Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2005., 19:02   #1
Nostrifikacija inozemne diplome

Trenutno se mučim s time, pa ako netko ima iskustva bilo bi lijepo da ga ovdje napiše .

Znam koji papiri trebaju i to sve...ali da li netko ima neki "tip"...da li postoje nekakve zamke koje bi bilo dobro znati i to...


Pišite sve što znate!

Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 15:19   #2
Nitko ništa?
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 16:29   #3
Ja ti samo mogu zazeljeti puno srece i brzo okoncanje postupka.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 16:47   #4
Opceniti tip je ne dozvoliti rektoratu ili fakultetu da zaboravi na tvoj slucaj i cesto ih zivkati ili posjecivati. Zakonski rok za zavrsetak postupka nostrifikacije je (ili je bar bio prije 3-4 godine) tri ili cetiri mjeseca, dakle ne bi smio trajati duze.

A drugo zaista ovisi, koja vrst diplome, koja strana zemlja, itd. Pisali smo cini mi se na Dijaspori (nedavno, potrazi malo tamo) o nostrifikacijama razlicitih diploma, i nije bas isto je li to austrijska ili americka i kada je napravljena, postoji li usporediv studij u Hrvatskoj, je li dodiplomska ili postdiplomska...
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 18:16   #5
Pravo iz Rusije, nostrificirano na Zagrebačkom Pravnom nakon cca pola godine, bez ikakvih razlika. Bio potreban prijevod cjelokupnog curriculuma...to je valjda sve što je trebalo...osim još par tisućica za adm. postupak.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2005., 19:50   #6
Hvala na odgovorima!

Radi se o dodiplomskom studiju, Italija je u pitanju. Postupak sada košta 400 kuna i treba priložiti sve i svašta

Razlika navodno više nema. Postoji sličan studij u RH tako da bi trebalo sve ići glatko

Samo neka budu brzi....najbrži
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 08:52   #7
Evo da malo updejtam, možda netko bude u sličnoj situaciji pa...

Papire sam poslala 26.10 u MZOS. Prekjučer sam dobila pismo u kojem me obavještavaju da je dokumentacija potpuna i da postupak priznavanja počinje toga dana. Optimalno trajanje postupka je 84 dana. Telefonom su mi rekli da se u tom roku uglavom sve i odradi, a ako mi se ne jave u roku od tri mjeseca da se javim ja njima.

__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2006., 14:03   #8
sretno. ja sam nostirficirao magisterij iz USA. nije bilo lako, ali je uspjelo. sve je u radnoj knjizici vec odavno. trajalo je vise od jedne godine i bilo je malo natezanja.
gonesail is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2006., 09:28   #9
Upravo nazvala Enic/Naric ured. Rekli da je moj "slučaj" prošao vrednovanje i da sad čeka neku fazu koja se zove "čekiranje" . Kaže teta da bih uskoro mogla dobiti rješenje.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2006., 12:31   #10
interesuje me nekoliko stvari, posto namjeravam da podnesem zahtjev za priznavanje diplome. da li ta agencija ti pronadje "srodan" fax u hrvatskoj pa od njega kao dobijes diplomu, ili ....; posto zelim da mi se prizna strucno priznavanje tj. mogucnost zaposljavanje u u hrvatskoj, u posljednij stavci stoji a)poslodavac, b) naziv radnog mjesta; to znaci da sam ja vec nasao neki posao ili sto?....;
i posljednje ako fax koji sam zavrsio ne odgovara postojecem sustavu skolstva u hrvatskoj postoji li mogucnost da dobijem da polazem kao neke dodatne ispite, razliku ispita, ili slicno?
alexxxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 07:12   #11
Nisam sigurna, ali mislim da više ne daju razlikovne ispite.
U svakom slučaju, najbolje ti je kontaktirati Ured pa pitati sve što te zanima. Prilično su ljubazni (barem je moje iskustvo takvo).

Nacionalni ENIC/NARIC ured
Kontakt telefon (uto-pet od 09-12h): +385 1 6274 888
fax: +385 1 6274 889
E-pošta: [email protected]

Gdje kažeš da piše ovo o poslodavcu ili nazivu radnog mjesta?
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 08:34   #12
hvala na informaciji, posljednja stavka 5. svrha podnosenja zahtjeva
1. nastavak studija u republici htvatskoj
a)grad
b)naziv visokoskolske...........
2.zaposlajvanje u republici hrvatskoj
a)poslodavac
b)naziv radnog mjesta

namjeravam da nostrifikujem diplomu zbog zaposljavanje. mozda su ovo novi obrasci jer vidim da imaju 2006. godine.
alexxxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 18:14   #13
http://public.mzos.hr/default.asp?ru...kcija=&jezik=1
Synodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 21:35   #14
Moguće da su to novi zahtjevi. Ja na stranicama MZOS-a ne mogu downloadat taj zahtjev zbog nekog errora a onaj kojeg imam na hardu i kojeg sam ja ispunjavala nema te 5. stavke...
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 22:01   #15
Meni se downloadirao bez problema.

Ako zelis, posalji mi mail PMom pa ti ga posaljem.
Synodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2006., 23:31   #16
nedavno je osnovana posebna agencija pri ministarstvu znanosti koja se bavi nostrificiranjem stranih diploma. postupak je znatno pojednostavljen, vise ne treba polagati nikakve "diferencijalne" ispite, nego se jednostavno prevede diploma, priloze programi i priznaje ti se normalno stecena kvalifikacija kao i bilo gdje u svijetu. i troskovi nostrifikacije su smanjeni oko 10 puta i sad iznose par stotina kuna.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 01:44   #17
Je li uistinu potrebno nostrificirati diplomu u Hrvatskoj ako se ne kani ici na recimo postdiplomski ili raditi u drzavnoj sluzbi gdje se trazi odredjena standardima i zakonima utvrdjena strucna sprema?

Ne znam bas da ce bilo koji privatni poslodavac traziti nostrificiranu diplomu. Ili?
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 10:29   #18
Quote:
XeiX kaže:
Je li uistinu potrebno nostrificirati diplomu u Hrvatskoj ako se ne kani ici na recimo postdiplomski ili raditi u drzavnoj sluzbi gdje se trazi odredjena standardima i zakonima utvrdjena strucna sprema?

Ne znam bas da ce bilo koji privatni poslodavac traziti nostrificiranu diplomu. Ili?
je, mislim da to zakon odredjuje.
i kako bi poslodavac znao da si nisi sam isprintao diplomu?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 12:26   #19
Quote:
alexxxa kaže:
namjeravam da nostrifikujem diplomu zbog zaposljavanje. mozda su ovo novi obrasci jer vidim da imaju 2006. godine.
I poradi malo na padeži...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 12:56   #20
Quote:
XeiX kaže:
Je li uistinu potrebno nostrificirati diplomu u Hrvatskoj ako se ne kani ici na recimo postdiplomski ili raditi u drzavnoj sluzbi gdje se trazi odredjena standardima i zakonima utvrdjena strucna sprema?

Ne znam bas da ce bilo koji privatni poslodavac traziti nostrificiranu diplomu. Ili?
Pa moraš imati nešto za radnu knjižicu, ali u biti ne moraš sve nostrificirati, no dobro dođe (npr. firma ide na natječaj pa treba priložiti company profile).
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.