Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2003., 05:48   #1
Bolovi u kralježnici / leđima

u stvari bole me kriza- to je onaj donji dio
vec danima

sad me boli i dok sjedim
i bol se siri niz nogu

bila kod ljecnika
dobila neke ljekove od 30 dolara
i jos rekli da spavam na tvrdom

poslali i na slikanje nekakvo, ali mislim da to necu napraviti

mislim da se to sto me boli zove lumbago..........hm....ili .........isijas...........ma ne znam...pogledala na plivine stranice...nisam nasla nesto sto bi mi koristilo

ima li netko tko bi mi malo pojasnio sto trebam raditi da bi sto prije ozdravila.....i koliko ce mi tajati.........da drzim toplo...ili hladno....mozda nekakve obloge..

hvala
goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 07:03   #2
jesi dizala sto tesko, ako je od toga proci ce mirovanjem
ali ta bol moze biti i da ti nesto drugo odzvanja, recimo da imas problema sa karlicom i sl.
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 12:53   #3
Ovako, to sto imas je lumbago, a vjerojatno je doslo do protruzije kraljescanog diska i kompresije zivca ishiadicusa koji je pritisnut pa boli. Jesi napravila kakav nagli pokret ili dizala nesto tesko?

To sto imas, u jednom trenutku zivota dogodi se oko 80% ljudi.
Sad kad je akutna faza najbolje bi bilo tu i tamo popiti neki nesteroidni antireumatik (NSAID, mozda si to i dobila - npr. Voltaren, Vioxx, Aspirin), onda lijepo mozes napraviti komad leda - uzmes neku plasticnu casu, u to stavis malu zlicicu ili stapic od sladoleda i to tako smrznes. Zlicica je drzak za koji ces drzati tu gromadu leda. Legnes, stavis rucnike oko sebe jer ce curiti i onda ti netko kruznim pokretom trlja ledom bolno podrucje uz kraljeznicu i po guzi ako se bol siri (samo ne preko bubrega!). To smije trajati max 3-4 minute, ali lijepo ce ti sve utrnuti i prije ce proci jer led smiruje upalu, a mozes ponavljati vise puta dnevno. Koza ce se dosta zacrveniti i mozda na prvi feeling nece biti bas ugodno.

Kad se smiri akutna faza, znaci nakon par dana ozbiljno razmisli o tome koliko se bavis sportom i budi svjesna da ce se ovo ponavljati ako ne ojacas ledjne misice. Ili odi kod fizioterapeuta da ti pokaze vjezbe, ili odi plivati (dobri su svi stilovi osim prsnog, a najbolji je ledjni) ili se pocni baviti necim.

Pazi kako ubuduce dizes teret - nema saginjanja u kraljeznici, nego u koljenima. Znaci cucnes, i onda dignes.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 13:04   #4
Mene isto bole leđa, stalno. Katkad mi od toga trnu ruke, a zna me i zaboljeti glava.
Možda odem kod Ante Pavlovića, očajan sam.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 13:08   #5
Reci da se salis, molim te.

Kiroprakticara, a pogotovo Pavlovica ti ne preporucujem. Oni ionako nisu djelotvorni na duge pruge jer se sve poslozi kako je i bilo i opet pocne boljeti (a mozes imati i komplikacije od njihovih zahvata). Dugorocno mozes nesto napraviti da ojacas misice.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 18:54   #6
Goga kaze;

bila kod ljecnika
dobila neke ljekove od 30 dolara
i jos rekli da spavam na tvrdom

poslali i na slikanje nekakvo, ali mislim da to necu napraviti
==============================================

samo ti odi na slikanje "ne mora biti nista ali moze isto biti nesto"
tako sam i ja prije 33 godine imao bolove isao sve gorje ,
a nisam vidio lijecnika niti slikao, jednu godinu poslije imao sam operaciju ,ali siguran sam da ces proci bolje u svakom slucaju nekada tjelo treba vrijeme da se sama izljeci.

zelim sve najbolje,
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 18:59   #7
Quote:
stitch kaže:
Mene isto bole leđa, stalno. Katkad mi od toga trnu ruke, a zna me i zaboljeti glava.
Možda odem kod Ante Pavlovića, očajan sam.



