Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2007., 12:44   #121
Quote:
God soldier kaže: Pogledaj post
Zanima me di se to može obavit, koliko košta, jel boli , i do koje se dioptrije to radi........
cijena je u svim orginacijama po ZG, koliko sam čula, ista ili slična. 1500 € po oku. granica dioptrije ovisi o + i -. + je teži za operaciju.
dvije trenutno najbolje operacije su PRK i lasik. druga se razvila od prve, ali se i ova još uvijek koristi zbog raznoraznih razloga.
ja sam išla na PRK jer mi je rožnica pretanka (urođeno, dugo nošenje leća, česti konjuktivitisi, sve od navedenog, ništa od toga...).
najpozitivnije, što se izbora ordinacija tj. doktora tiče, je vlasništvo i zaposlenici. o tome ovisi održavanje stroja. Svjetlost ima svog vlasnika, pa, pretpostavljam, da većina novca od operacije ide njemu u džep. Štambuk, navodno, koristi treću generaciju lasera, u HR je zadnja peta.
moja preporuka (ne mora biti najbolja, ali ja glasam, zbog vl. iskustva, za!) je Visumed. kako su svi doktori tamo honorarci, po nekoj logici, samo dio od operacije ide njima, a neki dio ide i na održavanje opreme, valjda.
eh, sad, bol: PRK boli. odn. ne boli nego peče. ne sama operacija, nego poslije - prva noć. ali zato se koriste kapi koje olakšavaju oporavak. za kojih mj. dana se vid skoro skroz raščisti. nakon dva mj. se ni ne sijećaš da si ikad nosio/la naočale. nakon 6 mj. sanjaš da ih tražiš i nemreš ih nać i onda se sjetiš (u snu) da ti više ni ne trebaju
najbolje da se na stranici prijaviš za informativnu večer i čuješ sve šta imaju za reć.
e, da kod njih je pregled besplatan!!! (Štambuk naplaćuje 500 kn, a mislim da i Svjetlost ima cijenu pregleda)
Berith is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 12:53   #122
Quote:
green_eyes kaže: Pogledaj post
Mene bi, da se odlučim za tu operaciju, više brinule dugoročne posljedice nego nekakvo peckanje oka ili suhoća oka odmah nakon operacije.
meni doktor garantira da sam si čak samom operacijom osigurala da mi se neće pojavit staračka dalekovidnost (koja mi se vrlo vjerojatno bi pojavila). ja mu vjerujem jer me liječi (ako je dioptrija bolest, što, u biti nije, onda me liječi) već dosta godina jer sam kod njega dobivala leće. i zato što on, za razliku od drugih doktora, pregledava i prati puno češće i puno duže nakon operacije. prva tri tjedna od operacije išla sam mu svaki dan (!) na kontrolu. onda svaka dva dana, pa svaka tri, pa jednom tjedno, pa jednom u dva tjedna, pa je uslijedila druga operacija (nije nužno oči odvojeno operirat, ali u nekim slučajevima je dobro, pa ja jesam), pa opet svaki dan, pa svaka dva...
nije da se hvalim, ali da nisam bila kratkovidna ne bih imala 100%-tni vid, a s operacijom mogu imati i više od 100%!!!
suhoća je moguća nakon lasika, ali se zato mora oko kapati umjetnim suzama i gelom - što spada u cijenu.
Berith is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 13:04   #123
Berith, koliko si dudo nosila lece prije operacije. Ja ih nosim od ´93. pa mislim da bih mogao imati isti problem. Da li si cula jel´ ta stanjenost roznice uobicajena kod ljudi koji dugo nose lece ili se taj problem javlja rijedje
baller is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 13:20   #124
Ovo je prvi ovakav post na lasersku korekciju vida koji sam procitao. Mozda ima i istine u ovom sto su ti rekli, ali zanima me kako nitko od nekoliko stotina ljudi koji su operirali oko na ovaj nacin nije napisao nesto o ovakvom ishodu. Sklon sam vjerovati da su takvi slucajevi vrlo rijetki, inace bi bilo vise rijeci o tome. Sumnjam da bi se moje oko koje trpi leche vise od 14 godina nakon operacije ponasalo kao osteceno.
