Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2010., 21:37   #41
Quote:
ZgeNbo kaže: Pogledaj post
Gdje piše da kupujem.....
Vjerujem da je većina skužila odmah što sam mislio reći i da je tvoj komentar moje obitelji nepotreban

odo malo "kupiti" kobasice iz svoje pušnice (sušionice)
U naslovu topica. Piše: "Gdje kupujete suhomesnate proizvode?".

U tom slučaju je tvoj komentar nepotreban, jer zvuči otprilike kao da dođeš na topic o upali jajnika i kažeš: "He he, ja nemam jajnike nego jaja, a ona se ne mogu upaliti, he he, odo malo čohat svoja jaja "

Tako mi zvuče ovi postovi
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 08:45   #42
ok.
odo pokupit svoje igračke i ode se igrat u svoj pijesak a mogli smo pokrenuti ovdje posao sa suhomesnatim proizvodima
ZgeNbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 20:12   #43
ljudi, da li netko zna gdje ima za kupit suhe ljute kobasice, ali jako, jako ljute???
da se znojiš dok ih jedeš.
blondica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 16:07   #44
Quote:
blondica kaže: Pogledaj post
ljudi, da li netko zna gdje ima za kupit suhe ljute kobasice, ali jako, jako ljute???
da se znojiš dok ih jedeš.
U pravilu ni jedan mesar takve ne radi jer se malo ljudi želi znojiti od ljutine
i kad su tak ljute uopče ne osječeš ostale sastojke da su šarf ok ali tak ljuto ne
obično ti je pravilo čim su ljuče tim je veče smeče samljeveno u njima da se sakriju sve one žlundre koje se inače bacaju
npr PEŠUN kobasice se zovu VATROGASNA ZABAVA sva sreča kaj sam ih probao prije nego kaj je ekipa došla na roštilj i to mi ih je tkz frend preporučio sama paprika i kožice mljevene
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 09:21   #45
Quote:
saharasaharović kaže: Pogledaj post
fiolić
kako znaš da su od fiolića proizvodi zdrave.
fine jesu.
ali ono kaj mene zanima jest to...

(da smo nedavno gledali film u kojem se govori o tome kako u americi daju kravama, kokošima, svinjama... u hranu, antibiotike, hormone za rast... i ostale stvari čime se pospješuje rast kokica ili da krave daju više mlijeka, dobivaju mastitis, upala djeluje na mlijeko, i na kraju dobiješ proizvod koji je od svih tih dodataka fin, ali užasno ne zdrav, zagađen. žena koja je govorila rekla je da je postala imuna na antibiotike samo zahvaljujući što uzgaja kokice pune antibiotika )

...da li ima neka mesnica u kojoj se pouzdano zna da se ne upotrebljavaju takve dodaci jelima
__________________
PRODAJA
vrabec-te-dal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 15:56   #46
...da li ima neka mesnica u kojoj se pouzdano zna da se ne upotrebljavaju takve [I]dodaci jelima[QUOTE]

Na finoteka.hr imaš više eko proizvođača mesa. Preporučam ti MP Hoblaj, OPG Vanjek i OPG Šlavonci te eko uzgoj purana pod brendom "Puran zagorskih brega"(imaju svoju stranicu). Prije navedeni imaju eko uzgoj junadi i teladi pasmine Aberdeen Angus. Svi imaju dostavu.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 21:21   #47
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post

Na finoteka.hr imaš više eko proizvođača mesa. Preporučam ti MP Hoblaj, OPG Vanjek i OPG Šlavonci te eko uzgoj purana pod brendom "Puran zagorskih brega"(imaju svoju stranicu). Prije navedeni imaju eko uzgoj junadi i teladi pasmine Aberdeen Angus. Svi imaju dostavu.
hvala puno
samo, ja sam našla link, gdje mogu naručiti samo za ove purice
ali od mp hoblaj i opg vanjek i opg šlavonci nisam našla nikakav kontakt.
jel mi možeš molim te, ako imaš kakav broj ili nešto dati ili link
__________________
PRODAJA
vrabec-te-dal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 21:53   #48
Quote:
vrabec-te-dal kaže: Pogledaj post
hvala puno
samo, ja sam našla link, gdje mogu naručiti samo za ove purice
ali od mp hoblaj i opg vanjek i opg šlavonci nisam našla nikakav kontakt.
jel mi možeš molim te, ako imaš kakav broj ili nešto dati ili link
Samo ukucaj Finoteka i tražilicom odi na "svježe meso". Imaš ih puno koji se deklariraju "eko", ove koje preporučam, sam probao.

