Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2007., 15:53   #81
Predpremijera će biti organizirana samo za učesnike ovog topića
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 16:00   #82
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
i mora biti socno i dosta tog unutra. tri suha falafela u jednoj piti nisu dosta. treba se imati osjecaj da si nekaj pojel, dosta povrtja i sosova.
Pa gle ovako to izgleda ' u pitu ide izmedju 5-7 falafela ovisi o velicini ,
zatim imas 7-10 vrsta salata koje su ti na raspolaganju 'O tvom umjecu ovisi koliko salate ces staviti u pitu ,zatim isto tako se sam posluzujes raznim (rotevom) sosom ili kako se vec zove na hrvatskom. Poznanik sto drzi vrlo uspjesnu falafelnicu u Tel-Avivu sa koim sam danas diskutirala kaze da on stavlja 7 falafela u pitu koju prije nego stavi kuglice falafela premaze iznutra humusom,zatim pitu preda kupcu i ovaj si slobodno stavlj salatu i rotev.
Racunica prema kojoj on naplacuje jedan obrok je 100 g.falafela 100 g. salate 50 g. humusa ,roteva i zacina po jednoj osobi. Ako zbrojis kolicinski sve zajedno ukljucujuci i pitu koja je takodjer 100 g. znaci da ispada po osobi 350 g. jedan obrok 'falafel u piti' Poslje obroka popijes hladni caj ili nesta po zelji .Pa nevidim zasto bi poslje toga bio gladan.
Ruth48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 16:56   #83
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Predpremijera će biti organizirana samo za učesnike ovog topića
ja sam se prvi prijavio
@Ruth48 poslije popiješ pivu
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 17:15   #84
Svima popust

:klap: Popust svima 'falafel forumasima ' nije beg cicija]
groge bolgeru mjesec dana besplatna degustacija takodje murteli'
Ruth48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 17:21   #85
Quote:
Ruth48 kaže: Pogledaj post
:klap: Popust svima 'falafel forumasima ' nije beg cicija]
groge bolgeru mjesec dana besplatna degustacija takodje murteli'
Ruth48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 18:14   #86
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 19:04   #87
iiiiiiiiiiiiiiii
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 19:33   #88
Ruth, što bude manja cijena, ljudi će vam češće dolazit jest. pa ti sad računaj je li ti bolje da bude što veći promet ili što veća zarada po prodanom falafelu

u svakom slučaju, nadam se da nećete stavit iznad 20 kn (a i to je već jako puno za studentski džep). sretno s tim i ajde dođite čim prije, gladni smo
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 23:23   #89
Quote:
misery- kaže: Pogledaj post
Ruth, što bude manja cijena, ljudi će vam češće dolazit jest. pa ti sad računaj je li ti bolje da bude što veći promet ili što veća zarada po prodanom falafelu

u svakom slučaju, nadam se da nećete stavit iznad 20 kn (a i to je već jako puno za studentski džep). sretno s tim i ajde dođite čim prije, gladni smo
Takoje
Ruth48 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 10:49   #90
Quote:
Ruth48 kaže: Pogledaj post
kundalini! A kako ste dosli do racunice da se nebi isplatilo?
grogo bolger kaze da je tip tamo prodavao falafel po 12 kn pa nije islo
d adi maks. cjena trebala biti 15 kn a ja kad sam stavila na papir onako globalne cjene ukljucujuci visoke cjene povrca,najma,radnika 'ispada da ako bi cjena bila manja od 17 kn prije pdv nebi se isplatilo.

Mene je bilo riskantno prije dvije godine, upravo zbog info da to nije nikako islo, cak i jedan arapski restoran koji je radio vrlo kratko vrijeme (iam tome). Dakle onos to je bitno, vidjeti da se izbjegne rizik, odnosno da li se relano moze racunati na dovoljan promet.
Inace 15 kuna za falafel je OK, samo naglasavam treba biti autenticno, pocevsi od hobbesa (pite)

Meni je zao sto nisma mogao "uci" u taj posloc s nargila coffe shoppom, jer je to trebalo predstavljati prostor gdje bi se kako sam vec rekao pusile nargile, jela arapska hrana cak i bilo u prodaji nekih namirnioca i suvenira (ponajvise hata-e koje bi s ei mogle nositi na glavi dok se pusi nargila

Problem odnosa ulog/dobit s obzirom na malo trziste bio bi poguban.

No, koliko vidim interes postoijio makar samo na ovome mediju. Dakle trebalo bi sto je najbolje provesti neko istrazivanje trzista, anketno ilis l., pa da se temeljem toga moze procijeniti interes. I opet bi za tako nesto bila vise zaintersirana mladja popukacija ili ona alternativnog izricaja pa i medju ovakvim vec starijim deckima poput mene

Lijep pozdrav svima, a za pocetak sugeriram da na forumu otvorite topic s malim anketnim upitnikom, a onda i na drugim lokacijama

Mozda ovo potakne i moju zelju da reaktiviram ideju o Nargile coffe shop-u
kundalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 10:56   #91
Quote:
Ruth48 kaže: Pogledaj post
Takoje
Ako se mogu nadovezati, jedna dobronamjerna sugestija, jer i sam zudim da mogu u zgb pojesti negdje vani falafel (naravno, autenticni)

Pa i kad ste sigurni da imate dovoljno interesa od strane građana, bez pokretanja jace marketinske kampanje u samom startu, postoji rizik da zapadnete u postupni gubitak ili da projekt ne krene zeljenim tijekom. Stoga je to obvezno, a kad se isto uhoda, prosiriti ponudu i stalno obogacivati novim sadrzajima te naposlijetku organizirati dostavu. Ima tu puno prostora...

