Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2005., 12:47   #41
Re: Re: Re: Re: Re: karcinom - molim pomoc!

Ne postoji nikakva čudotvorna trava za izliječenje od raka. Svi ovi biljni pripravci su jako dobri kao preventiva i za jačanje imuniteta organizma. Ali ni s tim ne treba pretjerivati jer ono što je lijek u malim količinama, to je otrov u većim.

Ali ja mislim iz osobnog iskustva da je jedan od najvažnijih faktora ovdje psihološki faktor. Ja sam viđala pacijente sa teškom dijagnozom, za koje doktori nisu mogli vjerovati kad su ih vidjeli da su to uopće njihovi nalazi. Ti ljudi su zračili duhom i optimizmom.

Nažalost, upoznala sam i one koji su sami sebi okončali život ne mogavši podnijeti taj teret bolesti, iako je za njih možda i postojala mogućnost ozdravljenja.


Ako netko ima i mnogo blaži oblik bolesti od ovog ovdje slučaja na forumu, i onda 'padne u komu', uvuče se u krevet iako se može kretati,.... normalno je da će mu se i zdravlje pogoršati.

A pogotovo kod slabine kod kemoterapije važan je psihički faktor. Dovoljno je pomisliti na nešto, neku hranu, ili one bočice ili igle pa ti dođe slabo, zato je važno da ne mislimo stalno o svojoj bolesti jer je time samo jačamo.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Old 25.05.2005., 13:48   #42
Re: Re: Re: Re: Re: Re: karcinom - molim pomoc!

Quote:
Uranus kaže:
Ne postoji nikakva čudotvorna trava za izliječenje od raka. Svi ovi biljni pripravci su jako dobri kao preventiva i za jačanje imuniteta organizma. Ali ni s tim ne treba pretjerivati jer ono što je lijek u malim količinama, to je otrov u većim.

Ali ja mislim iz osobnog iskustva da je jedan od najvažnijih faktora ovdje psihološki faktor. Ja sam viđala pacijente sa teškom dijagnozom, za koje doktori nisu mogli vjerovati kad su ih vidjeli da su to uopće njihovi nalazi. Ti ljudi su zračili duhom i optimizmom.

Nažalost, upoznala sam i one koji su sami sebi okončali život ne mogavši podnijeti taj teret bolesti, iako je za njih možda i postojala mogućnost ozdravljenja.


Ako netko ima i mnogo blaži oblik bolesti od ovog ovdje slučaja na forumu, i onda 'padne u komu', uvuče se u krevet iako se može kretati,.... normalno je da će mu se i zdravlje pogoršati.

A pogotovo kod slabine kod kemoterapije važan je psihički faktor. Dovoljno je pomisliti na nešto, neku hranu, ili one bočice ili igle pa ti dođe slabo, zato je važno da ne mislimo stalno o svojoj bolesti jer je time samo jačamo.

moj tata je nazalost prije mjesec dana umro od raka limf.cvorova i metastaze na kostima, tako da na tom polju rekla bi znam i previse.
kad ti bliznji oboli od raka cesto se previse usredotocuje na podizanje imuniteta i na to se oslanja, a zaboravlja se da to nece izlijeciti rak. dakako, jako je bitno podic imunitet, i odrzat tezinu, no, jos jednom.. koliko to pomaze neznam , jer nazalost imam iskustva samo sa najgorim oblicima,neoperabilnim,
od svih za imunitet koji smo probali: najbolji vidljiv ucinak je imao BIOBRAN http://www.biovega.hr/Default.aspx?tabid=27

NONI ,iz mog videnja,a bila sam 24/7 s tatom, je imao puno slabiji ucinak...

najbitniji je psiholoski faktor jer neki put je to jedino sto je ostalo: brinut da bolesnik ne pada u depresije.
ovisi od osobe do osobe kak reagiraju, i ozbiljnosti bolesti, al posto mi je vise clanova uze obitelji u zadnja 3 mj umrlo od raka, mislim da nepostoji netko tko moze normalno reagirat na spoznaju o smrti.
mislim da se najvise psihicki moze pomoc bolesniku tako da:
Ne izbjegavas temu RAK
ponasas se kao da je njegova bolest i tvoja.


