Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2007., 02:10   #1001
Quote:
Q?# kaže: Pogledaj post
sa čime? sa magijskim krugom sa interneta gdje si ti iniciran?
nacrtaš krug oko svojih voljenih pa su zaštićeni od svega što ti isprovociraš na astralu?
psiha je polje. kada otvoriš vrata, više nema zatvaranja vrata! pa tako ni u tvojim bližnjima.
oni su isto u tvojoj psihi, ne? lijepo kažu magijski zakoni.
Psiha je grčka riječ za dušu ili duh.
To što ti ne znaš raditi zaštitu, jer nisi iniciran, je tvoja stvar.
Maatsya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 10:58   #1002
Quote:
Q?# kaže: Pogledaj post
David Bohm je idiot. slušao sam pitanja koja postavlja Krishnamurtiju, trgao sam se od smijeha. ima na netu.
Ima na netu, ali ni jedan, ni drugi nisu se međusobno nazivali idiotima. A samo kreten može za Bohma reći da je idiot. Bar je on fizičar koji je uvažavao istočnjačku mudrost.

Quote:
u knjizi polje lijepo piše čime su se poznati kvantni fizičari bavili. istim čime i "prirodni znanstvenici" iz srednjeg vijeka(=hermetizmom) samo sa istoka (to je utjecaj expresionističke avangarde).
David Bohm je POZNATI fizičar. Vrlo priznat. Za Manhattan projekt napravio je najvažniju kalkulaciju sudaranja neutrona, ali budući da je bio komunist, njegov vlastiti rad je odmah stavljen pod "strogo povjerljivo" a njemu je zabranjeno da ga igdje objavi.

Quote:
naravno da je ta kvanta fizika samo natucanje srednjevijekovne magije, to svako zna.
Ne, baš obrnuto. Srednjevjekovna magija je natucanje starih znanja koja su potekla ne sa istoka nego ODOZGO.
I ti isti ODOZGO su ljudima ponovno dali kvantnu. Ako znaš kako je Schrödinger "dobio" jednadžbu onda ćeš znati i to.

Ukratko...nemaš poj'ma. I ništa "svatko" ne zna.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 10:59   #1003
Quote:
Maatsya kaže: Pogledaj post
Psiha je grčka riječ za dušu ili duh.
To što ti ne znaš raditi zaštitu, jer nisi iniciran, je tvoja stvar.
Joj, mr. B. pa nemoj njemu govoriti da nije iniciran. pa to je valjda jedina stvar u životu pored seksa kojom se ponosi.
Ja sam razotkrio njegovu seksualnu karizmu, uništio mu rudnik žena ovdje na forumu, a ti sad dovodiš u pitanje inicijaciju. Pa što će mu ostati? Samo on sam koji nije dovoljan?
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:37   #1004
Quote:
Maatsya kaže: Pogledaj post
Zašto nisi ljude koji te okružuju zaštitila?
To ti je pitanje, i odgovor.
ko kaze da se to radi uopce o meni...raspravljamo teoretski...i po mogucnosti iz prakse...

i to sa zastitom...ovdje se radi o tome da ''mag'' zeli rezultat...a nema dovoljno ''snage'' da se to ispuni pa entiteti koriste okolinu...dragu i nedragu...

Evo npr, da si ti taj mag i podsvjesno ih ''nahuskao'' i desavaju se sranja okolini...kako bi ih ti zastitio...Q je postavio dobro pitanje...
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:41   #1005
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Prizvani entiteti ne šetaju uokolo kao nezavisna bića osim ako im ti ne daješ dovoljno energije ili središ da dobiju dovoljno energije tako da smo opet na početku. Sve počinje od tebe.
Zelis reci da ti nikada u tvojoj magijskoj praksi nije doslo bice (entitet) samo od sebe...bez da si ga pozvao...onako ''uleti'', predstavi se, razmijenite iskustva i ode...
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:47   #1006
Quote:
Q?# kaže: Pogledaj post
Mag je zaštićen, a čime to? svojim smislom za humor? pa njegova psiha je samo powerplay. ..ne umiru oni zato što je mag zaštićen, nego mu prvo pojedu pijune.
znaci po tebi nema spasa magu...entiteti odlucili da se poigraju (nahrane), stvorili situaciju da nahuskaju maga, dali mu alat i gledajuci posljedice ...se hrane...

