Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2008., 17:40   #1
Jeftin, a dobar ručak u Zagrebu

Gdje se u Zagrebu može jeftino ali dobro ručati? Bio sam dosta puta u Staroj Savi kraj studentskog doma, tamo zna bit odlične hrane po dosta niskim cjenama. Imate li vi neke preporuke?
acidophilus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 10:48   #2
ja bi rado da u zagrebu postoje mjesta gdje se moze fino (uopce) doruckovati, ali teskim naprezanjem mozga ne pada mi nista slicno napamet. ono, da sluze fakat dorucak, i to bar par vrsta.
tragedija.
da imam para, odmah bi otvorila jedan takav lokalcic.

joj pardon, tek sam sad skuzila da je tema rucak a ne dorucak...mea culpa!
__________________
you'll shoot your eye out,kid!

Zadnje uređivanje la-di-da : 26.02.2008. at 14:20.
la-di-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 11:28   #3
Nocturno je bio dobar, koliko se sjećam
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 12:20   #4
pivnica palmeta u palmotićovoj
domaća hrana, štefica i vojo su zakon, domaća atmosfera, cijene umjerene, topla preporuka
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 14:22   #5
Tip Top, ugao Gundulićeve i Masarikove. A imaš još dosta ovih gablec mjesta. To ti je najbolje pronaći neki u kvartu.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 14:44   #6
Nažigač- preko puta katedrale (prođeš kroz prolaz-dvorište).
Dok sam radila u centru tamo sam često ručala. Onda je dnevno varivo bilo 15 kn, riba i neki prilog 20ak kn, salate na izbor...
Vrlo mali restać, topli, lijepa mala terasica (sad za ljeto) i super teta.

A i super su u Jurišićevoj restorančići sa ribicama. Sve do 30kn.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 21:25   #7
Molim nekog za preporuku Knežija, Trešnjevka, Srednjaci,hvala
sunco-kret is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 21:30   #8
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Nažigač- preko puta katedrale (prođeš kroz prolaz-dvorište).
Dok sam radila u centru tamo sam često ručala. Onda je dnevno varivo bilo 15 kn, riba i neki prilog 20ak kn, salate na izbor...
Vrlo mali restać, topli, lijepa mala terasica (sad za ljeto) i super teta.

A i super su u Jurišićevoj restorančići sa ribicama. Sve do 30kn.
Potvrda za Nažigač i prst gore....
mislim, palac, ne!

Sve stoji + što oni rade štrukle i peciva na domaći način, kao i fritule,,, jako fino!!

Tamo jedem svaku nedjelju u jutro, a na ručku sam bio nekoliko puta i uvijek je fino... jako su ljubazni, čak sam i šalicu čaja furao na posao u blizini, pa ju vraćao kasnije.... dakle, sjupr!!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 21:32   #9
Quote:
sunco-kret kaže: Pogledaj post
Molim nekog za preporuku Knežija, Trešnjevka, Srednjaci,hvala
Evo nešto ukusno... Selski kutak, Selska, nasuprot kazališta Trešnja, pa malo prema Ozaljskoj (30m)... Fini menu-i, 30-50 kn od juhe do deserta.... vikend također!
Fino, ali......malo je posluga u komi, mislim da komunikacija između vlasnika i posluge šteka.... ko je kriv, ne znam.... ali hrana je super...



+moj prijedlog OT: Restoran Citadela Sesvete ima švedski stol od 11 do 14 valjda... cijena 30 kn... od juhe preko 10tak jela i salata- bara, katkad i desert... piće se plaća extra, ofc.
Vrlo ukusno, vrlo friško i dobar izbor.... a cijenu ne treba ni komentirati
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 14:03   #10
nije u tom dijelu grada, ali restoran "Mac" u dugavama kod busnog stajališta je izvrstan. nisu preskupi, klopa je domaća i izvrsna - preporuka pečena teletina sa krumpirom ili paprikaš
__________________
Svijet je pun usamljenih internetskih drkadžija
kresho69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 16:21   #11
cioas... neka preporuka za neki dobar i brz (naglasavam brz jer za pauzu imam tocno 30 minuta i ni sekundu dulje) u blizini marticeve?? Hvala
apple_lover is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 04:38   #12
[QUOTE=Deedy;12889548]Evo nešto ukusno... Selski kutak, Selska, nasuprot kazališta Trešnja, pa malo prema Ozaljskoj (30m)... Fini menu-i, 30-50 kn od juhe do deserta.... vikend također!
Fino, ali......malo je posluga u komi, mislim da komunikacija između vlasnika i posluge šteka.... ko je kriv, ne znam.... ali hrana je super...

