Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2007., 23:31   #61
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Ne, ne, ne...nego da ti oni kazu, cistacicu necmo zaposliti, nego ces ti, uz tajnicu biti i cistacica?
To ovisi o tome koje bi bile moje konkretne dužnosti.

Ne bih imala ništa protiv toga da:

- moj posao nije opsežan, nije pipljiv i nije zahtjevan,
- sastoji se od toga da jednom dnevno, recimo, odem u FINA-u, ispunim par naloga, dignem dvadesetak telefona kroz dan, zaprimim i obradim poštu, i obavim par dostavica.

Usput uredit ured mi se ne čini baš nikakav big dil. To je ionako posao asistenta.

Imala bih svašta protiv toga da:

- moj posao zahtijeva moju punu koncentraciju i pažnju (što zahtijeva vrlo, vrlo često),
- se sastoji od toliko stvari (od kakvih se i sastoji vrlo, vrlo često) da mi ih je jednostavno preopsežno pisati, pa i neću.

E sad, ako me se uzme za ovo drugo, a pokuša ti se uvaliti i uređenje ureda, ja moram unaprijed upozoriti svog poslodavca da ću ili u jednom, ili u drugom poslu, nakon određenog vremena početi kiksati. Pa neka se odluči što je važnije, i to pod cijenu mog otkaza. Objasnila bih da ja to mogu učiniti povremeno, kad je takva situacija da se mora, ali da to zastalno zaista ne mogu.

Eto
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 23:33   #62
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
A ispravi me, Smart, ako griješim - mislim da tebi nikad nije šef rekao očisti wc, već se sama sjetiš? Jel da. Jer takvi ljudi koji su vrijedni toga, neće naređivat takve stvari.

Neću te ispraviti.

Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Mada moram da ne primjetim da se uvijek od žena očekuje da urade te sporedne stvari,
Pa kad nema puno tajnika
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 12:46   #63
Meni je pisalo u prošlom ugovoru da sam se zaposlila na mjesto: komercijalist nabave-pripravnik, mada je se u oglasu tražilo radno mijesto: voditelj uvozno-izvoznih poslova i u biti radila sam uvoz, izvoz, reexport, nabavke svega mogućeg u zemlji i inozemstvu...logistiku isporuka ...

tolko o tome kako imaju naviku lijepše opisati radno mijesto kada žele privući ljude, mada je posao sadržajno bio jako jako lijep

članak 2 kaže: Zaposlenik će obavljati poslove koje mu odredi Poslodavac. Zaposlenik je dužan raditi i one poslove, ako se ukaže potreba, koji nisu u opisu radnog mijesta...

i radila sam, sve i svašta, i preko dometa svojeg zanimanja, i ispod, ali nije mi pala kruna s glave, već sam sada zahvaljujući tome u svemu dobro potkovana i znam se postaviti prema raznim ljudima, a posebno onima kakav je moj bivši šef


još jedan detaljčić ... piše uposlenik se obvezuje raditi prekovremeno, kada se za to ukaže potreba, a ne piše ništa o tome kako se to nadoknađuje zaposleniku, niti je nikad nadoknađivano...
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 14:49   #64
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post

mene baš zanima, nek se jave ljudi koji imaju opis posla u svom ugovoru - što vam piše
pa evo meni u ugovoru pise za sta sam sve odgovorna. do u detalj
ono, da mogu sto bolje i lakse najebat


i ontopic: zaposlenik ne treba obavljati poslove koji nisu predviđeni opisom radnog mjesta, al svakako da nikom nece pasti kruna s glave ako obavi nesto dodatno. ni meni ne pise puno toga u ugovoru sto ja radim, no isto je i s drugim ljudima. jednostavno, nekad je potrebno obaviti nesto mimo tvog posla. ako znam i imam vremena, zasto to ne obaviti?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 08:27   #65
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
E vidiš, ti si taj koji to smatra sramotom. Ja smatram sramotom da mi je ured u jadnom stanju, pa makar i na jednu noć. A moja plaća ovisi o mojoj savjesnosti i o tome što šef smatra da je dobro...a ne, oprostit ćeš, o tvom mišljenju. A obzirom da radim za lovu, a ne za tvoje mišljenje, koje se, vidiš, potpuno razlikuje od mišljenja mog šefa, nećeš zamjeriti ako ću na tvoj upis reći jednostavno:





