Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2012., 04:45   #1
Nestanak ljudi

Kud nestaju ljudi? Navodno se svašta dešava a policija šuti. Nije mi jasno, umjesto da se o tome više piše, i to podigne ne neki zabrinjavajući nivo, šuti se. Nije li bolje da se o tome razgovara i razglaba da se zna šta se dešava , da ljudi budu obaviješteni, da se znaju paziti, na svoju djecu i sebe, već se šutke ide dalje. Mala obavijest u novinama, više na inzistiranje roditelja i obitelji, i ništa više. Ne razumijemmmmmmmmmmm.Zar to nije predmet za sveopću frku. Ne govorim o onima koji se vrate svojim kućama, kao djeca i sl.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 21:05   #2
Na što točno misliš? Koji ljudi nestaju?
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 21:15   #3
policija radi svoj posao a to kaj šute, kaj bi trebali oglašavati svaki korak?
Satene is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 05:09   #4
Ne bi trebali oglašavati svaki korak, ali bi trebali oglašavati šta se sve radi s ljudima, i na koje načine, da znaš kako čuvati djecu i sebe,- pogotovo nestanke za koje su donekle sigurni da su se odigrali.Što više ljudi znaju, bolje se i čuvaju. Mislim na kriminalne nestanke, a ne na one, kad ljudi namjerno odu iz kuće..Ne.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 05:16   #5
Prije, recimo nisi prošao nekom ulicom da nisi vidio policajca, a sada ni u kilometrima na vidiku, uslijed toliko krađa lančića torbica i td., ili pravih napada na ulici kao iz filmova. Nije mi jasno da neke to ne interesira i da kažu policija radi svoj posao.Mislim da se treba znati šta se sve zbiva.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 13:08   #6
Problem je i načinu izvješćivanja. Sjeti se samo zadnje histerije s otimanjem djece crnim kombijima. Sjećaš se kako je to završilo?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 13:40   #7
di nestaju> sakrili se u pordume od gladi
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 13:56   #8
Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Što više ljudi znaju, bolje se i čuvaju. Mislim na kriminalne nestanke, a ne na one, kad ljudi namjerno odu iz kuće..Ne.
Dobro, jel ti imaš neki konkretan primjer?

Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno da neke to ne interesira i da kažu policija radi svoj posao.Mislim da se treba znati šta se sve zbiva.
Sranja se događaju, događala su se i događat će se. Uvjerena sam kako je bolje da MUP ne širi paniku iako nekakvi savjeti o paženju na sebe nikad nisu naodmet. Dapače, mediji često vole prepumpavati priče da bi dobili pažnju što može imati kontraefekt policiji.
Previše shvaćamo zdravo za gotovo svoju sigurnost, iako je ona u praksi, lako moguće, krhka.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 21:37   #9
Koja glupost, otvoriš temu kako nestaju ljudi, a ne navedeš niti jedan konkretan primjer. Možda ih gladni beskučnici ulove, ubiju i pojedu?
Zhupo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 05:17   #10
Očito ne živimo Vi i ja u istome gradu, mjestu, državi.Blago vama kada vam to ne smeta, tj držite za --normalno-- kaj se dešava.Za malu Bilićkum se priča svašta u tramvaju sam čula razgovor. mžda je prodana za organe., možda je u nekom kupleraju , možda je i ubijena.Sada je u tjedan dana nestalo šestero ljudi i vama je to normalno, --sranja se događaju--.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 06:16   #11
Quote:
Göttspöđä kaže: Pogledaj post
Dobro, jel ti imaš neki konkretan primjer?