Svakako brandirajte ovaj projekt. Ljudi vole kad je nesto vizualno dojmljivo a i samim time psotaje prepoznatljivo.

U zelji da uspijete u realizaciji lijep pozdrav
kundalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 12:01   #92
to s nargila coffee shopom bi bilo super, iako ja ne bi stavil naglasak tolko na nargilu, nego da bi postojalo i dio gde se ne pushi, da ima jela iz Levantea, kave npr. s kardamonom i slicno. tipa chill-out, ali sa sadrzhajem, znaci ne tipicni lounge bez icega konkretnog.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 12:08   #93
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
to s nargila coffee shopom bi bilo super, iako ja ne bi stavil naglasak tolko na nargilu, nego da bi postojalo i dio gde se ne pushi, da ima jela iz Levantea, kave npr. s kardamonom i slicno. tipa chill-out, ali sa sadrzhajem, znaci ne tipicni lounge bez icega konkretnog.
Bravo Da i kava s kardamomom i caj... A ima i jos toga.

Nargile bi bile s onim raznim aromaticnim duhanima itd.

Inace postoji nova klupska scena u arabiji, npr volim ici u te lounge klubove u Ammanu, sjajno je i to je u biti ethno suvremenog izriaja, jako dobro (ta muzika)

Dakle jedna dobra atmosfera, ali ne klasicno fancy zapadnjacaka, vec da ima sarma i posebnosti i da je ugodne atmosfere

Vidit cu, mozda...
kundalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 13:39   #94
ajd ajd, otprite to tak da uskoro moremo postaviti topic - najbolji falafeli u gradu
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 15:04   #95
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
ajd ajd, otprite to tak da uskoro moremo postaviti topic - najbolji falafeli u gradu
Mislis, konkurencija

ma treba za pocetak podrazti inicijativu s falafelima jer su ljudi u fazi pocetka realizacije, a za nargile coffe shop trebam vidjeti da eventualno reaktiviram ideju

Bilo nargile shopa ili ne ja jedva cekam da postovana Ruth48 otvori Falafel stand
kundalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 18:09   #96
Quote:
kundalini kaže: Pogledaj post
Inace ideja je bila da otvorimo tzv "Nargile coffe shop" prostor u kojem bi bila arapska klopa, glazba, caj, i pusenje nargila
Joooj..kak je to dobroooo...
Prvi put sam probala nargile (u tom obliku ) u Sarajevu, i uopce mi nije bilo jasno kak toga nema kod nas... Mislim, uz toliko brojnu populaciju Istocnjaka u Zagrebu, kak to da se nitko nije sjetio tak nekaj otvorit...?? Barem mi se to ne cini toliko zahtjevno...
No dobro... nargile uz caj su nekaj predobro... I jos poslije sav mirisis po breskvicama, ruzama, cvijecu... ma super!
Kundalini, ideja je ok, drzim fige da proradi

OT: dobar falafel kicks ass!
I cini mi se da 20kn ipak maximum za Zagreb, jer za npr. 30ak kuna ipak vec mozes nesto i "konkretnije" nac za poklopat. Falafel se ipak gleda kao nesto za "usput", tak da buduci da je nazalost (i potpuno neshvatljivo) kod nas tako slabo zaživio, tesko da ces privuci ljude s nekom jacom cifrom.

Drzim fige i tebi Ruth
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 20:04   #97
ja vas svih volem
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 22:28   #98
ruth će naravno otvoriti falafel bar, to je već dogovoreno na ovom topicu i mi ćemo biti počasni gosti! zato mislim da je vrijeme da potaknemo i otvaranje kundalini nargila bara. Super ćete se nadopunjavati
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 22:36   #99
ma fuckash nargile od tog nema kruha.
Ali, dobro jelo, Levante i Blisko-Istocno, dobra atmosfera, jake boje, na to se vec moresh naviknuti. nargile, to je meni nekak za decu, super, novo, egzoticno, fora; al ono, probaju par put, i to je to.
vaznija je atmosfera i jesti, fina kavica, neki libanonski slatkish..!

a, zdrava konkurencija je uvijek - zdrava
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 00:03   #100
Quote:
kundalini kaže: Pogledaj post
Inace ideja je bila da otvorimo tzv "Nargile coffe shop" prostor u kojem bi bila arapska klopa, glazba, caj, i pusenje nargila

Drzim fige za ovu inicijativu
bio si nepaažljiv na satu čovjek i hoće otvoriti fini mali restorančić
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.