Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2008., 15:57   #201
Bila sam u Budimpesti, pre neki dan, u Széchenyi banji
Vrlo specificno - pozitivno - iskustvo, zbog klasicne arhitekture
__________________
Yahti.com plovim ja
new media is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 12:46   #202
Prošlu nedjelju sam bila u Termama Jezerčica, odvojeni dio Stubičkih toplica i to je stvarno jad i bijeda.

Ne bi više nikada tamo išla. Ipak su Tuheljeske toplice puno bolje, a Čateške su još i najbolje. U Jezerčici postoji jedan veliki bazen u kojem voda baš i nije protočna, nije niti čista, kosa pliva po bazenu i hvatala mi se za dlanove, svi ventili na koje sam naišla za dotok svježe vode su bili zatvoreni, a voda je dosta topla i u više od pola bazena je plitka voda, a samo u jednoj trećini bazena je duboka voda oko 2 metra. Djeca posvuda skaču u vodu iako je to zabranjeno, ali to je jedini bazen pa i ne mogu drugdje skakati. Postoji još jedan sasvim mali bazen, na kojem su tri mala tobogana, a u tom bazenčiću su i istureni djelovi sa jakuzijem i masažnom vodom. Problem je što su to napravili u tom malom bazenu sa toboganima, pa su ljudi u jakuziju stalno pošpricani po glavi i to jako od djece koja se spuštaju na tobogan. Ležaljke oko bazena su besplatne, ali nema ih dovoljno, a suncobrani su isto rijetkost, i to samo nekoliko onih velikih kao u vanjskim terasama restorana. Postoji i mali restoran na samom bazenu, ali tamo nema ništa za kupiti osim pomes fritesa, sendviča i pića. Ako produžite preko parka doći ćete na terasu od hotelskog restorana. Tu je hrana jeftina i ima više toga za naručiti, ali ćevapi koje sam ja jela su bili užasno loši, suhi, pre ljuti i nekvalitetni. Osim ćevapa mogla se naručiti i kotlovina što zapravo uopće nije kotlovina, već hrenovka, komad piletine i tvrde svinjetine u nekom nedefiniranom umaku. Parkiralište je daleko pre malo za sve aute koji se žele parkirati, iako postoji dovoljno prostora, tako da mi nije jasno zašto nisu uredili veće parkiralište. Cjelodnevna ulaznica za odrasle za bazen je 40 kuna i to je puno previše jer taj jedan veliki bazen ne nudi ništa osim prljave vode, koja nije dovoljno protočna. Zanimljivo je da ne postoji poludnevna ili barem ulaznica od tri sata, koja se inače bez problema može kupiti u Čateškim i Tuheljskim toplicama. Oko bazena postoje nogoperi za pranje nogu upitne funkcije, jer je to zapravo isto prljava ustajala voda koja nije protočna i ne mijenja se. Glavno je da su posvuda stavili nisku žičanu ogradu kako se ne bi zaobilazilo te prljave nogopere. Ta niska žičana ograda je zelene boje i teško je uočljiva tako da je moja mama zapela za nju i pala i jako se udarila u nogu, iako se nije uopće kupala.

