Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2010., 23:03   #21
[QUOTE=law_os;27927294]Evo da oživim ovaj post.

Ovaj skuplji mi kaže da ugrađuje kvalitetniju opremu, neki "schneider". Jel tko ćuo za tu marku kablova, osigurača ili šta je to već...Prilično sam laik u cijeloj priči, no želim da radovi budu uredno i kvalitetno odrađeni sa kvalitetnim materijalima.

Schneider ti je skroz OK,za razliku od kineskih proizvođača.Ali na kraju krajeva vjerovatno i Schneider ima pogon u Kini.
MasterJohn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 00:45   #22
a bilo schneider ili koji drugi program,nebi smjela ukupna cijena varirati po 11000 kn gore,dole,tako da mi se cini da te ovaj hoce dignut..
m111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 14:30   #23
teško je bilo kaj reči ovako bez uvida u ponude.
No kvadratura kuče mi sasvim dovoljno govori da ova ponuda od 11 kila kuna nije realna.
Odnosno namjerno su izostavljene neke stvari, da bi se po principu jeftinoće upalo u posao, a onda slijedi "berba"
Možda se varam ali sumnjam......
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 20:53   #24
Evo dogovorio sam sve radove osim fine montaže: 15 000 bez pdv-a. Još ostaje fina montaža. Marka opreme: Legrand.
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 11:41   #25
legrand sasvim ok ,i ono šta treba posebno paziti da li će ti kutije za prekidače ili štekere gdje ih dođe dva ili tri spajati zajedno ili će ih razdvojiti pa kad poslije postavlja štekere i prekidače ima razlike i nisu jednoliko razmaknuti.
hoću reć da postoje okviri koji spajaju dva ili više štekera ili prekidača i onda to ljepše izgleda nego da je pojedinačno.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 09:10   #26
Totalno svi imate krivu predođbu o naplati elektroinstalacije, sama kvadratura kuće nema veze koliko će koštati struja nego koliko investitor želi izvoda izvod=( 1 rasvjestno mjesto ili priključno mjesto ) pa ti u kući od 250 m2 stavi 5 izvoda ili 155 izvoda naplata je po izvodu.
Što se tiće cijene izvoda zavisi ko je radi u prosjeku fušeri naplačuju od 60-80 kn po izvodu (barem koliko sam upoznat nisam fušer, što se tiće firmi cijene su različite uglavnom se kreće izvod oko 125 kn po izvodu, naravno to su cijene sa materijalom bez priključnica i prekidača i bez PDV
razvodna ploća sa 10-15 osigurača i 2 fid sklopke cca 1800 kn
eto sad sami izraćunate koliko bi kuća,stan koštala,
koliko izvoda x cijena izvoda + ormar = ukupna cijena struje
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 14:38   #27
Quote:
kavasaki kaže: Pogledaj post
Totalno svi imate krivu predođbu o naplati elektroinstalacije, sama kvadratura kuće nema veze koliko
okvirno ima i te kakve veze.
cijena od 11 000 kuna je nerealna.
Osim ako stvarno nije jedna prostorija jedna žarulja, plus jedna priključnica.
No trebali bi znati da ne živimo u 19 stoljeću više.
I ova cijena od 15 000 kuna krije neke zamke, kao što su stavke koje nisu dogovorene.
Onaj od 25 000 je bar bio pošten pa rekao to je to.....
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 14:57   #28
Krivo čitate tekst. Najniža ponuda je bila 14 000 bez pdva, a najviša 25 000 bez pdva. Dakle 11 000 je razlika, a ne ponuda!
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 16:34   #29
je krivo čitam tekst...
iznos je bio 14 000 kuna...
ok. moja greška...
ali ipak kad bude gotovo reci koliko si platio, ak može....
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 17:24   #30
Cijenu je jako teško definirati napamet jer neznaš što te čeka ... tako naprimjer ti meni kažeš imam garažu u koju trebam 6 rasvjetnih mjesta i ja ti kažem cijenu koja se odnosi na normalne prilike ( cigla, blokovi, ) i onda se mi dogovorimo i ja dođem a ono cijeli podrum u betonu . Normalno ti kažeš majstore sve pod žbuku u cijevima i ja sam j. ježa. Najbolje je posao pogledati i onda na temelju toga staviti cijenu.
Inače rasvjetno mjesto je : šuko šteker , prekidač , izvod za : npr. bojler , napu,i razne jednofazne prilključke koji su fiksni, trofazni je dva rasvjetna tijela , a ploča sa osiguračima se računa od 5 rasvjetnih tijela na dalje zavisi koliko ima osigurača ( do 20 osigurača je 5 rasvjetnih tijela).Rasvjetno tijelo oviosi o terenu ( nije isto raditi 20 km od kuče ili 150 km od kuće ) no u prosjeku samo ruke od 13€ do 20€. govorim o nekim normalnim i ne ekstremnim uvjetima . Normalno može i jeftinije za to se treba obratiti drinkerima koji će i za pivu napraviti instalaciju, bez ikakve odgovornosti.Sve što je ok i u skladu sa pravilima struke ima svoju cijenu i vrijedi.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 21:48   #31
Quote:
Mazarin kaže: Pogledaj post
okvirno ima i te kakve veze.
cijena od 11 000 kuna je nerealna.
Osim ako stvarno nije jedna prostorija jedna žarulja, plus jedna priključnica.
No trebali bi znati da ne živimo u 19 stoljeću više.
I ova cijena od 15 000 kuna krije neke zamke, kao što su stavke koje nisu dogovorene.
Onaj od 25 000 je bar bio pošten pa rekao to je to.....