Sranja se događaju, događala su se i događat će se. Uvjerena sam kako je bolje da MUP ne širi paniku iako nekakvi savjeti o paženju na sebe nikad nisu naodmet. Dapače, mediji često vole prepumpavati priče da bi dobili pažnju što može imati kontraefekt policiji.
Previše shvaćamo zdravo za gotovo svoju sigurnost, iako je ona u praksi, lako moguće, krhka.
Dakle, MUP ne bi širio paniku niti da im 20 maloljetnika tjedno nestane. Uz dužno poštovanje drotu. 28.rujna 2011. napravljena je nacionalna evidencija nestalih osoba, skraćenica NENO. Kako građani mogu znati konkretne rezultate te stranice? Tko vodi računa o net prijavama nestanka? Kad će se mijenjati pravilnik o postupanju (nepisano pravilo zapravo) da se u potragu za nestalom osobom kreće nakon 48h od sluzbene prijave nestanka? Kad i laici znaju da su upravo prvih 24h i 48h najvažniji sati u potrazi za nestalom osobom.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 06:23   #12
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Problem je i načinu izvješćivanja. Sjeti se samo zadnje histerije s otimanjem djece crnim kombijima. Sjećaš se kako je to završilo?
Koliko sam ja upoznata, po onom što piše na www.nestali.hr (a i Borovec i Grbić su to ponosno rekli na dan policije kad je stranica otvorena) da obitelj nestale osobe i policija moraju zajedno surađivati te da je policijski službenik koji vodi potragu za nestalom osobom, dužan, zajedno s obitelji nestalog ili nestale "odlučiti" što će ići u medije. Vidjeli smo koliko se to poštivalo u slučaju nestanka Antonie Bilić.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 06:27   #13
Quote:
Satene kaže: Pogledaj post
policija radi svoj posao a to kaj šute, kaj bi trebali oglašavati svaki korak?
Kako znaš da policija radi svoj posao? Ti znaš koliko je nestalih osoba policija pronašla a da to nisu osobe koje su se same vratile kući? Jako malo ili gotovo nimalo.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 10:02   #14
Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Blago vama kada vam to ne smeta, tj držite za --normalno-- kaj se dešava.
Ne ide ti baš zaključivanje, nije mi normalno, ali ja na to mogu vrlo malo do nimalo utjecati. Mogu primijetiti Bilićku kako u Zari isprobava hlače i prijavit ću da sam ju vidjela, ali ostavljam MUP-u da se bavi svojim poslom.

Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Za malu Bilićkum se priča svašta u tramvaju sam čula razgovor. mžda je prodana za organe., možda je u nekom kupleraju , možda je i ubijena.
Ček, tebi je referentno mišljenje tramvajsko nagađanje i naklapanje? Daaaaaaaj.

Paravinja je super primjer kako treba paziti na ljudska prava onih koji pritom ista uzimaju nekome drugome, ima veliku sreću da se može zajebavati sa pravnom državom.

Quote:
jtvatn10 kaže: Pogledaj post
Sada je u tjedan dana nestalo šestero ljudi i vama je to normalno, --sranja se događaju--.
Kojih šestero ljudi i gdje? Educiraj nas.

Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Dakle, MUP ne bi širio paniku niti da im 20 maloljetnika tjedno nestane. Uz dužno poštovanje drotu. 28.rujna 2011. napravljena je nacionalna evidencija nestalih osoba, skraćenica NENO. Kako građani mogu znati konkretne rezultate te stranice? Tko vodi računa o net prijavama nestanka? Kad će se mijenjati pravilnik o postupanju (nepisano pravilo zapravo) da se u potragu za nestalom osobom kreće nakon 48h od sluzbene prijave nestanka? Kad i laici znaju da su upravo prvih 24h i 48h najvažniji sati u potrazi za nestalom osobom.
Baciš link na nestali.hr a ne vidiš ovo:
Quote:
MIT: Policija će tragati za nestalom osobom tek nakon što prođe 24 sata od nestanka.

ČINJENICA: Da bi prijavili nestanak osobe, ne trebate čekati da prođe 24 sata od njezina nestanka. Najbolje je da nestanak policiji prijavite što prije, odnosno čim posumnjate u nečiji nestanak. Zapamtite da se „svježi“ trag lakše slijedi.
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Kako znaš da policija radi svoj posao? Ti znaš koliko je nestalih osoba policija pronašla a da to nisu osobe koje su se same vratile kući? Jako malo ili gotovo nimalo.
Meni ovo:
Quote:
Tijekom 2011. godine veći broj potraga je obustavljen odnosno osobe za kojima se tragalo su pronađene, i to:


71 osoba do 14 godina starosti,
474 osoba od 14-18 godina starosti,
466 osoba od 18-65 godina te
91 osoba od 65 godina starosti pa nadalje.
zvuči vrlo optimistično . Čovječe, to je skoro 1000 ljudi. Meni osobno je bitnije zašto i kako su nestali i kako to prevenirati.

BTW,
Quote:
Od ukupnog broja nestalih osoba* za kojima policija još uvijek traga i koji su prijavljeni policiji, važno je istaknuti kako se najveći broj odnosi na osobe nestale uslijed ratnih zbivanja za vrijeme Domovinskog rata (1.753 osobe ili 72%).
* - 2493.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 13:31   #15
Quote:
Göttspöđä kaže: Pogledaj post


Kojih šestero ljudi i gdje? Educiraj nas.
Evo ja ću http://www.vecernji.hr/vijesti/u-sam...-clanak-383151

Quote:
Baciš link na nestali.hr a ne vidiš ovo:
Da, kako ne. Pitaj obitelj Poropat, Bešliš, Bilić, Šušnjara nakon koliko sati je njihove nesale policija išla tražiti. 24h i 48h je prema policijskom izvještaju mit iako su oni prvi koji ne kreću u potragu ukoliko se nestala osoba unutar 48h sama ne vrati. Iako tih 48h mogu biti presudni za nečiji život.

