Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2008., 09:45   #61
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
ti si jednostavno kreten,jebla te al-kaida i talibani,ustalom nijedan od istih nije dosao do bosne a da nije prosao hrvatske punktove,dakle mogli ste ih sprijeciti,a zasto niste?
Dolazili su ko humanitarci, a kad je Hrvatska stopirala ulazak tih "humanitaraca", onda je rahmetli Aljo Alija, taj dobri čovjek koji je spasio Hrvate srednje Bosne, zavapio da Hrvati ne puštaju islamske humanitarce u Bosnu. Nego, što ste vi ih primili u svoju Armiju, vi ste znali da su koljači, mi nismo.
Ben Quick is offline  
Old 19.04.2008., 09:47   #62
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
tamo su gladovali svi i patili svi , tvornica koju ti spominjes je bila "vitezit" , ni za kite tada ni danas,vi biste doslovce popusili 1/1 u srednoj bosni,nista vise niste imali,..gol klinac,i zahvalite samo
rahmetli aliji sto vas nismo opuhali,..u neku ruku mi je i drago,jer ima xy hrvatskog naroda koji to ne bi zasluzili,spram govana koji su ih uvukli u takav rat!
a jebo hv,mi ionako nismo vise imali gdje, e danas pobijete sve,puno bi se sokica u crno zavilo!
jes, tako bi i mi uzeli Mostar da nije bilo pokojnog Franje, zahvalite njemu što vas nismo otpuhali, al u neku ruku mi je drago jer ima xy muslimanskog naroda koji nije kriv ko ona govna što su ih uvukli u rat protiv Hrvata.
Ben Quick is offline  
Old 19.04.2008., 13:00   #63
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
Nisu zuti mravi i pustinjski štakori iz Opatije nego iz Vukovara. Ne lupaj gluposti. Gdje je to HV dobio kod Drvara po pički. Gdje je to HV dobio kod Pakraca po pički, ako je bilo nešto otpora to je bilo kod Petrinje. Srbi se gle čuda branili cijeli jedan dan. Koliko gluposti i budalaština a samo od od jednog čovjeka. Mi jesmo dobili 92-ge na Kupresu po pički ali šta bi se tek reklo za vas, koliko ste vi tada od Srba po pički dobijali, oš da ti nabrojim sva mjesta.
hajde nabrajaj,znam ja vrlo dobro koliko smo dobili po picki,ali ako ti se da pisat,samo naprijed,..u pravu si,..moja greska nije pakrac nego petrinja,poenta je drugacija,..da ne ponavljam kao papagaj o tome kako ste vi njih slistili za par dana,..jeste i nek ste,ali da nisu bili prodani od svojih malo sutra bi njih za par dana,..koji jebo te pustinjski stakori (pa nisu vojska gen montgomerija) rekao sam opatijski stakori,..e ako mi je lagao lik iz opatije iz te jedinice lazem i ja , pricao mi je u junu 92 u duvnu,..nema veze,..a jeste hv kod drvara imali prilicno tvrd orah od srba koji bas i nisu bili voljni da bjeze,..imali ste i razvaljenih tenkova i toga,..a mostara sto se tice,..pa niste uspjeli cak ni onih 200 m do neretve da predjete,.sramota,ali ste od njega napravili hirosimu to je vec uspjeh
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 13:12   #64
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
hajde nabrajaj,znam ja vrlo dobro koliko smo dobili po picki,ali ako ti se da pisat,samo naprijed,..u pravu si,..moja greska nije pakrac nego petrinja,poenta je drugacija,..da ne ponavljam kao papagaj o tome kako ste vi njih slistili za par dana,..jeste i nek ste,ali da nisu bili prodani od svojih malo sutra bi njih za par dana,..koji jebo te pustinjski stakori (pa nisu vojska gen montgomerija) rekao sam opatijski stakori,..e ako mi je lagao lik iz opatije iz te jedinice lazem i ja , pricao mi je u junu 92 u duvnu,..nema veze,..a jeste hv kod drvara imali prilicno tvrd orah od srba koji bas i nisu bili voljni da bjeze,..imali ste i razvaljenih tenkova i toga,..a mostara sto se tice,..pa niste uspjeli cak ni onih 200 m do neretve da predjete,.sramota,ali ste od njega napravili hirosimu to je vec uspjeh
Ti si malo konfuzan lik. Prvo pričaš o prodaji pa smo onda popušili. U kojem to ratu ili bici nema gubitaka, šta čim ti pogine par vojnika i izgubiš pokoji tenk, šta, to je pušiona. Šta bi tek onda rekli. Vi ste ginuli na Donjem Vakufu i tamo na Demirovcu ko muhe a ušli ste tek kad je HV odsjekao srpske snage pa se povukle.

