Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2006., 15:28   #1
Postoje li vanzemaljci oko nas i zašto se ne pokazuju

VANZEMALJSKE CIVILIZACIJE - ZAŠTO ( NE ) - KOMUNICIRAMO ?

Projekt SETI ( Search for Extraterrestial Inteligence ) je bila ozbiljna svjetska organizacija koja je trošila državni novac SAD da bi zemljani uspostavili komunikaciju s hipotetičnom civilizacijom u svemiru koja je slična homoidnoj civilizaciji na Zemlji. Financiranje je ukinuo Američki Kongres tako da je to danas " amaterski " projekt kojeg podržavaju privatne osobe u nadi da će se uspostaviti komunikacija s nekom pretpostavljenom civilizacijom u svemiru.
Da li smo sami u svemiru je zanimljivo pitanje i intrigira mnoge ljude da istražuju i fantaziraju u mogućim civilizacijama u svemiru i našim ljudskim kontaktima s tim civilizacijama. Činjenica je da je u 20-tom stoljeću i znanstveno prihvaćena mogućnost postojanja i drugih civilizacija u svemiru. Kaže se da je danas potraga za drugim civilizacijama u punom zamahu, među ostalim zahvaljujući interesu i stručnosti radio amatera, radio astronoma i mikrovalnih eksperimentatora.
No pored svih tih ideja i napora rezultata za sada nema. Zašto?
Zašto zemljaci nisu u mogućnosti uspostaviti komunikaciju sa svojom subračom u svemiru, tema je ovog topika ?
Što Vi mislite o tome? Zašto ljudi nisu u mogućnosti uspostaviti " telefonski " kontakt sa svojim " kolegom " negdje u našoj galaktici ili negdje drugdje gdje postoji zvijezda ( Sunce ) slično našoj i našem planetarnom sustavu gdje postoji planeta slična našoj Zemlji?
Da li je uzrok tome razlika u razvijenosti, razlika u posjedovanju komunikacijskih tehnologija, razlika u inteligenciji, ili je razlog nešto potpuno drugo?
Izložite prvo Vi svoje gledište, mišljenje ili ideju zašto još uvijek nema veze sa vanzemaljcima, hoće li je biti i kada?
Nakon toga izložit ću moje gledište i argumente o tome. Riječ je o jednoj originalnoj mojoj - hrvatskoj teoriji koja ve vrlo vjerojatno točna - istinita.
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:44   #2
naša potraga je daleko prekratka i u preuskom spektru em zračenja, također imamo nedovoljna saznanja o sustavima sa planetima koji bi mogli podržavati život, a i ima ona jedna slavna jednadžba koja poprilično smanjuje broj civilizacija na istom stupnju razvoja u galaksiji koje bi uopće mogli naći
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:46   #3
Zato što vanzemaljci ne žele trenutno komunicirati s nama.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 22:34   #4
Quote:
salvador2 kaže: Pogledaj post
Zato što vanzemaljci ne žele trenutno komunicirati s nama.
A zašto ne žele? I zar baš svi ne žele?

Quote:
mramesa kaže: Pogledaj post
Ako je tako, mene zanima, zašto ti vanzemaljci ne uspostave otvoreni kontakt? Npr. sa vladom neka zemlje, ili nešto slično.
Pa Mali Sivi su navodno već odavno uspostavili kontakte s Amerima
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 08.11.2014. at 22:41.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 23:53   #5
Quote:
raliSHA kaže:
naša potraga je daleko prekratka i u preuskom spektru em zračenja, također imamo nedovoljna saznanja o sustavima sa planetima koji bi mogli podržavati život, a i ima ona jedna slavna jednadžba koja poprilično smanjuje broj civilizacija na istom stupnju razvoja u galaksiji koje bi uopće mogli naći
Potraga se vrši na frekvenciji vodika, a pod formulom misliš li na Drakeovu?
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 00:33   #6
Quote:
Galileo kaže:
Potraga se vrši na frekvenciji vodika, a pod formulom misliš li na Drakeovu?