Quote:
Meni ovo:
Vjerujem da je i riječanin Alen Poropat kojeg su prijatelji pronašli, mjesec dana nakon nestanka (jer ga policija nije tražila) na tom popisu statistički "riješenih" nestanaka.

Quote:
zvuči vrlo optimistično . Čovječe, to je skoro 1000 ljudi. Meni osobno je bitnije zašto i kako su nestali i kako to prevenirati.
Svaki nestanak je specifičan sam po sebi. Često starije osobe odlutaju, zbog bolesti ili nekih psihičkih poremećaja. Maloljetnike često vezu uz sintagmu "otišli sami od kuće" što se nažalost u nekoliko slučaja nije pokazalo istinito jer je njihov nestanak posljedica teških kaznenih djela ubojstva, silovanja u pokusaju itd. Prevencija bi trebala valjda biti, serijske silovatelje sa međunarodnih interepolovih tjeralica koji su pravomoćno osuđeni, prvenstveno kazneno procesuirati i zatvoriti u zatvor gdje im je i mjesto a ne pustiti na slobodu kako bi ta ista osoba mogla nekoga monstruozno ubiti kao u slučaju Bilić

Quote:
BTW,
* - 2493.
Jasno da je najveći broj nestalih u domovinskom ratu.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 13:59   #16
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
I onda pogledaš linkane vijesti i vidiš da ih je nekoliko pronađeno. 3 dana od objave. To je ta nesposobna policija.
Quote:
Od šest nestalih mladih osoba, o kojima smo izvijestili prošle subote, pronađene su dvije, Emina Mehmeti (25) i Mia Dragojević (16), izvijestili su na internetskoj stranici Nestali.hr.

Osim za dvjema djevojkama, potraga je obustavljena i za Majom Lopatnik i Darkom Petkovićem, dok se za Ivanom Cvekom, Danielom Nikolić, Branimirom Fritzom i Antonijom Matoušekom i dalje traga.
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Da, kako ne. Pitaj obitelj Poropat, Bešliš, Bilić, Šušnjara nakon koliko sati je njihove nesale policija išla tražiti. 24h i 48h je prema policijskom izvještaju mit iako su oni prvi koji ne kreću u potragu ukoliko se nestala osoba unutar 48h sama ne vrati. Iako tih 48h mogu biti presudni za nečiji život.
Ne radim u policiji i ne mogu tvrditi nešto što ne znam. Vodim se navedenim a realno, zašto bi odgađali stvari? Njima je u interesu naći nekoga, pretpostavljam.

Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je i riječanin Alen Poropat kojeg su prijatelji pronašli, mjesec dana nakon nestanka (jer ga policija nije tražila) na tom popisu statistički "riješenih" nestanaka.
Kako znaš da ga policija nije tražila?

Na koncu, bitno je da je nađen. Meni. A nemam veze sa njim.

I zvuči mi logičnije da će ga prijatelji naći brže. Ipak znaju tko je i kako diše, u svakom slučaju bolje od par službenika koji imaju na raspolaganju par karakternih osobina i svakodnevnih patterna ponašanja koji bi trebali stvoriti sliku o osobi. Osobi koju bi trebali naći čim se objavi nestanak, prema tvom mišljenju.

Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Svaki nestanak je specifičan sam po sebi
Naravno. Ovo neću komentirati jer je nemoguće dati nekakvu univerzalnu formulaciju razloga zašto odlaze. Ali imam osjećaj da uglavnom odlaze sami a manjim dijelom, dosta manjim dijelom, bivaju oteti i slično.

Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Jasno da je najveći broj nestalih u domovinskom ratu.
Pa da. Upravo to i govorim, imamo relativno malo nestanaka, uglavnom retardirane balavurdije koja ne zna što bi sa sobom pa privlači pažnju roditelja na sebe na ovaj način.


Nije da ja vjerujem policiji bezuvjetno. Heck, ne vjerujem bezuvjetno u nikoga koga poznajem. No, također znam da su tenzije kao penisi - tu su da se dižu. Još uvijek ne razumijem razloge tenzija koje se pokušavaju dići ovako loše postavljenom temom, u kojoj je jasno kako autorica nema kapacitete da formulira koherentne tri rečenice, makar u uvodnom postu.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 15:15   #17
Quote:
Göttspöđä kaže: Pogledaj post
I onda pogledaš linkane vijesti i vidiš da ih je nekoliko pronađeno. 3 dana od objave. To je ta nesposobna policija.
Upravo to, nigdje ne piše da ih je policija pronašla. Uglavnom se sami vrate.

