Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2010., 12:01   #1
Dobra papica na Korčuli

Spremamo se uskoro na Korčulu na godišnji, pa me zanima vaše mišljenje gdje dobro i povoljno jesti.
Pod tim ne mislim jeftino, nego ono, da za cijenu koju platiš dobiješ i adekvatnu uslugu, ambijent i naravno vrhunski pripremljenu domaću papicu!
Ide obitelj (s klincima) tako da i picerije i slična mjesta dolaze u obzir
Ajde dajte par prijedloga, nikada dolje nisam bio, pa da ne zalutam gdje ne treba, a da propustim što valja.
dado385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 12:04   #2
Quote:
dado385 kaže: Pogledaj post
Spremamo se uskoro na Korčulu na godišnji, pa me zanima vaše mišljenje gdje dobro i povoljno jesti.
Pod tim ne mislim jeftino, nego ono, da za cijenu koju platiš dobiješ i adekvatnu uslugu, ambijent i naravno vrhunski pripremljenu domaću papicu!
Ide obitelj (s klincima) tako da i picerije i slična mjesta dolaze u obzir
Ajde dajte par prijedloga, nikada dolje nisam bio, pa da ne zalutam gdje ne treba, a da propustim što valja.
Zavalatica,konoba Albert.
Sjajno pripremljena riba i školjke.Izvrsna alata od hobotnice.
Jedna od najljepših terasa na kojioj sam bila.
Vela Luka restoran Pod bore - klasična dalmatinska kuhinja,kvalitetn namirnice,jako dobra riblja juha,savršen gof s gradela.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 14:09   #3
Quote:
dado385 kaže: Pogledaj post
Spremamo se uskoro na Korčulu na godišnji, pa me zanima vaše mišljenje gdje dobro i povoljno jesti.
Pod tim ne mislim jeftino, nego ono, da za cijenu koju platiš dobiješ i adekvatnu uslugu, ambijent i naravno vrhunski pripremljenu domaću papicu!
Ide obitelj (s klincima) tako da i picerije i slična mjesta dolaze u obzir
Ajde dajte par prijedloga, nikada dolje nisam bio, pa da ne zalutam gdje ne treba, a da propustim što valja.

ja sam bila u restoranu Marco Polo, u Korčuli i jela sam pizzu. Onda je bila super, a dali je takva i ostala to ne znam...
lady coco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2010., 21:29   #4
Upravo se vratila sa godišnjeg odmora na Korčuli.Najbolja klopa baš u gradu Korčula restoran Marco polo,koja mu je jedina slaba tačka,da imaju stalno puno gosta i je u jednoj mali uliciči.Vrlo prijazni.Jela sam tamo supo od riba,solata od hobotnice,jastoga,skampe,kapesante,školke,i sve je bilo najbolje ....Nigdje nisam jela tako dobro kot tamo.Sigurno ču se vratit tamo samo zbog klope
irrenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 16:29   #5
Cool Dosad iđeno

Hvala na idejama...
U Marco Polo bio, OK klopa no tražim nešto više "domaće"
Plan je za dan ili dva ići u Zavalaticu u konobu Albert to probat.

Za sada bili u Blatu u piceriji "Tinel", fenomenalna pizza!
Tanko hrskavo tijesto, tvrdo, možeš ga samog jesti, mozarella na svim picama, kako i treba, krušna peć, svakako za preporučit svima...

I naletjeli smo na vinariju Toreta u Smokvici!
Mala privatna vinarija, rade Pošip, Rukatac, nekkvo crno, plavac nisu trenutno imali.

Probao sam suhi Pošip i slatki Pošip...jako dobro, za svaku pohvalu...
mislim da će barem dva kartona vina s nama nazad u Zagreb.
Rukatac me nije oduševio, tanko...

Eto toliko,hvala na idejama, ... nastavljamo obilazak Korčule
dado385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 19:13   #6
Kako na Korčuli može biti loša papica?! Jebate, digneš se ujutro iz kreveta i popikneš se preko zalutalog jastoga, hobotnice ili..tabinje..whatever.. Tamo se može desiti jedino i isključivo to da je kuhar epohalni megamoron pa upropasti blaga božja koja mu iz mora doslovno padaju u kuhinju.. zlatni retriver bi na takvoj lokaciji mogao složiti spektakularnu večeru za 18ero gostiju..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 13:26   #7
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Zavalatica,konoba Albert.
Sjajno pripremljena riba i školjke.Izvrsna alata od hobotnice.
Jedna od najljepših terasa na kojioj sam bila.
Vela Luka restoran Pod bore - klasična dalmatinska kuhinja,kvalitetn namirnice,jako dobra riblja juha,savršen gof s gradela.
DLAP1307
Konoba Albert, Zavalatica, pravo osvježenje...
Klopa je bila super po svim pravilima... i ne pre skupo.
Ali teras(c)a !!!
Stvarno ambijent u Albertu je 90% ugođaja i odma ti je sve bolje i ukusnije.
Stvarno mjesto za preporuku!
Hvala
dado385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 16:59   #8
Ja se sjećam jedne male konobe u Lumbardi na obali. Doslovce noge u moru, a izvrsan pršut i crno vino. Onako za prizalogajiti. Ali ne sjećam se imena.
Mabrouka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 17:16   #9
Quote:
Mabrouka kaže: Pogledaj post
Ja se sjećam jedne male konobe u Lumbardi na obali. Doslovce noge u moru, a izvrsan pršut i crno vino. Onako za prizalogajiti. Ali ne sjećam se imena.
Zove se "More".
Ima jako dobar položaj,izvrsnu riblju juhu i gazdu koji ne pravi kompromise.
Nema svježe - nema nikako.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 20:56   #10
Tako je Svaka čast! Ja se nisam sjetila imena.
Mabrouka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 12:55   #11
Torkul (Lumbarda, Korčula)

