Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2008., 23:08   #21
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Mudar čovjek ne podcjenjuje ni precjenjuje svoje znanje i sposobnosti, mudar čovjek je svjestan svojih prednosti i nedostataka jer da bi bio mudar mora biti objektivan, dakle nije ni skroman ni bahat nego realan i neagresivan u stavu i prezentaciji

No nadasve je svjestan da nikada ne može znati sve o nečemu, može se samo približavati i približavati i uvijek ostati daleko, uvijek postoji više, preciznije, točnije, ispravnije... Zato mnogi pametni ljudi jednom gadno prolupaju jer se izgube i izbezume u prezapletenim i prenatrpanim analizama sa bezbroj varijabli koje neprekidno nadograđuju
...jedan od največih filozofa i mudraca, Sokrat rekao je na svojoj samrti:"Tek sada znam da ništa ne znam".
__________________
...trenutak uzdaha...
Indri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:13   #22
Quote:
oblak kaže: Pogledaj post
jesus doesn't exist :
odakle ti to znaš misliš da si jako mudra?
__________________
dijelim komplimente:)
Satan_Panonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:15   #23
ah znas i ti da ne postoji
kaj me pitas glupost.... doh
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:17   #24
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Mudar čovjek ne podcjenjuje ni precjenjuje svoje znanje i sposobnosti, mudar čovjek je svjestan svojih prednosti i nedostataka jer da bi bio mudar mora biti objektivan, dakle nije ni skroman ni bahat nego realan i neagresivan u stavu i prezentaciji
u jebote u tom slučaju sam mudar a možda i nisam ali gilach ti si definitivno mudar čovjek

Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
No nadasve je svjestan da nikada ne može znati sve o nečemu, može se samo približavati i približavati i uvijek ostati daleko, uvijek postoji više, preciznije, točnije, ispravnije... Zato mnogi pametni ljudi jednom gadno prolupaju jer se izgube i izbezume u prezapletenim i prenatrpanim analizama sa bezbroj varijabli koje neprekidno nadograđuju
hehehe nemoj i ti prolupatii
__________________
dijelim komplimente:)
Satan_Panonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:18   #25
Quote:
Indri kaže: Pogledaj post
...jedan od največih filozofa i mudraca, Sokrat rekao je na svojoj samrti:"Tek sada znam da ništa ne znam".


Normalno da je to rekao, kada se jednom krene u beskonačne analize svega i svačega, to je jedini logični zaključak u globalnom smislu, na to sam i mislio sa onim stalnim približavanjem cilju koji je uvijek jednako daleko jer odmice kako mu se primičemo zbog previše varijabli.
Onaj realni pogled na vlastito znanje i sposobnost se odnosi na razumjevanje svoje pozicije u odnosu na socijalnu okolinu, čisto sumnjam da se Sokrat smatrao glupim u odnosu na ljude oko sebe, njegova izjava se ne odnosi na shvacanje ili priznavanje vlastite gluposti nego bespomocnosti
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:38   #26
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Normalno da je to rekao, kada se jednom krene u beskonačne analize svega i svačega, to je jedini logični zaključak u globalnom smislu, na to sam i mislio sa onim stalnim približavanjem cilju koji je uvijek jednako daleko jer odmice kako mu se primičemo zbog previše varijabli.
Onaj realni pogled na vlastito znanje i sposobnost se odnosi na razumjevanje svoje pozicije u odnosu na socijalnu okolinu, čisto sumnjam da se Sokrat smatrao glupim u odnosu na ljude oko sebe, njegova izjava se ne odnosi na shvacanje ili priznavanje vlastite gluposti nego bespomocnosti
Hvala što si nadopunio i sebe imene, ali Sokratove riječi učinile su mi se najprikladnije kao konkluzija tvom prethodnom postu.
__________________
...trenutak uzdaha...
Indri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:40   #27
Quote:
Satan_Panonski kaže: Pogledaj post
u jebote u tom slučaju sam mudar a možda i nisam ali gilach ti si definitivno mudar čovjek

Nisam ja mudar, previše filozofiram i pogubim se u silnim varijablama i precesto svjesno vucem totalno glupe i očito krive poteze zbog fokusiranosti na jedan ili 2 faktora, dakle sam sebi opozicija, prekomplicirano i prejednostavno istovremeno
+ je to što sam svjestan gluposti, a - je isto to jer je nakon njih kasno za bilo što pa svijest o greškama samo dodaje gorčinu
A prolupao sam odavno
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:46   #28
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Ma nisam ja mudar, previše filozofiram i precesto svjesno vucem totalno glupe i očito krive poteze, + je što sam ih svjestan, - to što je nakon njih kasno za bilo što pa svijest samo dodaje gorčinu
A prolupao sam odavno
pa ako si ih svjestan zašto ih vučeš kad su glupi i stvaraju ti gorčinu? svjestan ali nemoćan? zašto je onda opće plus što si svjestan?. aha plus i minus dođe na isto.. a možda il vjerovatno ja tebe opće ne kužim
ma zajebi to, pričali smo mi na pp ti si meni legenda
__________________
dijelim komplimente:)
Satan_Panonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:50   #29
:k ava:

