Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2008., 15:53   #61
ma ja svoju natalnu obožavam čim mi ide onako kako ja hoću, al kad ne ide onda pljujem na nju od sunca do plutona, skup sa svim znakovima i aspektima i tranzitima...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 16:15   #62
Quote:
raw kaže: Pogledaj post
tako je i kod mene, orbis od 7 stupnjeva heh, u blizancima, 9.kuća

ali meni se čini da to kod mene samo vodi ka pretjeranoj osjetljivosti, ništa exstra dobro
nisam na to mislio.

tebi je onda super ali ja imam konjukciju u dva razlicita znaka. I jos mi fuckin Venera se opozicijom umece u tu konjukciju.

To je jako dobar aspekt. Bez njega ne bi uspio Aleksandar Veliki, Adolf Hitler, Zdravko Čolić, Ivana Orleanska i mnogi drugi.

Podrška od drugih.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 23:26   #63
ja isto nisam nacisto sa svojom kartom,jer me i plasi,ali sam primjetila kad citam tumacenja sa stranih stranica da su nekako lezernija i puna savjeta dok na nasima je sve tako okrenuto negativi da se pitam jel itko moze biti zadovoljan.sto sam nasla npr.za brak od (nagadam) 9 tumacenja 8 ih je negativno.kako je to moguce?
gollier is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 12:19   #64
Nisam, nemam jednog jedinog kvadrata (osim pl90mc i mc90sunce (oba egzaktna)) sto vodi totalnom nedustatku ambicije
pms is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 13:43   #65
Quote:
pms kaže: Pogledaj post
Nisam, nemam jednog jedinog kvadrata (osim pl90mc i mc90sunce (oba egzaktna)) sto vodi totalnom nedustatku ambicije
pa kvadrati s MC-om ne vode nedostatku ambicije...ne zna odakle ti to

a nedostatak kvadrata među planetima bi u načelu mogao to značiti; ali neke konjukcije ili opozicije (ako ih imaš) mogu vrlo dostojno zamijeniti kvadrate da to tako kažem
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 13:57   #66
zadovoljna ili ne,jedina je koju imam
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 18:37   #67
Quote:
ion321 kaže: Pogledaj post
Svoj horoskop morate naučiti voljeti i razumjeti.Nema savršenog horoskopa, sve je i dobro i loše.Trigoni nisu uvijek poželjni, čovjek se ne mora truditi i obično dobiva nešto na dlanu, bez muke, a s druge strane ne zna to cijeniti jer nije dobio trudom pa tranzitom dođe neka aktivacija koja ga dobro "zdrma" ili napravi nepovratnu životnu grešku.
Sve smo dobili rođenjem i svaka ta planeta smo mi sami.
Možda jednom i naučim voljeti je, za sad još ne poznajem dovoljno astrologiju.Jedino što mi je bio malo crnjak kad čitam ukratko osnove svojih aspekata sve je uglavnom bilo loše ali su mi i neke stvari postale jasne Možda ne bi bilo toliko loše da sam više upućena u astrologiju,našla bih i pozitivnih stvari.Samo polako, naći ću ja i pozitivnih