baller is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 14:02   #125
Quote:
baller kaže: Pogledaj post
Ovo je prvi ovakav post na lasersku korekciju vida koji sam procitao. Mozda ima i istine u ovom sto su ti rekli, ali zanima me kako nitko od nekoliko stotina ljudi koji su operirali oko na ovaj nacin nije napisao nesto o ovakvom ishodu. Sklon sam vjerovati da su takvi slucajevi vrlo rijetki, inace bi bilo vise rijeci o tome. Sumnjam da bi se moje oko koje trpi leche vise od 14 godina nakon operacije ponasalo kao osteceno.
slobodno se raspitaj kod ochnog hirurga, al bash pitaj koliko chesto se deshava ablacija nakon korekcije laserom, i nakon koliko vremena. i da li to pokriva socijalno osiguranje, i koliko to sve koshta ako ga ne pokriva, i koliko traje postoperativni period i bla bla.
ovo meni nije savjetovao samo jedan doktor.
samo sam htjela reci da postoji i druga strana medalje o kojoj te niko ne obavijesti u adekvatno vrijeme, a svako ima pravo i treba donijeti odluku da li to zeli/vrijedi riskirati ili ne.
doktori su mi uglavnom rekli da lasersku korekciju vida treba raditi samo u iznimnim slucahjevima gdje osoba ne moze iz nekog razloga nositi ni sochiva ni naochale, i gdje nema druge opcije osim te-velika dioptrija bla bla. uglavnom da se ne treba povesti za "modom" koja tek sad pokazuje "rezultate" tj. nakon odredjenog niza godina se pokazalo kako takva korekcija vida donosi vishe loshih posljedica od pozitivnih.
ablacija retine je relativno nepoznato u javnosti, a vrlo chesto oboljenje. u italiji traje kampanja "predstavljanja" tog oboljenja, jer mnogi ljudi to dobiju i ne znaju da je to ablacija, jer nigdje nisu mogli chuti za takvo shto, nigdje se to ne pominje u medijima toliko, ljudi znaju za mrene, glaukom itd. dok je ablacija relativno nepoznata, misle da im je pukao kapilar, uhvatio ih propuh, skochio im pritisak ili sl, pa zato vide crnu fleku, krijesnice pred ochima a u zbilji imaju ablaciju i "odvaljenje"(da se tako izrazim) celije svakim satom umiru, gubi se dragocjeno vrijeme, jer od broja prezivjelih celija zavisi koliko cesh (i da li cesh uopshte) spasiti vida nakon operacije.
ja sam se lichno odluchila da ne diram relativno zdravo oko i da ipak nosim naochale.
a ko voli nek izvoli.
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 14:06   #126
Ja radim sa laserskom precižnošću skidanje nevinosti damama.......!
đa'o maniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 14:17   #127
a sta nije kao ona klinika u sankt peterburgu najbolja za to i oni nekoliko puta godisnje dolaze u zg

enivej.. meni ne mogu odrediti dioptriju. na aparatu sam neki brutalni - , procitam sve.. pa gleda oko, pa sam +... uglavnom oko +0.25 i +.0.5 i kontam si otici na tu lasersku
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 17:57   #128
pomodarstvo ili ne - moja w bila na operaciji u ZG prije (e sad j...ga - valjda) vise od 6 godina... vid joj je jos uvijek ODLICAN, a ona je preporodjena nakon 35 godina nosenja naocala sa teskim staklima (velika dioptrija) i leca koje zuljaju i peku i probleme rade pod tusom, morem, u sportu..
po mom- daleko od tog da je to luxuz..
i - vjerujem da bilo bi zabranjeno da je opasno..
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:15   #129
Quote:
baller kaže: Pogledaj post
Berith, koliko si dudo nosila lece prije operacije. Ja ih nosim od ´93. pa mislim da bih mogao imati isti problem. Da li si cula jel´ ta stanjenost roznice uobicajena kod ljudi koji dugo nose lece ili se taj problem javlja rijedje
sa 6 sam dobila naočale. iza 10-e je dioptrija full narasla, pa sam krenula na leće. prvih 12 godina polutvrde, onda mekane. onda operacija. za tanku rožnicu nije skroz sigurno zašto. dr. mi je reko da je vrlo vjerojatno zbog leća (12 godina erozivnog dijelovanja stakla na oko nije malo...). ali nije pravilo da ljudi koji dugo nose leće obavezno imaju tanku rožnicu.
preporučam ti da odeš na konzultacije u visumed i da se sve raspitaš!
preporučam i svog doktora! ali to preko pp-a da ga baš ne bi reklamirala besplatno (iako se već nekoliko subota za redom pojavljuje u "Zagrljaju ljepote" na OTV-u)
Berith is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 22:27   #130
Ja uradila i super zadovoljna.
