Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2011., 21:03   #21
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Adiam, budući da je ovo astrološki pdf, puno je bitnije staviti natalnu kartu nego cijeli niz slika iste osobe.


Gledajući vizualno i astrološki rekla bih da je Bill daleko od "Višeg Bića", tj. da je pravi primjerak i trgovine i marketinškog proizvoda...obzirom koliko on ima aspekata s Merkurom (dispozitorom i Sunca i Mjeseca):


Merkur 0° ASC
Merkur 90° Saturn orb +1°36'
Merkur 90° Jupiter orb -0°08'
Merkur 90° MC orb +3°15'
Merkur 90° Neptun orb +3°56'
Merkur 90° Uran orb -4°23'
Nisam mislila da je bitna karta,jer nije nitko ni stavljao karte,al sam bacila oko i na nju da pogledam bar osobne planete i uočila sam tu konjukciju Merkura i Asc-a i niz raznih kvadrata,a budući da ne znam to sve astrološki tumačiti,mislila sam navesti samo osobne planete,baš i zbog Merkura jer je blizu vrha Asc-a,al eto Merkur me izgleda zeznuo.
Tako da sam samo pokušala naći slike gdje on ujedno jako asocira na žensko,al i muško i milslim da se to raspoznaje u njegovom izgledu,bez obzira kakav je on proizvod.Ono ne slušam ni taj bend,niti znam o njemu nešto,al eto čini se da je svestrana osoba,a ujedno model,pa me to vuklo.
Al eto ako baš ne paše,možeš i obrisati post.

možda ga muški make up koji koristi najviše baca na ženskasti izgled,ne znam,gledala sam i neke slike njega na pisti i negdje u šetnji,baš vitkog ženskatog izgleda,pa i odjeće..na nekim slikama u nekim momentima baca i na muško,a i na žensko,al moguće da su me slike zeznule i ponukale da pomislim da je i on taj primjerak,ne znam trebam listati malo bolje njegove slike i gledati to...on ima i Pluton u Škorpiji pa vuče na taj darkerski stil vjerovatno,a to se vidi i u mejkapu...nešto me tu zeznulo izgleda,pogotovo me na prvoj slici asocira na žensko,jer ima te crte lica i oči,al dobro.Ako želiš možeš obrisati post,da ne kvari sve ostalo.
 
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 21:29   #22
@ Adiam

Ne budemo brisali tvoj post niti ima potreba za tim, ovo je ipak forum a ne umjetnička galerija gdje sve mora biti pod pravim kutem. Ono što htjedoh reći a nisi me shvatila jest da su dobrodošli primjeri ali da je dovoljno ostaviti jednu sliku a težište staviti na astrologiju.

A ono što je baš baš važno jest da ti primjeri budu vezani uz ukupnu androginu osobnost a ne uz šminku ili tekući trend. Jer u protivnom budemo imali ovdje ne androgine, već frik šou - tanka je crta danas nikad tanja.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 23:04   #23
Da,razumijem da sa sam sa brojem slika pretjerala,definitvno ,a ono što sam ja htjela reći u vezi make upa jeste to da me on(make up) zbunuo i to sam se dodatno zapitala,a ne to da sam ja išla stavljati njega zbog trenda i mejkapa,to nikako...jer gotovo sve njegove slike koje se mogu naći su upravo takvog mejkapa,čak sam nailazila i na stranice gdje se navode upute muškog mejkapa i njega su navodili,naravno nisam uzimala te slike,već usput čitala stranice.Tako da je vrlo moguće da me ta šminka( naravno vizualno dodatno čak pogrešno zbunila) navela na pomisao da bi mogao biti primjerak i naravno moguće pogrešno procjenila,al ne mogu se puno oteti dojmu da nema istovremeno i to nešto ženskasto u sebi.Tako da je on sad za mene kad malo bolje razmislim pa i jedan zbunjujuć faktor,svojim izgledom definitivno je nešto drugo,možda nije androgin,al ne znam to svrstati kod njega,nije bitno.