Zadnje uređivanje Pellaprat : 25.03.2010. at 22:01. Reason: dopuna
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 22:29   #49
Quote:
Cruela kaže: Pogledaj post
"belje" kulen odlican a slanina-isto beljska (susena sa certifikatom o susenju na pravom dimu) predobra...
vidiš, zanimljivo. jedno vrijeme sam imala prigodu isprobati jako puno različitih kulena, od kojih je dobar dio bio domaćih. mislim da mi je kulen od Belja ostao u sjećanju kao jedan od uvjerljivo najgorih, sa izrazitim "industrijskim" okusom. i općenito, stavite li na stol taj iz masovne proizvodnje, i bilo koji iz kakvog OPG-a, ili manje proizvodnje, to je nebo i zemlja.
a pravi kulen košta. kao što netko reče, 200-250kn, ak ne i više.
Galović, naprimjer.
Jel probao tko proizvode u "Slavonici"? To je kazu, kulen šokac udruge proizvodnja.
__________________
you'll shoot your eye out,kid!
la-di-da is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 00:19   #50
http://slatina.hr/grad/index.php?opt...id=48&Itemid=1

najbolji suhomesnati proizvodi (osim domačih)
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 13:30   #51
Quote:
la-di-da kaže: Pogledaj post
vikao što netko reče, 200-250kn, ak ne i više.
Galović, naprimjer.
Jel probao tko proizvode u "Slavonici"? To je kazu, kulen šokac udruge proizvodnja.
ja jesam, isto su bez konzervansa...
ali su meni npr. kulenova seka ili neka kobasa bile preljute.
možda tebi ne bi bile. a koliko se sjećam bile u dobro suhe.
kod "rođe" nisu suhe pa ih više ne kupujem tamo
__________________
PRODAJA
vrabec-te-dal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 18:11   #52
Quote:
la-di-da kaže: Pogledaj post
Jel probao tko proizvode u "Slavonici"? To je kazu, kulen šokac udruge proizvodnja.
Poljoprivredna zdruga "Kulen šokac". Al koliko mi je poznato oni su propali ili neš tako. Znam kako su prvobitni zadrugari upali u dugove i proizvodnja je prestala. I kako su onda prodali objekt. Jel to netko ponovo počeo proizvodnju pod tim imenom?

Ako nekoga zanima ovaj vikend u Boćarskom domu u Zg se održavaju Proizvodi hrvatskog sela i biti će dosta izlagača kulena i ostalih suhomesnatih proizvoda. Preporučam kulen Hruške, Perakića, Modica, Lišćevića, Lenića, Čuhe. Nema industrijskoga, nego svi domaći proizvođači sa dugogodišnjom tradicijom.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 18:12   #53
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Samo ukucaj Finoteka i tražilicom odi na "svježe meso". Imaš ih puno koji se deklariraju "eko", ove koje preporučam, sam probao.
Čekaj, je l' to znači da možeš naručiti preko iinterneta i dođe ti doma svježi zagorski puran? Pa to je super!
A što je sa suhomesnatim proizvodima? Ima li negdje neka stranica na kojoj se mogu suhomesnati proizvodi naručiti? Naravno, ne bih baš od bilokoga, bojim se boleština...Pa ako netko može baš preporučiti iz iskustva neku ozbiljnu firmu koja tako radi...
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 18:16   #54
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
Poljoprivredna zdruga "Kulen šokac". Al koliko mi je poznato oni su propali ili neš tako. Znam kako su prvobitni zadrugari upali u dugove i proizvodnja je prestala. I kako su onda prodali objekt. Jel to netko ponovo počeo proizvodnju pod tim imenom?