Nikakvih nuspojava nisam imala, cak ni infekcije. Nisam skroz skinula dioptriju, ostalo negdje oko 0,5. Trebala sam otici jos jednom da i to skine ali ne odoh. Ovako mi je super.
Super zadovoljna i preporucila bi svima.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 01:44   #131
kolko ste platili za 2 oka ?!
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:19   #132
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
Ja uradila i super zadovoljna.
Nikakvih nuspojava nisam imala, cak ni infekcije. Nisam skroz skinula dioptriju, ostalo negdje oko 0,5. Trebala sam otici jos jednom da i to skine ali ne odoh. Ovako mi je super.
Super zadovoljna i preporucila bi svima.
Zanima me da li se ta naknadna skidanja dioptrije koju nisu uspjeli skinuti do kraja ponovo naplaćuju ili je to pokriveno s onih 20ak tkn?
baller is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 10:27   #133
Fini si to izvela,Berith
Ja od pocetka nosim meke lece, pa pretpostavljam da je s njima oko manje izmuceno. U svakom slucaju najbolje je otici na pregled i vidjeti u kakvom je stanju oko.
baller is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 12:35   #134
pitanje za one koji su bili na operacjii - da li je itko skidao dalekovidnost, ili ste svi imali dioptriju -?
naime vidim da je za dalekovidnost teža operacija, neki ju obavljaju, neki ne...
a ja bih se tako htjela riješiti naočala...
__________________
kaj da tu napišem?
the-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 17:48   #135
Po mojim saznanjima ovu bi operaciju trebalo izblegavati u širokom luku jer se radi o nekom obliku prodavanju skupe magle.- Barem sam tako shvatio od liječnika oftamologa koji se naježe kada čuju za tu operaciju.
Frend je išao na pregled a kasnije je saznao kako se poslije te operacije ako dođe do setanja dioptrije više ne mogu nositi leće zbog promjena na površini organa.
Pokušajte sa vježbama za oči, jeftinije, zdravije, uvjek mjesta za operaciju ako ne upali.
Google je vas frend!
dr/iur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 10:12   #136
Quote:
dr/iur kaže: Pogledaj post
Po mojim saznanjima ovu bi operaciju trebalo izblegavati u širokom luku jer se radi o nekom obliku prodavanju skupe magle.- Barem sam tako shvatio od liječnika oftamologa koji se naježe kada čuju za tu operaciju.
Frend je išao na pregled a kasnije je saznao kako se poslije te operacije ako dođe do setanja dioptrije više ne mogu nositi leće zbog promjena na površini organa.
Pokušajte sa vježbama za oči, jeftinije, zdravije, uvjek mjesta za operaciju ako ne upali.
Google je vas frend!
slažem se da je operacija uvijek moguća, i da ne treba prenagljivati.
treba se dobro raspitati, dobro promisliti, razbiti sav strah (a vjeruj mi, ima ga jako puno, bez obzira na obećanja, na stručnost, na provjerenje...)
al ne znam na koju točno operaciju misliš... koju treba izbjegavat u širokom luku? jer, ima operacija i operacija. ima operatora i operatora!
a, ponavljam, stvarno te ništa ne košta doć na konzultacije!!
PRK, konkretno, promijeni površinu oka, istina. ali ne znam otkud ti da se poslije operacije ne mogu nositi leće?! lasik (oprosti ako pregrubo opisujem - nisam stručnjak) izreže prvi sloj oka (točnije, prvi sloj prvog sloja ), obavi što treba (skraćivanje) i vrati onaj prvi sloj. zato oko skoro pa ni ne kuži da je dirano.