Sve me to ponukalo na jedno pitanje koliko se treba astrološki pogoditi ta androgena osobnost,da li ona treba biti u potpunosti u skladu sa slikom neke osobe,odnosno izgledom bilo koga?
znači ne govorim o njemu,već općenito...mislim da li je moguće da netko izgleda androgeno,a da astrološki ništa ne upućuje na to,ili da upuće samo jedan aspekt planeta na to i slično ?...pa čak i obratno,da imamo to astrološki,a izgledom ništa ne upućuje na to
__________________

Zadnje uređivanje adiam : 05.06.2011. at 23:15.
 
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 23:17   #24
Quote:
adiam kaže: Pogledaj post
Sve me to ponukalo na jedno pitanje koliko se treba astrološki pogoditi ta androgena osobnost,da li ona treba biti u potpunosti u skladu sa slikom neke osobe,odnosno izgledom bilo koga?
znači ne govorim o njemu,već općenito...mislim da li je moguće da netko izgleda androgeno,a da astrološki ništa ne upućuje na to,ili da upuće samo jedan aspekt planeta na to i slično ?...pa čak i obratno,da imamo to astrološki,a izgledom ništa ne upućuje na to
Da, definitivno da je moguće. Baš to je i jedna od stvari za koju mislim da bi se kroz primjere morala i razgraničiti: androgini izgled i androgina osobnost. Jer multipraktik fizički izgled (Merkur u vezi s ASC) nije isto što i unisex osobnost (Merkur/Uran) a posebno nije isto što i androgino Biće (Venera/Uran).


Na žalost nemamo vrijeme rođenja mnogih persona a za fizički izgled (u ovom slučaju androgini) je vrlo važno poznavati ASC i 1. polje (položaj vladara 1. polja).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 23:26   #25
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Da, definitivno da je moguće. Baš to je i jedna od stvari za koju mislim da bi se kroz primjere morala i razgraničiti: androgini izgled i androgina osobnost. Jer multipraktik fizički izgled (Merkur u vezi s ASC) nije isto što i unisex osobnost (Merkur/Uran) a posebno nije isto što i androgino Biće (Venera/Uran).


Na žalost nemamo vrijeme rođenja mnogih persona a za fizički izgled (u ovom slučaju androgini) je vrlo važno poznavati ASC i 1. polje (položaj vladara 1. polja).
Da,zato dodatno mogu pojedini ljudi zbunjivati,što izgledom,što osobnošću,unisex,što Bićem...da,treba razlikovati te stvari i astrološki.
Hvala na objašnjenju
 
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 12:27   #26
Ljudsko biće nikada se ne javlja posve jednospolno, jer svako ljudsko biće ujedno je i muško i žemsko samo što je određena strana prevladala. No da bi napredovali, ta dva bića se moraju stopiti u jedno tvrde i stari alkemičari i sve svjetske religije jer je svako ljudsko biće na početku bilo "nerazdvojeno". Ljudska priroda je "božanska". Zato i androginiju možemo promatrati kao jedno od obilježja duhovnog savršenstva a muško i žemsko su samo jedan par pojavnih suprotnosti koje su pozvane da se međusobno spoje.


Sve suprotnosti ovog univerzuma u kojem obitavamo su u polarnom odnosu u kojem je svaki polaritet dinamički povezan s drugim polom. Kada se ostvari ravnoteža, a jedinstvo uskladi, odvojenost u njemu nestaje, različitosti dvojstva postaju međusobno prožimajuće - Jedno. Ne-Biće ulazi u Biće bez imalo otpora, opiranja, želje ili odbijanja...



Evo i jedna pod poznatijih androgina kao zanimljiv primjer iz povijesti gdje je umjetnik Da Vinci kroz umjetničku sliku (Venera/Neptun) uspio vjerno prikazati androgino Biće (Venera/Uran).


Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 13:59   #27
Dragi moji moram prvo da pohvalim Vaš forum koji je odličan i prepun zanimljivih tema i podataka. Pre nego sam se odlučila na registraciju pročitala sam mnogo tekstova u zadnja tri meseca. Ova tema je odlična i astrološki vrlo inspirativna. Ne znam da li ste razmatrali na nekoj drugoj temi kartu pevačice MARJIE ŠERIFOVIĆ,i da li se po vama ona može svrstati u ovu temu? Rodjena je 14.11.1984 godine,u znaku Škorpiona i podznaku Bika. Jedna vrlo zanimljiva konjukcija u njenoj karti je upravo konjukcija Merkura i Urana pri kraju sedme kuće u mitskom znaku duplog bića Strelca,te trigon Venere iz Jarca ka Lilit u Biku.
__________________
http://www.astrologija.in.rs/
posejdon.bj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 15:32   #28
Quote:
posejdon.bj kaže: Pogledaj post
Dragi moji moram prvo da pohvalim Vaš forum koji je odličan i prepun zanimljivih tema i podataka. Pre nego sam se odlučila na registraciju pročitala sam mnogo tekstova u zadnja tri meseca.
Hvala. Trudimo se biti drugačiji i svoji. Uvijek je lijepo pročitati kada to netko prepozna.
Quote:
Ova tema je odlična i astrološki vrlo inspirativna. Ne znam da li ste razmatrali na nekoj drugoj temi kartu pevačice MARJIE ŠERIFOVIĆ,i da li se po vama ona može svrstati u ovu temu? Rodjena je 14.11.1984 godine,u znaku Škorpiona i podznaku Bika. Jedna vrlo zanimljiva konjukcija u njenoj karti je upravo konjukcija Merkura i Urana pri kraju sedme kuće u mitskom znaku duplog bića Strelca,te trigon Venere iz Jarca ka Lilit u Biku.
Ovaj aspekt Merkur 0º Uran koji ima i npr. Grace Jones je ono što bi se najbliže zvalo - "ni muško, ni žemsko". Često se javlja kod osoba koje se "ne mogu odlučiti za spol" - njihov um je "bespolan".

Zato kada se ova konjunkcija nađe u žemskoj karti uz naglašen Marsov princip (ovan, škorpion, jarac) može nositi jaku mušku polnost, a kada se ta konjunkcija nađe u muškoj karti koja nosi jake utjecaje žemskog principa (rak, vaga, riba) onda može nositi osobi jaku žemsku polnost.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 15:28   #29
Jedan poznati primjer današnjeg pravca ženske adroginosti-

Kristina Šalinović






Karta-nažalost bez točnog sata rođenja
 
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 11:35   #30
Zašto " ni muško ni žensko",a ne " i muško i žensko"?
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 12:34   #31
Quote:
naomi.petric kaže: Pogledaj post
Zašto " ni muško ni žensko",a ne " i muško i žensko"?
Super pitanje.

U biti kada bi morali opisivati možda bi najtočnije bilo reći: Merkur je "i muško i žemsko" a Uran "ni muško ni žemsko". Uran teži "višem", teži se osloboditi spola i zato je Merkur egzaltiran u Uranovu znaku, on tamo živi svoju višu svrhu.

Zato kada imamo konjunkciju Merkur/Uran trebalo bi pogledati gdje ide dispozitor te konjunkcije, ide li Uranu ili Merkuru da se vidi čemu konjunkcija teži.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 20.06.2011. at 12:41.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 00:24   #32
Ova mi je tema izvanredna!Tu sam doma,a opet,što napisati,što reći,kad jedino o sebi mogu?Ta rođena sam s time!Uran na kraljevskom stupnju kraljevskog znaka,Merkur na 19.stupnju istog znaka!Dispozitor u raku,a vladar u vodenjaku!Po tome bih bila NI NI,a ipak sam I I...

Cijeli život se osjećam kao i jedno i drugo,tj.i muško i žensko!

Mora biti da je tu imala prste konjukcija Mars Venera,a ni Pluton niije stajao po strani!

