Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2007., 16:10   #161
Quote:
okobrb kaže: Pogledaj post
A gdje je to trebao bit. Trebao je ostat kao Alijina ikebana? Svi Hrvati koji su ostali u novoj oktroiranoj Vladi su ikebane i izdajnici. Ovo inače prvi put čujem i čovjek je postupio potpuno ispravno.
O Bože
A samo par mjeseci kasnije Anto Kovačević je napravio sličan transfer u sred druge konferencije ali u obrnutom smjeru, izdajnik jedan
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 01.06.2007., 16:16   #162
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Ma naravno, uvijek je pametno svojevoljno u sred rata istupiti iz vlasti i nakon toga voditi dodatni rat s tom istom vlasti.
Da li je bio pametan potez ili ne pokazuju samo rezultati, a rezultati tog poteza i sljedećih poteza i nisu bili baš najbolji, jel da?

Gle, po toj logici Stjepan Mesić je trebao istupiti iz predsjedništva SFRJ kad ga nisu htjeli izabrat. Ajde, reci mi jel bilo pametno što Hrvatska ipak to nije napravila ili misliš da bi bilo bolje da smo tada jednostavno napustili sve što ima veze s Jugoslavijom jer su Srbi napravili državni udar neizabiranjem Mesića za predsjednika? Okolnosti su vrlo slične, a meni se čini da je Hrvatska napravila jako pametnu stvar što je preko svih mogućih međunarodnih pritisaka inzistirala na daljnjem radu predsjedništva SFRJ i izboru Mesića za predsjednika. Da smo samo napustili, mislim da bi Srbi zauzeli puno više od teritorija kojeg su zauzeli do Sarajevskog primirja, da ne govorim kakav bi epitet vani imali.

Hrvati BiH su još u super situaciji s obzirom na vodstvo koje imaju, žalosno je samo što ni ti ne kužiš kardinalne greške tog vodstva, nego ih još podupireš.
Ti ko da se ne sjećaš šta se sve izdešavalo i otrpilo. Postigne se dogovor i onda na "nižoj" razini se sve raspane. poput Seferova:" Nema meni šta Ministar obrane naređivat". A poredba s RH ti je upravo na mjestu.
Ta vlast je izlaskom Hrvata izgubila legitimitet. Zbroj sve izborne rezultate i sve je jasno.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Old 01.06.2007., 16:19   #163
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
O Bože
A samo par mjeseci kasnije Anto Kovačević je napravio sličan transfer u sred druge konferencije ali u obrnutom smjeru, izdajnik jedan
To anaj AK? pa šta drugo od budale očekivat. Sigurno se danas ko Kljujić i slični pepelom posipa. Bili su ikebane i ništa drugo. kao što si sam rekao(al za drugu stranu) njihov učinak je itekako vidljiv.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Old 01.06.2007., 16:37   #164
Quote:
okobrb kaže: Pogledaj post
Ti ko da se ne sjećaš šta se sve izdešavalo i otrpilo. Postigne se dogovor i onda na "nižoj" razini se sve raspane. poput Seferova:" Nema meni šta Ministar obrane naređivat". A poredba s RH ti je upravo na mjestu.
Ta vlast je izlaskom Hrvata izgubila legitimitet. Zbroj sve izborne rezultate i sve je jasno.
E, ali RH nije napravila ovo što su napravili Hrvati u BiH, naprotiv, inzistiralo se na Mesiću kao predsjedniku SFRJ poprilično dugo. I nije izabran iz prvog pokušaja, lomilo se to dosta puta. Tu smo puno političkih bodova dobili, a bome i vremena kupili.
Jednostavno, izlazak iz vlasti je bio vrlo glup taktički potez.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Old 01.06.2007., 18:37   #165
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
E, ali RH nije napravila ovo što su napravili Hrvati u BiH, naprotiv, inzistiralo se na Mesiću kao predsjedniku SFRJ poprilično dugo. I nije izabran iz prvog pokušaja, lomilo se to dosta puta. Tu smo puno političkih bodova dobili, a bome i vremena kupili.
Jednostavno, izlazak iz vlasti je bio vrlo glup taktički potez.
Toje posve drugačija situacija zbog odnosa snaga u vanjskoj politici. Ovdje je najbliži faktor, RH, ispala troma i nikakva. Da je RH opalila po Muslimanima i njihovim marifetlucima, stvar bi bila posve drugačija. No, Tuđman je zadržao iluzije o nekakvoj suradnji s Muslimanima do kraja života.
Hroboatos is offline  
Old 01.06.2007., 18:49   #166
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Toje posve drugačija situacija zbog odnosa snaga u vanjskoj politici. Ovdje je najbliži faktor, RH, ispala troma i nikakva. Da je RH opalila po Muslimanima i njihovim marifetlucima, stvar bi bila posve drugačija. No, Tuđman je zadržao iluzije o nekakvoj suradnji s Muslimanima do kraja života.