Scorpy ,rakiju nemoj piti ,zato te boli glava, ali dobra prepecenica se koristi za masazu, makar je tako naturopati prodaju ovdje/mozda manje plate carinu?

A nisi li zamjenio ruke mi drvene sa ruke mi se tresu?

Sta je M-Maza, ne masira na pravom mjestu?


__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 19:57   #8
Unhappy bila i slikala

hvala sto ste mi odgovorili
(ovdje bi sad trebao stajati jedan smajlic koji mase)

ipak sam otisla i slikala, sutra ce biti rezultati

lahor, ma glavni je problem sto ne razumijem bas svakog dobro engleski, pa ako se namjerim na nekog tko nije raspolozen da malo uspori -padne mi moral i onda ne razumijem ni ono sto bih inace.....

procitala sam ono za led, pa cu tako i napraviti
da li je neophodno to lezanje na tvrdom......trebam li lezati na ledjima

cini mi se da nisam dizala nista posebno tesko-mislim da je sve pocelo sa klimom koja mi danima puse tacno u taj dio ledja

a lijek koji sam dobila....cek cek da vidim...robaxisal c 1/4... methocarbamol/aspirin/codeine 15mg- rekli su po 1 na 6 ili 8 sati- mogu li poduplat dozu, ili je bolje kupit neke druge

cekam rezultate, pa se javljam opet sutra
goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 20:10   #9
Re: bila i slikala

Quote:
goga kaže:

procitala sam ono za led, pa cu tako i napraviti
da li je neophodno to lezanje na tvrdom......trebam li lezati na ledjima
Ne, ali tvrdi madrac bih ti preporucila. Nikako ne daska ili nesto slicno, dovoljan je malo tvrdji madrac. I sama ces vidjeti da ti tako bude bolje odgovaralo. Mekani madrac nije zdrav za kraljesnicu.
Lezi u polozaju koji ti najbolje odgovara, to ne mora biti na ledjima. Kad se dizes iz kreveta, dizi se na bok - tako ce manje boliti.

Glede lijekova - to izlazi iz moje domene, nisam lijecnik. Nemoj duplati dozu na svoju ruku. Radije uzimaj kako je doktor propisao, nikako vise od dozvoljenog, zbog kodeina u lijeku. Nemoj niti kupovati na svoju ruku nesto drugo, ovo ce biti OK.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2003., 20:16   #10
Re: bila i slikala

Quote:
goga kaže:
hvala sto ste mi odgovorili
(ovdje bi sad trebao stajati jedan smajlic koji mase)

ipak sam otisla i slikala, sutra ce biti rezultati

lahor, ma glavni je problem sto ne razumijem bas svakog dobro engleski, pa ako se namjerim na nekog tko nije raspolozen da malo uspori -padne mi moral i onda ne razumijem ni ono sto bih inace.....

procitala sam ono za led, pa cu tako i napraviti
da li je neophodno to lezanje na tvrdom......trebam li lezati na ledjima

cini mi se da nisam dizala nista posebno tesko-mislim da je sve pocelo sa klimom koja mi danima puse tacno u taj dio ledja

a lijek koji sam dobila....cek cek da vidim...robaxisal c 1/4... methocarbamol/aspirin/codeine 15mg- rekli su po 1 na 6 ili 8 sati- mogu li poduplat dozu, ili je bolje kupit neke druge

cekam rezultate, pa se javljam opet sutra

combinacija Aspirin i 15 mg Codeina nije pre jaka, ali zavisi o naviki i velicini osobe kao i koliki je bol ,najbolje je uzimati cim manje ali kod acutne bolesti se uzima i po dvije svakih 4-6 sati
s time da se ne popiju vise nego 8 u 24 sata, koliko ja znadem ta kolicina codeina se moze dobiti bez lijecnickog preskripstena.

Ukoliko imate dobar Chiropractor krevet ili ortopedski ili kvalitetan nije potrebna nikakova daska ,krevet treba biti tvrd ali mora biti i ugodan.