I ne kužim ko je to prodao Srbe u Krajini i BiH. Oni sami sebe. Koji je to interes bio da Srbi to prodaju. I jesu li prodali i teritorije i gradove koje ste vi uzeli, ono na kraju rata.

Žuti mravi su iz Vukovara, pustinjski štakori također a imena postrojbi nemoj uzimati zaozbiljno. To su bili ljudi a ne žuti mravi. Možda je tu bilo i Opatijaca, ja znam za jednog Franko Lohajner koji je tamo poginuo pucajući na tenk.

Eto tako kako mi nismo uzeli tih 200 metara do rijeke u Mostaru tako ni vi niste mogli uzeti onih dvjesto metara oko Viteza i Busovače. Vama nije dao dobri Alija, nama nije dao još bolji Franjo.
Ben Quick is offline  
Old 19.04.2008., 13:24   #65
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
naravno da su vas ko zadnje picke namarisali kod donjeg malovana,jebalo se srbima za suicom,kad su vas tate zaskocile sa tenkovima zamaskiarnim u sijenu i stalama te vas odgurali sve do suice i onu vasu postrojbu "zute mrave" i nekakve stakore iz opatije razbucali ko budala novine,da nije armija biu novembru srbima (ponavljam neplanirano,sto znaci za srbe i neocekivano) zaskocila za ledja u kurcu bi hvo stisno muda pa da izadje na polje ravno,..i ovako je bilo povuci-potegni , vise da balije na zasjednu tamo,..cekali bi vi 95 in oluju tj hv,
Kakvi tenkovi zamaskirani u sijenu i štalama, kakve su to mitološke štorije, kakve su to djetinjarije. Tenkovi su došli iz pravca Šipova, jedan dio a drugi preko Glamoča i Čabulje, razbili ono malo protutenkovske obrane na Olovu i Zloselima, i tu su Srbi izgubili par tenkova od ljudi koji su tada prvi put uzeli zolju i osu u ruke. Tu ih je dosta poginulo, tih dečki a jedan dio je zarobljen. Kad su izišli na visoravan onda su pomeli zadnju liniju koja je išla od benzinske pumpe pa preko polja. nabrzinu napravljeni rovovi, tada su došli vukovarci i nažalost izginuli. Taj dan 10.4 ironično na dan NDH bilo je takvo nevrijeme i snijeg koje je smanjivalo vidljivost na nekoliko metara i nosilo vijavicu pravo prema rovovima, što je bio veliki faktor da ljudi izginu. U takvim uvjetima i takvom omjeru snaga nazivate te ljude pičkama je samo dokaz kakav si čovjek.

Kao što vidiš HVO je imao muda stati Srbima na crtu nasred kupreškog polja, je li to bilo pametno ili ne, druga je stvar, ja mislim da je bilo pogrešno stati Srbima na crtu nasred kupreškog polja bez artiljerije, s malo protuoklopa i s dva pokvarena tenka, naspram cijele jedne divizije sa 30-tak 55-ica i desetak 84-ki i svu silu artiljerije koja je preorala rovove koji su bili nasred polja ko na dlanu.

Sad to usporediti sa napredovanjem preko šumovite Koprivnice gdje je najbitniji faktor čovjek, e to može samo onaj ko nema pojma o ratovanju. Znaš kad bi vi Srbima stali nasred kupreškog polja na crtu. Nikad a možda ni tad.
Ben Quick is offline  
Old 19.04.2008., 14:13   #66
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
Kakvi tenkovi zamaskirani u sijenu i štalama, kakve su to mitološke štorije, kakve su to djetinjarije. Tenkovi su došli iz pravca Šipova, jedan dio a drugi preko Glamoča i Čabulje, razbili ono malo protutenkovske obrane na Olovu i Zloselima, i tu su Srbi izgubili par tenkova od ljudi koji su tada prvi put uzeli zolju i osu u ruke. Tu ih je dosta poginulo, tih dečki a jedan dio je zarobljen. Kad su izišli na visoravan onda su pomeli zadnju liniju koja je išla od benzinske pumpe pa preko polja. nabrzinu napravljeni rovovi, tada su došli vukovarci i nažalost izginuli. Taj dan 10.4 ironično na dan NDH bilo je takvo nevrijeme i snijeg koje je smanjivalo vidljivost na nekoliko metara i nosilo vijavicu pravo prema rovovima, što je bio veliki faktor da ljudi izginu. U takvim uvjetima i takvom omjeru snaga nazivate te ljude pičkama je samo dokaz kakav si čovjek.
Kao što vidiš HVO je imao muda stati Srbima na crtu nasred kupreškog polja, je li to bilo pametno ili ne, druga je stvar, ja mislim da je bilo pogrešno stati Srbima na crtu nasred kupreškog polja bez artiljerije, s malo protuoklopa i s dva pokvarena tenka, naspram cijele jedne divizije sa 30-tak 55-ica i desetak 84-ki i svu silu artiljerije koja je preorala rovove koji su bili nasred polja ko na dlanu.