opet ponavljam kvadratura kuće/stana ama baš nikakve nema veze sa cijenom
radova, nedavno izvodio kuću od 300 m2 iznos 60.000,00 kn, a godinu prije stan od 140 m2 za iznos od 75.000,00 kn tako da sve ovisi do investitora i njegovih želja, tako da govoriti da je 11.000,00 kn nerealno a ne vidjeti šta je čovjek ponudio je bezpredmetno i pitanje je dali mu to nude fušeri ili firme
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 09:21   #32
Quote:
kavasaki kaže: Pogledaj post
opet ponavljam kvadratura kuće/stana ama baš nikakve nema veze sa cijenom
radova, nedavno izvodio kuću od 300 m2 iznos 60.000,00 kn, a godinu prije stan od 140 m2 za iznos od 75.000,00 kn tako da sve ovisi do investitora i njegovih želja, tako da govoriti da je 11.000,00 kn nerealno a ne vidjeti šta je čovjek ponudio je bezpredmetno i pitanje je dali mu to nude fušeri ili firme
molim te reci mi koliko izlaza je tu bilo..u tih 75.000 kn..koji program si ugrađivao itd..
m111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 13:34   #33
Quote:
m111 kaže: Pogledaj post
to ti se ne racuna po kvadraturi kuce..
Quote:
Mazarin kaže: Pogledaj post
teško je bilo kaj reči ovako bez uvida u ponude.
No kvadratura kuče mi sasvim dovoljno govori da ova ponuda od 11 kila kuna nije realna.
Odnosno namjerno su izostavljene neke stvari, da bi se po principu jeftinoće upalo u posao, a onda slijedi "berba"
Možda se varam ali sumnjam......
Quote:
law_os kaže: Pogledaj post
Krivo čitate tekst. Najniža ponuda je bila 14 000 bez pdva, a najviša 25 000 bez pdva. Dakle 11 000 je razlika, a ne ponuda!
Quote:
kavasaki kaže: Pogledaj post
Totalno svi imate krivu predođbu o naplati elektroinstalacije, sama kvadratura kuće nema veze koliko će koštati struja nego koliko investitor želi izvoda izvod=( 1 rasvjestno mjesto ili priključno mjesto ) pa ti u kući od 250 m2 stavi 5 izvoda ili 155 izvoda naplata je po izvodu.
Što se tiće cijene izvoda zavisi ko je radi u prosjeku fušeri naplačuju od 60-80 kn po izvodu (barem koliko sam upoznat nisam fušer, što se tiće firmi cijene su različite uglavnom se kreće izvod oko 125 kn po izvodu, naravno to su cijene sa materijalom bez priključnica i prekidača i bez PDV
razvodna ploća sa 10-15 osigurača i 2 fid sklopke cca 1800 kn
eto sad sami izraćunate koliko bi kuća,stan koštala,
koliko izvoda x cijena izvoda + ormar = ukupna cijena struje
Kak se meni čini svi po malo mlate praznu slamu kak bu nekaj pametnega rekli il' se opekli !
A ti prijatelju malo tu švrljaj pa doma prikupi ponude zbroji dva i tri i lepo sam sa regicom odlući kaj buš ...
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 14:18   #34
Quote:
Mazarin kaže: Pogledaj post
okvirno ima i te kakve veze.
cijena od 11 000 kuna je nerealna.
Osim ako stvarno nije jedna prostorija jedna žarulja, plus jedna priključnica.
No trebali bi znati da ne živimo u 19 stoljeću više.
I ova cijena od 15 000 kuna krije neke zamke, kao što su stavke koje nisu dogovorene.
Onaj od 25 000 je bar bio pošten pa rekao to je to.....
Jebo si ja mater više i cijenama poslova od par dana. Mi smo to radili na tehničkom u sedmom ili osmom razredu. Samo što je bilo na manjoj površini i manje komada utičnica, prekidača i žarulja sa svim osiguračima. Za 25 000 kuna odem u tu školu i napravim si to sam i još mi ostane 20 000 kuna. Koga jebete s takvim idiotskim cijenama? Tata je sam napravio cijelu instalaciju u kući prije 30 godina i još sve super radi. Isto sada radi u stanu. Tko da 25 000 kuna je doslovno zrel za ludaru.
perotigastero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 14:20   #35
Quote:
kavasaki kaže: Pogledaj post
opet ponavljam kvadratura kuće/stana ama baš nikakve nema veze sa cijenom
radova, nedavno izvodio kuću od 300 m2 iznos 60.000,00 kn, a godinu prije stan od 140 m2 za iznos od 75.000,00 kn tako da sve ovisi do investitora i njegovih želja, tako da govoriti da je 11.000,00 kn nerealno a ne vidjeti šta je čovjek ponudio je bezpredmetno i pitanje je dali mu to nude fušeri ili firme
Daj mi broj od tih majmuna da im ja idem prodavati nešto. Njima ne možeš ne prodati.
perotigastero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 17:33   #36
Quote:
m111 kaže: Pogledaj post
molim te reci mi koliko izlaza je tu bilo..u tih 75.000 kn..koji program si ugrađivao itd..
sva oprema je vimar plana, izvoda ukupno je cca bilo 250 (jake i slabe struje), + 3 prostorije podnog grijanja + protuprovala + videoportafon
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 17:42   #37
Quote:
perotigastero kaže: Pogledaj post
Jebo si ja mater više i cijenama poslova od par dana. Mi smo to radili na tehničkom u sedmom ili osmom razredu. Samo što je bilo na manjoj površini i manje komada utičnica, prekidača i žarulja sa svim osiguračima. Za 25 000 kuna odem u tu školu i napravim si to sam i još mi ostane 20 000 kuna. Koga jebete s takvim idiotskim cijenama? Tata je sam napravio cijelu instalaciju u kući prije 30 godina i još sve super radi. Isto sada radi u stanu. Tko da 25 000 kuna je doslovno zrel za ludaru.