Fina hrana, ugodna domaća atmosfera i najbolje i najuslužnije dvije vesele i razgovorljive konobarice koje vole svoj posao i svakog gosta Unatoč gužvi i umoru - uvijek iskreno nasmješene
Cijene pristupačne. Domaće vino koje poslužuju je Grk Jedino vječito imaju gužvu (govorim o ljetnim mjesecima) pa se na stol treba pričekati ali će (tako su nam barem rekle) nagodinu proširiti terasu...
Uglavnom, Torkul toplo preporučam ako se nađete u Lumbardi!

Zadnje uređivanje Loopy : 18.12.2010. at 13:34.
Loopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 13:13   #12
seosko domaćinstvo Šimunovo (Dragotinjica, Žrnovo, Korčula)

Odlična hrana s puno finog povrća iz vlastitog uzgoja. Obilne porcije po sasvim prihvatljivim cijenama s obzirom na kvalitetu i uslugu.Nalazi se na prekrasnom osamljenom mjestu, dosta udaljenom od svakog naselja. A pogled od tamo je fascinantan!!! Također preporučam.
Loopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 13:25   #13
konoba Mirakul (Grad Korčula)

Nalazi se u mirnoj vali, tik do mora, udaljenoj 15-20 min od centa prema Lumbardi. Sjajno mjesto za romantičnu večeru Ugođaj, izbor i kvaliteta sjajno spremljene hrane te vrhunska usluga - sve 5! Naravno, i Mirakul preporučujem.
Loopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 13:34   #14
eh,umalo zaboravih...ponavljam post s druge teme jer i ova konoba zaslužuje hvalospjeve (a i pripada i ovoj temi).

konoba Belin (Žrnovo, Korčula)

Ah... Prije podne smo se zaputili u šetnju po Korčuli. Lutali okolo i razgledavali...stigli do fortece pa se odlučili zaputiti i do Žrnova. Već smo ranije čuli za Belin pa smo svakako htjeli i tamo navratiti. Na pola puta smo shvatili da smo zaboravili do bankomata (koji nam je sada već bio jako daleko), odjednom zapuše vjetar noseći crne oblake i mi odlučimo požuriti do Belina i popiti makar vino (toliko smo imali love) i sakriti se od kiše. Stigli mi, a tamo nema nikoga...uđemo na terasu...vrzmamo se...i stiže tek probuđeni konobar (mislim sin vlasnika) i odmah nas srdačno smješta za stol i mi naručimo vino. Donese on vino i pita što ćemo jesti, a mi, jel, nećemo ništa. Pijuckamo domaće vino,koje je začudo bilo kvalitetno (kažem začudo jer sam rijetko kada u nekom restoranu popio dobro domaće vino), i opet stiže konobar i pita nas pa zar stvarno ne bi ništa jeli. Naravno da bi, mislimo si mi nakon što smo već 5 puta pregledali meni i 5 puta obrisali sline, ali mu se zahvalimo Zatim se napunila još 3-4 stola i evo konobar opet s istim pitanjem te mu na kraju kažemo da bi mi rado jeli, no da smo zaboravili ponjeti lovu. On na to nama kako to uopće nije problem (sve srdačno i prisno) i da naručimo, pa će nas potom on odvesti u Korčuli do bankomata. Odmah pristanemo i za predjelo naručimo salatu od hobotnice i pohanu hobotnicu, a za glavno jelo janjetinu, nešto slično đuveđu, njihove domaće male rajčice, još vina i vode... Baš smo se razbahtili bez pokrića. potom se spustio kuhar (mislim otac i vlasnik) koji to sve, praktički, priprema pored nas...Sve je, ali baš sve, bilo izuzetno fino, najeli smo se toliko da se jedno vrijeme nismo kretati...I kad smo se koliko - toliko oporavili od izvrsnog ručka kažemo mi njima da bismo se mi malo sad prošetali po Žrnovu jer zato smo se, osim zbog njih, i popeli gore...Na to će on da nema problema i dogovorimo se vratiti za 2-3 sata...što smo, naravno, i napravili. Dakle uz sjajnu hranu i uslugu dobili smo i veliko povjerenje od njih i još i besplatni prijevoz do Korčule. Sve u svemu - bili su nevjerojatni i uvijek ću se sjećati tog ugodng izleta i nadam se da ćemo ih opet posjetiti.:
Loopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 08:51   #15
Bok ljudi,

malo dizem ovu temu. Ovaj vikend idem na Korculu na nekoliko dana pa me zanima ima li kakvih gastro promjena u odnosu na ovaj thread Ne zanimaju me bas fensi restaci, sto domacije to bolje.

Pozz...
Ceskek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 14:47   #16
Dižem temu....

Jel ima kakvih preporuka za finom domaćom klopom? Ništa prefensi..onak, po domaći al za prste polizat

Zahvaljujem na info
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 15:08   #17
Ne znam kako se zove restoran, ali popneš se onim dugačkim stepenicama u stari grad i odmah prije ulaza skreneš desno, ima okrugle prozore. Klopa odlična, cijene OK. Ako budeš tamo, napiši ovdje kako se zove...
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 15:48   #18
Ok, hvala
__________________
Moja srećica.....
kika78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.