Quote:
Ne radim u policiji i ne mogu tvrditi nešto što ne znam. Vodim se navedenim a realno, zašto bi odgađali stvari? Njima je u interesu naći nekoga, pretpostavljam.
Ne, njima je dužnost pronaći nestalu osobu jer je potraga za nestalom osobom u ingerenciji Ministarstva unutarnjih poslova.

Quote:
Kako znaš da ga policija nije tražila?
Iz jednostavnog razloga jer je policija tek (nakon što su prijatelji pokrenuli medijski pritisak) nakon mjesec dana tražila zadnju lokaciju signala mobitela Alenovog operatera.

Quote:
Na koncu, bitno je da je nađen. Meni. A nemam veze sa njim.
Naravno da je bitno da je nađen ali je i bitno zašto policija ne poduzima predistražne radnje "na vrijeme" kako bi se nestali pronašao što prije.

Quote:
I zvuči mi logičnije da će ga prijatelji naći brže. Ipak znaju tko je i kako diše, u svakom slučaju bolje od par službenika koji imaju na raspolaganju par karakternih osobina i svakodnevnih patterna ponašanja koji bi trebali stvoriti sliku o osobi. Osobi koju bi trebali naći čim se objavi nestanak, prema tvom mišljenju.
Jako teško će prijatelji pronaći nestalu osobu, ako se nestala osoba nikada prije nije sama udaljila od kuće, mobitel ugašen a nije postojao niti jedan realan razlog da osoba ode od kuće. Kao u slučaju Poropat, Bilić, Bešlić, Šušnjara, Horvat...


Quote:
Naravno. Ovo neću komentirati jer je nemoguće dati nekakvu univerzalnu formulaciju razloga zašto odlaze. Ali imam osjećaj da uglavnom odlaze sami a manjim dijelom, dosta manjim dijelom, bivaju oteti i slično.
Opravdanje policiji nije mali postotak ovih koji bivaju oteti ili su žrtve teških kaznenih djela. Upravo zbog njih policija MORA promptno postupati.


Quote:
Pa da. Upravo to i govorim, imamo relativno malo nestanaka, uglavnom retardirane balavurdije koja ne zna što bi sa sobom pa privlači pažnju roditelja na sebe na ovaj način.
Bez obzira, policija je dužna brzo reagirati jer takve nestale osobe često postaju žrtve kaznenih djela ili su sami počinitelji kaznenih djela.

Quote:
Nije da ja vjerujem policiji bezuvjetno. Heck, ne vjerujem bezuvjetno u nikoga koga poznajem. No, također znam da su tenzije kao penisi - tu su da se dižu. Još uvijek ne razumijem razloge tenzija koje se pokušavaju dići ovako loše postavljenom temom, u kojoj je jasno kako autorica nema kapacitete da formulira koherentne tri rečenice, makar u uvodnom postu.
U koherentnost autorice neću ulaziti. Sasma je jasno da je temu postavila needucirajući se o samoj problematici teme.
__________________
Newman: Hello, Jerry!
Jerry: Hello, Newman!

Zadnje uređivanje Disticha : 13.03.2012. at 15:29.
Disticha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 22:38   #18
Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Upravo to
Da skratim, ovo nije moj teren ni pol posto, pokušavam zdravorazumski zaobilaziti širenje panike i histerije. Kome se dade bjesomučno pratiti članke i živiti u uvjerenju da MUP ciljano ne želi pomoći nestalima, neka prati i neka živi u tom uvjerenju.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 22:49   #19
Zašto bi trebalo praviti medisku buku oko svakog nestanka? USA je odličan primjer da to nije dobro - pretjerivanje sa takovim vijestima potiče strah i paranoju stanovništva čineći ih lakšim metama za manipulaciju.
Osim toga u dosta slučajeva mediska halabuka može otežati policijsku istragu a i dovesti do smrti nestale osobe. Ako vam netko drži zatočenog člana obitelji ne želite da to bude u svim medijima jer bi se otmičari mogli uplašiti hajke i odlučiti "pomesti tragove".
Hasimir Fenring is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 04:20   #20
Užas.Koji pristup, kojim riječima temi.Za ono što pročitaš u novinama i točno je, trebaš biti ----educirannnnnn- i napraviti koherentne -najmanje tri rečenice.užas-----.Očito osoba kojoj ta tema ne leži, nema djecu- i kao njoj samoj se to nemože desiti, pa i ne treba o tome razglabati,, a ako joj se razglaba , osoba s kojom zbori treba biti -educirana--------,s koherentnim rečenicama, po mogućnosti s stranim riječima-protkane rečenice.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.