Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2015., 11:55   #21
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Kod zadnjeg preuređenja kuhinje indukciju sam izbacio, a ugradio ugradbenu ploču s 5 plamenika, od čega je jedan dupli i ovo je kombinacija pri kojoj definitivno ostajem.
kupio identičnu prije 10ak dana
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 12:01   #22
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Nisam ni znala da si indukciju likvidirao. Lajkam novu postavu.
Prvo sam ju mislio ostaviti i u novom kuhinjskom poretku jer mjesta sam imao. Najviše joj je presudilo to što bih određeno posuđe morao udvostručiti, a i dupli plinski plamenik (pogotovo za wok) upotrebljavam neuporedivo češće nego indukciju.

@Pepica&Angelsss

Ovaj moj Candy petoplamenik je stvarno izvrstan ali ima jednu manu. Dok upotrebljavate srednji dupli na ostalim plamenicima ne možete upotrebljavati posudu čiji je promjer veći od 28 cm. Kada na nekom od plamenika nešto radite u tavi većoj od 28 cm morate maknuti držač posude sa srednjeg duplog plamenika.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 12:05   #23
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
kupio identičnu prije 10ak dana
Biti ćeš zadovoljan. Siguran sam.

Što ti nisu u misiji na Hvaru ?
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 12:17   #24
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ovo moja stara ima i kad god odem kod nje baš nekako uživam u kuhanju, definitivno mislim da je najbolji odabir.
Ok, nisam toliko u gastronomiji poput vas ali i nama laicima se ovo sviđa i jako je funkcionalno.
Ja sa indukcijom nisam nikad "kliknula", tako da mi je plin po pitanju kuhanja definitivno najbolji izbor.
Nadam se da ću i sama, jednom kad porastem, imati ploču sa 5 plamenika, mislim da bolje ne može. I naravno, teleskopske vodilice.
Sad se osjećam malo k'o penzić.

Meni je plin draži i stvarno najradije na njemu kuham. Moja mama pak kaže da je njoj draža indukcijska ploča i da više nikad ne bi uzela plin. Zanimljivo je da smo tata i ja bili za plin, ona za struju.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 13:12   #25
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
@Pepica&Angelsss

Ovaj moj Candy petoplamenik je stvarno izvrstan ali ima jednu manu. Dok upotrebljavate srednji dupli na ostalim plamenicima ne možete upotrebljavati posudu čiji je promjer veći od 28 cm. Kada na nekom od plamenika nešto radite u tavi većoj od 28 cm morate maknuti držač posude sa srednjeg duplog plamenika.
Moja stara ima mislim Bosch i to neki ogromni, oko 90cm je dužina tako da bez problema stanu šerpe na sve plamenike, i one veće od 28cm. Meni osobno se taj s 5 plamenika posebno sviđa, iako kod mene ne bi bilo mjesta za taj najveći, ali je super za one ogromne šerpe za kuhanje pekmeza i ajvara. To je uostalom jedan od razloga zašto mamička ove godine radi zimnicu umjesto mene.
Za drugo mi ni ne treba toliko, ionako sada koristim najviše 2 istovremeno, jako rijetko 3.

Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Sad se osjećam malo k'o penzić.
Ja te smatram odraslom gastronomskom divom, a ne penzićkom!
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 13:49   #26
Pa hvala ti na komplimentu. (Inače imam 33 (uskoro 34), ali dosta nas je pisalo na Večera za pet temi i prije 6-7 godina stalo na 27 tako da ovdje masovno imamo 27. Da se zna i ne zaboravi.. )

Što se zimnice tiče, najdraža mi je bila bakina peć na drva, ali otkako je prije 15ak godina preselila u grad sve kuhamo na njenom štednjaku ili ind.pločama.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:02   #27
Ja imam 27! I tako doživljavam sve ostale na forumu. Svi ste moje godište. Samo dodatni problem jest to što kad me netko pita koliko imam godina, želim odgovoriti: 23. To je samo brojka!


OT: Nikad nisam isprobala indukciju, ali stalno slušam kak je to supač! Sad vidim da niste svi popadali na koljena zbog nje pa mi je to zanimljivo. Meni je plin oke, najjednostavniji i nekak najkonkretniji (barem u odnosu na struju koju sam imala).

