Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Eno i ino

Eno i ino (Bez)Alkoholna pića - Ne očekujte Mladena Grdovića na stolu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2008., 20:19   #1
Mlijeko "lagano jutro"

Evo posto od malih nogu organizam mi bas ne prihvaca mlijeko tj. laktozu i uvijek sam konzumirao sojino danas sam kupio Dukat "lagano jutro" kravlje miljeko sa 90% manje laktoze.
I sta da kazem dvije pune case sam popio i nisam imao mucninu.
Okus tog mlijeka je slatkast stvarno iznenadjenje za mene!
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:28   #2
meni to lagano jutro preslatko
al dobro, bolje išta nego ništa. kad radim frape, dobro posluži.
__________________
[*deathless*] e propustio si moje prvo pojavljivanje u petama u javnosti jucer. odrastam, a tebe nema :(
[wrongek] ideš
[wrongek] što je sljedeće, torba u obliku torbe :)
*Deathless* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:53   #3
Bog te pitaj s kojim otrovima su ga konzervirali.....ne čeznem za tim da ga probam, uopće!
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:57   #4
kaže moja kćer da je fuuuuuj

a kaj se tiče laktoze, intolerantnima je i 10% previše
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 14:49   #5
@H-K : zasto mislis da su otrovi drugaciji nego oni s kojim, kako ti kazes, konzerviraju obicno mlijeko u tetrapaku? Ovo nije sarkasticno pitanje, vec stvarno pitam jer ne znam. Sta laktoza ima neko konzervirajuce djelovanje?

Ja sam ga probala, preslatko mi je nekako. Moj dragi ga je kupio jer mu vec neko vrijeme ne bi bilo dobro nakon konzumacije mlijeka. Poslije Laganog jutra nema nikakvih problema.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 14:54   #6
zasto je slatko?
je li ima dodanog secera?
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 15:12   #7
preslatko, ali ja si ionak razrijedim mlijeko sa vodom kad si radim zobene pa je prolazno, dok muz nemre smislit slatko mlijeko ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 15:13   #8
...ja sam probala - i ne bih vise, hvala ima mi nekakav cudan 'kemijski' okus, cak ga i u kavi intenzivno osjetim...
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 15:18   #9
hm...ne piše sastav na netu

ja sam uzela 2 litre, jedna još doma stoji pa ako se sjetim bum pogledala navečer kaj piše na njoj

kod mene mlijeko piju muž i starija kći, i to u ogromnim količinama
oboje kažu da je odvratno u usporedbi s običnim
no nekome će se sigurno svidjeti
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 15:52   #10
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
kaže moja kćer da je fuuuuuj

a kaj se tiče laktoze, intolerantnima je i 10% previše
to nije istina
ovisi u kojoj mjeri si intolerantan i nemaju sve osobe jednaku kolicinu enzima za razgradjnu laktoze
meni osobno kad dosta razvodnim obicno mlijeko i ne stvara toliko probleme kao kad popijem casu cistog
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 15:58   #11
Quote:
undercover kaže: Pogledaj post
zasto je slatko?
je li ima dodanog secera?
Laktozu su razgradili na lakse probavljive secere, a koje odmah osjetis dok ga pijes sto nije slucaj sa obicnim mlijekom.

Od jucer sam litru popio i sve pet meni osobno dobar okus i vjerujem da cu ga cesce konzumirati.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 16:00   #12
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
meni osobno kad dosta razvodnim obicno mlijeko i ne stvara toliko probleme kao kad popijem casu cistog
po toj logici možeš popiti i deci običnog mlijeka i zaliti ga s 2 deci vode
no jel stvarno tako?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 17:37   #13
ja sam prije obožavala piti mlijeko....najdraže mi je svježe...ovo trajno mi teško padne....

al sad sam već jako dugo vremena na soji....ne podnosim mlijeko....imam stalno mučnine od mlijeka i mliječnih proizvoda

ovo lagano jutro je slatkasto, čudan okus za mlijeko....al me opet napuhava tak da ništa od njega....
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 19:37   #14
evo ga
kalorija - 238
bjelančevina - 3,2 g
ugljikohidrata - 4,7 g (od toga šećerei 4,7 g, laktoza <0,3 g)
masti - 2,8 g
natrij - 0,03 g
kalcij - 120 g

sve to u 100 g
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 04:36   #15
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Evo posto od malih nogu organizam mi bas ne prihvaca mlijeko tj. laktozu i uvijek sam konzumirao sojino danas sam kupio Dukat "lagano jutro" kravlje miljeko sa 90% manje laktoze.
I sta da kazem dvije pune case sam popio i nisam imao mucninu.
Okus tog mlijeka je slatkast stvarno iznenadjenje za mene!
To je mlijeko kojem je dodana laktaza - enzim koji razgradjuje laktozu u jednostavniji secer i zbog toga je "sladje" mlijeko.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 08:04   #16
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
po toj logici možeš popiti i deci običnog mlijeka i zaliti ga s 2 deci vode
no jel stvarno tako?
pa ja bi ipak rekla da 1 dcl razvodnjenog mlijeka nije isto sto i 3 dcl razvodnjenog

stvar je u kolicini

takodjer nije isto oces nesto popiti odvojeno jedno za drugim ili zajedno u smjesi
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 12:53   #17
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
takodjer nije isto oces nesto popiti odvojeno jedno za drugim ili zajedno u smjesi
ne kužim, šta, u smjesi ima manje laktoze nego da piješ odvojeno?

mlijeko bez mliječne masti, mlijeko bez mliječnog šećera.. ihihihi. skeptična sam.

Quote:
Shtefitza kaže:
To je mlijeko kojem je dodana laktaza - enzim koji razgradjuje laktozu u jednostavniji secer i zbog toga je "sladje" mlijeko.
probava započinje u tetrapaku?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 23:13   #18
ja podnosim normalno mlijeko samo ako ga ne pijem navečer. ako ga popijem poslije 6-7 sati onda sam oko 2 budna s mučninom...
probala lagano jutro i nisam imala nikakvih problema... dobro dođe za kakao prije spavanja
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 18:51   #19
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
@H-K : zasto mislis da su otrovi drugaciji nego oni s kojim, kako ti kazes, konzerviraju obicno mlijeko u tetrapaku? Ovo nije sarkasticno pitanje, vec stvarno pitam jer ne znam. Sta laktoza ima neko konzervirajuce djelovanje?

Ja sam ga probala, preslatko mi je nekako. Moj dragi ga je kupio jer mu vec neko vrijeme ne bi bilo dobro nakon konzumacije mlijeka. Poslije Laganog jutra nema nikakvih problema.
Ma krivo sam formulirao, zapravo sam htio reći da ne podnosim Dukat i njihove proizvode, a otkada su prodani Francuzima, sad su počeli i izmišljati nekakve nove kemije?! Btw, kad sam bio u Francuskoj na skijanju, jedva sam čekao da se vratim u Hrvatsku i nešto pošteno pojedem; mlijeko im je fuj (valjda 0.05% masnoće), jogurti imaju okus na razmućeno brašno u bijeloj temperi, sirevi su im plastični, meso - bolje ne komentirati, a pivo je božja kazna.
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 01:25   #20
Ni ja ne volim Dukat. Oni su mi od svih prerađivača mlijeka najskloniji kemijanju i podvaljivanju. Najmanje im vjerujem.
Ipak sma probala Lagano jutro i čini mi se da to kravu vidjelo nije. Smućkano u nekom labosu i pušteno u prodaju. Radije ne pijem mlijeko uopće nego tu mućku. Istina nije me napuhavalo, dakle pogodili su prave epruvetice.
japanska_buba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.