kada ste svaki dan 6 mj na Onkoloskom odjelu KBC Rebra, i vidite svu tu tugu, proklinjete ovaj je... sustav koji baca pare i pare na razno razna sranja


i da, neznam jel tko bio na onkoloskom na rebru duze vrijeme al moram rec da mi se
kad se sjetim onih bahatih doktora koji pod a) uzimaju koverte kad covjek je na samrti i kad ni kemo ni zracenje nemre dobit
b) moj tata je moro prvo smrsavit na 50kg da bi cijenjeni jeb. dr.Davorin Herceg mu SPOMENUO da POSTOJI zamjenska tekuca hrana koju pokriva dopunsko zdravstveno i da samo treba uputnicu od dr opce prakse
(ako netko dobije hercega nek se premjesti kod drugog onkologa-taj smo savijet dobili i od ostalog osoblja na onkologiji koje inace privatno poznamo)
LeeLooo is offline  
Old 25.05.2005., 16:42   #43
Quote:
LeeLooo kaže:
da, tekuca hrana, Fresubin Energy DRINK pokriva zdravstveno.
200ml=300kcal

ima raznih okusa, fini su, slicno ko shake... uostalom, poslala sam ti na pm
ima nekakva kompletna tekuća hrana, u ljekarni oko 13kn, ja sam hranio dedu 84. god. nakon prometne nesreće (zveknuo ga auto na biciklu)
(inače nakon što nije 5 dana ništa jeo, dobio upalu pluća, kirurg mi rekao da ovo neće dobro završiti odlučio sam mu dati mali poticaj , mislio sam nabaviti jednu kvalit. američku hranu za koju sam imao prospekte (hrana je inače za mačke, toliko o okusu), no moj deda je imao sreće pa su u ljekarni imali ovu (manje kvalitetnu, ali ok)
Morph is offline  
Old 25.05.2005., 16:53   #44
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: karcinom - molim pomoc!

Quote:
LeeLooo kaže:
dr.Davorin Herceg mu SPOMENUO da POSTOJI zamjenska tekuca hrana koju pokriva dopunsko zdravstveno i da samo treba uputnicu od dr opce prakse
(ako netko dobije hercega nek se premjesti kod drugog onkologa-taj smo savijet dobili i od ostalog osoblja na onkologiji koje inace privatno poznamo)
i ja sam saznao da imaju američku konzerviranu tekuću hranu kasnije, ali se moj deda očito nije uklapao u protokol liječenja (nisam baš siguran da su liječnici krivi, sustav je u k...., mislim da se čak i liječimo pre dobro u odnosu na naše novčane mogućnosti)

a i ti kemoterapeutici, većina njih ne liječi (ne izlječuje rak) nego samo produžuje život (borba protiv raka traje do kraja života) (ovisi o vrsti raka i ostali detalji...)
Morph is offline  
Old 25.05.2005., 16:56   #45
Quote:
kat kaže:
- bah nemrem se sjetiti al od pcela isto nesto..
matična mliječ
Morph is offline  
Old 25.05.2005., 17:03   #46
Re: karcinom - molim pomoc!

Quote:
TsunamiGirl kaže:
p.s.
kako doći na Institut za tumore na terapiju ? Jel treba veza? Jel itko ikad bio u savjetovalištu za obitelj?
Klinika za tumore Ilica 197 ZG
imaju prostore za Hrvatsku ligu protiv raka
informacije 01/3772-111

Unutar Lige postoje klubovi - kolostomiranih osoba (operacija zbog raka crijeva)

inče ti kao sestra spadaš u visoko rizičnu skupinu za oboljenje (to sad nije bitno, ali promjena prehrane, makrobiotika, trebalo bi poradit na tome, cijela obitelj)
Morph is offline  
Old 25.05.2005., 17:09   #47
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: karcinom - molim pomoc!

Quote:
Morph kaže:
i ja sam saznao da imaju američku konzerviranu tekuću hranu kasnije, ali se moj deda očito nije uklapao u protokol liječenja (nisam baš siguran da su liječnici krivi, sustav je u k...., mislim da se čak i liječimo pre dobro u odnosu na naše novčane mogućnosti)

a i ti kemoterapeutici, većina njih ne liječi (ne izlječuje rak) nego samo produžuje život (borba protiv raka traje do kraja života) (ovisi o vrsti raka i ostali detalji...)