...kako bi maga i pijune ti ''izvukao'' iz takve gadne situacije? sta, ciscenjem etericnog tijela, larvi, rad na hari...itd...
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:49   #1007
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Evo npr, da si ti taj mag i podsvjesno ih ''nahuskao'' i desavaju se sranja okolini...kako bi ih ti zastitio...Q je postavio dobro pitanje...
Sigurno se okolina ne štiti nikakvim ritualima. Štiti se pljevljenjem vrta. Drugim riječima, tvojoj okolini neće biti ništa ako među njima nisu negativni ljudi.
Jer: negativne energije ne mogu doći k njima ako ih negativci ne vide.
Mag je borac: on ide protiv negativnih ljudi. Sam ulazi pod njihove šatore.
A okolinu štiti tako da ju izolira od neprijatelja. Da neprijatelje čuva po strani. Da stvara informacijsku barijeru prema njima.

Entitet ne može djelovati na nešto za što ne zna da postoji.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 12:50   #1008
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
znaci po tebi nema spasa magu...entiteti odlucili da se poigraju (nahrane), stvorili situaciju da nahuskaju maga, dali mu alat i gledajuci posljedice ...se hrane...

...kako bi maga i pijune ti ''izvukao'' iz takve gadne situacije? sta, ciscenjem etericnog tijela, larvi, rad na hari...itd...
Mag se zna sam brinuti za sebe.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 14:32   #1009
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
ko kaze da se to radi uopce o meni...raspravljamo teoretski...i po mogucnosti iz prakse...

i to sa zastitom...ovdje se radi o tome da ''mag'' zeli rezultat...a nema dovoljno ''snage'' da se to ispuni pa entiteti koriste okolinu...dragu i nedragu...

Evo npr, da si ti taj mag i podsvjesno ih ''nahuskao'' i desavaju se sranja okolini...kako bi ih ti zastitio...Q je postavio dobro pitanje...
dakle potrebno je slijedeće da uopće možemo raspravljati o upravljanju elementalima i silama a ne oni nama:

1)treba prvo imati potpuno urednu sobu u kojoj živiš
2)treba imati uredan odnos sa ljudima oko sebe. one koje ne cijeniš-zna se di ćeš ih podrediti i staviti, one koje cijeniš i voliš-također.
3)baviti se energetskim radom da ojačaš energetsko tijelo. određene mane nisu dozvoljene-ovisnosti o substancama izuzev točno određenih-nisu.
ako netko ne puši duv'an da uđe u sferu marsa-nego je ovisnik o tome-nije mag.
ako netko puši marihuanu a miješa ju sa duhanom-nije mag.
ako se netko drogira a to nije isključivo da uđe u sferu neptuna-nije mag nego homo ovis(nik).
svaku slabost elementali će iskoristiti protiv nas, jer na kraju krajeva, oni samo ispunjavaju naše želje.
dakle tko ne može kontrolirati svoje mane, one će kontrolirati njega. a upravljanju silama ne možemo ni govoriti.
ako netko želi biti bogat sam za sebe-i to postigne, cilj njegovih želja je pohlepa, dakle saturn kako god okreneš, saturn je isključivo sam i škrt, stoga što sad najedanput taj želi društvo?
mag može balansirati svoje mane i ovisnosti. on smije kontrolirati njih, ali ne one njega.
od uredne sobe se počinje. ili jednostavno kao (don)huan: u sobi nemaš ništa osim starog kovčega, odjeće uredno složene u njemu, ispucanog šešira i posude za vodu.

naravno, tu je čitava jedna etika da ne zabadaš nos u tuđe poslove jer tada elementali externaliziraju tvoj problem, tako da nikada nećeš pronaći sebe i krivca za tvoje probleme.
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 14:45   #1010
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
znaci po tebi nema spasa magu...entiteti odlucili da se poigraju (nahrane), stvorili situaciju da nahuskaju maga, dali mu alat i gledajuci posljedice ...se hrane...