Jednom riječju užas od kupališta. Bolje je otići bilo gdje drugdje, pa čak i na Jarun.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 09:20   #203
Trebam ponovno vasu pomoc za frenda - zapravo njegovu mamu. Ona je slagirana pa je on njuhtio odvesti u neku toplicu da malo doce sebi. Znaci trazimo neke toplice s dobrim rehabilitasiskim programom ili jako dobrim wellnesom. Znaci sa jednu stariju zenu, ne treba sada neke ayuverda masaze i tobogani.
Pregledao sam malo klasicne preporuke u sjevernom dijelu Hrvatske i u sloveniji (Varazdinske, Tuheljske, Sv. Martin na muri, Catez, Olimia i Terme 3000). Cini mi se da su Varazdinske toplice mozda najbolji izbor sa njega tj. njegovu mamu. Slazete se? Imate li drugih, boljih ideja?
THX na pomoci.
__________________
Never try to argue with an idiot, he will lower you to his level and beat you with experience
silentBOB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 14:21   #204
Varaždinske toplice su dosta dobre i moja baka je išla samo tamo ali ona je išla zbog reume i poteškoća u kretanju. Pitajte još doktora opće prakse u koje toplice bi mogla otići. Mislim da bi čak mogla dobiti i preko socijalnog tako da ne mora sve plaćati. U tu proceduru će je uputiti njezin doktor opće prakse pa ga svakako pitajte.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 15:20   #205
Novac sada nije tolki problem. Frend je njoj htio nesto stvarno dobro organizirati.
__________________
Never try to argue with an idiot, he will lower you to his level and beat you with experience
silentBOB is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 21:18   #206
probaj pitati na Zdravlju bolje, ovdje ćeš prije dobiti savjet o ayurvedskim masažama (kako si to lijepo sročio ) iako ja pozivam forumaše da i ovdje pišu o zdravstveno-rehabilitacijskoj strani toplica, ne samo zabavnoj
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 14:56   #207
Quote:
silentBOB kaže: Pogledaj post
Trebam ponovno vasu pomoc za frenda - zapravo njegovu mamu. Ona je slagirana pa je on njuhtio odvesti u neku toplicu da malo doce sebi. Znaci trazimo neke toplice s dobrim rehabilitasiskim programom ili jako dobrim wellnesom. Znaci sa jednu stariju zenu, ne treba sada neke ayuverda masaze i tobogani.
Pregledao sam malo klasicne preporuke u sjevernom dijelu Hrvatske i u sloveniji (Varazdinske, Tuheljske, Sv. Martin na muri, Catez, Olimia i Terme 3000). Cini mi se da su Varazdinske toplice mozda najbolji izbor sa njega tj. njegovu mamu. Slazete se? Imate li drugih, boljih ideja?
THX na pomoci.
imaš u Daruvaru zdravstveno rehabilitacioni kompleks, od ove godine i novo otvoreni welnes. Cijene koliko sam ja pratio izuzteno niže u odnosu na ostale.
evo link pa zovi
http://www.daruvarske-toplice.hr/
Casablanca10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 22:10   #208
Hej ljudi!

Evo ovako, procitala sam svih 6 stranica, ali htijela bi cuti jos neka iskustva!

Dakle, sa dragim planiram produzeni wellness vikend ( 3 nocenja, 2 nam se cine premalo), sve su opcije otvorene (Istra, Dalmacija, Terme... ) osim Opatije ( jer sam rodena Rijecanka )

U Istri sam bila u Umagu (Hotel Sol), svaka pohvala, wellness maleni ali interesantan, poslije sam bila jos jednom u prolazu, ali to je wellness koji je dovoljno posjetiti jedanput, drugi put vec nije tako zanimljiv...

S obzirom da vise nije sezona, sve je prilicno zamrlo, htijela bi da odemo u wellness koji ima nesto ponuditi sto se tice sauna, masaza i ostalih uzivancija!

Zainteresirala sam se za Hotel Istra u Rovinju na otoku sv. Andrija, cini mi se da je tamo wellness centar jako dobar, a ima i puno mjesta za setnje, cini mi se kao pun pogodak za romanticni vikend, pa ako neko ima iskustvo, voljela bi da ga podjeli!

I za kraj, dvoumila sam se izmedu Terma Tuhelj i Terma Olimija pa sam po Vasim komentarima shvatila da su zapravo terme tuhelj puno slabije od ovih slovenskih!

Ako odem u terme Olimija, hotel Sotelija, dali sam povezana sa tim svjetom sauna i kako sve to zajedno izgleda, dali ima whirpoola, kneipp staza, laconiuma itd...

Molila bih one koji su bili da malo opisu wellness centar u Termama Olimija
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 11:42   #209
Ljudi, ja se odlucila za Terme Olimia Hotel Sotelija, nadam se da sam dobro izabrala!

Javim Vam se kad se vratim!
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 11:53   #210
Iako se jos malo neckam dali Terme Olimia ili Rovinj, otok sv. Andrija!

Ipak bi htijela romantican wellness vikend!

Pliz ljudi, rijesite me dileme
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 22:54   #211
Quote:
Vesper Lynd kaže: Pogledaj post
Iako se jos malo neckam dali Terme Olimia ili Rovinj, otok sv. Andrija!

Ipak bi htijela romantican wellness vikend!

Pliz ljudi, rijesite me dileme
Moji su bili u Olimiji, Sotelija hotel, preoduševljeni. Sad planiramo dragi i ja ali je cijeli 10 mj popunjen
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:23   #212
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Moji su bili u Olimiji, Sotelija hotel, preoduševljeni. Sad planiramo dragi i ja ali je cijeli 10 mj popunjen
Hvala ti na preporuci

Rovinj nam se cinio romanticnijim, ali mi smo se namjerili ipak na pravi wellness, whirpooli, masaze, saune tako da izbor definitivno pada na Hotel Soteliju u Termama Olimija, samo meni se cini da ipak ima mjesta! Ja sam gledala jucer na njihovoj web stranici i cini mi se da nisu puni svi kapaciteti! Neznam, ali jurim sad bookirati ako stignem
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:40   #213
Quote:
Vesper Lynd kaže: Pogledaj post
Hvala ti na preporuci