gle. kriv je taj doktor jer je pito mog tatu kak jede, i on je reko: 'pa jedem al premalo' i uostalom vazu se svakih 7 dana i vidjeli su da covjek ima 50 kg, ....ugl. Herceg mu je reko 'ima zamjenska hrana narucit cemo' i to mu je 2 mjeseca govorio. 2 MJESECA. iz ČISTE ljenosti, da bi mi POSLJE saznali da za TU ZAMJENSKU hranu je dovoljan samo recept od dr opce prakse, i ipak nebi izgubio toliko kila. a taj dr je i na drugim poljima bio krajnje bezobrazan... nije bitno....

prema mojim saznanjima, kemoterapija ne ljeci rak, to se daje kad se vise ne moze pod noz, ili kad je otkrito vrlo rano pa nema potrebe.. al cim ti doktor kaze: ne moze se operirat. , znas sta slijedi...

naravno ovisi da li je galopirajuci ili..... i kolko je metastaziran kad su otkrili...
LeeLooo is offline  
Old 25.05.2005., 17:49   #48
Quote:
hummer kaže:
tijelu trebaju bjelančevine, ugljikohidrati, masti, esencijalne kiseline, vitamini i minerali.
esencijalne kiseline????
Molim te.....ako si daješ truda da pišeš kilometarske postove, onda bar prouči to o čemu pišeš.

Quote:
hummer kaže:

Ljudi koji koriste Staničnu ishranu više ne odlaze doktoru, više ne piju lijekove, više ne spavaju popodne, ne boli ih glava, više nisu tmurni i neraspoloženi! To je samo od pravilne Stanične ishrane, ne od nikakvih drugih terapija.

Sve što ti mogu reći... i kruh i špek dođu do stanica
Za ostalo prouči Guyton: Fiziologija

Ili pojednostavljeno na http://mamef.mef.hr/~mtaradi/seminar...bol/sld001.htm
lahor is offline  
Old 25.05.2005., 18:01   #49
I molim vas... nemojte mi tu prodavati i reklamirati vaše proizvode jer je vrlo neukusno zarađivati na ljudskoj nesreći.
lahor is offline  
Old 25.05.2005., 20:13   #50
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: karcinom - molim pomoc!

Quote:
LeeLooo kaže:
prema mojim saznanjima, kemoterapija ne ljeci rak, to se daje kad se vise ne moze pod noz, ili kad je otkrito vrlo rano pa nema potrebe.. al cim ti doktor kaze: ne moze se operirat. , znas sta slijedi...
Tek si djelomično u pravu.

Kemotarepija iliti terapija citostaticima se primjenjuje i u slučajevima kada se sa 100-postotnom sigurnošću nemože utvrditi da li je operativnim zahvatom sve otklonjeno.

A kad je "u vrlo ranom stadiju" - operira se. Jer tada su i rezultati operacije najbolji.
Naravno da operativni zahvat isključuje npr. leukemiju koja je u stvari "karcinom krvi" narodski rečeno ili npr. neke tumore mozga koji su u teško dostupnim zonama, ma koliko mali bili.

Izjednačavaš kempterapiju sa beznadežnim slučajevima, što nit je točno niti korektno prema ljudima koji se bore s karcinomom.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Old 25.05.2005., 20:16   #51
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: karcinom - molim pomoc!

Quote:
LeeLooo kaže:
gle. kriv je taj doktor jer je pito mog tatu kak jede, i on je reko: 'pa jedem al premalo' i uostalom vazu se svakih 7 dana i vidjeli su da covjek ima 50 kg, ....ugl. Herceg mu je reko 'ima zamjenska hrana narucit cemo' i to mu je 2 mjeseca govorio. 2 MJESECA. iz ČISTE ljenosti, da bi mi POSLJE saznali da za TU ZAMJENSKU hranu je dovoljan samo recept od dr opce prakse, i ipak nebi izgubio toliko kila. a taj dr je i na drugim poljima bio krajnje bezobrazan... nije bitno....
kaj reći, ovo je strahota
Morph is offline  
Old 25.05.2005., 20:37   #52
Re: Re: Re: Re: Re: karcinom - molim pomoc!

Quote:
kemik kaže:
Strucnjace za stanicnu prehranu (stogod to bilo), nije moguce da nikad nisi cuo za enteralnu prehranu? Ah, sad sam razocarana u tebe, a tako sam stekla povjerenje u tvoje znanje i iskustvo

enivej, imasovdje nesto o tome, a ako te vise zanima, zuji sam po netu, to je ionako jedino sto znas...
Zahvaljujem na linku !