Da, istina, zadrzao je te iluzije i nikada ih se do kraja nije oslobodio. Da bi ga za uzvrat Bosnjaci izdemonizirali i popljuvali onako kako ne bi ni Milosevica. I nalijepili mu sve negativno, a najcesce i stvari za koje nikakvu krivnju nema.
A sve da kroz tu dreku i galamu prikriju svoja nedjela i razne politicke marifeluke.
Napad je najbolja obrana. A u ovom slucaju i skola Hrvatima da se okanu bilo kakvih iluzija.
Ringo59 is offline  
Old 01.06.2007., 19:43   #167
Quote:
Ringo59 kaže: Pogledaj post
Da, istina, zadrzao je te iluzije i nikada ih se do kraja nije oslobodio. Da bi ga za uzvrat Bosnjaci izdemonizirali i popljuvali onako kako ne bi ni Milosevica. I nalijepili mu sve negativno, a najcesce i stvari za koje nikakvu krivnju nema.
A sve da kroz tu dreku i galamu prikriju svoja nedjela i razne politicke marifeluke.
Napad je najbolja obrana. A u ovom slucaju i skola Hrvatima da se okanu bilo kakvih iluzija.
Pa ovi političari sada (HDZ, SDP, ostali) nemaju iluzija, jer većina mari za profit i ne razmišljaju u "povijesnim kategorijama", ni nemaju nekih emocionalnih veza s Muslimanima. Tuđman je ostao, ne sav, ali dobrim dijelom, u Starčevićevoj liniji-otud ta "mekoća" spram Muslimana i ustezanje da pokrene pravu ofenzivu protiv njih. Nije bez razloga jedan od dva njegova intimusa bio musliman (Hrvat, ali musliman), niti je to palo s neba. I Daidža i sve to jasno pokazuju da Tuđman nije u sebi prelomio s Muslimanima.

Ovi pragmatičari nemaju iluzija i gledaju samo interese.
Hroboatos is offline  
Old 01.06.2007., 19:56   #168
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
E, ali RH nije napravila ovo što su napravili Hrvati u BiH, naprotiv, inzistiralo se na Mesiću kao predsjedniku SFRJ poprilično dugo. I nije izabran iz prvog pokušaja, lomilo se to dosta puta. Tu smo puno političkih bodova dobili, a bome i vremena kupili.
Jednostavno, izlazak iz vlasti je bio vrlo glup taktički potez.
Daj bola nemoj mi te fore. Lomilo se 300 puta i kad ti se dogovor svaki put lomi na "nižoj razini" dosta je dosta. Koliko god mi bili kvarni druga strana je bila pokvarenija 300 puta. Što je recimo u mostaru smjenjem onj Hadžiomerović!?
Tip pokušao provodit dogovore i promptno smjenjen.

Ti se hvataš za "sitnice" s naše strane ali one nisu ništa drugo nego to u poređenju s potezima Alije.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Old 01.06.2007., 23:54   #169
Quote:
okobrb kaže: Pogledaj post
Daj bola nemoj mi te fore. Lomilo se 300 puta i kad ti se dogovor svaki put lomi na "nižoj razini" dosta je dosta. Koliko god mi bili kvarni druga strana je bila pokvarenija 300 puta. Što je recimo u mostaru smjenjem onj Hadžiomerović!?
Tip pokušao provodit dogovore i promptno smjenjen.

Ti se hvataš za "sitnice" s naše strane ali one nisu ništa drugo nego to u poređenju s potezima Alije.
Točno, hvatam se za greške naše strane, boli me neka stvar za Alijine greške, to nije moj problem.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.