PRK ne reže taj prvi sloj nego ga odstranjuje zajedno sa onim drugim, a umjesto vraćanja zaštitnog sloja, na oko ide zaštitna mekana leća (najobićnija mekana leća - bez dioptrije). svrha: da taj prvi sloj prvog sloja (koji se pri lasiku odstrani na kratko i vrati) nazad izraste. epitel oka je kao koža (i ime mu to kaže). kad se porežeš, treba neko vrijeme da ti koža zacijeli. oko (tj. epitel oka) je osjetljivija koža, ali isto tako zacijeljuje.
priznajem da nisam skroz objektivna - još me drži euforija što nakon 20 godina nevida vidim bez pomagala!!!
moja preporuka je operacija, ali samo ako:
1) imaš dosta love
2) imaš sve uvjete (to ti kaže dr.)
3) imaš želju i čvrstu odluku!!

što se tiće mišljenja stručnjaka, znam da su različita. ja sam prvi put na operaciju (mogućnost operacije) pomislila prije 10-ak god. kad je u HR tek procurila vijest o tome. i razmišljala sam o raznim solucijama (poglavito zbog cijene). i razgovarala sam sa dosta oftamologa. na kraju sam pitala svog dr-a za leće i ispalo je da sam postavila pitanje pravoj osobi. rekao je da će se u roku 1. god. otvorit visumed i da će i on tamo operirat. zato sam pričekala (još 2 god.!) skupljajući svaku lipu. inaće, moj dr. je jedan od većih oftamološlih faca u HR i među najvećima u Vinogradskoj


i da mi, nekim slučajem, nije uspio odstraniti svu dioptriju (npr. da je bila veća od -7, pa u jednom zahvatu ne može sve), postoji mogućnost druge operacije (6. mj. od prve), a oporavak je u tom slučaju lakši (jer se oko već naviklo). a - druga mogučnost - ako ostane, recimo, -0,50 ili manje (što je stavrno sitno), on ne preporuća drugu operaciju, a ako ti baš smeta (što ne smeta, jer sam prošli mj. na kontroli imala toliko - kompjuterski čitano - pa znam da se ne primjeti), možeš bez problema nosit leću jer ti je epitel potpuno zarastao i jedina razlika u obliku oka od prije operacije i sad ti je ta da je kraće, ali površinski jednako glatko!!
Berith is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 10:18   #137
ps. nisam tu da solim pamet (i ne dobivam postotak ), nego da podijelim svoje pozitivno iskustvo i nekome olakšam donošenje odluke!!
Berith is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2007., 11:45   #138
Quote:
Berith kaže: Pogledaj post
(i ne dobivam postotak ),
Ali kao da ga dobijaš.
Sve informacije koje imam su od liječnika jednako kao i ona za nemogučnost korištenja leća.
Ne vjerujem da je oporavak od 2. operacije kraći, nema mi smisla ali to je mooje osobno mišljenje.
zašto nisi prvo probala sa onim vježbama za oči, navodno ljudi imaju dobre uspjehe sa njima.
dr/iur is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 13:37   #139
Quote:
dr/iur kaže:
zašto nisi prvo probala sa onim vježbama za oči, navodno ljudi imaju dobre uspjehe sa njima.
zašto misliš da nisam?!
ima smisla i zato što se u drugoj operaciji tretira manja površina oka.
gle, ne moraš vjerovat meni - ponavljam već treći put: nemaš što izgubit ako s njima porazgovarš. nisu nadriliječnici, rade u nekoliko klinika, imaju dopuštenje za sve što rade i redovito su na usavršavanjima.
ako si iz zg, ili ti nije problem doći jednu večer na predavanje, pitaj sve što si čuo iz raznih izvora i sve što ti nije jasno.
Berith is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 13:43   #140
sve tvoje informacije su od liječnika koji su protivnici, jel? je li ti ikoji liječnik rekao išta pozitivno? gle, doktori se (bez obzira na svoje područje i stručnost) dijele na:
- one koji su protiv nečeg (znali o tome štogod ili ne),
- one koji su za iako nisu dovoljno stručni,
i
- one koji su za jer su stručnjaci.
ja sam osoba koja mrzi predrasude i zato sam tražila razne izvore! i naišla na razne odgovore. i nije bilo lako izvagat.
ali sam, na kraju krajeva, donijela odluku za koju držim da je bila ispravna. i zato, to svoje pozitivno iskustvo prenosim drugima.
Berith is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.