Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2013., 15:34   #1301
Zaštoje onda Peugeot sa 208-icom uspio napraviti lijep i ugodan interijer??? Ili Citroen kod DS3???

Kada su izašle prve fotke Clia, onaj smeđi interijer djelovao mi je savršeno. No, u stvarnosti je dojam nešto lošiji. Nije sad da je katastrofa, jer puno auta u klasi djeluje podjednako, no očekivanja koja daje vanjski dizajn splasnu kada se sjedne u kabinu
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 17:24   #1302
Meni je ta kombinacija jeftine i grube plastike i piano laka jako ruzna. Zapravo, vise mi se svidja unutrasnjost u Sanderu, bar izgleda funkcionalno.
mrachni hajduk! is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2013., 19:07   #1303
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ja nisam stigao do RSa. Svi se sjatili pa mi se nije dalo čekati, ali kod običnog mi je taj detalj sa plastikom upao u oko. Na GTu je bila čvršća i bolje obrađena.
Ručice su svugdje jadne. Mislim da jedino premium proizvođači imaju lijepe aluminijske sa osjećajem.

Što se tiče općenito automobila, Francuze uništava isto ono što se dogodilo i nama. Socijalizam.
Svi očekuju od države da vodi industriju i radnike.
Ručice jesu pravi aluminij i na GT-u i na RS-u,ali je montaža istih zakurac,ili su se već rasklimale,nemam pojma.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 01:22   #1304
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Sjedih danas u novom GT-u plavom i u RS-u žutom. Dojam je srednja žalost za oba,da ne kažem sramotno. GT izvana izgleda meni jako dobro,osim zadnjih bubnjeva,felga je 17 cola,mislim da je ista kao i kod RS-a bez Cup ovjesa. Unutrašnjost je kriminalna,ali doslovno nijansu bolja nego što ima Dacia. Stranice vrata,od neke šuplje,tvrde hrapave plastike(sve ovo vrijedi i za RS),sicevi jesu neki wanna be sprotski,ružne lakirane plastičurine posvuda,mjesta iza nigdje,gepek je ok veličina,ali s obzirom na veličinu auta ne očekujem ništa manje. Kod RS-a su oni crveni umeci jednostavno jezivi na kubnu ! Zapravo je nevjerojatno da je RS konkurencija 208 GTi-u (ne po performansama) nego po cjelokupnoj izvedbi ! GT je bio 145 soma kuna,RS je bio ako se dobro sjećam preko 170 soma kuna . Iskrno kad čitam popis serijske opreme kod GT-a čovijek stvarno očekuje vau dojam,a kad tamo ćorak. Za mene je novi Clio veliok razočaranje,posebno unutrašnjost.
Ne znam da li je netko uopće testirao u vožnji novog Clia. Čini mi se da sam jedini ovdje koji je to uradio i potpisujem riječi kolege Dr.Velečasnog. Clio 1.5 dCi 90 KS jedna od najgorih vožnji ikada, jedino izolacija od buke je o.k., auto katastrofa što se tiče vožnje.
Osobno sam se toliko ohladio od Clia da mi ni na kraj pameti ne pada da mi uđe uopće u rzmatranje za novo-iduće vozilo, osim u slučaju da mi ga netko pokloni, a tada se ne bi zadržao kod mene niti tren jer bi ga odmah stavio na prodaju (ukoliko bi bilo kupaca)

Osobno mi je u fokusu novi Peugeot 308 II, pa ćemo vidjeti ...
Marius-Split is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 17:14   #1305
Clio Williams - povratak?
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 17:34   #1306
Taj novi Williams dolazi već 10 godina, svako malo netko napise da ga vraćaju. Pa sad još i Gordini... Gdje oni misle smjestiti sve te podmarke... po meni, trebali su jednostavno umjesto Sport linije imati Gordini i gotovo.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 19:18   #1307
Quote:
Velociraptor kaže: Pogledaj post
Taj novi Williams dolazi već 10 godina, svako malo netko napise da ga vraćaju. Pa sad još i Gordini... Gdje oni misle smjestiti sve te podmarke... po meni, trebali su jednostavno umjesto Sport linije imati Gordini i gotovo.
Slažem se s tobom. Imaju civilnu verziju,imaju RS verziju,i sad bi još ufurali Williams i Gordini. Po meni bi ili Williams ili Gordini trebale biti hard core izvedbe RS izvedbi,a ostatak imena neznam na šta bi potrošio.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 20:35   #1308
Ono čega se ja sjećam sa trojke, ne bi me začudilo i ovdje
GT
Gordini
RS
RS Cup
a Williams bi valjda bio još stepenicu iznad.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 20:43   #1309
Žalosno je kaj su do sada ime Gordini prostituirali i ono je značilo doslovno neke plave detalje u interijeru, plave detalje na felgama i plavu boju (koja nije bila ni slične nijanse poznatoj Gordini plavoj).

Navodno bu u budućnosti Gordini nešto posebno, kako vizualno, tako i mehanički. To bi trebao biti "Hard Core Renault", stepenicu iznad Sporta. To sam negdje pročitao...

O Wiliamsu se ništa konkretno ne govori, nekako ne vjerujem da će Renault izvući to ime jer se je ono u prošlosti vezalo za titulu prvaka u F1 i prigodno su tako nazvali tadašnji Clio (koji je i dan danas mjerilo za pojam hot hach).