Rovinj nam se cinio romanticnijim, ali mi smo se namjerili ipak na pravi wellness, whirpooli, masaze, saune tako da izbor definitivno pada na Hotel Soteliju u Termama Olimija, samo meni se cini da ipak ima mjesta! Ja sam gledala jucer na njihovoj web stranici i cini mi se da nisu puni svi kapaciteti! Neznam, ali jurim sad bookirati ako stignem
I ja sam gledala na njihovim stranicama. Mi bi htjeli od srijede/četvrtka pa do nedjelje. Možda ima od pon do petka, ali za vikend teško.
A mi bi išli čim prije
Poslat ću im ipak mail...pa...možda se i vidimo tamo

Javi ako si rezervirala
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:46   #214
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
I ja sam gledala na njihovim stranicama. Mi bi htjeli od srijede/četvrtka pa do nedjelje. Možda ima od pon do petka, ali za vikend teško.
A mi bi išli čim prije
Poslat ću im ipak mail...pa...možda se i vidimo tamo

Javi ako si rezervirala
Evo sad sam gledala, mi bi isto isli preko tjedna, nekako mislim da je opet bar malo manja guzva nego preko vikenda! Od 27.10 - 30. 10 su slobodni, to je od ponedjeljka do srijede!
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:50   #215
U jednom je terminu slobodan i onaj Aparthotel Rosa, cijena dode 200eura manja i ja bi iskreno rade tih 200eura potrosila na masaze nego na smjestaj, ali kad bolje razmislim, nemamo dorucka, nemamo vecere, mozda necemo znat gdje mozemo otic na veceru ako tamo nema nekih posebnih restorana, jos cemo ostat gladni, a na vecere cemo opet otprilike isti novac potrosit! A i nama je bitno opet kakav nam je smjestaj!
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 12:03   #216
Quote:
Vesper Lynd kaže: Pogledaj post
U jednom je terminu slobodan i onaj Aparthotel Rosa, cijena dode 200eura manja i ja bi iskreno rade tih 200eura potrosila na masaze nego na smjestaj, ali kad bolje razmislim, nemamo dorucka, nemamo vecere, mozda necemo znat gdje mozemo otic na veceru ako tamo nema nekih posebnih restorana, jos cemo ostat gladni, a na vecere cemo opet otprilike isti novac potrosit! A i nama je bitno opet kakav nam je smjestaj!
Ma mislim da je to bezveze. Dođeš se odmorit a ne kuhat i ić po gradu tražit restorane.
Mi bi za vikend i 2 dana u tjednu jer muž ne može dobit slobodno od pon do petka. Jedva je ovo dobio, samo moramo nać sl. termin. Ako ne nađemo u Olimiji idemo u Čatež. Moji su i tamo bili, ali vele da je Olimija za nijansu bolja
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 12:17   #217
Znaci i Cateske su ok! Zanima me kako izgleda taj wellness tj. ti whirpooli i saune, koliko je to veliko, kako je uredeno, dali je guzva, koliko se mozes zadrzat tamo, dali se dobro za masaze i tretmane unaprijed narucit?
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 19:07   #218
Hotel Livada (5*), Moravske toplice je mrak. Mi smo u nagradnoj igri dobili vikend za dvije osobe i bilo nam je predivno. Toliko maženja i opuštanja na jednom mjestu...u kupaonici možeš birati hoćeš li crnu termalnu ili običnu vodu
pod tušem ili u kadi.
Je dosta skupo, ali toplo preporučam.
žena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2008., 16:12   #219
molim preporuku za neki dobar wellness, puni pansion,kod nas ili u sloveniji.
išli bi u 2. mjesecu, na nekih 5 dana, za honeymoon .
gledala sam po netu, i svi nude nešto tipa neograničeno korištenje bazena, saune, itd,... i po jednu masažicu od 20-30 min. a mi bi da nas malo više masiraju
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 00:04   #220
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
molim preporuku za neki dobar wellness, puni pansion,kod nas ili u sloveniji.
išli bi u 2. mjesecu, na nekih 5 dana, za honeymoon .
gledala sam po netu, i svi nude nešto tipa neograničeno korištenje bazena, saune, itd,... i po jednu masažicu od 20-30 min. a mi bi da nas malo više masiraju
To s jednom masažicom su paket programi. No, ti se u svakom hotelu možeš naručiti na licu mjesta za još brdo masaža i raznih tretmana, koje naravno doplatiš. Najsigurnije je to unaprijed napraviti telefonom kad budeš znala gdje i kada idete, da termini nebi bili bukirani.
žena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.