Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2010., 17:32   #1
Question Žena u auto salonima

A jesam se napatila, propisno... Al obišla sam sve kaj me zanimalo, s djelomičnim uspjehom. Sad imam puuuno podataka, ali i priličnih problema da ih prevedem na neki meni razumljiv jezik... Ako netko ima volje čitati... prosipati mudrost... Za sada sam

DACIA SANDERO
Ambience 1. 4
66. 918 kn
Klima, svjetla za maglu stražnja i prednja, električni paket (?), metalik boja, prednji zračni jastuk za vozača, servo, ABS + sustav pomoći pri naglom kočenju (?), pojasi straga, nasloni za glavu sprijeda i straga, brisač zadnjeg stakla, pretinci, presvlake, ručice u crnoj boji, blokada paljenja motora (?), predoprema za radio, brojač okretaja, središnje zaključavanje, osvjetljenje u prtljažniku, reciklaža zraka (?), pomična pepeljara, gornji rub maske u crnoj boji i još takvih par bla, bla vezanih uz boje ovoga ili onoga...
Potrošnja goriva: 6. 5, jamstvo 5 godina ili 100. 000 km

U salonu dugooo čekala, a onda mi poslali žensku da vidi kaj trebam. Apsolutno se zaljubila na prvi pogled u Sandero Stepway koji mi je krasan, ali mi realno ne treba... Ali je krasan. Nda. Ova manja škatuljica mi je onda još i najlijepša jer mi od moja top tri djeluje najveće. Malko pamtim na veličinu. Štaš.


CHEVROLET SPARK
Spark – L 1. 0
64. 803 kn
Zračni jastuk za vozača i suvozača, bočne i krovne zračne zavjese (?), čelični napčatak, gume, rezervni kotač, vanjske kvake u crnoj boji, stražnji krovni spojler (?), vozačno sjedalo podesivo po visini, djeljiva klupa, el. podizači prednjih stakala, 4 zvučnika, antena, servo upravljač, centralno zaključavanje, radio MP3, ručni klima uređaj. Nigdje ne piše niš jasno oko ABSa. U katalogu je točka uz tu stavku. Kaj bi to značilo? Jel danas uopče postoji auto bez ABSa? I kak to onda funkcionira?
Potrošnja goriva: 5. 1, jamstvo 3 godine ili 100. 000 km

Prodavač me otkvitao za dvije minute jer mu se žurilo. Uvaljao mi papire, posjeo u auto, izbacio van i otpratio kroz vrata. Auto mi je malko ružan iznutra i ima smiješno male kotače. Ko igračka. Jel to znači da će i gume biti smiješno jeftine?

HYUNDAI
I10 – 1. 1
66. 719 kn
ABS, zračni jastuk za vozača, nasloni za glavu podesivi po visini, sigurnosni zatezači pojaseva (?), čelični naplatci s gumama, halogena svjetla podesiva po visini, prednje maglenke, stražnji brisač stakla s peračem, retrovizori i kvake u boji vozila, antena, upravljač podesiv po visini, ručna klima, digitalni sat, el. podizanje prednjih stakala, brojač okretaja motora, svjetlo u kabini i prtljažniku, pokrov prtljažnika, djeljivi naslov stražnje klupe, radio CD MP3 sa 6 zvučnika, crveni paket interijera, priručni rezervni kotač („Spacesaver“) – koji je to kuki – piše i „rezervni kotač standardne dimenzije nije dostupan uz 1. 1 SOHC motor“
Potrošnja goriva: 5. 0

Najljubazniji striček, čak mi dao da se vozam po parkiralištu s nekim neregistriranim rabljenim primjerkom istoga. Nije bilo žive duše pa me duuugo zapričavao valjda da mu prije prođe radno vrijeme. Njegova škatuljica... pa... smiješno mala izvana. ALi jako primjerena iznutra.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 19:09   #2
električni paket (?) - kao stakla na struju, centralno zaključavanje....