Ja cak vjerujem da mozda srecom necete imati niti povredu diska nego soft tissue povredu,jedino mi se ne svida sta vuce na nogu ,obicno je onda ishijas ili na engleski "Sciatika"

sretno,

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2003., 13:55   #11
Eh, boli inace i mene.
Ako ne vjezbam mjesec dana, pocinju bolovi. Misice ledja moram drzati u odlicnoj formi i onda ne boli uopce. Inace ne mogu sjediti jer odmah pocinju strecanja. Meni je to kronicno - hrskavica otisla disk poluunisten.

Iz mog iskustva, najbolje pomaze rolanje, vjerovali ili ne. Naravno, pomaze skoro svaka fizicka aktivnost ako stvari nisu bas toliko ozbiljne (u smislu da se kocite od bolova, da imate ispade osjeta i sl.). Preporucuje se plivanje ili vjezbe na podu za ledja, ali skoro svaki oblik fizicke aktivnosti je dobar. Rolanje je ok jer zaista puno rade ledjni misici. Ako nista drugo, barem radite ledjnjake i "plivajte na suhom".

I da - to moze biti od osamsatnog sjedenja koje jako opterecuje kraljesnicu, pogotovo u kombinaciji sa slabim ledjnim misicima.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 04:43   #12
Lightbulb gotove su slike

doktor namcor kaze da je nalaz dobar
da se radi samo o misicima

da taj dio toplim??????
da nikako ne stavljam led


i da ce proci nakon pet sest dana mirovanja

hm
hm hm

pa sto cu sad:
led
ili
vruce obloge

pomazite
goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 05:49   #13
Re: gotove su slike

Quote:
goga kaže:
doktor namcor kaze da je nalaz dobar
da se radi samo o misicima

da taj dio toplim??????
da nikako ne stavljam led


i da ce proci nakon pet sest dana mirovanja

hm
hm hm

pa sto cu sad:
led
ili
vruce obloge

pomazite

u ovom slucaju toplo, tjelo ce napraviti ostalo ,samo zacijeliti
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2003., 09:27   #14
Ako nije ishialgia, mozes i toplo. Ako ti ne odgovara, nemoj.

E sad...ako ti se bol siri u nogu...to ne mogu biti misici nikako, ali OK.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2003., 22:51   #15
kao da mi je malo bolje

bar mi se cini

jest da sam sva utrnula od lezanja na tvrdom
i da me boli zeludac od ljekova

ali
cini mi se da cu u utorak (ponedjeljak je ovdje praznik) biti kao nova

a i prokljuvila sam gdje se kupuju voltareni bez recepta (kod poljaka)

hvala na savjetima i podrsci
goga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2003., 22:14   #16
Quote:
lahor kaže:
Reci da se salis, molim te.

Mrtav sam ozbiljan.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2003., 23:12   #17
Quote:
stitch kaže:
Mrtav sam ozbiljan.
Bit ces jos ozbiljniji nakon Pavlovicevog "tretmana".
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2003., 13:30   #18
I mene ledja bole... Počelo je na moru, mozda od plivanja?? I sad me uzasno boli na lijevoj strani čim se uspravim... Mislim da su misici jer boli i kad 'masiram' to mjesto...
Šta da radim?
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2003., 17:58   #19
Mozda si istegnula koji misic. Meni se to dogodilo pa nisam mogla sjediti par dana koliko je boljelo. A mozda je i nesto drugo. Ne mozemo to znati ovako preko neta.

Ako ti se bol ne bude smanjivala, idi doktoru. Vjerojatno ce proci samo od sebe kroz tjedan dana.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2003., 02:45   #20
Quote:
lahor kaže:
Mozda si istegnula koji misic. Meni se to dogodilo pa nisam mogla sjediti par dana koliko je boljelo. A mozda je i nesto drugo. Ne mozemo to znati ovako preko neta.

Ako ti se bol ne bude smanjivala, idi doktoru. Vjerojatno ce proci samo od sebe kroz tjedan dana.
Pitajte Vilka, on će Vam sigurno dati rješenje ))))

Sve što boli treba odrezat i odma operirat da nebude kasno
mifner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.