Dečko očito da nikada nisi štemao zid , ciglu beton itd. to kaj si u školi na komadu nečega spojio dvije žarulje itd ne znači da vrijeđaš nečiji posao. Ajd recimo kad je kažem čovjeku da će jeftinije proč hoče li si sam štemat ja ću mu zabilježit ,,,A ne ni slučajno ili ak pristane onda bi da mu se skine 70% cijene . svi cijene svoj rad a po tuđem pljuju. I tvoj tata je napravio instalaciju pred 30 god kad su utičnice bile bez uzemljenja i kad je u sobi bilo samo rasvjeta i dva štekera ,,,,,što se sa današnjom instalacijom ne može ni usporediti.Ipak treba u svaku prostoriju dosta toga postaviti normalno a to i košta ,,, i zavisi koji je program u pitanju. ne trkeljajte o cijenama ako nikad to niste radili. Nije to ko puru z dvorišta sterati........
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 00:23   #38
Reklamiranje

Teško je govoriti o realnosti ponude budući da nismo upoznati ni sa stvarnim zahtjevima naručitelja. Uglavnom rasvjetna i priključna mjesta imaju neku svoju fixnu cijenu dok cijene opreme naravno variraju.

Naravno da postoji i ovisnost dali se radi o knaufu, cigli ili betonu. Cijene žica/kablova za jaku struju (utičnice, rasv. i sl.) su takve kakve jesu i tu nema puno filozofije ni oko cijena, ni oko tipa. Pravila struke se znaju.