Ako nekoga zanima ovaj vikend u Boćarskom domu u Zg se održavaju Proizvodi hrvatskog sela i biti će dosta izlagača kulena i ostalih suhomesnatih proizvoda. Preporučam kulen Hruške, Perakića, Modica, Lišćevića, Lenića, Čuhe. Nema industrijskoga, nego svi domaći proizvođači sa dugogodišnjom tradicijom.
A tko ima najbolji suhi dimljeni špek? Da nije žilav, da je suh i dimljen kako treba...'Ajde reci, sigurno znaš...
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 23:22   #55
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Čekaj, je l' to znači da možeš naručiti preko iinterneta i dođe ti doma svježi zagorski puran? Pa to je super!
A što je sa suhomesnatim proizvodima? Ima li negdje neka stranica na kojoj se mogu suhomesnati proizvodi naručiti? Naravno, ne bih baš od bilokoga, bojim se boleština...Pa ako netko može baš preporučiti iz iskustva neku ozbiljnu firmu koja tako radi...
Opet MP Hoblaj za "Blagdansku kobasicu"(meni najbolja kobasica za kuhanje) i OPG Carpinus iz Kutjeva za kulen i seku.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 13:37   #56

pellaprat


ti to sve naručiš preko interneta ili imaju dućane u zg
(koliko te dođe poštarina, nakon koliko dana dođe...plaćanje je karticom ili pouzećem???
__________________
PRODAJA
vrabec-te-dal is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 18:30   #57
Quote:
vrabec-te-dal kaže: Pogledaj post

pellaprat


ti to sve naručiš preko interneta ili imaju dućane u zg
(koliko te dođe poštarina, nakon koliko dana dođe...plaćanje je karticom ili pouzećem???
"Purane zag.brega", nazoveš telefonom i ako naručuješ 3 kom. dostava je besplatna, kod ostalih kako tko, ali uglavnom svi za narudžbe od 6oo-7oo kn ne naplačuju dostavu, ispod toga je prema dogovoru. Prije 2-3 god ovakva je dostava bila nemoguća, ali čini mi se da otkada su Konzum i Merkator počeli s besplatnom dostavom za kupovinu preko 500 kn, da se tome okreću i mnogi drugi. Za manje narudžbe suhomesnate robe(250-300 kn) platio sam 20-30kn za City expres ili HPT od vrata do vrata.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 15:14   #58
http://www.virovitica.net/slavonskom...-prsuta/12871/


eto, na kraju članka imate i gdje se mogu kupiti proizvodi slatinske mesoprerade. probajte, mislim da nećete požalit
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 22:45   #59
gdje kupujem.....

po preporuci striceva koji zive u zg, inace rodjeni slavonci, na trznici Dolac.
prodju se mlinci i tjestenina i skrene skroz lijevo do zadnjih mesnih standova.
tu na samom pocetku je stand iz mjesta OTOK, kraj Vrbanje u Slavoniji (blizu Zupanje)
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 17:01   #60
Quote:
Prosjecan kaže: Pogledaj post
Eventualno bih mogao za područje Dubrave preporučiti mesnicu Prežec, Pešun za ostatak grada... ali ne očekujte povoljno.
Ma taj Prežec je nonšalantna bahata neznalica. Ja sam jednom kod njega tražio šiš čevape, a on, njegov kolega i još neki stari prdonja koji se našao u mesnici i valjda si je dobar s njima su me ismijali, doslovno ismijali da su to "čevapi nabijeni na drveni štapić". Kad sam ja rekao da to nije točno onda mi je taj gazdin debilni kolega rekao da mi "mogu oni narezat malo bambusa pa da si čevape stavim na bambusove kolce". Neljubazni, nekulturni i još k tome velike neznalice u svojoj struci.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.