.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:30   #32
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Pa eto, i mi naivni umemo da otvorimo temu na forumu, pa da nas vi premazani informisete, internet je zakon.
Vidi, ja nemam ništa od ovoga.

Ali, ovo ti je tako čista prevara da je to preočito.

Nemoj ulagati novac, ostati ćeš bez svega.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:32   #33
Quote:
AguaFria kaže: Pogledaj post
Vidi, ja nemam ništa od ovoga.

Ali, ovo ti je tako čista prevara da je to preočito.

Nemoj ulagati novac, ostati ćeš bez svega.
Pa ok, pomogao si mi da uvidim neke stvari, i da potvrdim neke sumnje, kako vec rekoh, nemam novca da ga bas bacam tek tako...
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:39   #34
https://www.otpbank.hu/static/portal..._transfers.pdf

Za par minuta sam ovo našao.
Ovdje su ti naknade koje OTP banka uzima od klijenata za bankovne transfere u inozemstvo. Nisu uopće velike.
I tu su te lagali.

Dam se kladiti da ne žele imati nikakve tragove o sebi u Mađarskoj nego ljude zato upućuju u Slovačku. Ovo ti sve smrdi na prevaru.

Tema zaista zaslužuje da se zaključa.
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:42   #35
A reci mi jos ovo, HladnaVodo. Inicijalno me prijatelj uputio da otvorim web nalog na ovom sajtu:

https://bcfxbroker.com/

Meni tek sad nista nije jasno, gde sam ja to pootvarao naloge, kakva je razlika izmedju dcfx brokera i bcfx brokera, jesu li to dve razlicite brokerske kuce i kakve oni veze imaju sa onom madjarskom firmom?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:50   #36
https://whois.icann.org/en/lookup?name=bcfxbroker.com

Netko sa Cipra.

Zaista ne znam što si ti sve radio. Ali, zapitaj se, kolike su šanse da dobiješ nazad nešto što si poslao u Abu Dabhi ili na Cipar? Prije ćeš smuvati Scarlett Johnasson.

Ako imaš vremena, malo čitaj ovaj forum da vidiš kakvih sve prevara ima.

http://www.forexpeacearmy.com/commun...ers-court.144/

Ovo je najbolji dio, kandidati za forex prevaru godine

http://www.forexpeacearmy.com/commun...-the-year.137/
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 22:55   #37
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Kako mi je objasnjeno, uloge do 20000$ automatski osigurava madjarska drzava. U Srbiji imas slicno, ali kod bakarskih depozita koji su automatski osigurani kod agencije za osiguranje depozita, u iznosu do 50000€.
A pri potpisivanju ugovora, biras opcije sa razlicitim stepenom zastite kapitala, sto veci stepen zastite, manja potencijalna dobit.

E sad, ono sto ja nisam siguran je kakve veze imaju bankarski i berzanski ulozi, ali odlicno, eto jednog dobrog pitanja za mog prijatelja.
Država sigurno ne osigurava ništa od gubitka prilikom trgovanja na burzi ili Forexu.
Takve stvari ne postoje.

Očito nemaš pojma o tome kako tržišta funkcioniraju, pa si popušio ovu hrpu bajki i laži.
Ako im daš novac, izvarat će te kao zadnju budalu.
Radije uloži nešto vremena u edukaciju.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 23:12   #38
Quote:
AguaFria kaže: Pogledaj post
https://whois.icann.org/en/lookup?name=bcfxbroker.com

Netko sa Cipra.

Zaista ne znam što si ti sve radio. Ali, zapitaj se, kolike su šanse da dobiješ nazad nešto što si poslao u Abu Dabhi ili na Cipar? Prije ćeš smuvati Scarlett Johnasson.

Ako imaš vremena, malo čitaj ovaj forum da vidiš kakvih sve prevara ima.

http://www.forexpeacearmy.com/commun...ers-court.144/

Ovo je najbolji dio, kandidati za forex prevaru godine

http://www.forexpeacearmy.com/commun...-the-year.137/
Sto nije kostalo ni centa nije mi bio problem da radim . Kad je doslo do toga da treba uloziti, stao sam.
Da, gledam ove stvari, dzungla..
A sto si tice vracanja para, otkud znam, tamo navodno imas stanje u svakom trenutku, pa mozes da izdas nalog da se povuce cela ili deo sume, sve je to lepo izgledalo u teoriji.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 23:14   #39
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Država sigurno ne osigurava ništa od gubitka prilikom trgovanja na burzi ili Forexu.
Takve stvari ne postoje.

Očito nemaš pojma o tome kako tržišta funkcioniraju, pa si popušio ovu hrpu bajki i laži.
Ako im daš novac, izvarat će te kao zadnju budalu.
Radije uloži nešto vremena u edukaciju.
Ali stos je sto ja izgleda ne idem direktno na berzu vec preko te neke firme ili cega vec.
Naravno da ne znam, a evo, i ovo je neka edukacija...
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 23:18   #40
Postoje razne metode dijeljenja trgovačkih strategija i samog trgovanja, postoje i mreže/siteovi koji su napravljeni samo za to i ne baziraju se na prevari.

Profit sharing se uglavnom radi preko tzv. PAMM accounta, Alpari ih je izmislio, pa kreni proučavati od tamo. Ono što se zaradi, broker djeli između 'investitora' i managera.

Druga metoda je da plaćaš fixnu cifru da slijediš nekoga, odnosno da se kopiraju transakcije koje netko izvodi na jednom računu na tvoj račun.

Također, postoje brokeri čiji su računi osigurani od propasti brokera do određene cifre. Alpari UK je propao nedavno, pa prosurfaj i pogledaj kako je to išlo. Pazi, ulagači su osigurani od propasti brokera, ne od samodestruktivnih aktivnosti

Da li je broker dobar ili loš, znati ćeš ako si barem poluprofesionalac - odmah. Ako znaš koristiti mozak i koristiš ga, opet ćeš shvatiti relativno brzo. Ostali mogu gledati recenzije brokera na siteovima poput forex peace army (što nije loša informacija).

Što taj Mađar nudi i radi, na tebi je da procijeniš. On može biti fond manager, posrednik ili varalica.

Ako se hoćeš kockati na fxu bez da znaš trgovati, u principu ćeš morati naučiti što je rizik (a to nisu ove gluposti o kojima pišeš gore), risk i money management, DD i još nekoliko stvari, kako bi mogao procijeniti na koji način tko trguje, koliki mu je rizik sustava u odnosu na dobit i slično, jer prepustiti nekom drugom da ti to vodi je idiotizam.

Sve u svemu, kao i u svemu drugome, ako hoćeš novac zaraditi na neki način, potreban je daleko veći angažman od otvaranja par threadova na forumima.

Ugodnu zabavu.
srletina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.