Što kaže Madonna001 jedina je koju imam
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 07:48   #68
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ma ja svoju natalnu obožavam čim mi ide onako kako ja hoću, al kad ne ide onda pljujem na nju od sunca do plutona, skup sa svim znakovima i aspektima i tranzitima...
Mislim da se šališ.Čitam tvoje tekstove i sigurna sam da znaš kanalizirati loše aspekte kad ti "naiđu".Ja život gledam uvijek sa ljepše strane, ona ružna strana se pokaže s vremena na vrijeme, baš kao i kod svakoga.
Uvijek isplivam unatoč jednoj konjukciji za koju su mi rekli moji prijatelji astrolozi da donosi karmičku bolest, besparicu, jad i čemer, a nimalo me ne tješi što su dodali da imam iscjeliteljske moći, sposobnost regeneracije i prošli život pun ovoga što radim.
Kad je Mars blizu te konjukcije, kao "bubica" sam tih dana..Idem u povlačenje i toleranciju ili me uopće nema tamo gdje bih mogla naletjeti na nešto opasno.
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 08:03   #69
Quote:
ion321 kaže: Pogledaj post
Mislim da se šališ.Čitam tvoje tekstove i sigurna sam da znaš kanalizirati loše aspekte kad ti "naiđu".Ja život gledam uvijek sa ljepše strane, ona ružna strana se pokaže s vremena na vrijeme, baš kao i kod svakoga.
Uvijek isplivam unatoč jednoj konjukciji za koju su mi rekli moji prijatelji astrolozi da donosi karmičku bolest, besparicu, jad i čemer, a nimalo me ne tješi što su dodali da imam iscjeliteljske moći, sposobnost regeneracije i prošli život pun ovoga što radim.
Kad je Mars blizu te konjukcije, kao "bubica" sam tih dana..Idem u povlačenje i toleranciju ili me uopće nema tamo gdje bih mogla naletjeti na nešto opasno.
a čuj, za 'kanalizaciju' loših aspekata potrebno je osim volje i želje koju imam, red,rad, disciplina-koju nemam radi jake vode i vatre, te nedostatka zemlje. Tako da nekad uspijem nekad ne. Mnogo marsa i plutona u natalnoj daje mi tu borbenost, al usmjerit energiju konstruktivno nije mi jača strana-sve mi je lijepo posloženo u glavi (Me120Ju,120Ur), znam šta trebam, kud trebam, kako trebam, al brate opet odem u pi*darije (sunce i mars u ovnu)...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 12:32   #70
Saradonija, neka te tada tješi jedna provjerena činjenica, nedostatak zemlje vodi u bogatstvo, pitaj Sunce i Mars ...svoju drugu kuću i njenog vladara, Jupitera i kuću kojom vlada, trio Merkur,Jupiter ,Uran...itd.
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 14:24   #71
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
pa kvadrati s MC-om ne vode nedostatku ambicije...ne zna odakle ti to