Ja nisam završio medicinu tako da mi neki medicinski pojmovi i nisu poznati ali ovaj princip "enteralne prehrane" ima jako puno sličnosti sa "staničnom ishranom" tako da se nadam da će i najveći zlobnici i nevjernici među vama polako shvaćati o čemu ja to toliko pričam, a evo nekih osnovnih smjernica koje sam izdvojio:

"Dostatan unos hrane i vode treba osigurati energetske potrebe i sve esencijalne nutrijente nužne za normalan metabolizam ... Ideja vodilja i cilj njenog razvoja je osigurati bolju kvalitetu života svim bolesnicima kojima je potrebna kvalitetna, dopunska prehrana ... Zato se prehrambeni status pokazao važnim čimbenikom koji utječe na ishod i oporavak od bolesti. Pothranjeni bolesnici podložniji su infekcijama, oporavak nakon terapije dulje traje pa u bolnici provode više vremena. Unatoč tim saznanjima, i u današnje doba problem malnutricije u općoj populaciji, ali i bolnicama ostaje neprepoznat u značajnim razmjerima. Međutim, procjena prehrambenog statusa uglavnom se ne provodi kao dio rutinske kliničke prakse ... male količine hrane u crijevnom lumenu mogu spriječiti stanjivanje crijevne stjenke i atrofiju crijevnih resica te tako utjecati na smanjenje prijelaza bakterija iz crijeva u sistemni krvotok. Prijelaz bakterija kroz crijevnu stjenku (bakterijska translokacija) može uzrokovati brojne upalne komplikacije, a nerijetko i smrtni ishod."

Ono što pokušavam ovdje objasniti je to da ne treba čekati "5 do 12" da bi nam enteralna prehrana bilo jedino rješenje nego da sve to možete spriječiti sa staničnom ishranom i da se možete osjećati puno bolje i zdravije.

Quote:
lahor kaže:
I molim vas... nemojte mi tu prodavati i reklamirati vaše proizvode jer je vrlo neukusno zarađivati na ljudskoj nesreći.
Da je vrijeme kada se nije znalo za penicilin i da ga netko ovdje ponudi u namjeri da spasi nečiji život, onda bi isto to rekla, rađe da umre nego da netko na njemu jadnom zaradi ? ... Daj molim te, razmisli o onomu što pričaš ..

Ispričavam se ako sam pomislio da je cilj ovoga foruma pomoći ljudima u rješavanju njihovih zdravstvenih problema ..

Naslov ovog foruma je ipak ZDRAVLJE a ne zdravstvo (ministarstva RH) ..
hummer is offline  
Old 25.05.2005., 20:50   #53
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: karcinom - molim pomoc!

Quote:
te@ kaže:
Tek si djelomično u pravu.

Kemotarepija iliti terapija citostaticima se primjenjuje i u slučajevima kada se sa 100-postotnom sigurnošću nemože utvrditi da li je operativnim zahvatom sve otklonjeno.

A kad je "u vrlo ranom stadiju" - operira se. Jer tada su i rezultati operacije najbolji.
Naravno da operativni zahvat isključuje npr. leukemiju koja je u stvari "karcinom krvi" narodski rečeno ili npr. neke tumore mozga koji su u teško dostupnim zonama, ma koliko mali bili.

Izjednačavaš kempterapiju sa beznadežnim slučajevima, što nit je točno niti korektno prema ljudima koji se bore s karcinomom.
slažem se, ali sad da idemo u dubinu da vidimo koliko su neki imunokemoterapeutici, a i ostali u biti ovisni o kasnijoj aktivnosti imunološkog sustava koji nakon što su mu označene tumorske stanice mora obaviti ostatak posla........( na kraju skužiš da on još nije na listi HZZO-a, a ima ih), ima toliko
te kemije koja radi na sličnim ali daleko različitim područjima, (
imunološki sustav je tu jako bitan faktor, a sad govoriti koji su mehanizmi tumora da zaobiđe, bude nevidljiv mislim da to forum ne može progutati
spoznaja da si smrtno ugrožen, taj stres koji dodatno zablokira imunitet...
treba se boriti,
oslonit se samo na kemoterapeutike i na statistiku, ne i pomoć organizmu na pshihičkom i prehrambenom nivou to si može priuštiti neko ko nije ozbiljno bolestan
Morph is offline  
Old 25.05.2005., 20:53   #54
Re: Re: Re: Re: Re: Re: karcinom - molim pomoc!