Inače,izgledam kao prava žena,a ponekad se tako i osjećam!
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 18:48   #33
Evo još jedne zanimljive androgine osobnosti.










Glenn Close - iako je Glenn tijekom svoje duge karijere glumila raznorazne likove sve do onih fatalno žemskih ona pripada i onom redu žena za koje kada bi im gledali samo lice bez šminke ne bi mogli s sigurnošću odrediti da li pripada muškarcu ili ženi (Mjesec/lice u vodenjaku). A sada je napokon dobila i filmsku ulogu kojom može izraziti i tu drugu stranu koja je očito snažan dio njene osobnosti. Istina je da takve uloge spolno transformiranih žena neodoljivo privlače Akademiju (Cate Blanchett u I'm Not There, Hilary Swank u Boys don't cry, G. Paltrow u Shakespeare in love, itd)...a nema sumnje da i Glenn na isto pikira. Glenn naime glumi muški lik sramežljivog batlera Alberta Nobbsa, čitah da je izjavila da je to i uloga koju priželjkuje više od 15 godina, sve od kada je glumila istog lika u kazalištu. Evo i astro crtica iz kojih se vidi da tako doista i jest...da ona tog androgina ima i u sebi iako nije ljepuškast i anđeoski.



  • Glenn ima Merkur 0º Mars - tipični aspekt koji se često javlja kod žena koje su "slične muškarcu". Isti aspekt koji ima i Tilda, no ovdje je ova konjunkcija ujedno i žarište konfiguracije Yoda. Kako Yod predstavlja i uzmirujuće iskustvo koje revolucionarno mijenja stavove a uvijek ukazuje na skrivene talente za čiju ekspresiju i dolazak na vidjelo treba dosta vremena i prilagodbe (unutrašnjih promjena)...čini se da je upravo to i uloga koja Glenn može ozbiljno obilježiti i ukupnu karijeru predstojećim Oscarom.

  • Tu je i aspekt Mjesec/Venera u znaku vodenjaka 120º Uran u blizancu koji pokazuje koliko ona svoju uniseks lice i žemsku osobnost može prikazati u dva spola.

  • Konjukcija Merkur/Mars radi 90º na Uran u blizancu pokazuje koliko kada uloži svjesni napor jest sposobna "biti" drugačija i "muška".

  • Također još jedna sličnost s Tildom je ta veza Lilith i Mars pa je i njen seksualni identitet snažan i egoističan (Mars u 8. polju, sjetimo se FA)...ona svoj spolni identitet može ispoljiti i kroz staro (Lilith u jarcu) muško (Mars).




Glenn Close - natalna karta
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 19:47   #34
Ne mogu reci da sam bas shvatila na sto mislite kad kazete da je netko androgin? da li se to odnosi samo na fizicki izgled? jer recimo meni su po tom pitanju azijati iznimno zanimljivi, bas iz razloga sto vrlo lako ne znas da li je ta osoba musko ili zensko. Cesto se vole, pogotovo muskarci, prikazivat kao zene. Ne znam da li se to isto racuna pod androgine i da li je kod njih to jace izrazenije u njihovoj naciji nego kod europljana?
evo par primjera...da naglasim u svim slucajevima rijec jer o muskarcima. covjek bi reko sminka cini cuda, al opet imaju bas zenske crte lica...









isprike ako sam nesto pomjesala
tipitap is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 19:55   #35
Quote:
tipitap kaže: Pogledaj post
isprike ako sam nesto pomjesala
Nisi ništa pomješala. Zanimljivo je ovo s Azijatima i unisex rasama.

Quote:
Ne mogu reci da sam bas shvatila na sto mislite kad kazete da je netko androgin? da li se to odnosi samo na fizicki izgled?
Misli se na ukupnu osobnost koja se očituje i u fizičkom izgledu, no važna je ukupna osobnost. Također kako je ovo astrološki topic onda je potrebno ostaviti natalnu kartu (ili barem ime da se mogu pronaći podaci za kartu), slike same po sebi bez karte nemaju smisla.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 20:01   #36
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nisi ništa pomješala. Zanimljivo je ovo s Azijatima i unisex rasama.