super hvala ti, možda da se ponudim i za radno mjesto,
sunco-kret is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 20:27   #13
Quote:
sunco-kret kaže: Pogledaj post
super hvala ti, možda da se ponudim i za radno mjesto,
Hihihi... ne bih preporučio.... kao gladnoš otići tamo i dobro i ukusno pojesti- da!; kao osoblje- ne!!
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 14:51   #14
Volim otići u Purger, u Petrinjskoj ulici, a tamo su mi najbolje pohane lignje, tartar umak i pomes frites. Ima i juha, predjela, mesnih jela, deserta. Pohane lignje su mi najbolje, bolje nego na moru u restoranima. Cijene su umjerene. Baš se sutra spremam tamo otići ponovo jer dosta dugo nisam tamo bila na ručku. Ne rade nedjeljom kao i većina restorana u centru Zagreba.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 15:56   #15
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Volim otići u Purger, u Petrinjskoj ulici, a tamo su mi najbolje pohane lignje, tartar umak i pomes frites. Ima i juha, predjela, mesnih jela, deserta. Pohane lignje su mi najbolje, bolje nego na moru u restoranima. Cijene su umjerene. Baš se sutra spremam tamo otići ponovo jer dosta dugo nisam tamo bila na ručku. Ne rade nedjeljom kao i većina restorana u centru Zagreba.
umjerene cijene? .. halo? .. 2 velke pive 34kn .. umjereno? .. porcija lignji 69kn .. umjereno? .. prilozi "umjereni" po 15kn .. gle ne znam za koju placu ti radis .. al to nisu umjerene cijene da ga jebesh : ) .. daj razmisli prije sirenja takvih dezinformacija ovdje da se ne bi ljudi iznenadili kad im dodje racun od "umjerenih" 300 kn za dve osobe u smislu normalnog i opustenog rucka/vecere .. ovdje samo 2 porcije lignji sa prilogom bez pica kostaju nevjerojatnih 170kn .. pa ne dam toliko iz principa .. a purger je izmedju ostalog jos registriran i kao gostionica!

p.s. ako su to umjerene cijene .. ocigledno je da si prilika ; ) hehe
Baljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 07:50   #16
ako vam je samo do toga da jeftino pojedete i nije bitan ugođaj i ambijent, moja preporuka je definitivno self service restoran u Mercator centru.
Svaki dan ima drugi menu, cca 35 kn u koji je uključena juha, jelo i salata.
porcije su takve da prosječan čovjek ne može sve pojesti.
ako vam je do slatkoga ima i kolača od 5 - 15 kn/kom.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 13:00   #17
Quote:
Baljo kaže: Pogledaj post
umjerene cijene? .. halo? .. 2 velke pive 34kn .. umjereno? .. porcija lignji 69kn .. umjereno? .. prilozi "umjereni" po 15kn .. gle ne znam za koju placu ti radis .. al to nisu umjerene cijene da ga jebesh : ) .. daj razmisli prije sirenja takvih dezinformacija ovdje da se ne bi ljudi iznenadili kad im dodje racun od "umjerenih" 300 kn za dve osobe u smislu normalnog i opustenog rucka/vecere .. ovdje samo 2 porcije lignji sa prilogom bez pica kostaju nevjerojatnih 170kn .. pa ne dam toliko iz principa .. a purger je izmedju ostalog jos registriran i kao gostionica!

p.s. ako su to umjerene cijene .. ocigledno je da si prilika ; ) hehe
Pa nije napisao jeftino nego umjereno! 300 kuna je definitno umjereno ( s pićem) za odlazak u restoran za dvije osobe. Da se recimo radi o 200 kn to jest 100 po osobi to bismo nazvali jeftino. Nazalost ima puno ljudi koji si to ne mogu priuštiti no ako usporediš tu cijenu s cijenama u nekim drugim restoranima gdje ćeš po osobi platiti 200-300 ( pa na više) kuna onda se ovo ne može smatrati skupim restoranom.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 13:00   #18
nabaviš od nekog X-icu i imaš rucak za cenera ja volim otici u pivnicu na savskoj..prije je bio medvedgrad...grah s kobasom i crna piva..gdje ceš bolje
__________________
Have I gone mad? I'm afraid so. You're entirely Bonkers.
But I will tell you a secret, all the best people are.
Alice in Wonderland
Buba Mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 13:30   #19
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Nažigač- preko puta katedrale (prođeš kroz prolaz-dvorište).
Dok sam radila u centru tamo sam često ručala. Onda je dnevno varivo bilo 15 kn, riba i neki prilog 20ak kn, salate na izbor...
Vrlo mali restać, topli, lijepa mala terasica (sad za ljeto) i super teta.
mene zanima dokad rade takvi restorancici? cijeli dan radi kuhinja ili imaju menije samo u popodnevnim satima (npr od 12-16) ?
miss blondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 14:13   #20
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Pa nije napisao jeftino nego umjereno! 300 kuna je definitno umjereno ( s pićem) za odlazak u restoran za dvije osobe. Da se recimo radi o 200 kn to jest 100 po osobi to bismo nazvali jeftino. Nazalost ima puno ljudi koji si to ne mogu priuštiti no ako usporediš tu cijenu s cijenama u nekim drugim restoranima gdje ćeš po osobi platiti 200-300 ( pa na više) kuna onda se ovo ne može smatrati skupim restoranom.
acidop je napisao jeftino koliko se sjecam, a ne umjereno. mislim da ni 200 kuna nije jako jeftino, s obzirom da znam nekoliko mjesta gdje dvoje ljudi za 200 kuna moze jako fino i dobro pojesti zajedno s cugom (galija u petrovoj, veselo nepce u kranjcevicevoj, kvatric na kvatricu, mangiare pizzeria, bilo koji kineski itd.) na svim tim mjestima mozes pojest glavno jelo i desert ili predjelo s cugom za 200 kuna. a npr. u maslini mozes pojesti domace rezance s bilo kojim umakom za maksimalno 50 kuna, plus cuga, to je 150 kn za dvije osobe. eto
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.