sustav pomoći pri naglom kočenju (?) kao prepoznaje tvoj pritisak na kočnicu i zaključuje da li je hitno pa da pojača snagu kočenja jer navodno ljudi bez obzira na hitnost ne uspiju stisnuti dovoljno jako da koči na maximumu

blokada paljenja motora (?) kao nešto što bi trebalo spriječiti nekoga da ti upali motor kad ti provali u auto

reciklaža zraka (?) prečistač zraka koji ulazi kroz ventilaciju u kabinu

bočne i krovne zračne zavjese (?) kao što postoje prednji zračni jastuci, tako postoje i bočni (u sjedalu) i zavjese koje te štite od stakla i udarca glave u vrata ili sl...

stražnji krovni spojler (?) poviše stražnjeg stakla lijepo ili manje lijepo oblikovan komad plastike ili lima... kao

sigurnosni zatezači pojaseva (?) prilikom sudara pojasevi "prepoznaju" opasnost pa dodatno zatežu pojaseve i drže te uz sjedalo...

... kao... kao...


ABS nije serijska oprema u svim automobilima. Trebalo bi pisati u cjeniku, odn. idiot koji te izbaci van neka ti drugi put kaže sve što te zanima... na dnu tog papira bi trebalo pisati što znače te "točke" da li je serijska oprema ili doplata (obično puna ili prazna točka), te minus (nema doplate)

Potrošnju iz njihovih papira zanemari, radije potraži nekakav test na netu pa tamo vidi kolika je...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 19:10   #3
evo ja gledam po Chevroletovoj stranici i vidim novog Sparka za 60 000kn sa dosta dobrom opremom, a pošto vidim da ti i Sandero za 67 000kn ulazi u igru onda mislim da bi se bilo pametno nategnut do 68 990kn za novog Sparka sa razinom opreme LS.

Ide mu u prilog da je najnoviji od ovih, dizajnom je zanimljiv, nije jurilica ali ima takav agresivan izgled, po opremi (puno airbagova, klima, mp3, podizači, itd.) odskače i od Sandera i od i10... dizajn unutrašnjosti mi je isto lijep... na NCAPovom testu sigurnosti je dobio 4 zvjezdice, što je i dobro za auto te veličine (http://www.euroncap.com/results/chev.../2009/377.aspx).

Sandero, pak, nudi Renaultovu mehaniku, motor je izdržljiv, projsečno troši 7.5 - 8.5 litara (ovisi kakav si na gasu) ali daleko je od Sparkove opremljenosti... Sandero je u AutoKlubovom testu na 75 000km jako hvaljen i cijenjen, ali velike zamjerke idu ergonomiji...

Moj glas bi ovdje išao za Sparka, ali za nijansu više nego za Sandera.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 19:16   #4
I moj glas ide za Sparka!
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 20:06   #5
spark
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 20:14   #6
http://www.youtube.com/watch?v=oCiaL8u6Fgw
definitivno spark tu nema dvojbe
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 20:50   #7
OK, OK, cijenim spark... A zna li netko što će spark reći kad ga ovo ljeto prepeljam po nekih 15 km Velebitskog makadama? S onim njegovim smiješno malim gumama?
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 21:18   #8
znam da će me mnogi sad popljuvati, ali mislim da je sandero (nemaštovitog li imena - pješčara!) bolji izbor, to je valja Logan Hačbek malo povišen kao stvoren za makadam ...
A pošto ima puno Logana po cestama i koristi Renolovu, malo stariju tehniku, mislim da je bolji izbor - prostraniji i sigurniji u NCAP testu koji ovdje mnogi spominju (ali ja se inače ne obazirem na taj test)
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 21:31   #9
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
sigurniji u NCAP testu koji ovdje mnogi spominju (ali ja se inače ne obazirem na taj test)


http://www.euroncap.com/tests/dacia_..._2008/340.aspx

http://www.euroncap.com/results/chev.../2009/377.aspx


p.s. teško je govoriti o sigurnosti tako laganih, jeftinih, i malih automobila ali ovo je usporedbe radi...
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 21:36   #10
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post


http://www.euroncap.com/tests/dacia_..._2008/340.aspx

http://www.euroncap.com/results/chev.../2009/377.aspx


p.s. teško je govoriti o sigurnosti tako laganih, jeftinih, i malih automobila ali ovo je usporedbe radi...
pa kad već naglašavaju te testove ko da su oni mjerilo dal ćeš pogintu il ostat živ...
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 22:25   #11
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post


