Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2015., 10:50   #1
Alergija na jaja

Htjela bih upozoriti:
kupila sam u Mulleru Ritter Sport čokoladu na kojoj je deklaracija na hrvatskom bila ( kao i inače na svemu ) zaljepljena preko sastava napisanog na samom omotu. Htjela sam ju pojesti, ali sam, na sreću, prvo išla skinuti deklaraciju da pročitam kaj piše na njemačkom.
Piše da može sadržavati tragove jaja!
Isto se dogodilo s još jednom čokoladom, ali sad je nemam kdo sebe, pa se nemrem sjetiti kak se zove, ali je njemačka, u zelenom omotu, od mentola ( tipa Ledena Kraševa ).
Tako da pazite!
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2015., 01:55   #2
tragovi jaja i sadrži jaja nije isto
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 11:32   #3
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
tragovi jaja i sadrži jaja nije isto
Da, nije cijelo jaje ... nije ni puno ... možda je vjetar puhao pa je s druge proizvodne trake doletila mrvica jaja u prahu ... pa su to tragovi jaja ... ali za alergične je važno!
Drugo, zakonski su obavezni navesti takve podatke na deklaraciji ...
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 00:23   #4
Quote:
sophie7 kaže: Pogledaj post
Da, nije cijelo jaje ... nije ni puno ... možda je vjetar puhao pa je s druge proizvodne trake doletila mrvica jaja u prahu ... pa su to tragovi jaja ... ali za alergične je važno!
Drugo, zakonski su obavezni navesti takve podatke na deklaraciji ...
oni stave da ima jaja, a proizvod nema te se tako štite od tužbe

stave: moguće jaja u tragovima i tako se zaštite
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 09:31   #5
Quote:
sophie7 kaže: Pogledaj post
Htjela bih upozoriti:
kupila sam u Mulleru Ritter Sport čokoladu na kojoj je deklaracija na hrvatskom bila ( kao i inače na svemu ) zaljepljena preko sastava napisanog na samom omotu. Htjela sam ju pojesti, ali sam, na sreću, prvo išla skinuti deklaraciju da pročitam kaj piše na njemačkom.
Piše da može sadržavati tragove jaja!
Isto se dogodilo s još jednom čokoladom, ali sad je nemam kdo sebe, pa se nemrem sjetiti kak se zove, ali je njemačka, u zelenom omotu, od mentola ( tipa Ledena Kraševa ).
Tako da pazite!
Ja ne znam ko Mulleru prevodi te deklaracije, ali ne jednom sam skontala da nisu u stanju prepisati brojeve (ono koliko kalorija, proteina i ostaloga ima u proizvodu) sa originalne deklaracije, tako da me ovo uopće ne čudi. Ono gledaš tu naljepnicu, gledaš original napisano i nije ti jasno kako mogu zajebati brojeve, nije da su ih morali preovoditi.

Mislim da im treba poslati mail sa pritužbom, nisu ovo stvari za zajebanciju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 10:55   #6
Da najbolje prijavit sve šta se uoči (to sam naučila prateći grupe za celijakiju) - nekome ćete sigurno učinit uslugu
katarina32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 15:45   #7
hrvatski proizvođači majoneze ne stavljaju veterinarski broj na svoje proizvode što je po zakonu obavezno jer sadrže životinjske prozivode (jaja).
- na Thommy majonezi uredno stoji veterinarski broj.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2015., 10:16   #8
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
hrvatski proizvođači majoneze ne stavljaju veterinarski broj na svoje proizvode što je po zakonu obavezno jer sadrže životinjske prozivode (jaja).
- na Thommy majonezi uredno stoji veterinarski broj.
pa samo Zvijezda u HR proizvodi majonezu
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 04:06   #9
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
pa samo Zvijezda u HR proizvodi majonezu
Ok, malo sam nepažljivo napisao
Mislio sam i na robne marke.... za koje sam "po defaultu" mislio da su proizvedene od strane neke hr firme
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.