Sad to usporediti sa napredovanjem preko šumovite Koprivnice gdje je najbitniji faktor čovjek, e to može samo onaj ko nema pojma o ratovanju. Znaš kad bi vi Srbima stali nasred kupreškog polja na crtu. Nikad a možda ni tad.


kao prvo ja te vojnike i ne nazivam pickama,nego sam rekao da su ih srbi namlatili kao picke sto je tacno,oni koji su tamo stali naspram cetnika definitivno nisu picke kao mostarski hvo koji se tamo 100 % dokazao kao takav,a to da mi ne bi nikad stali na polje srbima je potpuno tacno sto dokazuje da smo imali mozga vise od vas,stajao sam ja i drugovi sa mnom cetnicima kod jajca kad su nas i ponekad avionima gadjali pa sta?
mislis da smo dobili kakvu nagradu za to,jesmo takvu da je jajce palo ali to je druga tema,..imao je hvo kod travnika jos jednu takvu odiseju kurcenja,u maju 92 se diverzanti popeli na galicu,vlasic i zacas je osvojili,njih jedno 30??
za takvo sta je fakat trebalo muda i nimalo mozga,..epilog je bio poznat da su ih cetnici navukli malo dublje,pohvatali one koji se nisu uspjeli spasit bjezanjem niza stijene i mucili ih najgorim metodama,..kad im je iz tada TO sugerisano da to ne rade,..rekli su oni ko vas jebe vidite sahovnice,vlasic je nas,..svaka im cast ali vece budalestine nisam vidio.
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 14:23   #67
Nisi ih nazvao pičkama nego da su ih namlatili ko pičke, ajd dobro to ti je pohvalno. To implicira da su Srbi uradili veliku stvar, postavili 20 tenkova u liniju i počupali ljude iz rovova na širokom polju. A s druge strane puške i pokoja zolja.

HVO Mostara je oslobodio Mostar, ah da Srbi su se povukli, ko i svuda di su se borili s Hrvatima odnosno kad se nisu htjeli boriti, kad su se borili, Hrvati su dobili po pički. A kad su muslimani dobijali po pičci onda je to bila neravnopravna borba a kad su pobjeđivali, doduše rijetko, onda je to jer su bili jači a ne zato jer su Srbi povukli.