Misli se na ukupnu osobnost koja se očituje i u fizičkom izgledu, no važna je ukupna osobnost. Također kako je ovo astrološki topic onda je potrebno ostaviti natalnu kartu (ili barem ime da se mogu pronaći podaci za kartu), slike same po sebi bez karte nemaju smisla.
Pa nemam bas previse iskustva u astrologiji pa bi natalnu kartu prepustila nekom drugom.
Na prve dvije slike je Hizaki
a na zadnje dvije Miyavi
tipitap is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 15:49   #37
Priča o spolnosti, vodenjaku i dugi









Lav je znak u kojem živi Sunce, naše Ja, lav je uvijek osobno a vodenjak je uvijek univerzalno i dok se u lavu bavimo pitanjem sebe u vodenjaku se uvijek bavimo pitanjem drugih i grupe. Vodenjak je znak zračnog elementa jer zrak je element koji spaja ljude, element komunikacije i razmjene...svi udišemo i izdišemo isti zrak. Ta "njegova društvenost" u astrologiji je predstavljena trojstvom:

1) znakom blizanca koji predstavlja našeg prvog dvojnika i "brata"
2) znakom vage u kojoj tražimo svoju suprotnost, tražimo "para" kako bi uspostavili ravnotežu i sklad između dva temeljna principa unutra sebe, muškog i žemskog
3) znakom vodenjaka u kojem tražimo grupu, u vodenjaku čovjek postaje socijalizirano biće koje se odriče samog sebe u korist zajednice



Budući da je zodijak i simbolički prikaz razvojnog ciklusa kako u individualnom tako i u kolektivnom smislu...čovjek je na stupnju jarca odredio granice i društvena pravila da bi u razvojnom stupnju vodenjaka postao svjestan da je neophodno da se uništi svaka formalna granica u odnosu na pojedinačni i društveni odnos kako bi čovjek našao sebi mjesto u univerzalnom okviru i postao centar svakog društvenog odnosa. Čitah jednom jako simpa paralelu između lava i vodenjaka kao dva oprečna znaka, lava koji predstavlja Sunčevu svjetlost i vodenjaka koji predstavlja ukupni spektar boja, koji predstavlja spektar frekvencija od kojih se sastoji cijela Sunčeva svjetlost. Lav je uvijek jedno svjetlo, a vodenjak je uvijek slika pixela, jedan uzorak od originalne slike koji ima svoje mjesto u izvorniku.







Pixel - Gerhard Richter (9. veljače 1932.)




U kulturama diljem svijeta, postoje priče i legende o dugi kao putu i vratima do boljeg svijeta. Duga je povezana s obećanjem i nadom baš kao što je vodenjak povezan s budućnošću i "gledanjem u zvijezde" što u nekom simboličkom smislu govori o nadi da cijelo čovječanstvo ide naprijed prema nekom boljem svijetu, nekom boljem sutra.

Staro narodno vjerovanje kaže kada čovjek prođe ispod duge onda može promijeniti spol. To je zapravo arhetipska priča o vodenjaku, priča o spolnom identitetu i vodenjakovoj unisex i androginoj prirodi. Zato je danas u 21. stoljeću i Dobu Vodenjaka kada je društvena svijest porasla, a ljudi se donekle otvorili prema onoj razini svijesti u kojoj spoznaju da je unutra društvene zajednice moguća veća individualnost i sloboda ako se ukinu granice spolnosti - najčešći simbol tolerancije poznat u cijelom svijetu kao "rainbow zastava" - različite boje simboliziraju toleranciju i raznolikost gay zajednice.



Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 20:48   #38
Jun-ki Lee

ovo je korejski glumac iz filma King and the Clown....
nekako mi baš odgovara u ovoj temi....

born April 17, 1982, in Busan, South Korea
__________________
sto ne platis na mostu, platis na cupriji

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 30.08.2012. at 20:52. Reason: spajanje postova
amalka33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:15.