Teleskopske vodilice kužim kaj su, nemam ih i mislim da mi trenutno ne trebaju i ne želim ih nigdje vidjeti do trenutka kad ću si sama kupovati pećnicu kad ću ih sigurno uzeti. Sad ako ih vidim bit ću tužna jer ih nemam jer vjerujem da su zakon.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 14:32   #28
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Pa hvala ti na komplimentu.: o : brukica: : cerek: (Inače imam 33 (uskoro 34: D), ali dosta nas je pisalo na Večera za pet temi i prije 6-7 godina stalo na 27 tako da ovdje masovno imamo 27. Da se zna i ne zaboravi.. : mudri: : rofl: )

Što se zimnice tiče, najdraža mi je bila bakina peć na drva, ali otkako je prije 15ak godina preselila u grad sve kuhamo na njenom štednjaku ili ind.pločama.
What??? Onda sam ja sa svojih 28 starija od vas sa 27! :
No dobro, bitno da se svi kužimo i smatramo (barem po godinama) istima.

Moja baka je zimnicu radila u ljetnjoj kuhinji na staroj peći na drva i to je radila za sve nas.
Sada to radi mama, osim kad u Zgu uspijem naći i sama nešto jako fino i domaće pa se poigram ali u pravilu, sa 5 plamenika je njoj puno lakše i brže to napraviti nego meni koja praktički ni nemam onu "šerpu za pekmez".

Nije da nešto puno kuham i nakuhavam ali svakako ću čim budem uzimala kuhinju uzeti plin.
Meni su indukcija i struja skoro pa isti, nisam otkrila te čari indukcije.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 15:59   #29
Drago mi je da "plinaši" vode i da je tema malo zaživjela usprkos dobu godine. Mi, naime, uvijek uređujemo kuću u 8.mj budući da je onda hrpa popusta, akcija i najvažnije od svega, mir i tišina te da nema problema nigdje s parkingom.

Svejedno, muči me i dalje koji brand odabrati, razočarala sam se i s Electoluxom, a ni Bosh ni Candy me nisu nešto oduševili. Bitno je da se ne odustaje od SMEG frižidera. Možda će glupo zvučati, no nekako mi je Gornje uvijek bilo srcu drago... Budem još malo proučila, u svakom slučaju. Ah, slatke muke.


Kad smo kod njih, imate li mikrovalnu u svojoj kuhinji? Moja je prastara i spasila me kad je trebalo grijati dječje kašice i sl. Inače ju ne rabimo baš, zapravo ja je ne rabim. Nezamislivo mi je grijati vodu za čaj ili kavu unutra - blasfemija. No, da dobro dođe, dođe...
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 16:13   #30
Svi mi imamo 27, neki jedamput a neki više puta

Apropos Gorenja, zadnjih par godina imam njihov samostojeći špaher, 2 plina i dvije struje (staklo-keramika) i zadovoljna sam.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 18:14   #31
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Biti ćeš zadovoljan. Siguran sam.

Što ti nisu u misiji na Hvaru ?
Kupio sam da me čeka kad se vratim za 2 mjeseca

Ja bi molio prijedlog za napu
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 10:03   #32
Quote:
spic kaže: Pogledaj post

Ja bi molio prijedlog za napu
I ja.

A o mikrovalkama, nitko ništa.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 10:08   #33
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
A o mikrovalkama, nitko ništa.
Mi imamo, rijetko koristimo. Mala kuhinja, ali svejedno dobro dođe. Ja si grijem vodu za kavu jer mi je tako najbrže gotova (radim si bijelu kavu, nedovoljno za kuhalo za vodu, nikak da kupim ono s manjim dozama), muž grije mlijeko. Dobro će nam doći za kašice što sam vidjela da ste vi već "obavili". Dobro dođe i za podgrijavanje jela. Dok je nismo imali mislila sam da mi nužno ne treba, ali sad mislim da zgodno dođe. Imamo neku LG-jevu, neki skuplji model, ogromna je, ima i grill (ne znam kaj će nam, al eto) i zadovoljni smo.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 12:44   #34
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Imamo neku LG-jevu, neki skuplji model, ogromna je, ima i grill (ne znam kaj će nam, al eto) i zadovoljni smo.
E, da, baš sam se proučavajući po netu pitala kakvi su to svemirski brodovi. Konsenzus je doma odlučio da nam treba nova mikrovalka, a baš sam jutros naišla i na ovu akciju u Technomarketu zamjene staro za novo uz popust 30%, pa si sve mislim da i mi uzmemo jednog monustruma.

http://www.technomarket.hr/news/640

Vele da je od stare mikrovalke dovoljno čak donijeti samo kabel.