Savršeno.
Ben Quick is offline  
Old 19.04.2008., 15:06   #68
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
tako je! a i bio je red,barem zbog spomenutog kupresa,nismo vas istisnuli iz lasvanske doline,svi su samostani sacuvani (nazalost bilo je ubistvo 2 fratara u fojnici,ali su uhvaceni i osudjeni,dakle vrijedni samostani u fojnici i igucoj gori su sacuvani),a osim toga je 5.korpus neformalno igrao ulogu hrvatskog "padobranca" u krajini izmedju hrvatske i bosanske strane,da je 5.korpus pokleknuo vidjeli bi vi kako ne ide oluja!
5. korpus nema neku značajnu ulogui u uspjehu oluje. samo mogu reći da nije bilo oluje da bi taj peti korpus pokleknuo za najviše godinu dana.
zaboravio si mučenja u travniku svećenika i časne sestre.
kao i na to da je u samostanu guča gora bilo vaše sjedište.
kao što su npr crkve izvana prividno čitave bile a iznutra opljačkane i oskrnavljene. www.slobodanpraljak.com imaš popis crkava (fotografije uništenih od ABIH
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 15:11   #69
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
hajde nabrajaj,znam ja vrlo dobro koliko smo dobili po picki,ali ako ti se da pisat,samo naprijed,..u pravu si,..moja greska nije pakrac nego petrinja,poenta je drugacija,..da ne ponavljam kao papagaj o tome kako ste vi njih slistili za par dana,..jeste i nek ste,ali da nisu bili prodani od svojih malo sutra bi njih za par dana,..koji jebo te pustinjski stakori (pa nisu vojska gen montgomerija) rekao sam opatijski stakori,..e ako mi je lagao lik iz opatije iz te jedinice lazem i ja , pricao mi je u junu 92 u duvnu,..nema veze,..a jeste hv kod drvara imali prilicno tvrd orah od srba koji bas i nisu bili voljni da bjeze,..imali ste i razvaljenih tenkova i toga,..a mostara sto se tice,..pa niste uspjeli cak ni onih 200 m do neretve da predjete,.sramota,ali ste od njega napravili hirosimu to je vec uspjeh
vidjeli smo vašu sposobnost kad ste išli u oslobađanje veleža. to je bio čisti amaterizam sa kobnim posljedicama po vašu stranu
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 18:41   #70
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
Nisi ih nazvao pičkama nego da su ih namlatili ko pičke, ajd dobro to ti je pohvalno. To implicira da su Srbi uradili veliku stvar, postavili 20 tenkova u liniju i počupali ljude iz rovova na širokom polju. A s druge strane puške i pokoja zolja.

HVO Mostara je oslobodio Mostar, ah da Srbi su se povukli, ko i svuda di su se borili s Hrvatima odnosno kad se nisu htjeli boriti, kad su se borili, Hrvati su dobili po pički. A kad su muslimani dobijali po pičci onda je to bila neravnopravna borba a kad su pobjeđivali, doduše rijetko, onda je to jer su bili jači a ne zato jer su Srbi povukli.