Ukoliko se radi i slaba struja ( ozvučenje, videonadzor, informatika, telefonija i sl. ) cijene mogu varirati zbog široke palete kvalitete kablova.

Što se tiče opreme ( utičnice, prekidači i sl. ) najviše radimo sa programima : Schneider - Merlin Gerin Anya, Vimar Plana, Vimar Idea. Program Vimar je pogodan zbog modularnog principa.

Kod slaganja razvodnog ormara najviše koristimo Schneider, a iza toga Chint koji je cijenom pogodniji i nemamo loših iskustava sa istim.

Standardno ugrađujemo 0,3 ZUDS zbog budućih propisa koji će izbaciti 0,5 iz upotrebe. Za kupaonice, te u pravilu potrošaće sa el. grijačem koristimo 0,03.

Po završenom poslu ispitujemo instalaciju zbog svoje provjere, a zatim pozivamo ovlaštenu firmu da ispita i izda atest instalacije.

Evo možda je ispala reklama al ako tko ima pitanja neka slobodno pita. Poslujemo preko 15 godina ( pod istim imenom, mislim da je to važno reći u današnje vrijeme ) i uvijek stojimo iza onog što napravimo.
__________________
MK ZLE MAJKE
Sveti Križ Začretje

Zadnje uređivanje Scotsman : 30.07.2010. at 12:13.
CroKick is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 11:17   #39
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
Dečko očito da nikada nisi štemao zid , ciglu beton itd. to kaj si u školi na komadu nečega spojio dvije žarulje itd ne znači da vrijeđaš nečiji posao. Ajd recimo kad je kažem čovjeku da će jeftinije proč hoče li si sam štemat ja ću mu zabilježit ,,,A ne ni slučajno ili ak pristane onda bi da mu se skine 70% cijene . svi cijene svoj rad a po tuđem pljuju. I tvoj tata je napravio instalaciju pred 30 god kad su utičnice bile bez uzemljenja i kad je u sobi bilo samo rasvjeta i dva štekera ,,,,,što se sa današnjom instalacijom ne može ni usporediti.Ipak treba u svaku prostoriju dosta toga postaviti normalno a to i košta ,,, i zavisi koji je program u pitanju. ne trkeljajte o cijenama ako nikad to niste radili. Nije to ko puru z dvorišta sterati........
Ja sam štemao zid kada smo radili instalacije prije nekih 20 godina. Zid je bio cigleni. Danas imaš one glodalice za zid za parsto kuna i nema više čekića i štemajzla pa je puno puno lakše i brže. Sve je rađeno sa uzemljenjima. Nemoj pričati budalaštine da nije bilo uzemljenja jer uzemljenje nije izmišljeno prošle godine. Svuda su bile provedene i one žuto-zelene žice . Još je sve te kablove stavio u bužire da nebi bilo nisam znao. I na kraju dobro da je stavio jer je bilo nisam znao - došla "draga" nam hrvatska vojska u hrvatsko mjesto i odrezala - pokrala kabele tako da više nije mogao spojiti nove utičnice nego vuci ponovo.

Šta to treba u današnjoj sobi osim rasvjete i dva štekera? Utp kabel cat7e možda? Nisi čuo za wireless?

A tvoja cijena od 20 000 + kuna za takav posao je blago rečeno idiotska po meni. Čak ni najskuplji i najcjenjeniji informatički certifikati ne koštaju toliko što će reći da to baš i nije neka prevelika mudrolija da bi dao nekome toliko para kada to mogu sam napraviti i pritom paziti više nego kada to radi netko drugi. OK, skini cijenu materijala i neku zaradu, ali ta cijena je stvarno izvan svake pameti.

A ja sam učio na tehničkom prije 20 godina da se stavlja uzemljenje tako da tvoje priče o tome da se nije stavljalo ne drži vodu. Ili govori o tebi kao majstoru.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:

Zadnje uređivanje Hrc : 30.07.2010. at 11:22.
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 11:30   #40
Quote:
Hrc kaže: Pogledaj post
Danas imaš one glodalice za zid za parsto kuna i nema više čekića i štemajzla pa je puno puno lakše i brže. .
reci mi gdje ih ima kupiti za par sto kuna, vjerovatno sa usisavačem?
Pa da kupim par komada...
koliko znam samo je jedna šajba cca 500 kuna, a za rad ti trebaju 4...
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.