...kako bi maga i pijune ti ''izvukao'' iz takve gadne situacije? sta, ciscenjem etericnog tijela, larvi, rad na hari...itd...
kao što gnostici rekoše: čišćenjem od "nižeg ja".
od emotivnog i mentalnog tijela. sve metode poznate i lagane ako ih kužiš i prakticiraš.
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 14:47   #1011
Quote:
Q?# kaže: Pogledaj post
kao što gnostici rekoše: čišćenjem od "nižeg ja".
od emotivnog i mentalnog tijela. sve metode poznate i lagane ako ih kužiš i prakticiraš.
Što je to "niže ja"?

Kako se može očistiti "od tijela"? Nije li tijelo sastavni dio osobe?
I zašto se onda ne bismo čistili i od fizičkog tj. ubili se? Ta, fizičko tijelo je najniže, bar po teozofima, Leadbeateru a i čitavoj okultnoj tradiciji i istoka i zapada.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 14:58   #1012
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Zelis reci da ti nikada u tvojoj magijskoj praksi nije doslo bice (entitet) samo od sebe...bez da si ga pozvao...onako ''uleti'', predstavi se, razmijenite iskustva i ode...
Nikad. Niti mislim da je to moguće osim ako nisi pod utjecajem droge.

Kod mene su ta dva svijet odvojena jer inače kako bih funkcionirao u svakodnevnom svijetu?

Ti imaš drugačija iskustva?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 15:10   #1013
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Što je to "niže ja"?

Kako se može očistiti "od tijela"? Nije li tijelo sastavni dio osobe?
I zašto se onda ne bismo čistili i od fizičkog tj. ubili se? Ta, fizičko tijelo je najniže, bar po teozofima, Leadbeateru a i čitavoj okultnoj tradiciji i istoka i zapada.
kaže grga sad da: zna jednog čovjeka koji je skočio u visoku peć u željezari sisak i nije došao do trećine i već je sagorio ko papirić i na plemenite plinove i da probaš.

ma to ti je ono sa guskom i bocom.
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 15:20   #1014
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nikad. Niti mislim da je to moguće osim ako nisi pod utjecajem droge.

Kod mene su ta dva svijet odvojena jer inače kako bih funkcionirao u svakodnevnom svijetu?

Ti imaš drugačija iskustva?
ja imam. i ne možeš crni kontrolirati ništa živo. samo mrtvo. kužiš? živo prkosi entropiji.
dakle, ti si rekao da si okružen isključivo mrtvim.
one sile o kojima ste pričali ti i krauli, isto ne možeš kontrolirati.
iz pozicije demonske sfere, mi smo ljudi koje gledaš kroz zmazani prozor(astral) kao iz kafića koji prolaze pored kafića idu i ništa ne vide (draco=onaj koji vidi), a ti im smišljaš planove kao jedan moj frend grga -borutu. ide a ništa ne vidi i onda padne na glavu a ni ne zna kako ni "zašto?". (daymon=onaj koji zna)
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:48   #1015
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nikad. Niti mislim da je to moguće osim ako nisi pod utjecajem droge.Kod mene su ta dva svijet odvojena jer inače kako bih funkcionirao u svakodnevnom svijetu?Ti imaš drugačija iskustva?
da...ne koristim droge... i cudno mi je ono kad kazes da koristis ''glupe entitete''...nikad nisam srela glupe entitete.. meni se znaju ponasati ''glupo'' (napadaju, strase, sokiraju i slicno pa mislis koja bezvezarija i perverzija - samo kad ih ignoriram (od straha, soka....), ali ako obratim paznju na njih..sasvim se ponasaju pametno ....mozda negdje grijesim...a cuj , di si ti sa svojim znanjem...ja sam na pocetku

kako mislis da ne bi mogao funkcionirati u svakodnevnom svijetu...?
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:52   #1016
Quote:
Q?# kaže: Pogledaj post
živo prkosi entropiji.
Tu je osnovna razlika između naših pogleda.