Ja tebe nisam ismijavao kaj pereš wc samoinicijativno, ali da se pridružim ekipi iz tvog ureda:



I sad sam cool.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 10:32   #66
Ja sam zaposlen kao trgovac pa kad su prije 3 tjedna dosla 2 kontejnera sa ukupno 44 tone keramike ja sam ih morao ( sa jos cetvoricom ) morao ic istovarit... I bez obzira na mjesto za koje sam zaposlen radim stvari koje nikako nisu u opisu mog radnog mjesta nikad nisam nesto rekao da necu... Osim ostajanja prekovremeno... To sam SVIMA dao do znanja da ne ostajem i tocka... Iako su sefovi prijetili svime i svacime nisu me zvali ili trazili da dodem ranije ili ostanem dulje... Sve je stvar kako se postavis...
__________________
Sell, sell, sell...
Mutavac™ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 10:48   #67
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post

I sad sam cool.
Ja bih te prije nazvala nepismenim, obzirom da si iščitao nešto potpuno suprotno od onog napisanog, ali hej! ako tebi odgovara
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 13:02   #68
Teoretski NE, praktično DA, jer nitko nije nezamjenjiv!
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 13:53   #69
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Ja bih te prije nazvala nepismenim, obzirom da si iščitao nešto potpuno suprotno od onog napisanog, ali hej! ako tebi odgovara
Jesi napisala da radiš dio posla koji se od tebe ne očekuje? Samoinicijativno?

Vidjel sam takvih 1000 ljudi. I znaš kaj im se na kraju radnog vijeka desi? Ismijavaju ih, jer misle da su nešto posebno napravili. Nema nagrade za tvoj extra rad, samo pljuvanje. Kad to skužiš, skužila buš ono kaj ti ja pričam.

A do tad živi u uvjerenju da bu ti spomenik digli i da te zbog toga šef cijeni.

Više te ljudi cijene ak ugrizež na prvu, nego kad se sagneš.

Ja sam tak radil, sve i svašta, većinom ono kaj nisam trebal. Pa sam dobil jezikovu. I na kraju gastritis. Jer je to začarani krug, gdje si ti katica za sve. A SVI stoje u redu.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 15:14   #70
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
Jesi napisala da radiš dio posla koji se od tebe ne očekuje? Samoinicijativno?

Vidjel sam takvih 1000 ljudi. I znaš kaj im se na kraju radnog vijeka desi? Ismijavaju ih, jer misle da su nešto posebno napravili. Nema nagrade za tvoj extra rad, samo pljuvanje. Kad to skužiš, skužila buš ono kaj ti ja pričam.

A do tad živi u uvjerenju da bu ti spomenik digli i da te zbog toga šef cijeni.
A znas kaj ce se tebi desiti pred kraj radnog vijeka? Nakon 40 godina rada i dalje ces biti na istoj poziciji, istom radnom mjestu i na istoj placi kao i prvi dan, a onda ces 5 godina prije mirovine dobiti cipelu, jer firma nije socijalna ustanova... A oni koje ti ismijavas, nakon 5 godina voze sluzbeni auto, imaju placu 15.000 kuna, mobitel, laptop, dobivaju bonuse, te imaju ostale beneficije koje iz njihovog polozaja proizlaze... A ti se onda vise ne smijes, nego pricas kako su oni lopovi...


Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
Više te ljudi cijene ak ugrizež na prvu, nego kad se sagneš..
A ako mislis da je raditi ponizavajuce, onda ti stvarno nije lako u zivotu...
Neznadar is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 15:21   #71
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
Jesi napisala da radiš dio posla koji se od tebe ne očekuje? Samoinicijativno?
Radim. Ne mogu i ne želim si pomoći. Ne mogu ostavit nešto da visi, ukoliko to mogu napraviti. I to nevezano za nagrade i spomenike. Jednostavno ću to napraviti. I to nije razlog ni da mi se smiješ ni da me žališ. Jednostavno me pusti da radim kako radim. A radim tako zato jer se ovdje gdje radim to cijeni. I nikad me dodatni posao nije ugrizao u guzicu. Ako tebe jest, žao mi je. Nije smio.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 15:22   #72
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
...viđala sam ugovora i ugovora
uglavnom piše "obavljat će poslove geodetsko tehničara" "obavljat će poslove konobara" isl.
Pa to je sasvim OK za opis poslova: nije bit u tome da se opišu svi detalji posla, već npr. geodetskom tehničaru *nije* posao prodavati u trgovini niti konobaru popravljati PC-jeve...
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:18   #73
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Pa to je sasvim OK za opis poslova: nije bit u tome da se opišu svi detalji posla, već npr. geodetskom tehničaru *nije* posao prodavati u trgovini niti konobaru popravljati PC-jeve...

što nas vraća na početak, i zaključak da asistentu u uredu jest posao skuhati kavu, očistiti ured i biti na usluzi šefu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:25   #74
Quote:
Neznadar kaže: Pogledaj post
A znas kaj ce se tebi desiti pred kraj radnog vijeka? Nakon 40 godina rada i dalje ces biti na istoj poziciji, istom radnom mjestu i na istoj placi kao i prvi dan, a onda ces 5 godina prije mirovine dobiti cipelu, jer firma nije socijalna ustanova... A oni koje ti ismijavas, nakon 5 godina voze sluzbeni auto, imaju placu 15.000 kuna, mobitel, laptop, dobivaju bonuse, te imaju ostale beneficije koje iz njihovog polozaja proizlaze... A ti se onda vise ne smijes, nego pricas kako su oni lopovi...




A ako mislis da je raditi ponizavajuce, onda ti stvarno nije lako u zivotu...
Nikoga ja ne ismijavam. Ona se meni prva počela smijat, na što sam ja odgovorio.
Postavila je topik, a ne želi čut odgovore. Ne kužim?

Ostavi se proročanstva na temelju 1. posta.

To možda u Njemačkoj i pokojoj firmi napreduješ na temelju znanja i truda, ali tu je situacija malo drugačija. Tu igraju veze, ulizivanja,...

Da se razumijemo. Ja nisamo jalan, kao što ti ovdje prosuđuješ.

Kažu ljudi: Svako po sebi sudi.

To što kažeš da ću 5. godina prije penzije dobit cipelu je debilana. Na temelju čega? Zato što nisam prao WC? Nisam šefu išao u kemijsku čistionu?

Nije mi jasno, gdje si ti pročitao u mom postu da ja ne obavljam redovno svoj posao?

Ili da ne volim raditi? Ili da mislim da je rad ponižavajući.
Nemoj mi solit pamet. Ja sam sa 12 prodavao na placu. Sa 13 prao prozore na benzinskoj i radio u firmi kao pomoćnik. Do svoje 27. ,koliko sada imam, radio sam sve skupa u komadu 10g. i zato ne njajke.

Nekako mi se čini da baš nemaš iskustva u ovim stvarima. Ispravi me ako griješim.

I da....

Imamo lika u firmi koji cijeli život niš ne radi, uvijek se šlepa i u tom je mastor.
Ima SSS, cijeli život niš ne radi i plaćicu 900eura, a i 3 godine je do penzije.
Pa ti istjerauj pravdu u svom idiličnom imaginarnom svijetu.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:35   #75
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Radim. Ne mogu i ne želim si pomoći. Ne mogu ostavit nešto da visi, ukoliko to mogu napraviti. I to nevezano za nagrade i spomenike. Jednostavno ću to napraviti. I to nije razlog ni da mi se smiješ ni da me žališ. Jednostavno me pusti da radim kako radim. A radim tako zato jer se ovdje gdje radim to cijeni. I nikad me dodatni posao nije ugrizao u guzicu. Ako tebe jest, žao mi je. Nije smio.