Quote:
hummer kaže:
Da je vrijeme kada se nije znalo za penicilin i da ga netko ovdje ponudi u namjeri da spasi nečiji život, onda bi isto to rekla, rađe da umre nego da netko na njemu jadnom zaradi ? ... Daj molim te, razmisli o onomu što pričaš ..
Taj si quote pretpostavljam savladao na onim seminarima gdje svi plješćete euforično? Momak, ti daješ jedan posve novi smisao demagogiji kao disciplini.

OK, dao si svoj input, informacije, linkove, a sad lijepo odjebonž sa zagađivanjem topica mastodontskim copy-paste postovima. Bar malo suosjećajnosti pokaži. I pristojnosti. Mjere. Minimum.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Old 25.05.2005., 21:00   #55
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: karcinom - molim pomoc!

Quote:
te@ kaže:
Tek si djelomično u pravu.

Kemotarepija iliti terapija citostaticima se primjenjuje i u slučajevima kada se sa 100-postotnom sigurnošću nemože utvrditi da li je operativnim zahvatom sve otklonjeno.

A kad je "u vrlo ranom stadiju" - operira se. Jer tada su i rezultati operacije najbolji.
Naravno da operativni zahvat isključuje npr. leukemiju koja je u stvari "karcinom krvi" narodski rečeno ili npr. neke tumore mozga koji su u teško dostupnim zonama, ma koliko mali bili.

Izjednačavaš kempterapiju sa beznadežnim slučajevima, što nit je točno niti korektno prema ljudima koji se bore s karcinomom.

ok, istina. krivo si me shvatila il sam se krivo izrazila,neda mi se analizirat:
ali u slucaju metastaza, bez mogucnosti operacija, kemoterapija nemoze izljecit a sad,fala bogu mozes godinama zivit..
bravo da znam da se koristi i nakon operacije, za svaki slucaj.

kemoterapija u slucaju metastaza bez operacije i je beznadan slucaj,tj.ne moze se izljecit. naravno da ako je rani stadij,iako nema operacije da nije ista stvar.
LeeLooo is offline  
Old 26.05.2005., 17:29   #56
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: karcinom - molim pomoc!

Quote:
te@ kaže:
Taj si quote pretpostavljam savladao na onim seminarima gdje svi plješćete euforično? Momak, ti daješ jedan posve novi smisao demagogiji kao disciplini.

OK, dao si svoj input, informacije, linkove, a sad lijepo odjebonž sa zagađivanjem topica mastodontskim copy-paste postovima. Bar malo suosjećajnosti pokaži. I pristojnosti. Mjere. Minimum.
Bas tako.

Quote:
Naslov ovog foruma je ipak ZDRAVLJE
Je, samo tvoji tekstovi vise pasu na podforum Gospodarstvo.
dodouprolazu is offline  
Old 26.05.2005., 18:49   #57
Re: karcinom - molim pomoc!

Quote:
TsunamiGirl kaže:

Pozdrav svima,

mojoj mladjoj sestri su prije nekoliko dana dijagnosticirali karcinom debelog crijeva, koji se proširio jako. Odstranili su joj debelo crijevo, ali jako puno toga je ostalo. Svi smo u totalnom šoku i o tome ništa ne znamo.

Kod raka debelog crijeva (rak kolona i rak rektuma) abnormalne se stanice mnoze i tvore ulcerozno podrucje koje lako krvari ili suzenje koje sprjecava prolaz fecesa. Ako se ne lijeci, bolest se siri duz crijevne stijenke te kroz nju na susjedne organe u trbusnoj supljini; stanice raka mogu napadati druge dijelove tijela. Uzrok malignitetu u debelom crijevu nije poznat, kao jedan od mogucih faktora navodi se ishrana s vrlo malo vlakana.

S obzirom na to da se vecina oblika raka u debelom crijevu razvija i metastazira polako, postoji 80% izgleda na potpuno izljecenje ako se bolest rano dijagnosticira. Ako se maligni proces vec prosirio izvan crijeva, izgledi su znatno nepovoljniji.