Novost je Alpina. Renault i Caterham razvijaju zajednički automobil, koji bi trebao nositi naziv Alpina, biti vraški lagan i brz, sa središnje smještenim motorom.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 21:07   #1310
Misliš Alpine... Alpina je nešto drugo.

Po ovome zadnjem, Gordini bi bili auti specifično za stazu, natjecanja, kupove

Quote:
‘Beyond the Renaultsport models we will have track and rally
variations labelled Gordini. There could be more horsepower, a
specific chassis, specific brakes, perhaps it’s lighter. Some of them may
be road legal, but it’s not a must.
__________________
Monkeys are really the end of the line in the pet world. I think when you're at the monkey level of pet ownership, have a kid. I mean, come on. I mean, you're so close. If you need a pet that can roller skate and smoke cigars, it's time to think about a family
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2013., 21:12   #1311
Da, na Alpine sam mislio, ne znam zašto su mi prsti tipkali krivo
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2013., 22:33   #1312
Quote:
Dinaminjo kaže: Pogledaj post
Za ljude koji imaju novi Clio neko vrijeme, zanima me što kaže prosječna potrošnja??
imam novi clio 3 mjeseca, 1.2 16v 75ks benzinac i prosječna potrošnja mi je 6.3l.... uz više pažnje vjerujem da bi pao na 6 litara....
flafy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 11:53   #1313
clio gt 120 edc, ubrzanje...

http://www.youtube.com/watch?v=6x1x6SckoY4
mirooooooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 13:02   #1314
Quote:
mirooooooo kaže: Pogledaj post
clio gt 120 edc, ubrzanje...

http://www.youtube.com/watch?v=6x1x6SckoY4
Jako slabo ubrzanje. Vidi se da je istina ono o 9.9 do 100. Mislim za tu snagu i mjenjač brzi.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 13:32   #1315
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Jako slabo ubrzanje. Vidi se da je istina ono o 9.9 do 100. Mislim za tu snagu i mjenjač brzi.
Smješno je ubrzanje,biće da su omjeri mjenjača složeni tako da je auto u štednom modu,premda bi ovo trebala biti najsportskija civilna izvedba ne računajuči RS. Palac dolje za Renault
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 14:05   #1316
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Jako slabo ubrzanje. Vidi se da je istina ono o 9.9 do 100. Mislim za tu snagu i mjenjač brzi.
da, iz ovog videa je to sada ocigledno.

Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Smješno je ubrzanje,biće da su omjeri mjenjača složeni tako da je auto u štednom modu,premda bi ovo trebala biti najsportskija civilna izvedba ne računajuči RS. Palac dolje za Renault
ne bih rekao da je u stednom modu, ako pogledas malo bolje vidjet ces da salta na 6500 o/min.
mirooooooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 14:31   #1317
Kak ste samo temeljem ovog videa zaključili da je ubrzanje slabo??? Najveće sranje kod digitalnih brzinomjera je da kasne pola sekunde-sekundu kod naglih ubrzanja. analogna kazaljka bolje bi prikazala ubrzanje.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 15:01   #1318
Meni je najveće razočaranje na novom Cliu štednja na sigurnosti, tj. Clio IV nema zračne zavjese već su bočni jastuci većih dimenzija da pokriju glavu vozača i suvozača, no stvar je u tome da ti jastuci ne pokrivaju ni 30% koliko bi pokrile zavjese. Ukoliko dođe do bočnog udarca pod određenim kutom, putnik će jednostavno promašiti taj jadni jastuk kao da ga nema i to je zakurac, ta njihova štednja.
A donedavno su gradili brend na brizi za sigurnost putnika.

Clio IV
http://1.bp.blogspot.com/-bOzuJ1DSiy...3179e5497e.jpg

Clio III
http://euroncap.mojeauto.pl/img/zdje...ltClio_4_d.jpg
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 15:03   #1319
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Kak ste samo temeljem ovog videa zaključili da je ubrzanje slabo??? Najveće sranje kod digitalnih brzinomjera je da kasne pola sekunde-sekundu kod naglih ubrzanja. analogna kazaljka bolje bi prikazala ubrzanje.
Temeljem brzinomjera bi rekao da ide kao fluence 1.6 i slicni automobili sa blizu 11 do 100. Ali nije loš toliko rezultat za clio, nego ima edc ima snagu, mala klasa i opet nejde nešto posebno. Ajde stari tce , još lakši slabiji , običan glup 5 brzinski mjenjač ne kratkih hodova, pa je mogo malo prek 10.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 19:14   #1320
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Kak ste samo temeljem ovog videa zaključili da je ubrzanje slabo??? Najveće sranje kod digitalnih brzinomjera je da kasne pola sekunde-sekundu kod naglih ubrzanja. analogna kazaljka bolje bi prikazala ubrzanje.
Pa možda se varam(o),ali kad pročitaš službene podatke o ubrzanju i kad pogledaš video,nije da brojke divljaju kao lude,premda stoji što si rekao za digitalne instrumente,koji su čisto smeće bilo u Cliu bilo u deseterostruko skupljim autima. Doduše moguće je napraviti digitalni prikaz brzine koj je normalan(kao recimo na igricama GranTurismo ) ali ne shavćam zašto to ne žele napraviti,biće da je 2 eura skuplje nego ovako.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.