Zakaj onda postavljaš topik?


Prvo me ismijavaš zato kaj sam ti postavio par legitimnih pitanja, koja ti se nisu sviđala, jer su bila na pravom putu. A onda kad ti kažem kak stvari izvan tvog svijeta stoje ti se ljutiš.

Volio sam i ja biti koristan i važan, dobar je to osjećaj. Volim još uvijek, ali sad sam pametniji i ne trčim pred rudo.

Zakaj te mući nešto što očigledno voliš raditi?

Možda zato kaj ne dobivaš standing ovations. A ni nebuš.

nedamiseviše...

A ako ti misliš da te šef CIJENI zato kaj pereš wc, onda si naivna ili šef nije s ove planete.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 16:53   #76
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
Zakaj onda postavljaš topik?
Aj pročitaj uvodni post još jednom, detaljnije

Ja nisam postavila topik. Možda to i vidiš.

Ja, dapače, nemam baš ništa protiv rada, i to sam i navela osobi koja je otvorila topik koji je sad zatvoren, a rascijepio se u dvije zasebne tematike. Čitaj boldana plava slova koja je ostavio moderator Blue.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 17:27   #77
Quote:
raff34 kaže: Pogledaj post
Tu igraju veze, ulizivanja,...
Ako tvoj poslodavac moze svojim kupcima prodavat ulizivnja svojih zaposlenika, onda u redu. Moja firma to ne moze, mi poslujemo na trzistu.
Neznadar is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 17:28   #78
ako si u drž. službi možeš se pozvati na zakon ili neki propis iz firme/institucije.
ali u privatnim firmama je opis radnog miejsta nedefiniran, definira ga šef , i redefinira po potrebi.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:18   #79
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Na temi Loše iskustvo s firmom Strojograd Zagreb razvila se diskusija koja zaslužuje poseban thread, stoga sam odijelio postove i stavio ih pod naslov "Treba li zaposlenik obavljati poslove koji nisu predviđeni opisom radnog mjesta?". Najveći dio uvodnog posta dotične teme nalazi se u dolje citiranom postu od ivane.

Blue





1. boldano: oni imaju pravo tražiti osobu kakvu god hoće, i time ne krše ama baš niti jedan zakon;
2. boldano: odlično da inzistiraju na ugovoru, obično je ljudima problem to što ugovora nema i s njim se odugovlači. Ne kužim šta tu nije u redu.
3. boldano: da, posao asistenta (tajnice, sekretarice...) u uredu jest i da čisti šefici nokte i trijebi buhe, ako se to od te osobe zahtijeva i ako ta osoba na to pristane. Tu se također ne krši baš nikakav zakon.
4. boldano: ako je žena učinila privatni trošak na poslovni telefon, oni imaju pravo oduzeti joj to na plaći. Ni time ne krše nikakav zakon. A da ne govorimo o tome da vođenje evidencije poziva zaista jest normalna stvar i da se ni time ne krši nikakav zakon.

E sad, u čem je tu problem, jebomepas ako razumijem.
pa ako je pravilnkom o radu ili procedurama unutar firme preraspodjela dozvoljena i regulirana.. zakonski može!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 18:41   #80
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Joj daj molim te Ja sam tajnica, za ime isusovo, ako od mene šef traži da mu čistim wc, ja to bespogovorno i napravim. To mi je faking posao. Moj posao se sastoji od toga da mu udovoljavam, zaboga miloga, to tajnica i radi! Neš to radit? Odlično, ne moraš, radi nešto drugo.
super!
znači šef ti kaže da ga sexualno zadovoljiš i ti to sa ushitom napraviš.jer ako mu nešto prigovoriš ode posao.
super!samo u našoj miloj državi.
znači kirurg koji trenutačno kopa nos u oridinaciji jer nema posla može pomoći prati guzice bolesnicima...
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:50.