http://www.euroncap.com/tests/dacia_..._2008/340.aspx

http://www.euroncap.com/results/chev.../2009/377.aspx


p.s. teško je govoriti o sigurnosti tako laganih, jeftinih, i malih automobila ali ovo je usporedbe radi...
Zaboravio si ovo:
http://www.euroncap.com/tests/dacia_...08/100340.aspx
mpix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 22:36   #12
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
A jesam se napatila, propisno... Al obišla sam sve kaj me zanimalo, s djelomičnim uspjehom. Sad imam puuuno podataka, ali i priličnih problema da ih prevedem na neki meni razumljiv jezik... Ako netko ima volje čitati... prosipati mudrost... Za sada sam ...
Sandro je za klasu veći auto od Sparka i I10 a ima i neusporedivo veći gepek. Sandero je projektiran za 'balkanske' ceste i prilično je udoban na grabama. Stepway nije ništa drugo nego 'ušminkani' i malo povišeni Sandero a razlika u cijeni je manje-više zbog toga jer se bez doplate dobije metalik boja, alu-felge i krovni nosači (kad su akcije razlika u cijeni je ipak malo veća valjda jer dobro ide i ovako).

Da citiram samog sebe:

'Ako se uzima na kredit preko njihovog financiranja onda su elektro-paket s klimom i 5-god. garancija besplatni. Znači da je Sandero 1.4 (75 ks) Ambiance sa svom bitnom opremom (servo, klima, ABS, podizači sprijeda, maglenke, centralno zak.) 60.350kn ali ima samo vozački jastuk pa za suvozački treba doplatiti 1.650kn. I naknadno neki jeftiniji radio.

Ako nije baš svaka kuna u pitanju puno je bolji izbor Sandero Laureate jer košta samo 5000kn više a ima već 'u paketu' suvozački jastuk i radio-CD-mp3 (sa 4 zvučnika) tako da se za realnih 2-3t kn više dobije hrpa druge opreme (podesiv volan i vozačko sjedalo, daljinsko zak, djeljiva klupa, stražnji podizači, putno računalo, elektropodesivi i grijani retrovizori). Slično je i sa Black Line koji košta 450kn manje i nema 'u paketu' suvozački jastuk (doplata 1650kn) a ima kožni mjenjač i volan i uz njega komande za radio.'


https://www.forum.hr/showthread.php?t=548757

Ako kupuješ kreditom onda imaš dodatni popust na akcijsku cijenu (besplatni 'plus paket'; elektro paket s klimom).

http://www2.renault.si/download/Cjen...ero_Akcija.pdf

I za kraj ako se misliš puno voziti pogledaj Sandero sa dizl motorom 1.5 dCi (jako dobar i štedljiv Renaultov moderni turbo motor) koji se nudi u dvije verzije (70 i 85ks)

Zadnje uređivanje mpix : 21.05.2010. at 22:43.
mpix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 22:40   #13
Samo cu ti dodat ono sto ima Spark L + klima...(Tj ispravit) (ČITAJ NAJEFTINIJI)

Ima ABS+ pojacivac sile kocenja + EBD,ima i zadni brisac, ko i i10 , ima 6 zračnih jastuka (4 jastuka + 2 zavjese.) MP3 radio ima USB i AUX ulaz..Ima elektricno podizanje prednjih stakala, ima brojač okretaja,ina djeljiv naslon zadnje klupe, i ima DOHC motor a ne SOHC.
13 colne ne niskoprofilne su daleko najjeftinije gume i bit će smješno jeftine,.ako nesto moze bit tako jeftino da je smješno))), meni prije druge izgledaju skuplje od ovih koje mi isto nisu jeftine.Ima centralno zakljucavanje ali ne daljinsko.

PS.
Gume nisu smješno male. Gume su istog promjera ko i 14 colne nizeg profila u LS opremi, i vjerojatno su takve 24 colne iste na i10.

Onaj I10 koji ti spšominjes nema 1 jastuk nego ima 2.

Zadnje uređivanje gentor : 21.05.2010. at 22:52.
gentor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.