Najbolji "lijek" za ovu vrstu raka, ako nije previse uznapredovao, jest operativni zahvat. Ako se rak razvio u kolonu, odstranjuje se kancerozno tkivo s dijelom zdravog tkiva s obje strane, a zatim se oba kraja crijeva sasiju. Taj se zahvat naziva resekcijom crijeva. Ako se rak nalazi u rektumu, obicno je potrebna kolostomija. Ako je rak previse uznapredovao, pa je operativan zahvat neizvediv, njegovo se napredovanje cesto moze zaustaviti radioterapijom i/ili citostaticima.

Ako se rak debelog crijeva otkrije dovoljno rano, pa se moze izvrsiti operativno odstranjenje, izgledi su vrlo dobri. Uspjeh lijecenja je manji kod bolesnika koji se lijece samo radioterapijom i citostaticima.
Aenea is offline  
Old 27.05.2005., 09:31   #58
Hvala svima na odgovorima i na PM. Čim se malo primirim i zbrojim svima ću vam odgovoriti.
HVALA

Seka će možda danas doma (prošla operacija). U ponedjeljak ćemo znati ide li i kamo i kako i kuda na zračenje i kemoterapiju. Tako me strah vremena, da mi svaki dan i svaki vikend zvuče kao godine....
TsunamiGirl is offline  
Old 27.05.2005., 09:57   #59
Sad imam dojam da su svi bolesni. Kad ljudi čuju za bolest onda se svi počnu javljati i shvatiš koliko teških bolesnika ima a da nisi to niti znao.

Hvala svima na pomoći. Vidim da neki od vas imaju teška iskustva. Meni se čini da se karcinom proširio po Zagrebu. Samo u mojoj ulici znam za dvije gospodje koje su bile oboljele od karcinoma dojke! U razmaku 100 metara. Mogu misliti koliko još toga ne znam.

Na poslu - nekoliko ljudi, nisam niti znala. Pa to je epidemija!!!!!!!!!!!!!!!!

Najgore mi je što ne znam kako da se postavim. Da li da pričam o tome ili ne tj. na koji način. Ne mogu se praviti da ne postoji, ali raspravljanje o detaljima isto nema smisla - bojim se da ju može ubiti u pojam.

Pričanje o poslu, vremenu i sl. zvuči mi totalno besmisleno i banalno. Čini mi se da i njoj ide na živce. Da samo sjedim i šutim pored nje - to mi izgleda previše depresivno i bojim se da ju ne poguram još niže u depresiju.

Očajna sam. Starci su naporni do bola, majka glumi "mučenicu". Jedan dan je izjavila da je njoj najteže. Stari je mislio da ću je početi daviti jer sam tako navodno bila krenula. Kao da nije sestri najteže. Užas.

Starci imaju totalno negativan utjecaj i toga me strah. Danas možda ide doma, a strah me da će ju stara psihički dotući. Zvala sam ju da dodje k meni, ali neće. Valjda misli da smeta, a i boji se da se ja ne bih mogla brinuti za nju vjerojatno. Iako bi.

Kako da staru prizovem pameti? Glupa je, sebična i zla. Kako da neutraliziram njezin utjecaj, strah me je da će ju dotuć. Moja teza je da se moja sestra i razboljela jer je živjela u toj kući, s njom. Toga sam se i bojala. Od karcinoma oboljevaju ljudi koji su pod nekom represijom (muž, obitelj, roditelji...)...
TsunamiGirl is offline  
Old 27.05.2005., 10:39   #60
Quote:
TsunamiGirl kaže:

Očajna sam. Starci su naporni do bola, majka glumi "mučenicu". Jedan dan je izjavila da je njoj najteže. Stari je mislio da ću je početi daviti jer sam tako navodno bila krenula. Kao da nije sestri najteže. Užas.
O tome sam ti i ja govorila. Na kraju će ispasti da je veći problem okolina nego bolest.

Dobro je da sad ti budeš ovdje jedan razuman faktor na kojeg se seka može osloniti.

Ja sam dugo vremana ležala u bolnici sa sličnim slučajevima kao što je tvoja sestra.

Bolesnici često dođu do zaključka: 'bolje da umrem' kad vide kako ljudi oko njih 'pate'. A ta 'patnja' je u stvari sebičnost, svi se oni zapravo brinu samo za sebe.

Nedaj da i tvoja seka dođe do takvog zaključka.

Držite se
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.