naravno

problem je upravo u tom uskom spektru za koji je vrlo moguće da se ne koristi za komunikaciju, a pogotovo kod naprednih civilizacija.....a da ne pričam o tome kako mi danas u svemir dajemo puno manje em zračenja nego prije 30 godina.
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 01:39   #7
Quote:
raliSHA kaže:
naravno

problem je upravo u tom uskom spektru za koji je vrlo moguće da se ne koristi za komunikaciju, a pogotovo kod naprednih civilizacija.....a da ne pričam o tome kako mi danas u svemir dajemo puno manje em zračenja nego prije 30 godina.
Zapravo, pitanje je jesu li naprednije civilizacije još uopće aktivne u em spektru, ili su našle efikasnije načine prijenosa informacija.
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 03:19   #8
Quote:
Galileo kaže:
Zapravo, pitanje je jesu li naprednije civilizacije još uopće aktivne u em spektru, ili su našle efikasnije načine prijenosa informacija.
Znamo li, mi ljudi, za nekakav efikasniji način komunikacije od upotrebe em spektra?
__________________
You are unattached and formless, the witness of everything -- so be happy.
mramesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:48   #9
Po mojem mišljenju kontakt je odavno ostvaren samo što je nešto krenulo u krivom smjeru pa se to zataškava. Ovaj zaključak, naravno, ne mora biti točan ali sve mi se čini da je tako. Jedan od primjera je i slika sa space shuttla gdje ameri pokušavaj pogoditi raketom neki leteći objekt u atmosferi koji im je uspješno zbrisao i to nevjerojatnom brzinom (snikma se može naći na net-u).
vlatx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 23:57   #10
Quote:
vlatx kaže:
Po mojem mišljenju kontakt je odavno ostvaren samo što je nešto krenulo u krivom smjeru pa se to zataškava. Ovaj zaključak, naravno, ne mora biti točan ali sve mi se čini da je tako. Jedan od primjera je i slika sa space shuttla gdje ameri pokušavaj pogoditi raketom neki leteći objekt u atmosferi koji im je uspješno zbrisao i to nevjerojatnom brzinom (snikma se može naći na net-u).
Nekoliko pitanja prije nego se nasmijem:
- shuttle nosi rakete?
- sa shuttle-a se može slikati u atmosferi?
- i oni dolaze kod nas (dakle, imaju nevjerojatno naprednu tehnologiju u odnosu na nas, da ne kažem da im tehnologija graniči s čarolijom), dakle, mogu nas zgaziti kao mi žohare, a bježe od naših raketa?
- kojim bi jezikom to oni komunicirali? Matematikom? Što, uvrijedili su se na ono 1+1=2?
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 15:53   #11
civilizacija dovoljno napredna da stigne do nas nebi imala nikakve želje da komunicira s nižim bićima poput nas na ijednoj razini višoj od te da nas nekoliko pokupe i stave u zološki vrt
__________________
...lurking in the dark...
raliSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 16:20   #12
Preventivna opaska: Nalazimo se Na rubu...

Ima ljudi koji su ostvarili kontakte s bićima iz drugih zvjezdanih sistema, ali koja korist od toga - kad se tim ljudima ne vjeruje da su to ostvarili.
Šta više, te ljude, po mišljenju mnogih, trebalo bi isključiti iz "zdrave sredine".

Uz to ima još jedan problem.
Kontakti se održavaju Misaonim putem (telepatskom rezonancijom) - iz kog razloga uvijek postoji mogućnost da čovjek, do kojeg dolaze Telepatske vibracije koje stvara druga strana, dobro ne "prevede" poruke, na koji će način primalac Vibracija izmisliti Svoju priču koja izlazi iz okvira Normalnog.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 16:51   #13
Quote:
delija kaže:
Ima ljudi koji su ostvarili kontakte s bićima iz drugih zvjezdanih sistema, ali koja korist od toga - kad se tim ljudima ne vjeruje da su to ostvarili.
Šta više, te ljude, po mišljenju mnogih, trebalo bi isključiti iz "zdrave sredine".
Ako je tako, mene zanima, zašto ti vanzemaljci ne uspostave otvoreni kontakt? Npr. sa vladom neka zemlje, ili nešto slično.
__________________
You are unattached and formless, the witness of everything -- so be happy.
mramesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2009., 22:52   #14
Talking komentar

Quote:
mramesa kaže: Pogledaj post
Ako je tako, mene zanima, zašto ti vanzemaljci ne uspostave otvoreni kontakt? Npr. sa vladom neka zemlje, ili nešto slično.

kako znas da nisu,a sta to sve leti naokolo,nije zemaljska tehnologija,mnoge se stvari kriju od nas obicnih smrtnika,odakle videnja UFO-a po svim stranama planeta.
na ovoj stranici http://www.fx-files.com imas puno toga,ekipa koja nalazi materijal dobro se potrudila
kosanija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 00:01   #15
Quote:
delija kaže:
Preventivna opaska: Nalazimo se Na rubu...