a nedostatak kvadrata među planetima bi u načelu mogao to značiti; ali neke konjukcije ili opozicije (ako ih imaš) mogu vrlo dostojno zamijeniti kvadrate da to tako kažem
Ajme procitaj opet sto sam napiso...
pms is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 16:43   #72
Quote:
ion321 kaže: Pogledaj post
Saradonija, neka te tada tješi jedna provjerena činjenica, nedostatak zemlje vodi u bogatstvo, pitaj Sunce i Mars ...svoju drugu kuću i njenog vladara, Jupitera i kuću kojom vlada, trio Merkur,Jupiter ,Uran...itd.
imam neptun u 2. nije sve u parama..
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 18:00   #73
nisam zadovoljan sa svojim Saturnom na samom kraju 12. pored ascendenta.

taj Saturn me strašno koči i usporava, čini inertnom- kako to promijeniti?!!

prokleti Saturn!
AnimalArmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 18:56   #74
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
imam neptun u 2. nije sve u parama..
A da, da Neptun u drugoj, novac curi kroz prste.Nije ništa u parama, sve je negdje drugdje, ali kad ne ide ništa drugo bar možeš otići u šoping ili se napiti
ion321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 01:33   #75
Quote:
ion321 kaže: Pogledaj post
A da, da Neptun u drugoj, novac curi kroz prste.Nije ništa u parama, sve je negdje drugdje, ali kad ne ide ništa drugo bar možeš otići u šoping ili se napiti
e, doskočila ja neptunu u 2. tako što sam zaključala minus, nemam čekove kartice, kredite ništa.... i svaki put kad dođem u banku službenica bleji u mene 'Ali zašto je vama minus zablokiran, pa sve je u redu s prilivom?' A ja svaki put objašnjavam da ga ne želim...'Ali vi imate PRAVO na čekove, kartice, kredit, minus, imamo vrlo povoljan paket za vas....' ALI JA GA NE ŽELIM.' I tako bleji ona i dalje i čudi se ko da sam pala s marsa....ih, nezna ona da imam neptuna u 2....al trebalo mi dosta dok ga nisam sredila, tj dok me tranzitni saturn nije stisnuo pred par godina...
Što se tiče cuge... samo u iznimnim situacijama..hahah kad mi proradi ve90 ne...i stisnu neki jači tranziti...transcedentni uglavnom ...pluton je prošo davnih dana, uran nedavno, eh neptun slijedi za nekoliko godina...al otom potom...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 22:07   #76
Quote:
ion321 kaže: Pogledaj post
A da, da Neptun u drugoj, novac curi kroz prste.Nije ništa u parama, sve je negdje drugdje, ali kad ne ide ništa drugo bar možeš otići u šoping ili se napiti
meni novac cure kroz prste, pa nemam neptuna u 2...već urana. možda bi bilo zanimljivo znati koji još položaji i aspekti mogu izazvati rastrošnost?
Kama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 22:33   #77
Ja baš i nisam svojom jer je puna konjunkcija, ali i aspekata.To bi kao trebalo biti pozitivno, ali vrsni astrići znaju da konjunkcije mogu biti i vrlo teški aspekti!
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:11   #78
Quote:
krademjabuke kaže: Pogledaj post
Ja baš i nisam svojom jer je puna konjunkcija, ali i aspekata.To bi kao trebalo biti pozitivno, ali vrsni astrići znaju da konjunkcije mogu biti i vrlo teški aspekti!
Ovisi koji su planeti povezani konjunkcijama i kako se to mnoštvo konjunkcija uklapa u ostatak karte.

Konjunkcije naglasavaju direktnost, snagu i odlucnost osobe. S jedne strane daje snaznu usredotocenost i usmjerenje na odredjena podrucja u zivotu, djelujuci samostalno i bez vanjskih utjecaja, dok se s druge strane osoba moze lako izgubiti unutar tih preokupacija, ne uzimajuci u obzir druga iskustva i savjete.

Aspekt konjunkcije inace je analogan Ovnu/Marsu/1.kuci sto izmedju ostalog govori o njegovoj snazi, intenzitetu, sposobnosti odlucnog djelovanja u zacrtanom pravcu.

Recimo, kod osoba koje inace imaju naglasen vatreni element u natalnoj karti, puno konjunkcija ce to dodatno pojacati, dati energicnu osobu koja slijedi svoj zacrtani put, slabije reagirajuci na potrebe drugih, smanjene sposobnosti stvaranja kompromisa ili uvazavanja bilo cega van vlastitog vidokruga.

Dok su kod osoba s pomanjkanjem vatrenog elementa konjunkcije dobar nacin nadopunjavanja tog "nedostatka".


Takodjer imam uglavnom konjunkcije: 4 para, od kojih su dva laksa i dva malo teza, iako meni se cini da se nisu mogli bolje poklopiti. Inace mi je osnovna kombinacija: voda-zemlja-zrak, umetnuti znak Ovna (niti jedna kuca mi ne pocinje u Ovnu) i Mars u izgonu pa mislim da su konjunkcije tu s razlogom. I zadovoljna sam kartom, naravno.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:22   #79
A dobro ja sam sva vodena, pa je to onda valjda ok
Inače si u pravu..Ne tangiraju me previše tuđa iskustva, uvijek radim po svom, makar to u startu značilo sranje
Viš, nisam znala da konjunkcije imaju tu svrhu
krademjabuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:33   #80
Quote:
krademjabuke kaže: Pogledaj post
Ne tangiraju me previše tuđa iskustva, uvijek radim po svom, makar to u startu značilo sranje
Viš, nisam znala da konjunkcije imaju tu svrhu
Pa nije bas to svrha.

Trebale bi tebi, kao vodi (pasivno) dodati malo samostalnosti i odlucnosti (aktivno). Govorimo, naravno, o naglasenosti ovog aspekta.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.