mudrost se rađa onda kad umre ispraznost i taština u čovjeku
eternis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:51   #30
..dečki hvala na dobrim postovima, laka vam noć....bilo bi mudro otići spavati. A možda i ne bi? Tko će znati...?
__________________
...trenutak uzdaha...
Indri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 23:59   #31
ajmo još koju kavicu prije spavanja.ne znam zakaj mi se danas tak pije,hi hi hi možda je to predvorje mudrosti...

eternis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 00:03   #32
Quote:
Satan_Panonski kaže: Pogledaj post
pa ako si ih svjestan zašto ih vučeš kad su glupi i stvaraju ti gorčinu? svjestan ali nemoćan? zašto je onda opće plus što si svjestan?. aha plus i minus dođe na isto.. a možda il vjerovatno ja tebe opće ne kužim
ma zajebi to, pričali smo mi na pp ti si meni legenda

+ je utoliko što zhvaljuci razumijevanju da griješim postoji šansa da cu ih ispraviti u buducnosti, a vučem ih jer zato što nisam dovoljno mudar da ih na vrijeme izbjegnem

Mi pričali na pp ? Mislim da je došlo do zabune
Jedino mozda pod nekim drugim nickom, čiji si klon ?
Možda Bezkarakterna samo pod novim spolom ?

Ok, nemojmo dalje off topičariti i chatati, vratimo se temi
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 00:17   #33
Paaa, kad već pitaš, volim sunce pa bi otjerao oblake. No lijepi ste iz aviona ili kada tu i tamo plovite nebom bez da prekrivate sve živo
A što se tvoje osobnosti iza nicka tice, vrlo je dobrodošla na svakoj temi

Ma zajebi to, ja sam prestao pisati još davno jer bi svaku temu odvukao u chat, samokontrola ispod nule
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 00:23   #34
znam da jesam, dovoljno za svoje godine. psihologijskim terminima receno - mentalna dob dovoljno visoka(x1.5), iskustva nesto imam (takodjer dovoljno za godine). iako...neki ne iskoriste dovoljno inteligenciju i sposobnost logickog zakljucivanja, pa i ta mudrost bude na nizoj razini nego sto bi trebala bit'
imaybewrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 00:24   #35
onda bi mi bila čast upoznat te i testirat tvoju mudrost mr... hehehehe
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 00:42   #36
Quote:
imaybewrong kaže: Pogledaj post
znam da jesam, dovoljno za svoje godine. psihologijskim terminima receno - mentalna dob dovoljno visoka(x1.5), iskustva nesto imam (takodjer dovoljno za godine). iako...neki ne iskoriste dovoljno inteligenciju i sposobnost logickog zakljucivanja, pa i ta mudrost bude na nizoj razini nego sto bi trebala bit'
ma ja mislim da opće nije bitno biti mudar. bitno je biti dobar čovjek
__________________
dijelim komplimente:)
Satan_Panonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 00:47   #37
Quote:
Satan_Panonski kaže: Pogledaj post
ma ja mislim da opće nije bitno biti mudar. bitno je biti dobar čovjek
mozda, al mene iritiraju ljudi koji su nadobudni u svojim 30ima jer su im mozgovi na razini 15godisnjaka, pa cak i ako im ne manjka inteligencije, nego samo muda i socijalnih sposobnosti kojima se stjece iskustvo. Takve je bolje kad se guse jos im pomoc da se uguse u neiskustvu, pa makar bili majke Tereze
imaybewrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 00:48   #38
moj ujak ima 68 a bash je takav
a opet si pomislim nekad da on nije i toliko glup
samo ide linijom manjeg otpora
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 00:57   #39
Quote:
imaybewrong kaže: Pogledaj post
mozda, al mene iritiraju ljudi koji su nadobudni u svojim 30ima jer su im mozgovi na razini 15godisnjaka, pa cak i ako im ne manjka inteligencije, nego samo muda i socijalnih sposobnosti kojima se stjece iskustvo. Takve je bolje kad se guse jos im pomoc da se uguse u neiskustvu, pa makar bili majke Tereze
iskustva su bolna...majka tereza opće nije dobra
__________________
dijelim komplimente:)
Satan_Panonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 01:03   #40
Quote:
Satan_Panonski kaže: Pogledaj post
iskustva su bolna...majka tereza opće nije dobra
samo ona prva, pa il potoneš i nemaš ih, il ustaneš i nosiš se s njima
imaybewrong is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.