Savršeno.
hm,..ako si pratio moje postove mogao si vidjeti da sam jedno vrijeme zajedno ratovao sa hrvatima,i te 92 godine smo i vi i mi dobijali pretezno od njih po picki prosto zato jer su bili jaci,bilo to na kupresu,jajcu,istocnoj bosni ili posavini,..kad kazem o 95,i da je vec tada bilo poprilicno rezirano i spremno na podjelu pred dejton,vazi i za hvo i armiju bih,..tada su i oni dobijali po picki i od vas od nas ali bilo je tu dosta politike iza zavjese,nema veze razumjeli smo se.
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 18:43   #71
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
vidjeli smo vašu sposobnost kad ste išli u oslobađanje veleža. to je bio čisti amaterizam sa kobnim posljedicama po vašu stranu
za ovo si nazalost u pravu,ta je akcija bila totalna glupost i na kraju pusiona,jebi ga , ko ratuje taj i grijesi.
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 18:48   #72
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
vidjeli smo vašu sposobnost kad ste išli u oslobađanje veleža. to je bio čisti amaterizam sa kobnim posljedicama po vašu stranu
za ovo si nazalost u pravu ta je akcija bila glupost i pusiona na kraju,nezvanicno se mglio cuti da je gen drekovic dobivsi kompleks slusajuci izvjestaj o napredovanju 5 korpusa prema kulen vakufu (odn njegov nekadasnji korpus) nazor isplanirao taj napad,njemu na dusu,..jebi ga ko ratujje taj i pogrijesi,nesto slicno kao i vas pokusaj zauzimanja hepoka i kad ste oprali vasom artiljerijom po onim slavoncima sto su tamo bili,zar ne?
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 18:52   #73
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
5. korpus nema neku značajnu ulogui u uspjehu oluje. samo mogu reći da nije bilo oluje da bi taj peti korpus pokleknuo za najviše godinu dana.
zaboravio si mučenja u travniku svećenika i časne sestre.
kao i na to da je u samostanu guča gora bilo vaše sjedište.
kao što su npr crkve izvana prividno čitave bile a iznutra opljačkane i oskrnavljene. www.slobodanpraljak.com imaš popis crkava (fotografije uništenih od ABIH
barem nije ni jedna minirana i sravnjena sa zemljom sto je hvo inace redovno radio sa dzamijama,za teritorije koje je hvo drzao je lakse nabrojati koje to dzamije nije porusio (na prste jedne ruke) negoli one koje jeste
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 18:57   #74
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
barem nije ni jedna minirana i sravnjena sa zemljom sto je hvo inace redovno radio sa dzamijama,za teritorije koje je hvo drzao je lakse nabrojati koje to dzamije nije porusio (na prste jedne ruke) negoli one koje jeste
ajde nabroji ti neke koje jeste.
a bolje da ste rušili kao srbi, a ne izvana kad kamere dođu crkva izgleda čitava a iznutra totalno obeščašćena. vrlo licemjerno zar ne?
markozzz is offline  
Old 19.04.2008., 19:22   #75
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
barem nije ni jedna minirana i sravnjena sa zemljom sto je hvo inace redovno radio sa dzamijama,za teritorije koje je hvo drzao je lakse nabrojati koje to dzamije nije porusio (na prste jedne ruke) negoli one koje jeste
Ajde pobroji der na prste jedne ruke koje nisu srušene. Neće ti biti problem osim ako nisi stoprstaš. I nemoj pobjeć bez odgovora ko što ti je običaj.
Ben Quick is offline  
Old 19.04.2008., 19:24   #76
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
hm,..ako si pratio moje postove mogao si vidjeti da sam jedno vrijeme zajedno ratovao sa hrvatima,i te 92 godine smo i vi i mi dobijali pretezno od njih po picki prosto zato jer su bili jaci,bilo to na kupresu,jajcu,istocnoj bosni ili posavini,..kad kazem o 95,i da je vec tada bilo poprilicno rezirano i spremno na podjelu pred dejton,vazi i za hvo i armiju bih,..tada su i oni dobijali po picki i od vas od nas ali bilo je tu dosta politike iza zavjese,nema veze razumjeli smo se.
Nismo se razumjeli. Pričaš o stotoj stvari. Ako postaviš teoriju stani iza nje a ne da skačeš s teme na temu i izbjegavaš odgovore cijelo vrijeme. To sam primjetio kod svih muslimanskih forumaša. Prvo gromovita teorija pa kad netko analizira, nigdje ih nema.
Ben Quick is offline  
Old 19.04.2008., 19:34   #77
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
Nismo se razumjeli. Pričaš o stotoj stvari. Ako postaviš teoriju stani iza nje a ne da skačeš s teme na temu i izbjegavaš odgovore cijelo vrijeme. To sam primjetio kod svih muslimanskih forumaša. Prvo gromovita teorija pa kad netko analizira, nigdje ih nema.
koja sad teorija??
sta to tebi zapravo nije jasno,meni je sve.
hajde slobodno pitaj
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 19:38   #78
Quote:
Ben Quick kaže: Pogledaj post
Ajde pobroji der na prste jedne ruke koje nisu srušene. Neće ti biti problem osim ako nisi stoprstaš. I nemoj pobjeć bez odgovora ko što ti je običaj.

ti stvarno zajebavas,izvini ali tako je.
znaci da ja sada ovdje tebi nabrajam,izuzecu posavinu jer tamo i nije bilo sukoba,ako sam u pravu u livnu 2 nisu srusene,druge 2 jesu,kao trebali bi biti zahvalni sto nisu i te,i koliko ja znam,a ti me slobodno ispravi,barem po srednjoj bosni hvo je sve i jednu sravnio sa zemljom,cisto sumnjam da je u hercovini bilo ista bolje
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 19:41   #79
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
ajde nabroji ti neke koje jeste.
a bolje da ste rušili kao srbi, a ne izvana kad kamere dođu crkva izgleda čitava a iznutra totalno obeščašćena. vrlo licemjerno zar ne?

e zbog toga sam se x puta posvadio sa dosta hrvata tipican licemjerni odgovor u folu "isto je bila srusena do temelja ili ostecena iznutra" e pa kada je tako isto mislim da se slazem sa tobom trebali smo isto kao i srbi,kad ih vec tako cijenis,pa da pravite iz temelja nove koje nisu obescascene
snowball is offline  
Old 19.04.2008., 19:42   #80
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
ti stvarno zajebavas,izvini ali tako je.
znaci da ja sada ovdje tebi nabrajam,izuzecu posavinu jer tamo i nije bilo sukoba,ako sam u pravu u livnu 2 nisu srusene,druge 2 jesu,kao trebali bi biti zahvalni sto nisu i te,i koliko ja znam,a ti me slobodno ispravi,barem po srednjoj bosni hvo je sve i jednu sravnio sa zemljom,cisto sumnjam da je u hercovini bilo ista bolje
u hercegovini nije bilo baš puno džamija. a dosta su ih srušili srbi.
markozzz is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.