Ima ljudi koji su ostvarili kontakte s bićima iz drugih zvjezdanih sistema, ali koja korist od toga - kad se tim ljudima ne vjeruje da su to ostvarili.
Šta više, te ljude, po mišljenju mnogih, trebalo bi isključiti iz "zdrave sredine".

Uz to ima još jedan problem.
Kontakti se održavaju Misaonim putem (telepatskom rezonancijom) - iz kog razloga uvijek postoji mogućnost da čovjek, do kojeg dolaze Telepatske vibracije koje stvara druga strana, dobro ne "prevede" poruke, na koji će način primalac Vibracija izmisliti Svoju priču koja izlazi iz okvira Normalnog.
Dobro da si napisao preventivnu opasku, inače bih ti već ispričao ono što je meni ispričao Mothman dok smo danas popodne sjedili na cugi kraj Drave

Sorry, ali ne postoji ama baš nikakav dokaz da je telepatska komunikacija s vanzemaljcima išta osim obične laži. Recimo da telepatija postoji. Sve i da je to točno, kako bi ustrojstvo Vanzemaljčevog mozga/misli/svijesti moglo biti nalik na naš(e)? Kolike su šanse (a ako si pobornik evolucije, sam ćeš odgovoriti) da je Vanzemaljac nalik na nas, makar i samo 1%?
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 00:07   #16
Quote:
Galileo kaže:
Recimo da telepatija postoji. Sve i da je to točno, kako bi ustrojstvo Vanzemaljčevog mozga/misli/svijesti moglo biti nalik na naš(e)?
Nisam neki znalac o telepatiji, ali meni se logičnim čini da postoji nekakav oblik univerzalne poruke ili jezika za komunikaciju među bićima u svemiru.

Nešto kao "usluga" koju svemir pruža svojim "korisnicima".

Ne tvrdim da je to tako.
__________________
You are unattached and formless, the witness of everything -- so be happy.
mramesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2006., 00:15   #17
Quote:
mramesa kaže:
Nisam neki znalac o telepatiji, ali meni se logičnim čini da postoji nekakav oblik univerzalne poruke ili jezika za komunikaciju među bićima u svemiru.

Nešto kao "usluga" koju svemir pruža svojim "korisnicima".

Ne tvrdim da je to tako.
Teško da to može imati veze sa svemirom. Naime, po toj logici i atom kisika bi bio isto što i atom olova, a izgleda da nije tako....
Ako vanzemaljci postoje, koja je vjerojatnost da imaju čak i sličnu biokemiju našoj?
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2006., 13:31   #18
Quote:
raliSHA kaže:
civilizacija dovoljno napredna da stigne do nas nebi imala nikakve želje da komunicira s nižim bićima poput nas na ijednoj razini višoj od te da nas nekoliko pokupe i stave u zološki vrt
možda su oni zapravo slabije razvijen od nas....možda kao civilizacija imaju razvijene te svemirske brodiće i ta čuda, ali su glupi ko postol?
Lintu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 16:11   #19
Najbliža zvjezda nam je udaljena oko 4 sg daklem nije sve to staro tak :buuu: kak sam mislil :P
beebop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 16:34   #20
Quote:
beebop kaže:
Najbliža zvjezda nam je udaljena oko 4 milijuna svjetlosnih godina što znaći da je slika zvjezdanog neba prastara.... 'ko zna dali te zvijezde uopce danas i postoje... mozda smo sami u svemiru, naš suncev sistem i mi a sve ovo sto vidimo je slika davno ugaslog svijeta. salim se ali mislim da je glupo spekulirati o postojanju vanzemaljskog zivota prije bi povjerovao u postojanje zivota u drugim dimenzijama... zivot je kratak i treba se malo strpiti da ovo sve prodje pa cemo vidjeti
Pod hitno se ispravi jer je poptuno netočno da je nama najbliža zvijezda udaljena 4 milijuna svjetlosnih godina
__________________
geza
geza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.