Uglavnom, čini mi se praktičnom za podgrijavanje i dalje, a što se djece tiče, vjeruj mi, spasit će te. Mi smo bili nakupovali kojekakvih grijača bočica, isprobavali na ruku, blablabla, ali nema do mikrovalke. Jednostavno, u jednom trenutku samo skužiš da ti je dijete gladno i onda - hoće i mora jesti ODMAH! Bilo te prve kašice, pa kasnije klopa (juhice i sl...), ne možeš se natjecati s brzinom njihovog trbuščića.

I, na kraju, kad se okreneš - već krenu u školu... I onda opet kreće podgrijavanje na najjače.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 12:48   #35
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Da nismo dobili LG-jevu, bila bi ova Samsungova sa slike. Mikrovalna mi djeluje odlično i stvarno je estetski lijepo riješena tak da !

I da, dobro si rekla, ako ništa barem kaj se djece tiče dobro će nam doći.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 13:08   #36
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Svejedno, muči me i dalje koji brand odabrati, razočarala sam se i s Electoluxom, a ni Bosh ni Candy me nisu nešto oduševili. Bitno je da se ne odustaje od SMEG frižidera. Možda će glupo zvučati, no nekako mi je Gornje uvijek bilo srcu drago... Budem još malo proučila, u svakom slučaju. Ah, slatke muke.
Baš slatke muke. Ja zadnjih nekoliko godina imam Nardi i sasvim me dobro služe. Mama me dugo nagovara na indukcijsku jer je njoj puno bolja, ali probala sam i draži mi je plin. Pećnica s pirolizom mi je na spisku jednom kad ova otkaže poslužnost.


Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
Kad smo kod njih, imate li mikrovalnu u svojoj kuhinji?
Korisna za kokice i podgrijati mlijeko. Trenutno ju nemam i nisam sigurna hoću li kupovati jer mi nekako ne nedostaje pretjerano. Ponekad pomislim da bi bilo dobro da ju sad imam, ali ne toliko često da bih se upuštala u istraživanje, guglanja i obilaske. Ain't nobody got time for that.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 13:23   #37
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Korisna za kokice i podgrijati mlijeko. Trenutno ju nemam i nisam sigurna hoću li kupovati jer mi nekako ne nedostaje pretjerano. Ponekad pomislim da bi bilo dobro da ju sad imam, ali ne toliko često da bih se upuštala u istraživanje, guglanja i obilaske. Ain't nobody got time for that.
Kokice! Oooooo da!
Ima samo jedan mali problem. Ove kupovne (za mikrovalku) ne uspjevam naći da ne sadrže palmino ulje tako da sam odustala od njih. To mi je bio veliki udarac jer mi je stavljanje one vrećice i puckanje i klopanje bez masnog lonca bio pravi ritual. Sad čekaju bolje dane kod nas budući da palmino ulje ne dopuptam u svojomj kući ni u kakvom obliku, a danas ga ima zaista u svemu; od bobi-štapića do Nutelle, sladoleda...
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 13:27   #38
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Da nismo dobili LG-jevu, bila bi ova Samsungova sa slike. Mikrovalna mi djeluje odlično i stvarno je estetski lijepo riješena tak da !
Je l' da? Je l' da? To sam i ja rekla kad sam ju ugledala, da ne kvari estetiku svetišta. hahahahahaha
Jer ova stara moja je baš kanta, bijela i ružna i ima taj jeftinjola izgled. Ova s Technomarket slike je kao kamenčić u mozaiku, a čini mi se i dobra akcija. Osim toga, osjećam se dodatno ponosno i korisno kada uvalim negdje staru kramu. LOL :klap:
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 13:34   #39
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Sad se osjećam malo k'o penzić.

Meni je plin draži i stvarno najradije na njemu kuham. Moja mama pak kaže da je njoj draža indukcijska ploča i da više nikad ne bi uzela plin. Zanimljivo je da smo tata i ja bili za plin, ona za struju.
imam 3+1 u korist plina. u ove vruće dane došla sam do toga da pribjegnem kuhanju na tom jednom el. ringu jer mi manje zagrije kuhinju. na plin, ako samo običnu dzevu kave zakuham....zakuham i ja

Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
(Inače imam 33 (uskoro 34), .
ma da?
nadam se da se nećeš uvrijediti ako sam ti davala koju goddinicu sitnog više?
to vjerojatno zbog tvojih slika, djeluju zrelo i iskusno

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Svi mi imamo 27, neki jedamput a neki više puta
.
ma da? tko to?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 00:44   #40
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
električna pećnica s pirolizom i teleskopskim vodilicama.
ima li koji model koji bi imao oboje, a da ne kosta milijardu kamencica?
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:31.