Za mene život jest entropija.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:05   #1017
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
da...ne koristim droge... i cudno mi je ono kad kazes da koristis ''glupe entitete''...nikad nisam srela glupe entitete.. meni se znaju ponasati ''glupo'' (napadaju, strase, sokiraju i slicno pa mislis koja bezvezarija i perverzija - samo kad ih ignoriram (od straha, soka....), ali ako obratim paznju na njih..sasvim se ponasaju pametno ....mozda negdje grijesim...a cuj , di si ti sa svojim znanjem...ja sam na pocetku

kako mislis da ne bi mogao funkcionirati u svakodnevnom svijetu...?
A šta da ti kažem nego da je meni taj tvoj svijet totalno stran i čudan.

Meni tvoji entiteti liče na duhove iz "Istjerivača duhova". Pametna i beobrazna stvorenja koja skakuću oko tebe i ne daju ti mira.

Al' ako te slušaju i ostvaruju tvoje namjere onda je totalno nebitno kako ih ti ili ja vidimo. Bitno da djeluju.

Kao što rekoh, bar za mene tako vrijedi, za bilo kakav kontakt sa ostalim svijetovima potrebno je promjeniti stanje svijesti koje nije praktično za svakodnevni život. Mješanje oba svijeta je najbrži način za odlazak na psihijatriju.

A kako to kod tebe funkcionira?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:49   #1018
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
A šta da ti kažem nego da je meni taj tvoj svijet totalno stran i čudan.

Meni tvoji entiteti liče na duhove iz "Istjerivača duhova". Pametna i beobrazna stvorenja koja skakuću oko tebe i ne daju ti mira.

Al' ako te slušaju i ostvaruju tvoje namjere onda je totalno nebitno kako ih ti ili ja vidimo. Bitno da djeluju.

Kao što rekoh, bar za mene tako vrijedi, za bilo kakav kontakt sa ostalim svijetovima potrebno je promjeniti stanje svijesti koje nije praktično za svakodnevni život. Mješanje oba svijeta je najbrži način za odlazak na psihijatriju. A kako to kod tebe funkcionira?
dakako, bitno da djeluju... istjerivaci duhova? a je sarkasticno....dr house...nekako se citajuci komentare vodim po tebi (i jos par njih koji se bavite slicnom zanimacijom) jer imate iskustva, a onda ispada da mi kod tebe - najdrukcije- .

Moj svijet stran i cudan??? hehe meni ta tvoja komunikacija sa njima djeluje bas ko saturn u 3-oj kuci..

Znaci ti smatras da se treba dovadati u ''drukcije stanje svijesti'' samo prilikom ''ceremonijalne magije'' za ispunjenje nekog cilja...inace ...''normalna'' frekvencija...sta nikad ne prakticiras to da se prebacis u drugo stanje svijesti kad si van u drustvu...pa shkicas prostor, energije, ljude koji te okruzuju, dame koje te skicaju i to...
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 13:58   #1019
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Moj svijet stran i cudan??? hehe meni ta tvoja komunikacija sa njima djeluje bas ko saturn u 3-oj kuci..
Pa naravno da je tako, svatko komunicira na načine koje najbolje poznaje.

Quote:
Znaci ti smatras da se treba dovadati u ''drukcije stanje svijesti'' samo prilikom ''ceremonijalne magije'' za ispunjenje nekog cilja...inace ...''normalna'' frekvencija...
Upravo tako.

Quote:
sta nikad ne prakticiras to da se prebacis u drugo stanje svijesti kad si van u drustvu...pa shkicas prostor, energije, ljude koji te okruzuju, dame koje te skicaju i to...
Ne prakticiram jer to ne mogu raditi u prostoriji natrpanoj ljudima a nit se ne mogu tek tako prebacivati iz jednog stanja u drugo kao da je to prebacivanje s jednog pića na drugo.

A off topic mogu dodati da sam totalno slijep što se tiče skicanja dama
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 16:26   #1020
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Tu je osnovna razlika između naših pogleda.

Za mene život jest entropija.
svako bira za sebe.
Q?# is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.